Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
2562. Guruljka (válaszként erre: 2561. - Kokuszoscsoki)
2017. jún. 17. 20:38

Megértem.


Én valahogy könnyebben működöm, a kenyerezős időszakból könnyen kijöttem. Nekem a Kalóriabázis ezért is jó, mert elég hogy beírom és látom, már nem is kell annyira a zsírosabb kenyeresebb étel... :D


Ma bajban vagyok, mert nem figyeltem a bevásárlásnál.

2561. kokuszoscsoki (válaszként erre: 2560. - Guruljka)
2017. jún. 17. 20:27

Az önsanyargatás azért durva szó rám :) Egyrészt, mert a cukormentes fagyi nem sanyargatás, ugyanolyan finom, mint cukros társa, ha normálisan meg van csinálva. Másrészt ha nincs a fagyizóban/boltban cukormentes, akkor én is megveszem a simát. Ahogy ezt ma is megtettem.


Viszont aki korábban eléggé zabált mértéktelenül, annak egy ideig sanyargatni kell magát, hogy elég neki a 20 deka tészta is, nem kell egy lavórnyit enni. Kilengéseknél is előfordul, hogy nehéz visszarázódni, ezért is picit sanyargatni kell az embernek magát. De ezek a fogyással járnak. Nekem az elején nagyon nehéz volt felére, sőt, van amiből negyedére csökkenteni a szokásos adagot. Például a kolbász,hurka, ilyesmik, amiket nagyon ritkán eszem, de régebben 2 -3 simán lecsúszott, holott ha kiszámoljuk, 1 bőven elég a napi bevitelbe. A jó nagy szelet kenyérről már ne is beszéljünk.

2560. Guruljka (válaszként erre: 2554. - Kokuszoscsoki)
2017. jún. 17. 14:25

Én ennél jóval kevésbé hajlok az önsanyargatásra. ha megkívánom, megeszem! :D legyen az fagyi (no ez azért ritka), vagy szalonna, vagy tepertő.


Ha néha gusztusom támad rá, akkor veszek. Különben előfordulhatna, hogy nem hagyna békén a gondolata. :D


Igaz, le is tudom dolgozni, mert nincs egészségi problémám - legalább is nem tudok róla. De kedden elmegyek a délutáni rendelésre, mert van kisebb gondom, és a laborbeutaló is kell, gyanús nekem a pajzsmirigyem.

2559. Guruljka (válaszként erre: 2558. - Szüzann)
2017. jún. 17. 13:33

Az én házidokim nem nagyon ad beutalót.

Igaz, elég ritkán találkozom vele, a napokban fogok kérni laborbeutalót. Csak ne lenne olyan messze a rendelő.

2558. szüzann (válaszként erre: 2557. - Antica)
2017. jún. 10. 20:49
Köszi. Én is örültem neki. Bár remélem nincs gubanc a ketyegővel. Nem vagyok viszeres, de a házi doki szerint lehet, hogy vannak nem láthatóak, és az okozza a boka dagadást. Ezt a beutaló kérés után mondta, nehogy nekünk legyen igazunk, hogy szükség van a szivuh-ra. De meg van a beutaló, az a lényeg.
2557. antica (válaszként erre: 2556. - Szüzann)
2017. jún. 10. 20:24
Ez jó hír! Én októberre tippeltem!😊
2556. szüzann (válaszként erre: 2555. - Szüzann)
2017. jún. 10. 14:29
junius 29-re kaptam időpontot. Nincs is sokára....
2555. szüzann
2017. jún. 8. 17:52
Beszereztem a sziv ultrahang beutalót. Holnap kérek időpontot. Kiváncsi vagyok mikorra kapok. Bp. Péterfybe idénre már nincs. Majd referálok. / a vizesedés miatt /.
2554. kokuszoscsoki (válaszként erre: 2552. - Csikil4ny)
2017. jún. 8. 09:35

Ismerős :)) Én is csak ritkán eszem félre, 1 naptól még nincs bűntudatom, de ha már 2-3 napig előfordul, akkor már van.


Viszont vannak dolgok, amiket nem akarok kihagyni, pl. fagyi napja csak egyszer van 1 évben. Meg szalonnát sütni is csak nyáron megyünk 1-2 alkalommal. Persze ezekben is próbálom a mértéket tartani, vagy az egészségesebb alternatívát (pl. cukormentes fagyi).

2553. Guruljka
2017. jún. 7. 22:45

Még nem kóstoltam.

Nem mintha ellenezném, de nekem itt falun nincs hozzá állandó zöldem. Nem fogok egy zöldféleség kedvéért heti kétszer bebuszozni a városba.Pláne télen nem.

2552. csikil4ny (válaszként erre: 2550. - Kokuszoscsoki)
2017. jún. 6. 12:06
Mondjuk nem vagyunk egyformák, én pl. inkább megállom, hogy ne egyek félre, mert utána 2-3 nap katasztrófális míg visszaáll a rend. Olyankor megenném a betont is.
2017. jún. 6. 10:12

Én sajnos híztam egy kilót, nem tesz jót nekem ez a sűrű időszak, futás van folyamatosan, teljesen kitértem a megszokott rutinomból, ezért is nehezebb tartanom magam. De nem vagyok elkeseredve, remélem hamar lenyomom azt az 1 kilót, és még többet is mikor minden visszaáll a helyére.

Az az igazsás, hogy szerintem nagyon nehéz tartani ezt, hogy ha nem kiegyensúlyozott valaki élete.

2550. kokuszoscsoki (válaszként erre: 2547. - Szüzann)
2017. jún. 6. 09:25
Nyilvánvaló, hogy ha egy nap csaltál volna, nem híztál volna semmit. Én szombaton sült kolbászt meg sült virslit ettem, kenyeret, plusz fagyit, és ma ráálltam a mérlegre: még 10 dekával kevesebb is vagyok, mint múlt héten. Pedig ez a nap számokban 2500 kalóriát jelentett. Egyetlen nap nem tud tönkre tenni egy hónapok óta tartó életmódot.
2549. szüzann (válaszként erre: 2548. - Csikil4ny)
2017. jún. 4. 13:10
Lehet, hogy nagy igényü vagyok, de engem most nem elégit ki, hogy nem hizok. FOGYNI kellene...
2548. csikil4ny (válaszként erre: 2547. - Szüzann)
2017. jún. 4. 10:55
Én bevallom őszintén, hogy amit megkívántam most a napokban mindent megettem, ma mérlegre álltam és semmit nem híztam. De nem érzem jól magam a bőrömben, így ma már visszatérek az egészséges táplálkozáshoz. Persze mozgás volt közben is.
2547. szüzann (válaszként erre: 2546. - Csikil4ny)
2017. jún. 4. 10:10
Köszi drága vagy ! Persze nem adom fel. Csak kicsit bánt, hogy a többiek zabáltak két pofára. Lángos, hekk, fagyik, sör, bográcsosok stb. És szépen mondva cikiztek, kiröhögtek... És nem is volt mind tulsulyos. / De azért általában azok voltak /.
2546. csikil4ny (válaszként erre: 2545. - Szüzann)
2017. jún. 4. 08:22
Kitartást! Mivel ez életmódváltás nincs más opciód. Gondolj arra, hogy milyen jó legalább nem híztál.
2545. szüzann (válaszként erre: 2544. - Csigavére)
2017. jún. 4. 06:47
Köszi a kérdést. Mi nyaralni voltunk két hétig. Ott is tartottam magam a makróimmal. Usztam napi egy órát / persze nem versenyszerüen, csak öregesen /. Gyalogoltam sokat. Minden reggel ottani 20 perc gerinc torna. Férjem szerint nem nyaralás volt, hanem edző tábor. Hazajöttünk, mérlegeltem, és semmi! Állok 3 hónapja, mint a cövek. Nem megy le egy deka sem. STAGNÁLÁS ! Én ezt már nem értem. Két hét alatt egyszer ettem egy cukor, és laktózmentes fagyit / két gombóc /.A lángosos előtt folyt a nyálam, de megálltam. Saját ellátásosok voltunk. Főztem a saját ételeimet / makrók betartásával/ és hordtuk be a fürdőbe, azt ettük. Ettől az étrendtől az első időben hetente fogytam. Nem vagyok nagy igényü, de ha már belekezdtem, legalább a célomat érném el. Igazán nem nagy vágy, de még legalább 5-10 kiló. Bocs a sirásért....... ja ! és még a teámhoz is visszatértem. Tehát mindent megteszek a cél érdekében. 250 napos vagyok a bázison... Üdv. Mindenkinek. Ölelés.
2017. máj. 31. 15:15

Sziasztok!

Hogy vagytok, mi újság veletek?

2543. szüzann (válaszként erre: 2542. - Csigavére)
2017. máj. 22. 19:40
Köszönöm. Azért jelentkezz !
2542. Csigavére (válaszként erre: 2541. - Szüzann)
2017. máj. 22. 14:52

Hát van jó és rossz pörgés is, majd júniús közepétől nyugisabb lesz minden.

Ma éppen elkezdtem egy 5 napos smoothiekúrát :p

Csak annyi, hogy reggelre és ebédre smoothiet eszem, ebédre salátát.

Reggel gyümölcs, este zöldsmothie. Remélem segít egy kicsit beindítani a dolgokat.


Szüzann, te nagyon nagyon ügyes vagy, és kiemelkedő a kitartásod a bázishoz!!! Csak így tovább.

2541. szüzann (válaszként erre: 2540. - Csigavére)
2017. máj. 18. 16:06
Remélem a pörgés "jó pörgés". Kb egyformán fogytunk adott idő alatt, és én is stagnálok, és nem hagyom abba a bázist. 230 napos vagyok, és TALÁN TALÁN most mintha beindulna valami. Igaz visszatértem a régi teámhoz is. Irj, ha nyugodtabb lesz az életed. Kövér pedig nem lehetsz ezzel a sullyal !
2017. máj. 18. 15:13

Sziasztok! Itt vagyok , megvagyok. Ne haragudjatok, de végig sem tudom olvasni azokat amiket eddig írtatok. Nagyon nagyon pörgés van most nálam, mindenféle történések, kicsit felvan túrbózva az életem, ezért nincs időm/energiám olvasni titeket, de még pár hét s minden visszakerül a régi kerékvágásba és akkor aktívabb leszek. Addig is kitartást nektek, remélem mindenki jól van!

Anúgy, tartom magam 60kg-nál de nagyon nem érzem jól magam, egy darabig elvoltam, hogy csinos vagyok, de most megint kövérnek érzem magam, szóval nyomom tovább! Puszi!

2539. szüzann
2017. máj. 17. 09:14
Csigavére???
2538. szüzann (válaszként erre: 2537. - Antica)
2017. máj. 12. 14:52
Köszönöm, megfogadom.
2537. antica (válaszként erre: 2536. - Szüzann)
2017. máj. 12. 12:38
Ezek közül egyik sem amlodipin hatóanyagú. Akkor más ötletem nincs, csak a kardiológus. Figyelj, ha időpontot kérsz SZTK-ba legjobb helyeken is minimum 2 hónap. Szóval nem kell magánrendelésre menni, de egy vizsgálatot megér. Neked a szívultrahang lenne fontos, ha az nem mutat semmit akkor már lehet fogni a korra vagy melegre. De a szervi betegségeket először mindenképpen ki kell zárni.
2536. szüzann
2017. máj. 12. 12:05
Bisogamma 5-ös, Tervalon 50 mg., és Torvatec 20 mg. Ezt a hármat szedem már vagy 5 éve. Előtte is szedtem hasonlókat, de akkor laktózos lettem, és ezekben nincs. Nem volt egyszerü találni laktózmenteset ezekből.
2535. antica (válaszként erre: 2533. - Szüzann)
2017. máj. 12. 11:52
Amlodipin hatóanyagú vérnyomáscsökkentőt nem szedsz véletlenül?
2534. gribedli*** (válaszként erre: 2533. - Szüzann)
2017. máj. 12. 08:59

Meghallgatta a szíved és az elég diagnózishoz?


Azért egy kardiológus végez ekg-t, terhelésest is, és nemcsak egy hallgatásból mond ítèletet.


Az van, hogy a körzeti dokik nem szeretnek felírni vizsgálatokat mert ezeket a tb fizeti. Ez nálunk is így van, ha a körzetihez megy valaki, akkor kap vérvétel beutalót 5 értékre, ha magánhoz, akkor 20-30 értékre (most csak kábéra írtam)


A standard glikémiás vizsgâlat is lehet negatív egy cukorbetegnél, ha a körzeti csak azt írja fel, és nem kér külön glikált hemoglobin vizsgálatot is. Így valaki megnyugszik, hogy jó, akkor nem cukorbeteg, közben meg el lehetett volna csípni koràbban.

2533. szüzann (válaszként erre: 2530. - Gribedli***)
2017. máj. 12. 08:44
Kardiológusnál még nem voltam. Soha nem ajánlotta a Háziorvos. Egyszer rákérdeztem, akkor meghallgatta a szivemet, és azt mondta nem indokolt. Szerinte ez a rejtélyes betegségem. De arra hajlik, hogy korral jár. Azért beszélek még Vele erről.
❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook