Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kik igényelhetik az adókedvezményt? Egyedi eset! fórum

Kik igényelhetik az adókedvezményt? Egyedi eset! (beszélgetős fórum)


2016. aug. 25. 21:33
Köszönöm szépen. Csak azért kérdeztem hogy akkor kinek is jár, mert a párom munka helyén kérdezték hogy van e család, mondta a helyzetet, és azt mondták ha nem az ő vérszerinti gyereke akkor nem kap támogatást.
7. 67065d8ab8 (válaszként erre: 6. - JenBP)
2016. aug. 25. 16:20
Szia. Köszi a kiigazítàst! Nekünk a munkahelyünkön intézték a dolgokat nem vagyok 'szakmabeli, :-) . Nekünk amúgy is szàndékunkban àllt összehàzasodni:-) .Utàna osztottuk meg az adókedvezményt:-)
2016. aug. 25. 16:13

Pontosan így fogalmaz a tájékoztató:


A családi kedvezmény érvényesítésére jogosult a családi pótlékra jogosult szülővel együtt élő élettárs is akkor, ha az érintett gyermekkel közös lakó vagy tartózkodási hellyel rendelkezik és a szülővel élettársként legalább 1 éve szerepel az Élettársi Nyilatkozatok Nyilvántartásában, vagy a szülővel fennálló élettársi kapcsolatát az ellátás megállapítására

irányuló kérelmet legalább egy évvel megelőzően kiállított közokirattal igazolja (ilyen jogcímen az élettársat legkorábban 2016. január 1-jétől lehet a Cst. alapján családi pótlékra jogosultnak tekinti).

5. 67065d8ab8 (válaszként erre: 4. - Kockacyca28)
2016. aug. 25. 16:10
Akkor sajnos nem veheti igénybe! Nàlunk is csak a hàzasságkőtés utàn lehetett érvényesíteni. Elég sarkalatos a jogszabàly , sokmindentől elesnek az ilyen pàrok! Minden jót:-)
2016. aug. 25. 15:56
Nem vagyunk házastársak. Csak együtt élünk.
3. 67065d8ab8 (válaszként erre: 1. - Kockacyca28)
2016. aug. 25. 15:12
Szia. Ha hàzasok vagytok akkor igen!! Ki kell tőlteni egy papírt az ő munkahelyén és te is alà kell hogy írd!! Év közben is lehet vàltoztatni csak ò jelezze a munkaügyesnek az igényét! Remélem segítettem. Üdv egy sorstàrs Lívia
2016. aug. 25. 15:09
Nem.
2016. aug. 25. 15:09

Párom 8 órába dolgozik, én itthon vagyok a kislánnyal 1,5 éves. Ő igénybe veheti a kislány után, úgy hogy nem az övé a kislány!?


Előre is köszönöm a segítséget !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook