Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
2412. Arón1 (válaszként erre: 2406. - Gribedli***)
2017. ápr. 2. 16:44
Igazad van, csak sajnos már a feldolgozott élelmiszerből is vannak nagyon olcsó változatok. Van olyan dobozos fasírt amit anyuka megvesz 500 Ft-ért és megvan a vacsora az egész családnak, neki meg csak annyi volt a dolga, hogy kisütötte olajban, mellé egy kis fagyasztott sült krumpli és kb. 700 Ft-os költségen 4 tagú család megvacsizott.
2411. Arón1 (válaszként erre: 2403. - Gribedli***)
2017. ápr. 2. 16:36
Én gyakran járok Auchanba gyogyszetárba. Hó elején az áruházban rengeteg segélyen élő, szegény család vásárol. Ugyanazzal van tele a kosaruk, olcsó zsemle, kenyér, vödrös nápolyi, 50 Ft-os jégkrém, chips, rúd parizer, olcsó tészták, zöldség, gyümölcs semmi. Még fagyasztott se. Kilépnek az áruházból, ott meg olcsó, nagy sütik, 90 Ft-os cukormázas fánkok. Ezek szegény roma családok, nagyrészt.
2017. ápr. 2. 14:37
Ja, és akkor a cikkhez visszatèrve, ők is a "túlzott" használatról kísérleteztek, nem pedig arról, hogy valaki a kávéjába belepöttyent egy kis édesítőszert.
2409. gribedli*** (válaszként erre: 2408. - Andika751)
2017. ápr. 2. 14:36

Aki cukorbeteg, az már eleve hátránnyal indul és akár használt édesítőszert, akár nem, mindenképpen hanyatlásra van ítélve a glükóz intoleranciája. Tudja, hogy romlani fog idővel, max nem mindegy, hogy mennyi idő alatt.


A másik meg az, hogy az emberek szeretik az édes ízt, szóval hiába mondjuk, hogy ne szedjen mesterséges édesítőt, mert akkor mit használjon,ha édesre vágyik, cukrot? Dehogy.


Oké, hogy inni inkább igyunk tiszta vizet, ezzel egyetértek, de egy cukorbetegnek azt mondani, hogy ne használjon mesterséges édesítőt mert árt, cukrot meg nem használhat mert számára életveszélyes, oda lyukadunk ki, hogy akkor csak sós vagy sós ízviágú dolgokat ehet. Így bekorlátozni egy embert, hááát, szerintem ez csak olyannak jut eszébe, aki ezen nem ment át, mert az élethez hozzá tartozik az édes ízvilág is, nem véletlenül van a nyelvünkön édeset érzékelő zóna (érdekes, fehérje érzékelő receptor meg nincs a nyelvünkön,ez is jelzi, hogy nem vagyunk húsevők,ugyanis nekik meg van fehérjereceptoruk is), tehát ha cukorbeteg lennék, megkockáztatnâm a hólyagrákot de ennék édeset mesterséges édesítővel készítve, ha már gyümölcsöt nem ehetek. Noha a hólyagrák leggyakoribb oka még ìgy is a dohányzás marad, én nem rémisztgetném a népet.


Szóval mértékletesség, persze. Pl egyértelmű, hogy vizet iszunk és nem diet kólát. De rábírni az embereket, hogy ne egyenek édeset, nem lehet. Te magad is írod, hogy sokszor belekezdesz, hogy így fogsz enni meg ùgy fogsz enni, és az a vége, hogy pár nap után beadod a derekad. Egy cukorbetegnek meg egész életében nincs más választása nincs, nem adhatja be a derekát, mert ő most megunta, hiszen ezzel az életét veszélyezteti, neki marad a mestersèges édesítőszerek használata. Mértéktelen használata biztos hordoz veszélyeket. De ezért is írják rá, hogy napi x csepp/tabletta/kiskanálnál többet kéretik nem betolni.

2408. andika751 (válaszként erre: 2406. - Gribedli***)
2017. ápr. 2. 12:35

nem tudom erről mi a véleményed? Most találtam a neten annak az orvosnak a honlapján, akiről írtam?



Az édesítőszerek növelhetik a cukorbetegség kialakulásának kockázatát?



2015-01-13


A magas vércukorszint (glükózintolerancia) esélyét jócskán növelheti az édesítőszerek túlzott mértékű fogyasztása. Az izraeli Weizman Intézet kutatói több olyan okot is találtak, amelyek – bár elsőre ellentmondásosnak tűnhetnek – összefüggést mutatnak a megbetegedések és az édesítőszerek között.


Az édesítőszerekről általánosságban elmondható, hogy:


jóval édesebbek, mint a répacukor

kalóriatartalmuk csekély


Egy-egy light vagy diabetikus termék kapcsán beszélnünk kell még azokról a „csodaanyagokról”, amelyeket világszerte hozzáadnak ételeinkhez.


Kutatásokkal bizonyították, hogy a mesterséges édesítőszerek növelik az étvágyat, így túlsúlyhoz vezethetnek. Mindemellett nő a húgyhólyagrák és a különböző érbetegségek kialakulásának veszélye is.


Az izraeli Weizman Intézet kutatóinak eredménye arra utal, hogy az édesítőszerek használata akár a cukorbetegség előszobájába, glükóz intoleranciához is vezethet. Mindez ellentmondásosan hangzik akkor, amikor pont a glükóz tolerancia javítása érdekében cukormentes diéta betartását javasolják.


Azonban a bélflóra ugyanilyen fontos szerepet játszik a glükóz intolerancia kialakulásában. A mesterséges édesítőszerek pedig nem kedveznek az egészséges bélflórának.


Mindezt kísérleti egereken bizonyították be a kutatók. Két csoportra osztották őket. Az egyik csoport szacharin, aszpartám és szukralóz tartalmú vizet, a másik csoport pedig sima vizet kapott. A glükóztolerancia teszt egyértelműen kimutatta, hogy az édesítőszert kapott egereknél glükóz intolerancia alakult ki.


S hogy mindennek mi lehet az oka?


A mesterséges édesítőszerek nem tudnak lebomlani az emésztőrendszerben. Így ezek az anyagok közvetlenül a belekre és a bélflórára hatnak. A bélflóra pedig egy sor fiziológiai folyamatot szabályoz, így többek között a cukor lebontását is. A kutatások bebizonyították, hogy a glükóz intoleranciát a mesterséges édesítőszerek bélflórára gyakorolt hatása okozza.


A kutatást aztán embereken is elvégezték. 381 nem cukorbeteget vizsgáltak, közülük 40-en rendszeresen vettek magukhoz édesítőszereket. Az eredmények egyértelműek: náluk a kutatók emésztési problémákat, magasabb vércukorszintet, és kezdődő glükóz intoleranciát fedeztek fel.


Arra a kutatóknak azonban nem sikerült egyértelmű választ találniuk, hogy normál fogyasztás esetén milyen mértékűek ezek a tünetek. Annyi biztos, hogy mindenki egyénileg reagál a mesterséges édesítőszerekre, így jobb vigyázni velük.



Az eredeti cikk itt tekinthető meg: [link]

2407. andika751 (válaszként erre: 2406. - Gribedli***)
2017. ápr. 2. 12:27
teljesen egyetértek veled, én még ezt kiegészítem minimális hússal, tejtermékkel, de megpróbálom az ételek 3/4-ét zöldség+gyümölcs+jó gabonából fedezni. Ez is érdekes, a lentebb írtam, hogy nem olyan jó a gyomrom mostanában, többet puffadok, nem annyira figyeltem oda ezekre, sokkal tudatosabbnak és fegyelmezettebbnek kell lennem, szóval megfigyeltem, hogy egy pár napja több zöldet, gyümit eszek, kevés barna kenyeret, egy kis husi+tejtermék és nem puffadtam fel, elkezdtem nassként zöldségeket rágcsálni, ezt is javasolta a doki, mert akkor mire főétkezéshez kerülök, nem vagyok farkas éhes!!! Meg előtte meginni egy pohár vizet. Én eddig az étkezések között csak gyümit ettem, de rájöttem, hogy ha vágok egy kis nyers káposztát, karalábét, répát, ezek most nem drágák, nagyon telítenek, hozzá sok vizet iszok és estére mégsem puffadtam fel. Most tényleg tudatos próbálok lenni és kíváncsi vagyok majd 1 hónap múlva milyen változást veszek észre.
2406. gribedli*** (válaszként erre: 2405. - Andika751)
2017. ápr. 2. 12:07

Igen, ezek az alapanyagok nem drágák és ha megfigyeled, a szegényebb országokban pont ezeket eszik mert nincs pénzük másra, szóval hogy is lehetne drágának nevezni?


Természetesen nem arra gondolok, hogy pl egyen valaki naponta 3 mangót, aminek kilója 7€, korántsem. De teszem azt,a káposzták? Minden évszakban van olyan káposztafèle, ami abban az évszakban minden másnál olcsóbb, 0,50€/kg. És a gyümölcsök 1-2€/kg. A többi zöldsèg, ami nem káposzta, 2-3€/kg


Rizs, hüvelyesek 1-1,50€/kg.


Egyedül az olajos magok drágák, mert ezek olyan 8-14€/kg között mozognak, de ugye olajos magokból is minimális mennyiség elég.


Lényegében a csak gyümölcs étrend kerüla legtöbbe a vegánok közül, de még ez is olcsóbb mint egy mindenevő étrend.


Zöldség+hüvelyes vagy zöldség+gabona, vagy hüvelyes+gabona nagyon sokféleképpen variálható főételként, nemcsak a drága gyümik vannak, nemcsak a drága szójás/növényitejes pudingok vagy márkás gabonaszeletek vannak, és nem ettől függ az egészség, a mennyiségek is számítanak

2405. andika751 (válaszként erre: 2403. - Gribedli***)
2017. ápr. 2. 11:42

erre reagálva, és persze a többi hozzászólásra is, a minap hallgattam a tv-ben egy számomra nagyon érdekes műsort és sok újdonságot tudtam meg, ami lehet nektek nem az. Két orvos számolt be arról, hogy van már hazánkban is egy olyan szűrés, amit a székletből végeznek, széklet genomikai vizsgálat, a lényege,hogy megtudják mondani belőle, hogy a bélflórád milyen, sajnos ezt a tb még nem támogatja, rákerestem a neten, elég borsos ára van,de az orvosok bizakodnak benne, hogy pár év múlva már mindenki számára elérhető lesz.

Találtam több videót is a két orvostól, és nagyon érdekeset mondott. Minden a bélflóra összetételéből indul ki, ha ez felborul, hozza magával a betegségeket, így a cél ennek az egyensúlynak a fenntartása, ezzel persze nem mondtam/mondtak újat. Én pl. a vérnyomás problémámra próbálok megoldást találni, nem olyan vészes még a helyzet, de nem akarom,hogy rosszabb legyen. Kiemelte, hogy a finomított dolgok, feldolgozott élelmiszerek, cukrok fogyasztását teljesen le kell szorítani, hangsúlyozta, hogy nagyon kevés rostot eszünk, tehát rengeteg zöldséget, gyümölcsöt együnk, sokkal többet kell belőle fogyasztani, mert a nagyüzemi zöldségtermeléssel kevesebb a zöldségek ásványi anyag tartalma, mint nagyanyáink idejében, jobb, ha kistermelőktől veszünk, ha mi magunknak nincs lehetősége megtermelni. Azt mondta, hogy már 3 hét után változás indul be, de nagyobb eredmények több hónap utána várhatóak. Nagyon kiemelte a testmozgást, enélkül nem megy, a kettő együtt működik. Pl. 2 hét rendszeres testmozgás (napi 30-60 perc), már 2 hét múlva csökkenti a vérnyomást, viszont, ha abbahagyod még két hétig fejti ki a hatását, utána már nem. Beszélt az inzulin rezisztenciáról, ami miatt nagyon érdemes odafigyelni már a gyerekek táplálkozására, mert kb. 20 év alatt kimerülhet a hasnyálmirigy, példának mondta, ha valaki még nem cukorbeteg, de megjelenik nála az inzulinrez. mondjuk 20 évesen, és nem figyel rá, 40 éves korára tuti cukorbeteg lesz. Számomra megdöbbentő adatok hangzottak el, Magyarországon 3 mó fő a hipertóniások száma, 1 mó a cukorbeteg, de ehhez még hozzájön 3 mó inzulinrez., az a lakosság fele!!! És már az óvodáskorban is nagyon sok az elhízott gyerek, ha nem figyelünk, ezek a gyerekek már nem 40 éves korukra, hanem 20 éves korukra betegek lesznek, ha nem figyelünk oda.

Én azt gondolom, hogy a zöldség önmagában nem annyira drága, ha kiiktatja az ember azt a sok felesleges mű ételt, annak az árán tudna ilyeneket venni, a hüvelyesek sem drágák.

2404. csikil4ny (válaszként erre: 2385. - Szüzann)
2017. ápr. 2. 11:42
Igyál cickafark teát, a gyulladások ellen nagyon jó.
2017. ápr. 2. 11:09

[link]


Nem tudom,hogy került oda Chad, de az volta felmérés tàrgya, hogy hol esznek több gyümölcs/zöldség/magok stb. És ezzel szemben hol esznek több egészségtelen kaját. És sajnos a magyarok rossz helyen vannak de már megszktam, mert minden ilyen térképen úgy van ábrázolva Magyarország, hogy mittudomén,ha rossz a piros, a közepes a narancs, a jó a sárga, akkor mindegyik ország normális, még a magyarok szomszédai is, és csak a magyarok vannak pirossal. Nehéz ezt lenyelni, mert nem hiszem,hogy annyira különbözne a környező szláv országok életmódjától, mégis a statisztikák szerint meg igen, midig kitűnik a több betegséggel, vagy rosszabb étkezéssel pedig nem arról van szó, hogy szegényebb. Vagyis az emberek megengedhetnék maguknak egy bizonyos pontig,hogy másképp egyenek, de a szokás annyira győz és mindent felülír, hogy ha egy magyar szegény, akkor otthon fog mindent olajban sütni (vagy mondhatnám cukros, stb. Lényeg,hogy a zöldséget nagy ívben kerüli) ha meg nem annyira szegény,akkor étteremben fog csupa ilyet választani, szóval csak az ára lesz különböző, de akkor is ugyanazt eszi, vonzóbb számára az az adott tìpusù kaja.


Még talán a mélyszegénységben élők azok, akiket már az elhízás sem fenyeget, tulajdonképpen bizonyos szempontból "megússzák" mert nem vehetik meg a szarokat mert arra sem telik.

2402. gribedli*** (válaszként erre: 2400. - Floracska)
2017. ápr. 2. 10:08
Hát épp ez az, hogy a magyar konyha nagyon az amerikaira hajaz már, és ez a 2 ország használ irdatlan mennyiségű kukoricából kivont glukózt,fruktózt az élelmiszeriparban szóval még ez is közös vonás, közel egyforma helyen vannak azon a listán,amelyik a különböző országok táplálkozási szokásait elemzik.
2401. floracska (válaszként erre: 2395. - Gribedli***)
2017. ápr. 2. 09:58

Ha gépnél leszek rákeresek a cikkedre.

Amúgy egyik ismerősöm himalája sót evett csak, mert hogy elvileg az nem köti meg a vizet. De én erről nem találtam anno információt.

2400. floracska (válaszként erre: 2398. - Gribedli***)
2017. ápr. 2. 09:56
Van a mienknél rosszabb konyha is. Amerika elhízásban elég magasan vezet pl.
2399. floracska (válaszként erre: 2394. - Antica)
2017. ápr. 2. 09:49
Nem konkrétan a kálium, hanem a kálium vegyület a gond ( magával a káliummal nincs baj, pl a gyümölcsök is tele vannak káliummal). A "brutál" mennyiséget a hosszú távú 5 g fölé teszik. Az igaz, hogy a magas vérnyomás idősebb korban kezdődik, anyumnak is van. Ő is mindig azt mondja, hogy az én koromban még neki sem volt. De sok minden más is van, ami az ő korában nem volt, pl. sport. Mmint ő nem sportolt, mozgott semmit. :-)
2398. gribedli*** (válaszként erre: 2393. - Floracska)
2017. ápr. 2. 09:46

Fehérjét nem tudunk tárolni, az 3 óra után kiürül, ami nem szívódik fel. A fehérje bomlàstermékei, azok igen, azok elég sok bajt okoznak.


A ch megvonás működik, saját tapasztalatom is ez, hogy működik, noha ez sportfüggő is, ki milyen sportot űz, és egyéni is,pl cukorbetegeknek nem nagyon van más választásuk, mint odafigyelni a ch-ra is. Vannak sportok, amelyek extra ch-t igényelnek, vannak, amelyek extra fehérjét.


A sportból kiindulva, vannak magas ch-n élő, alacsony fehérjetartalmú étrenden élő szuper alakú, szuper izmos sportolôk is, de közös, hogy ők meg a zsírt korlátozzák. Ebbe bele kell nyugodni, hogy olyan nincs, hogy mindenkor mindent lehet enni és cserébe jó alak, meg egészség. Ilyen nincs. Valamit valamiért. A szokásokat nagyon nehéz levetkőzni,a magyar konyha pedig a világon az egyik legrosszabb az egészségre nézve, ahogy most létezik, abban a formában, ahogy most esznek. Mert vannak a magyar konyhában is jó zöldséges finomságok, csak mindent olajban sütni, mindent panírozni, ezek sajnos lerontják nagyon. Biztos finom annak, aki ezeket szereti, de minden csak nem egészséges.

2397. szüzann (válaszként erre: 2395. - Gribedli***)
2017. ápr. 2. 09:38
Köszönöm szépen. Megértettem. Felirtam a Novosal sót magamnak. Ráolvasok. Persze nem fogok belepiszkálni a szervezetembe magamtól, mert ahhoz buta vagyok. Mindenképpen tervbe van a doki. Egyébként tegnap reggel már sulyomnál voltam, és azóta nem gyüjtöm a vizet magamban. Ironizáló is a melegre gondolt....
2396. gribedli*** (válaszként erre: 2392. - Antica)
2017. ápr. 2. 09:28
Nekem a sok só fejfájást okoz, ezért 20 éves korom óta igyekszem 1g alatt tartani. Meg is látszik, ha egyszer-kétszer más főz és több van benne,fáj a fejem. Azonban mint írtam, a szervezet alkalmazkodik, szóval ha kevesebb sót is viszek be, a szervezetem kevesebbet is fog üríteni, mindig annyit tart vissza, amennyi neki kell.
2395. gribedli*** (válaszként erre: 2391. - Floracska)
2017. ápr. 2. 09:24

Ezzel egyetértek, de nem mindegy,hogy milyen só, a természetes állapotában a sóban vannak más ásványi anyagok, nyomelemek is (lásd tengeri só), a káliumos só meg enyhén vízhajtó is (pl ilyen a novosal).


Testünknek 70%a víz, vagyis egy sóoldat, az implulzusok jobban haladnak a sós vízben, mintha nem lenne, ezért görcsöl be a vádli vagy egyéb bajunk lenne, ha nem fogyasztanánk sót. Egy bizonyos sávon belül is 2-3 nap alatta szervezet alkalmazkodik a sóbevitelhez, pl ha te sósan eszel, akkor 2-3 nap alatt elkezded üríteni pisiléskor a felesleget, de ha sótlanul, akkor is 2-3 nap alatt elkezded visszatartani a sót, vagyis mindig annyi lesz benned,ami a létfenntartáshoz kell.


Ami nem jófajta só, az az, amit a felvágottakba szoktak tenni, vagy a készételekbe mert ebből már kivonták az ásvànyi anyagokat, szóval jobb egy tengeri só inkább.


Van is fent egy cikkem (bikinis fotózás), ahol levezettem, hogy hogy lehet trükkösen vízhajtani pár nap alatt, a vízivás, sózás, sótlanság segítségével, de erre is vonatkozik az a szabály, hogy a szervezet nagyon hamar alkalmazkodik és nem csaphatod be, szóval csak alkalmakra,maximum 2-3 napra szól a hatâs. Ásványi anyag hiány (kálium, magnézium) is okozhat vízvisszatartást.


Egyébként azt gondolom én is, hogy szüzannál, talán a kor plusz az izületek, valamilyen enyhe gyulladás is okozhat ödémát, az időjárás is befolyásolja az izületeket, úgyhogy biztos elmennék inkább orvoshoz, hogy minden rendben van-e.

2394. antica (válaszként erre: 2393. - Floracska)
2017. ápr. 2. 06:26
Lehet, hogy tartalmaz a konyhasó káliumot de brutális mennyiségüt kéne enni ahoz, hogy a kálium miatt legyen egy embernek problémája. Te még fiatal vagy, a magasvérnyomás egy egészséges embernél időskorban jelentkezik. Nem biztos, hogy magasvérnyomásos leszel de a túlzott sót egy rizikófaktornak tartják.
2393. floracska (válaszként erre: 2392. - Antica)
2017. ápr. 2. 01:41

Tudom, hogy nátrium-klorid, kémia szakon tanultam :-) viszont minden egyes só tartalmaz káliumot, tehát ezt rosszul tudod. Sőt, amiket káliummentes sóként árultak, abban találtak a legtöbbet. Ezért fogják a szív panaszokat a sóra.


Egyébként én szerintem brutál mennyiségű sót fogyasztok, a vérnyomásom meg 100-125 között van. De inkább az alja. Én ebben a só őrületben nem hiszek. Ezt pont olyannak gondolom, mint az ”együnk kevés ch-t és sok fehérjét, akkor fogyunk„. Ez a tévhit pedig úgy elterjedt, hogy napi szinten olvasom itt a forumon, és az emberek bele sem gondolnak, mi lesz a fel nem használt fehérjével a szervezetben.


De sok ilyen tévhit van a világban, sajnos.

2392. antica (válaszként erre: 2391. - Floracska)
2017. ápr. 2. 00:40
Akkor lehet rosszul fogalmaztam. Én nem arra utaltam, hogy az oedéma a sok só bevitel miatt van. De a gyógyszeres kezelés mellett egy oedémás, magasvérnyomásos embernél mindenhol a sószegény étrendet javasolják. Nem azt mondják, hogy egyáltalán ne fogyasz sót hanem, hogy csökkenteni kell az adagot. Amúgy egy felnőtt embernek napi 5 g só fogyasztása fedezi a napi nátrium bevitelét. Az kb.egy teáskanálnyi. Valóban nem tartalmaz káliumot a konyhasó (nátrium-klorid) nem is a szivmegállás miatt javasolják csökkentését. Túlzott fogyasztása a szervezet ion-háztartásának felborulásához, magasvérnyomáshoz és szív-érrendszeri betegségekhez vezethet. Szóval azt akarom kibökni, hogy nem arra gondoltam, hogy a só miatt vizesedik. Amúgy írta is, hogy nem fogyaszt sokat. Én nem vizesedek de nagyon sósan eszek és lehet, hogy nem olyan ártalmas az egészségre mint azt állítják de biztos vagyok benne,hogy az ilyen mértékű fogyasztás hosszú távon nem tesz jót a szervezetnek.
2391. floracska (válaszként erre: 2390. - Antica)
2017. ápr. 1. 22:52

Mi egyetem azt tanultuk, a só nem olyan ártalmas, mint ahogy azt előadják. Volt is anno valami szívsebész, vagy nem is tudom már milyen orvos a rádióban, aki megcáfolta, hogy szívproblémákat okozna, hiszen nem ugyanaz a klór vegyület van a sóban, amit a szívmegállításnál használnak (kálium-klorid ez ha jól emlékszem). Valamint a vér egyik fő alkotóeleme a só, úgyhogy sómentes étkezéssel jó nagy sz*rban lennénk. Viszont még a menzán is ki volt írva, hogy ne étkezzünk sósan, mert az szív -és érrendszeri problémákat okoz, amit ez a doki megcáfolt. A menzás kajákat sómentesen csinálják, amit anélkül sem szívleltek a gyerekek, hát ezek után, íztelenül még annyira sem fogják.

Ellenben amit írtatok lentebb, a vizet valóban megköti. Viszont erre való sok tea például, az vízhajtó. Úgy gondolom, aki ennek ellenére vizesedik, az nem hinném, hogy csak a só miatt van.


Amúgy én olyan szinten sófüggő vagyok, hogy még a mekis krumplit is mindig megsózom (pedig az köztudott, milyen sós alapból).

2390. antica (válaszként erre: 2387. - Szüzann)
2017. ápr. 1. 17:38
Jaj és nagy bünöm, hogy én sósan eszek. Ezen sajnos még nem sikerült változtatnok. Főleg, ha paradicsomot eszek azt nagyon sósan, nekem csak úgy ízlik.
2389. antica (válaszként erre: 2387. - Szüzann)
2017. ápr. 1. 17:36
Igen, én is a kalóriabázist használom ugyan azzal a makrókkal mint te. Én nem mindig vagyok olyan ügyes, gyakran a zsírt áttlépem és az elmúlt 2 napban eléggé lazsáltam is. Majd hétfőn szigorúbb leszek.
2388. floracska (válaszként erre: 2382. - Andika751)
2017. ápr. 1. 16:26

Az átálláshoz szerintem kell egy hónap, de ez tapasztalat, hozzáértők kijavíthatnak.

Mozgás meg ha délután nem megy, próbáld ki reggel, munka előtt (ha nem mész túl korán). Én egyetemen elég sokszor szoktam lemenni futni az első órám előtt.

2387. szüzann (válaszként erre: 2386. - Antica)
2017. ápr. 1. 15:11
Ma reggelre eltünt a tulsuly, amit a viz okozott. Megkönnyebbültem. Nem hizás volt. Mondjuk gondoltam, mert lehetetlen a makróim tartása mellett. De azért még nem teljesen nyugszik, mert délelőtt sokat gyalogoltam, és egy tök laza zokni krátert vágott a bokámba. De hamar elmult, már nincs dagadás, sem csik. Azért lehet, hogy kivizsgáltatom idővel. Köszi az aggódást. Te bázisozol?- kiváncsi vagyok. Vagy hogy fogyózol?
2386. antica (válaszként erre: 2385. - Szüzann)
2017. márc. 31. 22:15
Elhiszem, hogy kellemetlen de arra gondolj,ha most rajtad lenne az a plusz 20 kg.akkor mennyivel vizesebb lenne a lábad! Hisz az nem kicsi súly.Nagyon ügyes vagy, hogy letudtad adni. Az izületi gyulladásnál a boka izületei gyulladnak be és fájnak is. Laborban nem jelentősen de azért diszkréten emelkednek a gyulladásos paraméterek.
2385. szüzann (válaszként erre: 2384. - Antica)
2017. márc. 31. 21:58
Hát izületi az lehet. Fáj a derekam napok óta / gerinc sérven van / ezzel is lehet összefüggésben? a szivem tiz éve volt vizsgálva. Most, hogy örülhetnék a kb husz kilós fogyásomnak / hála a fórumnak / mos ez !!
2384. antica
2017. márc. 31. 21:50
Javitom magam, szóval a boka oedéma leggyakoribb oka izületi, vese, szív eredetű. Van még más is de azt írod a laborod jó.
2383. antica (válaszként erre: 2381. - Szüzann)
2017. márc. 31. 21:43
Értem. Én is fogyózok de ennek ellenére sósan étkezek. Figyelj a boka oedéma ha nem izületi akkor vese vagy szív eredetü. Mivel laborban nincs eltérés az első kettő kizárva. Már írtad valahol, hogy vérnyomásra is szedsz gyógyszert,ha jól emlékszem. Ebből is kiindulva szív eredetű lehet. Én a helyedben, ha az időd is megengedi kérnék időpontot egy szívultrahangra vagy legalább is egy kardiológiai szakrendelőbe. A vízhajtó ha úgy veszed észre, hogy nem hat én váltanék mondjuk egy Furosemidre. Vízhajtó több fajta van, más a mechanizmusuk, ezért szokták őket kombinálni is. Szerintem mindenképpen keress fel egy szakorvost ha a háziorvosoddal nem boldogulsz.
❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook