Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯
2017. ápr. 25. 09:19
Klauka és Pufika, sziasztok!:)
2017. ápr. 25. 09:02

Azt tapasztaltam egyébként, hogy nehézségekbe ütközik nálam egyszerre akkora adag gyümölcsöt megenni mint amit Graham doki ír egy-egy étkezésre. Ezeket az adagokat, amiket írt, természetesen igazítottam az én kalória és fehérjeigényemhez de még így is nehézséget okoz ekkora adag,ezért én több étkezésre osztottam el. Míg ő azt is mondta (videóin), hogy csak napi 2x eszik, a könyvben 3 nagy ètkezést javasol, nekem ahhoz a mennyiséghez, amire szükségem van, 5 étkezés kell, mert nem tudok egyszerre annyit betolni.


Más hátrányt vagy akadályt nem tapasztalok, sőt, nagyon praktikusnak tartom, pl amikor suliba megyek,olyankor is gyümölcsnapokat tartok. Reggel elmegyek egy táska gyümivel, este hazaèrek szinte üres táskával:DDD

2470. gribedli*** (válaszként erre: 2469. - Antica)
2017. ápr. 25. 08:53

Én vegyesen csinálom, mármint betűzdelek a hetembe ilyen napokat, de ahogy jön a meleg, huzamosabb ideig sincs akadálya. Télen, vagy a hidegben meleget is eszem. Egészségügyi szempontból már maga a vegán is annyi előnyt hordoz, hogy végülis már az is jó, mixelheted gyümölcsnapokkal.


A melegben viszont kívánja is az ember a nyers, friss gyümölcsöt, ezért könnyebb akkor átállni. Meg a sport fajtájától függően, a 811 azoknak tökéletes, akik olyan sportot űznek, amihez nem kellenek nagy izomtömegek, de kell sok azonnal hasznosítható energiaforràs. Írtad, hogy maratonra készülsz, hát ahhoz tökéletes a 811.

2469. antica (válaszként erre: 2459. - Gribedli***)
2017. ápr. 24. 23:02
Gribedli te kipróbáltad ezt a 811 szerinti étkezést? Mit tapasztaltál?
2468. Klauka_
2017. ápr. 24. 22:48

Sziasztok

Csatlakoznék én is. 8 hónapos kislanyommal itthon vagyok, aki jelenleg még leginkabb anyatejes. Szeretném ezt kihasználni es a rajtam maradt pár kilótol megszabadulni. Jelenleg 60 kiló vagyok, 55 a cél. Heti 1 óra edzést tudok beiktatni.

Jo lenne 1-2 konkrét tipp az étkezésekhez. Ti miket esztek?

2467. Csigavére (válaszként erre: 2465. - Pufika)
2017. ápr. 24. 15:26

Szia!


Megkérdezhetem, hogy hány kiló vagy és hány centi?

Mennyi az álomsúlyod?


Biztosan sikerül ha kitartasz!

2466. Csigavére (válaszként erre: 2464. - Antica)
2017. ápr. 24. 15:25
Én nem merek mérlegre állni.59 voltam.
2465. pufika
2017. ápr. 23. 21:24

Sziasztok!


Én most próbálgatok új életet kezdeni. Sajnos a bőséges táplálkozás és a mozgásszegény életmód meghozta eredményét. Nagyjából kétszer akkora vagyok, mint kellene. de most elhatároztam: lefaragok belőle.

2464. antica (válaszként erre: 2463. - Csigavére)
2017. ápr. 21. 16:40
Ezzel én is így vagyok. Plusz 1 kg😕.
2463. Csigavére (válaszként erre: 2462. - Csikil4ny)
2017. ápr. 21. 15:09

Én most tartom a húsvét utáni detoxot :D

Lassan minden visszaáll.

2462. csikil4ny
2017. ápr. 19. 10:20

Sziasztok lányok!


Minden rendben van?


Ne adjátok fel! Aki most Húsvétkor megbotlott az álljon fel, igazítsa meg a koronáját és folytassa az "új életét"!

2461. szüzann
2017. ápr. 16. 09:10
MA VAGYOK 200 NAPOS A BÁZISON !!! HURRÁ !!!!
2017. ápr. 13. 12:27

Ki , hogyan készül a húsvétra? :) Milyen receptjeitek vannak ami segít ebben az időszakban is egészségesen maradni?


Én pont most sütöm előhúsvéti sütim, paleo, mákos nagyon fincsi. Reggeli kávé mellé szuper.

2459. gribedli*** (válaszként erre: 2458. - Kokuszoscsoki)
2017. ápr. 13. 12:17

Miért lett volna értelmetlen a kísérlet? Nem az volt a kísérlet tárgya, hogy ki vitt be kálciumot más formában és ki nem, hanem az, hogy a tejben lévő kálcium nem tud felszívódni. Ezek szerint nem tud.


Az természetes, hogy a csontoknak kálcium kell, de minden más forrás jobbnak bizonyult mint a tej. Persze arról is volt kísérlet, hogy a kálciumkiegészìtők mennyire szívôdnak fel és ennek az,eredménye az lett, hogy végülis lerakódhat az erekben.


30 éves kor körül fejeződik be a csontok épülèse, innentől már csak pusztul, illetve életmódtól függően, kinél jobban pusztul, kinél kevésbé. A kísérlet eredménye szerint a tejtermékeket fogyasztóknál erősebben pusztult. Vagyis növelte a törések esélyèt.


30 èves kor után csak a sport tudja megtartani a csont sűrűségét, és még a hormonok is, tehát menopauza után a hormonterápia is segíthet de ennek annyi mellékhatása volt, hogy még így is a mozgás vezet.


A mozgás során cserélődik a sejt, a kálcium. Ha nem mozogsz, akkor nem fogsz felvenni abba a testrészbe (illetve az ahhoz tartozó csontba) kálciumot, mert nem használod, sőt ürül is onnan (mivel nem használod), tehát ha nem mozogsz, akkoraz is mindegy, hogy mennyi kálciumot vittél be, mert 30 éves korod után nem tud úgy hasznosulni.


Példa erre a tenisz. Te ugye teniszezel. Abban a karodban, amelyikben az ütőt tartod, nagyobb a csontsűrűséged, mert az ütő nehéz is, és ezzel arra stimoláltad azt a csontot, hogy több kálciumot tegyen oda. Navratilova vegán, és vegánként talán több érmet nyert mint előtte (ha már a teniszre tereltem:D).

2458. kokuszoscsoki (válaszként erre: 2456. - Gribedli***)
2017. ápr. 13. 11:59
És csak a tejtermékeket figyelték? Mert mást is ehettek, amitől megerősödtek/elgyengültek a csontok. Ha csak a tejterméket nézték, és a többi táplálékot nem, sem a plusz szedett vitaminokat, ásványi anyagokat, akkor értelmetlen a kísérlet. Hiszen lehet, hogy a tejterméket nem fogyasztó beszedett napi 500 mg kalcium tablettát :)
2457. gribedli*** (válaszként erre: 2453. - Kokuszoscsoki)
2017. ápr. 13. 09:17

Extraszűz olívaolajat. Kókuszt a hajamra kenem:D


Amúgy a kókuszzsírban a közepes láncú zsírsavak azok, amelyek az éhgyomri koleszterint alacsonyabban tartották, talán ebből jött a nagy "sikere" de nem csodaszer, más zsiradékokban is találhatók,jóval olcsóbban, közepes láncú zsírsavak. Tényleg félrevezető, hogy úgy adják elő mintha csak a kókuszzsírban lenne. Ez olyan mintha azt mondanánk, hogy csak a csirkemellben van fehérje:)


És a mennyiség meg a diéta összességében is számít, hiszen az össz zsírbevitel, szénhidrátbevitel is fontos a végeredményben, hogy milyen koleszterinszinted lesz, plusz a mozgás, a kor, nemed is, genetikád. Nem lehet ezt leegyszerűsíteni csak kókuszzsírra.

2456. gribedli*** (válaszként erre: 2452. - Kokuszoscsoki)
2017. ápr. 13. 09:07

Vegetáriánus, vagyis fogyaszt tejterméket.


Szerintem 78 ezer nőn végzett 12 éven keresztüli megfigyelés eléggé komolyan vehető, ha valaki még mindig a tej jótékony hatásait szeretné bebizonyítani,annak fel kellene mutatnia egy szintén 78 ezer nőn 12 évi megfigyelés kereteiben, hogy azoknak volt erősebb a csontja, akik itták/ették.


Azzal tudnák csak megcáfolni.

2455. gribedli*** (válaszként erre: 2452. - Kokuszoscsoki)
2017. ápr. 13. 09:01
Ez a menopauza utániakra vonatkozott a kísérletben. Hát be is baxna, ha 30-40 év közöttiek csak ülnek és hirtelen eltörik egy csontjuk,azonban menopauza után már elég egy elesés és hopp, eltörik a combod. Ezek az esés közbeni törések gyakoribbak voltak azoknál, akik fogyasztottak tejterméket. Míg a többi mondjuk elesett de nem tört el.
2454. szüzann (válaszként erre: 2453. - Kokuszoscsoki)
2017. ápr. 13. 08:51
Én disznózsirt. De én nem vagyok mérvadó, mert stagnálok 50 napja. /Néha repce olajat. Szlovákiában veszem / .
2017. ápr. 12. 23:26
Engem az érdekelne, ki milyen olajat/zsírt használ. Amit lehet persze sütőben sütöm, de vannak kikerülhetetlen ételek (pl. hagyma dinsztelés). Sokan dicsérik a kókuszolajat. Utána néztem, tele van telített zsírsavakkal, ergo ugyanúgy elősegíti a koleszterinszint emelkedését, mint az állati zsírok. És nagyobb mennyiségben egyáltalán nem ajánlott. Tehát tulajdonképp semmivel sem jobb a napraforgó olajnál, annak ellenére, hogy az ára a 10-szerese. Ti mit használtok?
2452. kokuszoscsoki (válaszként erre: 2447. - Gribedli***)
2017. ápr. 12. 23:19
Azt kétlem, hogy növelnék. Nekem soha életemben nem volt eltörve semmim. És fogyasztok tejtermékeket, persze nem minden nap, de elég gyakran. Ellenben az egyik vegetáriánus ismerősömnek évente 2 testrésze legalább eltörik (azt nem tudom, hogy vegán-e).
2451. antica (válaszként erre: 2447. - Gribedli***)
2017. ápr. 11. 21:49
Igazad volt, valóban érdekes ez a könyv. A zsírokról írt fejezet kifejezetten tetszett.Valamikor én is próbáltam a magliszteket de nekem nem vált be már az ízük sem és legtöbbször a gyomrom is fájt tölük. A szénhidrát csökkentett kenyeret sem bírtam megenni, attól tiszta pattanásos voltam. Kamasz koromban nem néztem ki olyan rondán.
2450. antica (válaszként erre: 2449. - Szüzann)
2017. ápr. 11. 16:50
😂
2449. szüzann (válaszként erre: 2448. - Csigavére)
2017. ápr. 11. 16:47
Mire gondolsz? Még imádkoztam is :)
2448. Csigavére (válaszként erre: 2446. - Szüzann)
2017. ápr. 11. 10:18
Pròbáltál mindent ?
2017. ápr. 10. 13:06

A tejtermékekről:


A Harvard Nurses Health Study: 12 éven keresztül 78 ezer nőt figyeltek meg, 34-59 éves korosztály. Azok, akik több tejet és tejterméket fogyasztottak,többször tört el csontjuk és többet szenvedtek csontritkulásban, mint azok, akik egyáltalán nem fogyasztottak tejtermékeket.


Vagyis a tejtermékek nemhogy nem látnak el jól felszívódó kálciummal, hanem növelik is a csontritkulás veszélyét. Ellenben a sportról bebizonyosodott, hogy a kálciumbevitel növelése nèlkül is,idősebb korban is megelőzte a csontok kálciumveszteségét.

2446. szüzann (válaszként erre: 2443. - Csigavére)
2017. ápr. 10. 10:40
De 50 nap stagnálás??? Igazságtalan !
2017. ápr. 10. 09:33
Amikor megvan a kívánt cél, feltöltök egy előtte utána képet
2444. Csigavére (válaszként erre: 2442. - Ironizáló)
2017. ápr. 10. 09:32

Igen! Szinte hihetetlen. Akik rég nem láttak , csak hüledeznek

:)

Most még -5a cél :) aztán megtartás

2443. Csigavére (válaszként erre: 2441. - Szüzann)
2017. ápr. 10. 09:30
Köszönöm ! Énis sokáig stagnáltam, minden igyekezetem ellenére. Aztán hirtelen beindult . Nem lehet folyamatosan fogyni .
❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook