Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Úristen! Agyvérzésem volt! fórum

Úristen! Agyvérzésem volt! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Úristen! Agyvérzésem volt!

1 2
30. Sokcsoki (válaszként erre: 19. - Channa*)
2016. aug. 27. 09:17
Igen, szedtem a gyógyszert, mivel nem túlságosan, de azért kicsit magas volt a vérnyomásom.Soha életemben nem dohányoztam, nem is ittam, max ünnepekkor egy pohárka bort.A mozgás volt kevés, bár biciklivel mentem munkába, és heti 1x jógázni jártam,, de naponta kellett volna tornázni.És rengeteget idegeskedtem.
29. Sokcsoki (válaszként erre: 13. - Mosolyka1111)
2016. aug. 27. 09:11
Szia! Hát igen, biztos nem tett jót a napi 16 óra munka a gép előtt, de a legrosszabb a sok aggódás volt.
2016. aug. 27. 07:19
Kívánom, hogy rohamosan gyógyulj.
2016. aug. 27. 05:17

Köszönöm szépen.

Soha ne adjátok fel! Hinnetek kell önmagadban, hiszen képes vagy kitűzött céljaidat elérni, ha képességeiddel összhangban vannak.

Legyetek türelmesek és kitartóak !

26. mariann0011 (válaszként erre: 25. - Batarine)
2016. aug. 27. 04:57
Sajnos megtörténik az ilyesmi még akkor is,ha nem magas a vérnyomása az embernek.. :( Gratulálok az elértekhez! :)
2016. aug. 27. 04:49

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

18 évvel ezelőtt alacsony 90/70 Hgmm vérnyomás mellett 45 évesen kaptam agyvérzést,agylágyulást,lebénult a jobb oldalam,nem tudtam beszélni sem,újra kellett tanulnom mindent,járni,beszélni énekelve tanultam meg,logopédus járt hozzám,közben született egy fiú unokám,neki is köszönhetem a gyógyulásomat,szerencsére mindent meg tudok csinálni,csak a járásommal van probléma,köszönhetem a családomnak,Sklerozis Multiplex klubnak,Sklerozis Multiplex Egyesületnek ahol a mai napig tornázhatok és kezeléseket kapok hetente 2 x és magamnak a kitartásomért,akaratomért.

24. gyöngy:) (válaszként erre: 19. - Channa*)
2016. aug. 26. 22:47

Szomorú!:(

Nálunk meg apu magas vérnyomásos és tudod egy ideje már nekem is rakoncátlankodik.

23. 31bc25d879 (válaszként erre: 21. - Channa*)
2016. aug. 26. 19:33

Ilyenkor mérd meg. És egyébként is méregesd. Pár napig reggel, délben, este. Írd fel és ha magas irány a házi orvos vagy a kardiológus, be kell állítani ismét. Lehet, hogy kapsz még egy félét.


És hát persze tudom...aki nincs elhízva, semmi káros szenvedély és még együttműködően szedi is a gyógyszereket az sincs védve, sajnos.


Ez egy csúnya, alattomos, rosszindulatú betegség.

2016. aug. 26. 19:28
Van egy kolléganőm. 50 volt mikor agyvérzést kapott. Soha nem volt magas a vérnyomása. Azelőtt és azóta sem. Megúszta, jól van. Most 52. Beszél, jön, megy, dolgozik.
21. Channa* (válaszként erre: 20. - 31bc25d879)
2016. aug. 26. 19:25

Na igen...

Ugye törekszik az ember, de pl. a nénikém, aki 65 évesen halt meg és előtte 2 évvel volt az első agyvérzése, szedte a gyógyszert, nem ivott, nem dohányzott, nem volt túlsúlyos, egy kicsit talán izgágább volt a kelleténél, de ennyi...


Az apukám 55 évesen kapott agyvérzést, egy áprilisi reggelen, másnap reggelre meghalt.

Ő is szedett gyógyszert, nem volt túlsúlyos, de ő dohányzott és időnként ivott is.


Én is szedem a gyógyszert, ilyenkor nyáron alacsony a vérnyomásom, de ősszel el kezd ingadozni. Nem vagyok túlsúlyos, nem iszok, csak ritkán, nem vagyok egy ideges típus, rendszeresen mozgok, és igyekszek egészségesen enni. És valsacor-t szedek rendszeresen (minden reggel), de időnként fáj a fejem, sokszor homályosan látok, de nem biztos, hogy attól.

20. 31bc25d879 (válaszként erre: 19. - Channa*)
2016. aug. 26. 19:19

Rendszeres mozgás, túlsúly csökkentése, folyamatos és rendszeres kontroll vérnyomás mérés, gyógyszerek beszedése, stressz, idegeskedés lehetőség szerinti elkerülése, nyugodt, kiegyensúlyozott életmód... ilyesmi.

Ha szédülés, fejfájás, egyéb tünet és magasabbat mérünk, bevesszük a tensiomint.

Kb. ennyit tudunk tenni.

És ha netán bekövetkezik...az időfaktor nagyon fontos! Azonnal mentő és kórház.

19. Channa* (válaszként erre: 17. - Gyöngy:))
2016. aug. 26. 19:12

Épp ezért érdekel, hogy vajon gyógyszer mellett történt e?

Nálunk, a családban az egyik fő halálozási ok az agyvérzés. Volt aki túl élt egyet, és volt aki azonnal meghalt.


Hogy tudjuk ezt megelőzni, ha esetleg gyógyszer mellet is megtörténhet?

2016. aug. 26. 18:43
Mielőbbi gyógyulást kívánok! Nekem a nagymamám kapott agyvérzést április 27.-én délután, bekerült Pécsre az idegklinikára,de már kómában volt, megműtötték,de nem sok esélyt adtak neki. Aztán 2 hétig kómában volt, és május 12.-én,tehát rá 2 hétre a történtek után meghalt az intenzív osztályon. Sajnos olyan kiterjedt volt a vérzés az agyában,hogy menthetetlen volt. A végén már vért is kellett kapnia,mert annyit veszített.. 78 éves volt.
17. gyöngy:) (válaszként erre: 14. - Channa*)
2016. aug. 26. 18:38
Engem is érdekel...meg is ijedtem, komolyan kell venni a magas vérnyomást!
16. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Sokcsoki)
2016. aug. 26. 18:34
Kitartást, és gyógyulást kívánok! Hát persze, hogy még sok dolgod van, sokat unokázz majd!:D
15. 31bc25d879 (válaszként erre: 14. - Channa*)
2016. aug. 26. 18:19
Igen, ezt én is így gondolom és a kérdésre a válasz engem is érdekel.
2016. aug. 26. 17:55

Én is teljes gyógyulást kívánok!:D


De kérdeznék is.

Azt írod nem volt előjele....

Sosem ingadozott a vérnyomásod? Sosem szedtél vérnyomáscsökkentőt? Ha nem szedtél, akkor miért nem? Nem tudtad, hogy magas? Vagy esetleg gyógyszer mellett történt ez?


Egyébként számomra az is fantasztikus, hogy tudsz írni, és mellette a fogalmazásodból sem tűnik ki, hogy bármi bajod lett volna:DDD

2016. aug. 26. 16:04

Jobbulást kívánok, és kitartást.

(És nyugtass meg, hogy többet az Életben nem fogsz könyvelni. Nagyrészt az tett be szerintem, tudom, miről beszélek.)

2016. aug. 26. 15:25
Mielőbbi gyógyulást és sok törelmt kivánok !
2016. aug. 26. 15:23
Kitartást és teljes felépülést kívánok!
2016. aug. 26. 15:12

Szerencséd volt. Szeret a JóIsten.

Kívánok neked mielőbbi gyógyulást és teljes felépülést!

2016. aug. 26. 14:31
Az én Anyóskám 80 környékén került hasonló állapotba , végülis , lebénult az egyik oldala , neki nem voltak műtétei , de akaratereje annál több , amivel még ilyen idősen is egész klasszul összeszedte magát , felépült és még élt 4 évet , ennyi akaraterővel + szerencsével még Neked is sok van hátra :) mielőbbi teljes gyógyulást kívánok :) :) :)
8. zsazsanéni (válaszként erre: 1. - Sokcsoki)
2016. aug. 26. 14:10
Mielőbbi gyógyulást kívánok neked.Fel a fejjel !
2016. aug. 26. 13:42
Mielobbi gyogyulast kivanok en is! Puszi
2016. aug. 26. 13:36

Le a kalapot az akaraterőd, a kitartásod, az élni akarásod előtt! Mielőbbi teljes gyógyulást!


Igen, az agyvérzés az idősek (70-80 év felettiek) betegsége volt 20-30 évvel ezelőttig. Azóta "hála" a hajszolt, stresszes életmódnak, az elképesztő méretű környezetszennyezésnek a fiatalokat sem kíméli. :(

2016. aug. 26. 13:08

Rémes dolgokon mentél keresztül:((( Csodállak a nagy akaraterődért és kitartásodért!

Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok és változatlan nagy erőt a felépülés elősegítéséhez!

2016. aug. 26. 13:02
jobbulást!
2016. aug. 26. 12:59
Nagyon drukkolok a mielőbbi teljes felépüléshez!!
2016. aug. 26. 12:02

Úristen! Ez borzasztó!!

Kívánok Neked sok erőt, kitartást, mielőbbi gyógyulást!

2016. aug. 26. 11:45
Három nappal az 50. születésnapom előtt agyvérzésem volt. Négyszer műtötték az agyamat, hála Istennek, és néhány orvosnak, hogy nem élőhalott vagyok. És szerencsére már a pelenkás korszakon is túl vagyok. Sok jó és sok rossz tapasztalatot szereztem a kórházakról, és az ott dolgozókról. Rengeteg munkával jár az egészség visszaszerzése.

Ugrás a teljes írásra: Úristen! Agyvérzésem volt!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook