Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


1122. Mielo (válaszként erre: 1119. - Sziszi0528)
2016. nov. 29. 11:47

Köszönöm ! :-) A saját testsúlyos gyakorlatokhoz még kicsit kúrálnom kell a térdeimet és a jobb könyökömet amit egy hónappal ezelőtt összezúztam egy sajnálatos hasraeséssel. (Hogy lehetek ilyen hülye ??) De mindenképpen próbálkozni fogok.

A hálószobánkban van kb. 1,5 m x 2 m szabad hely. A nappaliban ott a család, azt nem szeretném, mert ne engem nézzenek. :-) Még esetleg a konditeremben is megpróbálhatnám, ha nem lennének gátlásaim. Mondjuk nem hiszem, hogy engem nézne bárki is.

1121. Mielo (válaszként erre: 1120. - Somogyi márton)
2016. nov. 29. 11:42

Ügyes vagy ! :-)

Én jártam egy időben spinningre, de elég volt a tekerés. A kargyakorlatokat nem igazán bírtam csinálni. Lehet, hogy ha tovább csinálom ( 1 hónap volt) akkor belejöttem volna. De egyéb dolgok miatt abba kellett hagynom.

1120. somogyi márton (válaszként erre: 1119. - Sziszi0528)
2016. nov. 29. 10:16
Én ma ugy szobabicóztam /na nem végig /, hogy megtöltöttem két kiürült másfél literes vizes flakont vizzel, és közben a felső testemet mozgattam. Kezemben a flakonokkal csináltam testkörzést, kar körzéseket, és ami eszembe jutott. Csak ugy ropogott a nyakam, a hátam, de kimondottan jól esett, mint egy jó nyujtózkodás. Ellipszis 2 percról 3-ra emeltem. Több még nem megy, de majd napközben többször ráállok. 60 napja mosolyognak az arcocskák a bázison. Bár stagnálok, nem adom fel !!!
2016. nov. 29. 09:36
Mielo, a saját testsúlyos edzéshez nem kell sok hely, én néha a lányom szobájában csinálom (1,5 szobás lakás berendezett fél szobájában :D). Szóval vannak olyan hatékony, saját testsúllyal végezhető gyakszik, amik alaposan megdolgoztatnak nagyobb helyigény nélkül is...
1118. Mielo
2016. nov. 28. 12:24

Köszönöm a segítségeteket! Remélem én is, hogy nem vagyok elveszve. :-)

A tolómérős testzsír mérés érdekes dolog. Mert én, ahogy írtam, nem egyenletesen vagyok kövér. De reálisnak tartom a súlytöbbletet amit írt.

Megpróbálok (próbálnék ha lenne otthon helyem) erősítő gyakorlatokat csinálni. Gondolok itt a gumiköteles gyakorlatokra többek között.

1117. gribedli*** (válaszként erre: 1110. - Mielo)
2016. nov. 25. 15:18
Ez a tolómérős mérés eléggé tükrözi a valóságot, ha jó helyen és jól van összecsippentve a bőr, de van még egy másik vizsgálat, ultrahanggal is tudják mérni a sovány tömeget. Ha gyerekkorodban versenyszerűen sportoltál, arra emlékszik a tested, gyakorlatilag egész életedben jól jön ez az előny, nem vagy te elveszve:D
2016. nov. 25. 15:14
Sziszi és Csigavére gratula:D
1115. ironizáló (válaszként erre: 1114. - Csigavére)
2016. nov. 25. 13:50
Igen gondolom ezt is belevették a számításba.Amúgy a módszer meglehetősen régi 1800-as évek. Támpontnak jó, de nem fogja megmutatni a tényleges testzsír-százalékot, nem beszélve az izmos sportolókról, akiknél még túlsúlyt is jelezhet a kalkulátor alacsony testzsír% mellett.
2016. nov. 25. 13:34
Köszi, ilyen választ reméltem, lehet esetleg az mögötte, hogy egészségügyi szempontból nem tartozik már abba a tartmonyba ami esetleg veszélyes lehet a testemre.
1113. ironizáló (válaszként erre: 1111. - Csigavére)
2016. nov. 25. 13:30
Nem érdemes vele sokat foglalkozni, mert tág tartományokat ad meg.Ha lefogysz még 10 kg-ot, akkor is a normálba fogsz esni, de te már most érzed, hogy ez így nem teljesen fedi a valóságot :) Nekem például 18.5-25- ig írja normálisnak /53 kg-72 kg-ig/, ez majd 20 kg. Voltam már 72 kg, de normálisnak nem mondanám, hanem az már túlsúly volt akárki, akármit mond. Nem beszélve az izom-zsír arányokról, alkatokról stb...
1112. ironizáló (válaszként erre: 1109. - Mielo)
2016. nov. 25. 13:17
Meg erősíteni az izmokat (combfeszítő, hajlító, farizmok,vádli), hogy a szalagok erősen tartsák az ízületet. Továbbá kell az erős csípő, has, mélyhátizom ( core). Nem árt a bokára is gondot fordítani :) Ez most nagyon pongyolán írtam le, de így is soknak tűnhet. Egyébként azért írom ezeket, mert a futás egy nagyon sérülésveszélyes sport és ezekkel sokat tehetünk, hogy ne sérüljünk. Én elmentem gyógytornászhoz is és csináltunk egy speciális gyakorlatsort. Nagyon durva, pedig "csak" emelgetni kell a lábakat, meg csípőt, bokát. Egyébként régóta erősítek, sosem hanyagoltam, de erre a speciálisra nagy szükségem volt.
2016. nov. 25. 13:06

Mit is jelent pontosan a testömeg index?

Most már normál tartományba sorol be, minden oldal, pedig hát nyílvánvaló, hogy van rajtam még sok felesleg.

1110. Mielo
2016. nov. 25. 11:57
Megmértük a testzsíromat tolómérővel a kért helyeken (felkar, comb, has). Sajna nem mentettem el az oldalt ahova beírtam az adatokat (nem, magasság, kor, súly és a mért adatok)ami aztán kiírta, hogy 12 kiló súlytöbblet van rajtam. Hát igen, ezt érzem is. Míg sportoltam 62 kg volt a versenysúlyom, azután felment 65-re. Mindkét szülésemre 80 kg-val mentem be és mindkétszer visszamentem utána 65-re. Ezt tartottam is évtizedekig minden erőfeszítés nélkül, igaz, hogy mindig sportolgattam (úszás, futás, bicikli, túrázás). Az utóbbi 5 évben szalad el velem a súly. Munkahely váltás, élethely- és életmód váltás, sok stressz. És persze a kor. Lehet, hogy most már a 70 kiló is tökéletes lenne nekem. Ha minden igaz, akkor addig még 5-6 kiló. De ez a nyavajás has megy le a legnehezebben.
1109. Mielo (válaszként erre: 1098. - Sziszi0528)
2016. nov. 25. 11:45

Remélem, hogy én is futhatok lassan. Rájöttem, hogy nyújtani kell a térdemet. Az egész napos ülést nem jól bírja. Kis melegítés után lassan nyújtogatom és már szinte tök új :-)

Gratulálok mindkét eredményedhez, a fogyáshoz is és a futáshoz is ! :-)

1108. Mielo (válaszként erre: 1093. - Ironizáló)
2016. nov. 25. 11:41
Igen, köszönöm ! Élvezettel olvasom a leírásokat :-)
1107. Csigavére (válaszként erre: 1105. - Sziszi0528)
2016. nov. 25. 10:21
Igeeen, ismerem az érzést. Jövőhéten végre beszerzek egy digitális mérleget , akkor már pontosabb lesz. De egyértelműen, nem a 70szám alatt volt a mánus :)
1106. Csigavére (válaszként erre: 1104. - Ironizáló)
2016. nov. 25. 10:20
Köszönöm szépen!!! Lehet, majd havonta egyszer lehet lesz egy csalónap :)
2016. nov. 25. 10:17
Köszönöm Csigavére és ironizáló! Én is gratulálok, na akkor úgy tűnik most egy ütemben haladunk! Én kb vagy 5x álltam a mérlegre, mert nem akartam elhinni :).
1104. ironizáló (válaszként erre: 1102. - Csigavére)
2016. nov. 25. 09:48
Hoppá még egy 6-os :) gratulálok! Lehet pont a csalónap segített ehhez hozzá:) szuper!
1103. ironizáló (válaszként erre: 1098. - Sziszi0528)
2016. nov. 25. 09:45
Nagyon ügyes vagy, gratulalok! Biztos nagyon jó érzés volt, amikor megláttad a mérlegen. A centi is tud stagnálni, de elindul megint, kiléptél a komfortzónádból ez hatással lesz rá =)
1102. Csigavére (válaszként erre: 1098. - Sziszi0528)
2016. nov. 25. 09:43

Szuper vagy!


Énis megmértem magam, ahogyan már megszokhattátok, nem bírom ki, hogy egy héten csak egyszer mérlegeljek (talán ez nem is baj ?), de énis 69 kg vagyok!!!

Számomra hihetetlen, 6-ossal szerintem gimiben kezdődött a súlyom! Minden egyes kicsi kilócska sok sok önbizalmat és motivációt ad!! Úgy tűnik nem bánta a testem a csalónapot :p Én már most sokkal sokkal jobban érzem magam a bőrömbe, annak ellenére, hogy még mindig van rajtam sok felesleg. Már nem szégyellek mások előtt levetkőzni a tornatermebe, és tetszik amit látok a tükörben :)

2016. nov. 25. 08:46
Amit furcsálltam reggel, hogy kg-ban újra beindult a fogyás, de centiben stagnálok most. Általában fordítva szokott lenni, ha a mérleg nem is mutat változást, vagy egy picit (pár deka) többet mutat, a centi meg szokott nyugtatni, mert ott megvan a mínusz. De most fordítva történt, centi stagnál, a mérleg mutatja a mínuszt. Ennek mi lehet az oka szerintetek?
2016. nov. 25. 07:59
vicus, engem is nagyon megváltoztatott s szülés és az évek... 10 éve 20 éves koromban 56 kg voltam a 158 cm-es magasságomhoz, viszont én elég izmos vagyok, mert 10 évig versenyszerűen sportoltam, így az nekem ideális volt. Ahhoz társult 95 cm-es csípőbőség. Előtte 67-68 kg voltam, 117 cm-es csípővel, csak sikerült lefogynom, viszonylag könnyen. Most 10 év elteltével és egy gyermek után 119 cm volt a csípőm, viszont 78,6 kg! Szóval csípőben csak 2 centi különbség, súlyban viszont 10 kg a 10 évvel ezelőtti énemhez képest! Átalakul a test, másak lesznek az arányok, nem tudom. Mikor a 68 kg-ról fogytam le 56-ra elég volt némi torna, futás és a kaja visszábbvétele. Ha felszaladt rám 1-2-3 plusz kiló, kettővel több kört futottam, vagy kihagytam 1-2 vacsit és visszaállt. Most meg minden dekáért vért kell izzadni és ugye még nem is vagyunk idősek én is csak 30 vagyok. Nagyon nehezen fogadtam el ezt, azt hittem most is úgy fog menni a fogyás, mint 20 évesen, de tévedtem.
1099. vicus8708 (válaszként erre: 1080. - Csigavére)
2016. nov. 25. 06:34
Sziasztok,ezt én is így gondolom,bizonyos súly felett sokkal nehezebb fogyni,de nem lehetetlen,főleg,ha az ember teste bizonyos hormonális változásokon (pl. : szülés) megy keresztül.Nekem soha nem okozott gondot a fogyás,lány koromban 18-20 évesen,voltam 58 kg már a 150 cm-hez,de két hónap alatt tornával és megszorításokkal 10 kg-t leadtam,ami után egy év alatt 50 kg-ra csúszott csak fel.Viszont most,szülés valamit jócskán átváltoztatott,plusz 29 éves elmúlottam augusztusban,két hónap etedménye 63 kg-ról 57,5-re változott csak.Nehezebb,sokkal csigásabb a tempo,de kitartok.Valamint az arányok is másabbak,régen 58 kg-nál az arzom,mint ha fel lett volna fújva,olyan duci volt,most meg a hasam,derekam,combom ami sokkal kerekdedebb,az arcomon nem látszik annyira a súlyfelesleg.(Az az 58 kg-s képet őrzöm még mindig a telefonomban,elrettentéskét,így tudom,hogy mekkora a különbség a mostanihoz képest)
2016. nov. 25. 06:08

Meg kell osztanom veletek az örömöm: 69 kg :))). Szuper érzés, legutoljára a 2. trimeszterben voltam ennyi, tavaly júniusban.


Tegnap is kiléptem a komfortzónámból, eddig futottam egy nagy kört és még ennek a felét. Ezt feltornáztam két nagy körre (nem tudom mennyi lehet távban, ez 2x14 perc volt). A második nagy körhöz semmi kedvem nem volt, de megcsináltam és büszke vagyok!

2016. nov. 24. 18:25

Csigavére, meg mások is, itt lesz a recept:


- 50 dkg zsírszegény túró

- egy citrom reszelt héja

- fél üveg vanília aroma (tapasztalat szerint az olcsó a legjobb)

- folyékony édesítő ízlés szerint


A fentebbi hozzávalókat botmixerrel összekeverjük. Azért mixerrel, mert akkor tényleg olyan lesz, mint a rudi belseje. Az édesítőt én mindig kóstolgatom, mert egyrészt függ a citrom nagyságától is, meg szerintem az édesítő fajtájától is.


Tetejére egy tábla étcsoki (én a Llid-ben vagy Aldiban veszem a legolcsóbbat, tökéletesen megteszi) ezt fel kell olvasztani 6 evőkanál tejjel. Nem fontos gőz felett, én simán lábasban csinálom. És ezt kell rácsurgatni a masszából megformázott bonbonokra. Ez az arány tökéletes, mert ahhoz kellően folyós, hogy csurgatni lehessen, viszont ha hűtőbe tesszük szépen megdermed és nem marad híg.


Amúgy azt nem szabad mondani, hogy diétázol, mert annál genyóbbak (bocsánat) az emberek: vegyél még, ennyitől nem lesz bajod, ettől még nem hízol, minek a diéta, stb. Talán a saját gyengeségükre keresnek mentséget, nem tudom...

1096. somogyi márton (válaszként erre: 1093. - Ironizáló)
2016. nov. 24. 17:07
Hát nem szabad elégedetlenkednem ,mert az augusztusi idétlenkedésemet nem lehet számolni. Igazából itt kezdődött minden. A kalóriabázison ötven napja vagyok, és 7 kg azóta. Előtte meg kb. 6-7. köszi
1095. Csigavére (válaszként erre: 1094. - Sziszi0528)
2016. nov. 24. 16:41

Hű dejó!

Akkor most egy súlyúak vagyunk :)


Köszönöm, szívesen olvasnám a receptet!

Ezután biztos így fogok eljárni, és nem is szólok róla, hogy ez különbözik a hagyományos desszertektől.

2016. nov. 24. 16:37

Sziasztok!


Üdvözlöm az újakat, ez valóban egy jó kis fórum, érdemes nyomon követni!


Csigavére én azt szoktam csinálni vendégségben, hogy kategorizálom a kajákat, a felhozatalt, pl így: hús, zöldség, leves, ásványvíz mehet, édesség, krumpli, tészta, rágcsálnivaló, üdítő kizárt. Szóval csak olyanból eszem, amit otthon is bűntudat nélkül megennék. A viszed a saját édességed nagyon jó ötlet, én is szoktam alkalmazni. Ami mindig beválik a túró-rudi bonbon. Ha gondolod, szívesen megosztom a receptet, full-diétás, semmi rossz nincs benne és tényleg olyan, mint gyerekkorunkban volt a friss túró-rudi. Általában mindenkinek bejön, annak is, aki nem diétázik, mert nem venni észre a különbséget a nem diétás változata között.


Képzeljétek, ma reggel mértem magam és kereken 70,0 kg. Szóval nemsokára megvan az a bizonyos bűvös hatos is, remélem... ;)

1093. ironizáló (válaszként erre: 1089. - Mielo)
2016. nov. 24. 16:03
Somogyi Márton kitűnően halad a hagyományos ételeivel :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook