Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a tapasztalatok a hypnobirthing-ről? fórum

Mik a tapasztalatok a hypnobirthing-ről? (tudásbázis kérdés)


13. mongi (válaszként erre: 10. - Feketepolos)
2016. szept. 15. 08:29
Hogy állsz az olvasással?:)
12. 388b941089 (válaszként erre: 7. - Mongi)
2016. aug. 28. 08:35
Nekem tök jó anyagom van légzéstechnikáról, ha gondolod át tudom küldeni mailen.
11. 388b941089 (válaszként erre: 9. - Mongi)
2016. aug. 28. 08:34
A tudatos felkészülés nagyon fontos! Én is ezért készültem, mint a hülye a másodiknál! Pedig az elsőt régen szültem, mégis pontosan emlékeztem mindenre ;)
10. feketepolos (válaszként erre: 8. - Mongi)
2016. aug. 27. 22:38

Szia!

Egyelőre még csak az elején járok, de vannak benne gyakorlatok. Csak nem tudom, hogy hogyan kellene gyakorolni majd...

2016. aug. 27. 08:57
Én az első szülésemnél nem féltem,csak izgultam,de aztán a másodiknál(mivel már tudtam mire számíthatok)teljesen beparáztam,begörcsöltem,féltem,és valóban,így sokkal fájdalmasabb volt a szülés.Most ezért próbálok tudatosan felkészülni.Azt biztosan tudom,hogy a relaxáció,autogén tréning segít,csak nem tudom,hogy milyen fajtát kell gyakorolni?
8. mongi (válaszként erre: 4. - Feketepolos)
2016. aug. 27. 08:54
Melyik kiadóban vette d a könyvet?abban vannak konkrét gyakorlatok?
7. mongi (válaszként erre: 3. - Jajjj)
2016. aug. 27. 08:53
Esetleg leírnád,hogy pontosan mit is gyakoroltál?A sima mély légzéseket?
6. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Mongi)
2016. aug. 24. 19:46

Nem tudtam, hogy van konkrét megnevezése, de egy tudatos nőnek készülnie kell a szülésre testileg, lelkileg egyaránt. Szülésfelkészítőn relaxáción keresztül légzéstechnikát, mindent tanítanak, amit otthon gyakorolni is kell.


Nekem mindkét szülésemnél nagyon sokat segített a felkészülés, bár a második csak 4 óra volt, de ott is kellett a koncentráció keményen. Úgy készültem rá hetekig, mint egy vizsgára, pedig tudtam mi fog rám várni.

2016. aug. 24. 09:27
Nincs tapasztalatom, de hiszek benne, hogy a légzés, relaxáció és társai rengeteget segítenek, mivel sok kismamát tényleg a szüléstől való félelem bénít meg. Nekem is közeleg a kiírt időpont és most kezdtem el olvasgatni, mert én is izgulok. Még nincs bennem nagyon nagy félelem, de hajlamos vagyok rá, hisz alapból végig stresszeltem a terhességet, na meg az egész eddigi életemet is. :( Szóval most igyekszem lelkileg felkészíteni magam.
2016. aug. 24. 07:57

Én éppen A szülés, ahol én irányítok c. könyvet kezdtem el olvasni, még nagyon gyakorlati tapasztalatom nincs, így én is szívesen várnám a véleményeket!


Eddig teljesen hadilábon álltam az ilyen relaxációs gyakorlatokkal, míg nem volt egy pillanat, hogy elhittem: talán működhet. Sikerült egyszer "kikapcsolnom"... legalábbis azt gondolom.


Szóval most megpróbálom megtanulni, de legalábbis időt áldozni rá...


(25. hete várom a babánkat)

2016. aug. 23. 22:05
No az én tapasztalatom nagyon kis szerény. Én végig néztem nem tom hány videót youtubeon ezzel kapcsolatban, és eltettem magamnak belőle annyit, hogy J breathing. Amit aztán szorgalmasan gyakoroltam is szülés előtt a WC-n, heteken át. Első szülésem volt, délután fél 4-re lettek felismerhetőek a fájások, fél 7-re mentünk be a kórházba, fél 12-re megvolt a baba. Gyorsított szülés volt epidurallal, de úgy éreztem nagyon sokat segít a fájásoknál a légzés, és hogy koncentráltan folyamatosan lazítottam, ahogy otthon gyakoroltam. Elnézést, ha nagyon off voltam. Ennél jobban nem mentem bele a témába.
2016. aug. 23. 20:40
Hallottatok róla?Esetleg tapasztalata van valakinek?
2016. aug. 23. 20:39
Hypnobirthing

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook