Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mentális probléma?! fórum

Mentális probléma?! (beszélgetős fórum)


1 2
2016. aug. 28. 15:58
Ha hangokat hall az egyértelműen a skizofrénia legdurvább tünete. szerintem pszichiáter kellene
39. massalhangzo (válaszként erre: 34. - Mariann0011)
2016. aug. 25. 16:28

ha nem kezeltek, akkor ez depresszio es szorongas is csak fikcio. manapsag mar mindenkire rafogjak, hogy depresszios, aki ketszer szomorubban nez :D


az jo, ha elmegy veled a dokihoz

38. csikil4ny (válaszként erre: 37. - Mariann0011)
2016. aug. 25. 15:55
Kellett időpontot kérni?
2016. aug. 25. 15:18
Beszéltem vele,holnap elmegyünk orvoshoz, mert beleegyezett, és utána tudok többet írni. :)
36. csikil4ny (válaszként erre: 34. - Mariann0011)
2016. aug. 23. 19:39

Az jó, a skizofrének alkohollal szokták tompítani ezeket a hallucinációkat.


Majd írd meg, hogy mit sikerült intézni, nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi baja.


Akkor már rég pszichiáterhez kellett volna menjen. Kezdetnek jó, aztán nem árt pszichológushoz is járnia. A pszichiáter csak diagnózist állít fel és gyógyszeres kezelést állít be. A lelki oldalában a dolgoknak nem tud és nem is akar segíteni. Persze egyszerre mindennel nem kell leterhelni az ismerősödet.

2016. aug. 23. 19:35
De sosem kezelték, nem járt pszichológusnál.
2016. aug. 23. 19:34
Nem,nem iszik a leányzó, és semmiféle droggal nem él tudomásom szerint. Holnap megyek hozzá, és beszélek vele,hogy menjünk el a pszichiátriára.Viszont arról tudok,hogy ő régebben (is) depresszióval, és szorongással küzdött.
33. csikil4ny (válaszként erre: 32. - Massalhangzo)
2016. aug. 23. 19:09

Ha elment és elmondta, ezt így mind, de ha csak az elejét mondta, annyit mint a fórumindító...


Ha pl. skizofrén egyáltalán nem tudom elképzelni ezt a jelenetet. A skizofrénnek még egyszer mondom nincs betegségtudata. A hallucinációk zavarják, de nem azért mert nem normális dolognak tartják, hanem mert félelmet kelt bennük. Valószínű valahol érzik, hogy ez nem természetes dolog, de a tudatukig nem jut el. Ezért van az, hogy ebben az esetben a CT kimutatja az agy elváltozásait.


Azt viszont elfelejtettem megkérdezni, hogy alkoholt fogyaszt-e rendszeresen a fórumindító ismerőse?

32. massalhangzo (válaszként erre: 31. - Csikil4ny)
2016. aug. 23. 19:02

hat szerintem ha valaki azt mondja az orvosnak, hogy lebego allatokat lat meg hangokat hall gyerekkora ota es meg van remulve ettol, nem tudja, mi baja, akkor az nem mondja, hogy ez egy halaleset utani reakcio


de a foruminditotol rendes, hogy segiteni akar, en is azt tennem, hogy javasolnam az emberkenek, menjunk el kozosen egy pszichiaterhez, ha egyedul nem akar es igy biztonsagban erezne magat. ha nem akar, akkor nem lehet mit tenni, meg szerintem akkor kitalacio az egesz

31. csikil4ny (válaszként erre: 30. - Massalhangzo)
2016. aug. 23. 17:01

igen....


Erre ott a volt férjem példája: 40 éves koráig egy rokonának sem tűnt fel, hogy orvoshoz kellene vinni, pedig ezeknél a tüneteknél jóval látványosabbak jelentkeztek. Ha meg besétál egy orvoshoz, s azt mondja - mint ahogy a fórumindító bejegyzésben is volt -, hogy haláleset után történt, az orvos is azt mondja rá, hogy előfordul, majd elmúlik.


(Ettől még akár az is igaz lehet, amit te írsz. Lassan én már semmin nem csodálkozok.)

30. massalhangzo (válaszként erre: 28. - Csikil4ny)
2016. aug. 23. 16:45

szerintem az emberi agy mindenfele dolgokra kepes :D


en azert latatlanban arra tippelnek, hogy ezeket csak kitalalja. azert, mert allitasa szerint mar regota van ez (biztos eszrevettek volna a szulei, testverei, tanarai, ha baj van), es hogy elment orvoshoz. egy orvos nem fog legyinteni arra, ha valaki segitsegert fordul ilyen tunetekkel

29. csikil4ny (válaszként erre: 27. - Mariann0011)
2016. aug. 23. 13:56
Menjetek el pszichiáterhez, aztán mondd el, hogy mi volt. Érdekel. Ennél többet mi itt nem tudunk segíteni.
28. csikil4ny (válaszként erre: 26. - Massalhangzo)
2016. aug. 23. 13:55

Erről tudok mesélni. :) Igen, ez alap, de az első fázisban még nem...


Fogalmam sincs, hogy mi válthatja ki. Én nemrég megijedtem: anyum bevallotta, hogy volt olyan élménye, hogy a halott nagymamája szólt hozzá és közben nemlétező harangszót hallott. Annyit mondott még, hogy ez egyetlen egyszer fordult elő és egy barátnője javaslatára imádkozott, hogy többször ne forduljon elő. És nem volt több ilyen tünete. Túlságosan átérezhetett valamit... Állítólag több embernek vannak ilyen tünetei, mint gondolnánk. De az anyum története sokkolt.

2016. aug. 23. 13:50
Mint mondtam nem tudom mi a helyzet,hogy igaz-e vagy sem. Csak segítséget kért,és nem szeretném cserben hagyni,mert egyedül van,és úgy elég nehéz minden :(
26. massalhangzo (válaszként erre: 23. - Csikil4ny)
2016. aug. 23. 13:43
szerintem sem egyertelmu, sot szerintem nem az, mert a skizofreneknek inkabb a kornyezetuk figyel fel a viselkedesere, es nemcsak abbol all, hogy latok meg hallok dolgokat, hanem ezek a hangok es latomasok megvaltoztatjak a normal viselkedesuket, egy teljesen mas vilagba lepnek.
25. massalhangzo (válaszként erre: 21. - Mariann0011)
2016. aug. 23. 13:39

ha valodi problema es ot is zavarja, fel ettol, akkor valoszinu, hogy hajlando lesz elmenni veled orvoshoz, egy pszichiatert kell keritenetek


de nekem furcsa, hogy o allitolag mar kisgyerek kora ota ilyen, sot o maga fordult a haziorvoshoz, aki nem kuldte tovabb. mert akkor mar elmehetett volna o is magatol pszichologushoz, pszichiaterhez, es nem teged piszkalna ezzel

24. csikil4ny (válaszként erre: 21. - Mariann0011)
2016. aug. 23. 13:39
Valószínű már nagyon zavarják a tünetek, nagyon félhet...
23. csikil4ny (válaszként erre: 22. - Lili9)
2016. aug. 23. 13:37

Nem olyan egyértelmű: a skizofrén betegeknek nincs betegségtudatuk. Nagyon kell zavarják a tünetek amikor hajlandóak szaksegítséghez fordulni, akkor viszont lépni kell, amilyen csak gyorsan csak lehet.


Meg annyira feltérképezetlen ez a terület, hogy az orvosok is óvatosan diagnosztizálják ezeket a betegségeket. De a lényeg ami lényeg: pszichiáterhez kell menni ezekkel a tünetekkel!

22. lili9
2016. aug. 23. 13:28
Ez egyértelműen skrizofénia, melyet gyógyszerekkel rendben lehet tartani de nagyon fontos, hogy mihamarabb orvoshoz jusson.
21. mariann0011 (válaszként erre: 19. - Massalhangzo)
2016. aug. 23. 13:25
Nem tudom. Annyit tudok csak, hogy mindig felhív, és látom rajta, hogy nincs jól. Nem tudom mit tehetnék. Ezért írtam ide, hogy tanácsot kérjek.
20. ina87
2016. aug. 23. 13:16
irány egy agyturkász vagy próbáljon környezetet változtatni mivel néha nehéz azt feldolgozni ha egy szeretünk elmegy olykor olykor meg viccel a képzelet nem ismerjük fel nem fogadjuk el h a szerettünk elment ám ha hosszabb ideig van ez az állapot jobb szakértőt fel keresni.
19. massalhangzo (válaszként erre: 17. - Mariann0011)
2016. aug. 23. 13:15

az nem lehet, hogy feltunesi viszketegseg, es azert keres meg ezzel, mert igy mindig van indoka es rairanyul a figyelmed, ettol kulonlegesse valik?


mert ha ez mar gyerekkora ota van allitolag, ha betegseg lenne, reg rosszabbodott volna, es az orvosok sem legyintenenek ra. nem lehet, hogy csak kitalalja az egeszet? szerintem az orvosok elkuldtek volna vizsglatokra

18. c73db520ef (válaszként erre: 15. - Mariann0011)
2016. aug. 23. 13:04

A pszichiatriara mehet, oda nem kell beutalo.

Lehetseges, hogy idopontot nem art elore kerni.

Az lenne a jobb variacio, ha az ideggyogyasz egyben pszichiater is.

A holgy gondolja vegig, hogy a felmenoi kozott volt-e mentalis betegseg.

2016. aug. 23. 12:36
Megpróbálok segíteni neki,és elmenni vele. Remélem belemegy, és tudnak segíteni rajta,mert ő is érzi hogy valami nincs rendben.
16. csikil4ny (válaszként erre: 15. - Mariann0011)
2016. aug. 23. 12:31
Neki egyértelműen pszichiáter kell. De jó lenne ha valaki el tudná kísérni.
2016. aug. 23. 12:28
Nem élnek a szülei.Két tesója van,de ők is messze laknak,dolgoznak,családosak.. Mondta már több embernek is,a háziorvosának is,de nem vette komolyan. Pszichiátriára menjen akkor? Vagy mindjárt pszichológushoz?
14. csikil4ny (válaszként erre: 13. - Mariann0011)
2016. aug. 23. 12:24

Általános iskolában még normális, hogy megmaradnak a képzeletbeli barátok, ezért nem tudják hamarabb felfedezni az ilyen jellegű betegségeket. Kamaszkorban viszont feltűnik, hogy olyan dolgokat hall, amelyek nem valósak.


A szülei élnek? Egyedül nem fogja tudni végig csinálni. :(


A mama időskori demenciája nem tartoznak ide, viszont lehet öröklött.

2016. aug. 23. 12:20
24 éves az ismerősöm. Iskolatársak voltunk, és már általános iskolában jelentkezett nála ez, mert már akkor mondta, hogy lát,és hall dolgokat,de nem vettem komolyan, azt hittem csak hülyül.. de mostanság ismét mondta, meg sokszor felhív, hogy megint hallott valamit,de mivel egyedül él így nem tud senki nem szólni hozzá.. A nagymamájának voltak mentális betegségei, vagy is olyan beteg volt,hogy agyilag leépült. Felejtett,majd sokszor nem ismerte meg őket. Demencia a neve azt hiszem ennek.
2016. aug. 23. 12:20
Ha előtte is voltak hasonló észlelései,amik nem valóságosak,akkor minden képpen szakembernek kell kivizsgálnia,mi okozza ezeket.Mert lebegő állatot látni azért nem normális dolog.
11. csikil4ny (válaszként erre: 10. - Mariann0011)
2016. aug. 23. 11:49

Hány éves? Illetve kora felnőtt korában jelentek meg a tünetek? Volt-e a családban valakinek ilyen jellegű problémája?


El kell vinni a pszichiáterhez, minél hamarabb: egyre súlyosbodni fog a helyzet. Ezek a tünetek lehetnek a skizofrénia tünetei is (meg sok minden másé, de komolyan kell venni.) Elsősorban az a fontos, hogy ne ijessz rá, úgy kell kezelni, mintha egy fogorvoshoz mennétek, az is természetes dolog ha az ember pszichiáterhez fordul. Kap olyan gyógyszert, amelyek elnyomják ezeket a tüneteket, tud normális életet élni. Emellett jó a pszichológus is. A skizofrénia nem gyógyítható, de gyógyszeres kezeléssel szinten tartható, anélkül viszont jönnek a rögeszmés állapotok, amelybe egyszer benne ragad örökre. (A volt férjem skizofrén, ha lesz diagnózis írj még.)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook