Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Haspuffadás, gyomor korgás morgás fórum

Haspuffadás, gyomor korgás morgás (beszélgetős fórum)


2016. aug. 31. 07:45
Epekő volt nálam is. de tucatnyi más oka is lehet,, a vékonybélgyulladástól kezdve a Chron betegségig. Hányféle orvosnál voltál?
10. Mendy
2016. aug. 30. 18:35
Amióta kivették jobb? én violtam uh-n, de azt mondták nincs kő.
2016. aug. 30. 10:03
Epe problémák esetleg? Nekem volt kövem, végül ki kellett venni az epémet, mert kb. mindentől tüneteim voltak.
2016. aug. 30. 10:01

Most nem tudom, hogy mi a helyzet e téren nálam, mert várandós vagyok, ami alapból okozhat hasonló tüneteket, pláne a vége felé. Szóval most épp nem tudom, mitől van. Ja, azt kihagytam, hogy epekövet találtak nálam, amihez max a puffadás köthető, de a doki szerint (és szerintem is) nem az okozza a problémámat, mert semmi tipikus epés panaszom nincs és nem is volt.


Most nem linkelgetnék be ide semmit. A google-ba beírod, hogy IBS és sokat tudsz róla olvasni, meg a diétájáról is. De sok esetben a diétán kívül figyelni kell arra is, hogy neked milyen ételek okoznak gondot és azokat elhagyni, csökkenteni.


Amúgy szerintem menj el orvoshoz, mert sajnos pont most lett egyik ismerősömnél rossz vége a dolognak. :( Ő is mástól kért tanácsot, meg ráfogta arra, hogy biztos ezt-azt nem bír a gyomra és sosem ment el kivizsgálásra. Hát kellett volna...

2016. aug. 29. 22:46

Miket kell leginkább kerülni?

Te már tünet mentes vagy?

6. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Mendy)
2016. aug. 29. 20:30
Nekem elvileg irritábilis bél szindrómát állapított meg a doki. Magyarul ez nekem olyan nesze semmi, fogd meg jól, mivel nincs semmilyen szervi, sem lelet beli eltérés (laktóz és gluténérzékenységet néztek, alap vérvétel, gyomor és vastagbéltükrözés stb stb). Elvileg erre is van diéta, de nekem akkor kb 4 féle diétát kéne tartanom és semmit sem ehetnék lassan. Mondjuk az IBS sok esetben a stressztől jön elő és annak hatására erősödik. Illetve elvileg vannak tipikusan olyan ételek, amik nem tesznek jót és kerülni kellene.
2016. aug. 29. 18:55
ha fogyasztok tejterméket nem rosszabb. Már husmentesen is étkeztem 2 hétig. Sőt a lisztet is elhagytam....vettem lisztérzékenységi tesztet is, de negativ.
2016. aug. 29. 18:49
tejmentesseg? hetente 2x fott rizs fogyasztasa?
2016. aug. 29. 18:05
Sikerült rájönnötök? Mert én már több orvosnál is voltam....most szénhidrát mentesen kellene étkeznem, de pár napnál tovább nem birom....
2016. aug. 29. 18:00
elmentem orvoshoz, azt tettem
2016. aug. 29. 17:51
Kinek mi állt a puffadásos problémája hátterében? Mit tett ellene?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook