Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magántanuló bejárhat bizonyos tanórára? fórum

Magántanuló bejárhat bizonyos tanórára? (tudásbázis kérdés)


10. kryssz (válaszként erre: 9. - Mloth)
2016. szept. 3. 05:48

Köszönöm szépen a válaszodat! Végül elkezdte a kislányom a tanévet, úgy hogy bejár rendesen, tehát nem magántanuló egyelőre, meglátjuk, hogy alakulnak a dolgok...

Szerinted ha pl. minden nyelvórán ott van, írnia kell/írhat a többiekkel dolgozatot? Ilyen esetben is kell osztályozó vizsga ebből a tárgyból?

Köszönöm ha válaszolsz!

9. mloth (válaszként erre: 8. - Kryssz)
2016. szept. 2. 21:47

Én is megerősítem, hogy bejárhat a magántanuló az órákra bármikor amikor csak tud. Én számítástechnikát tanítottan szakközépiskolában (pár éve nyugdíjba mentem). Sok magántanulóm volt. A gyakorlati órák látogatása volt főleg fontos a gyerekek számára, mert otthon azt pótolni csak nagyon nehezen tudták.

Félévente kellett vizsgára jönniük, amit osztályozó vizsgának neveznek. Ott kapta meg a jegyeit. A fő anyagrészekből (témakörök) kellett megfelelni a vizsgán. Nálunk internetről elérhető volt, hogy mikor mit tanítottunk, ez sokat segített a gyerekeknek. Korrepetálást is kérhet a diák a tanáraitól.

Sajnos a magántanulók nagy része nem tudott otthon rendesen felkészülni, mert év közben nem tanult semmit. Többségük ezért ki is bukott az iskolából.

Nagyon javaslom, hogy csak akkor legyen a gyerek magántanuló, ha más megoldás nincs.

Sikeres tanulást kívánok!

8. kryssz (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2016. aug. 30. 09:07
Igen, én is pontosan így értelmezem! Köszönöm szépen a megerősítést!
7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Kryssz)
2016. aug. 30. 07:04

Részleteket ssajnos nem tudok, de ismerek gyereket, aki bejár bizonyos órákra.

Jogszabályt kerestem egy ideig tegnap, de nem találtam én sem. Valószínűleg azért, mert a magántanulói státusz lényege éppen a tanóra látogatása alóli felmentettség, tehát épp azt kell/lehet biztosítani vele, hogy ne járjon be, nem pedig azt, hogy mégis :)

De az a tény, hogy felmentés alatt áll, számomra éppen a jellegénél fogva nem zárja ki azt, hogy bejárjon. Nem tudom, érthető-e . SZóval nem eltiltva van, hanem felmentve. S ez -szerintem- magában foglalja azt is, hogy bejárhasson.

6. kryssz (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2016. aug. 30. 06:57

Köszönöm szépen! Tudsz esetleg egy jogszabály helyet mondani amire hivatkozhatok? Néztem a köznevelési tv-t, de nem találtam benne semmit erre vonatkozóan.

Mi van szerinted abban az esetben, ha csak nyelv órákra jár be - ezt tervezzük - s a többiek írják a dolgozatokat, az én gyerekem is írj? Írhatja, vagy írnia kell eben az esetben? Ha minden dolgozatot megír, kell osztályozó vizsgát tennie fél évente ezekből a tárgyakból is?

Köszönöm szépen a válaszodat!

5. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Kryssz)
2016. aug. 29. 14:37

Igen, bejárhat.

Az igazgatónak jelezd az igényed, semmi ellenvetése nem lesz (és nem is lehet :)

4. 4975ebdc2f (válaszként erre: 3. - Kryssz)
2016. aug. 29. 07:27
Ha beszélsz az iskola igazgatóval ő megmondja de szerintem igen bejárhat. Amugy ha jól tudom segito tanárt kell biztosítani ha kered.
3. kryssz (válaszként erre: 2. - 4975ebdc2f)
2016. aug. 29. 06:18
Köszönöm szépen, ezt találtam meg én is, de nem egyértelmű számomra: ha felmenti csupán annyit jelent - szerintem - hogy nem KELL - bejárnia a tanórákra, de én úgy értelmezem, hogy bejárHAT, vagyis az ő döntése. Jó lenne valami egyértelmű jogszabályi hivatkozást találni, de sajnos hiába keresem....
2016. aug. 29. 06:08

[link] Kell-e órára járni?

Nem. Akiből magántanuló lesz, azt az iskolaigazgató automatikusan, mérlegelés nélkül köteles felmenteni minden óra látogatása alól. Az iskolából azonban nem tilthatják ki, vagyis – elvileg – bejárhat az órákra.

2016. aug. 29. 05:46
Sziasztok! Van információja (esetleg pontos jogszabályi hivatkozás) valakinek arról,hogy a magántanulóknak van-e joguk bejárni bizonyos tanórára? Köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook