Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
2772. Guruljka
2017. aug. 4. 13:47

Én nem tudom, én valahogy nem hiszem el ezt a mostani D-vitaminozási lázat.

Nincs csontritkulásom, az immunrendszerem normális... pedig még csak nem is fogyasztok sok tejterméket, magvakat szinte egyáltalán nem, a rossz fogaim miatt. Halat is ritkán eszem, mert nemigen jutok hozzá.

2771. Katus73 (válaszként erre: 2769. - Zsókica21)
2017. aug. 4. 13:15

Igen, rendszeresen (főleg, ha eszembe jut)

Most multivitamin+magnézium, de szeptemberben jön hozzá a D-vitamin is. Leginkább, mert itt már kevés lesz a nap. Későn fog világosodni és hamar sötét lesz

2770. Guruljka (válaszként erre: 2769. - Zsókica21)
2017. aug. 4. 11:40

Én igen, következetesen szedek valamilyen multivitamint, lehetőleg olyat, amelyben vannak mikroelemek is.


És L-karntint, ébredéskor, naponta 400 mg-os kapszulát, amiben magnézium is van. Jó hatását érzem. Húst nem eszem annyit, hogy elegendő termelődne.

2017. aug. 4. 11:20
Vitamint szedtek esetleg?
2768. Guruljka (válaszként erre: 2767. - Kokuszoscsoki)
2017. aug. 4. 11:17

Szóval akkor mégse szárazon, oké.

Nincs mikróm, ezért nekem marad a felforralás.

2767. kokuszoscsoki (válaszként erre: 2766. - Guruljka)
2017. aug. 4. 11:05

Főzni nem főzöm. Ha csak simán eszem valamivel ízesítve (kakaó, fahéj pl), akkor bedobom a mikróba, pár mp. alatt magába szívja a vizet és teljesen megpuhul. A joghurtba meg teljesen nyersen teszem, gyümölcsöt keverek bele általában.


A fiamnak is mikrósan adom, és keverek neki hozzá gyümit. Nem pepecselek főzéssel, így egyszerűbb.

2766. Guruljka (válaszként erre: 2765. - Kokuszoscsoki)
2017. aug. 4. 10:32

A folyadék mindenképp kell.

De nyersen eszed a jó pelyhet? Én mindig felfőzöm egy pillanatra.

2765. kokuszoscsoki (válaszként erre: 2764. - Guruljka)
2017. aug. 4. 10:30
Hát az túlzás, hogy sok benne a fehérje, mert még a fehér kenyérben is több van. De azért jó dolog. Felváltva eszem a zabkorpával. Csak kár, hogy hiába van meg a rostbevitelem, ha nem iszom eleget.
2764. Guruljka (válaszként erre: 2763. - Kokuszoscsoki)
2017. aug. 4. 10:17

Tudom, én is írtam már valakinek. Nem is említettem emiatt a vitaminokat. :D


A zabpehelyben elég sok a fehérje egyébként.


Most éppen nem kapok a faluban már vagy két hete, nagyon hiányzik.

2763. kokuszoscsoki (válaszként erre: 2762. - Guruljka)
2017. aug. 4. 00:13
A mostani gyümölcsökben már 40%-kal kevesebb a vitamin. De ennyi erővel a fehér kenyérre is mondhatom, hogy abban is ott a fehérje például.
2762. Guruljka (válaszként erre: 2761. - Kokuszoscsoki)
2017. aug. 3. 19:42

Tudom, hogy nem lassúak, de ezt ellensúlyozzák a bennük lévő egyéb anyagok, a különféle gyümölcssavak, no meg a rostok.


nem beszélve az ízről.


Régi, fiataloknak szóló tudományos-fantasztikus könyvben olvastam a jövőről szóló "beszámolót": tudósok sok éves kísérletezés után előállították azt a tablettát, amely minden hasznos tápanyagot tartalmaz, ráadásul a jóllakottság érzetét is kelti, sőt olcsósága révén bárki számára elérhető. Mégis be kellett szüntetni a gyártását, mert nem volt íze, és az emberek továbbra is szerették a pörköltet uborkasalátával, a dinnyét meg a fagylaltot... :D

2761. kokuszoscsoki (válaszként erre: 2758. - Guruljka)
2017. aug. 3. 19:28
Én is ebben hiszek! De azért a gyümölcsök sem lassú felszívódásúak azt tegyük hozzá. Én igazából arra is tojok, hogy lassú vagy gyors. Pont egyik nap olvastam, hogy a cukor valóban rossz, de napi 4-6 teáskanál semmi negatívat nem von maga után. Aki túlzásba viszi, annak már nyilván igen.
2760. Guruljka (válaszként erre: 2759. - Csigavére)
2017. aug. 3. 15:49

Pontosan!


Én a húst kívánom kevésbé, habár megeszem.

Tudom, hogy mások meg minden étkezéskor esznek húsfélét, a férjem is ilyen volt.

2759. Csigavére (válaszként erre: 2758. - Guruljka)
2017. aug. 3. 15:07

Biztosan sok mindenkinek megfelelő a mindent csak kevesebbet elv, de soknak nem. Szerintem mindenki ki kell tapasztalja magának, hogy a saját szervezetének mi a legmegfelelőbb. Van aki el sem tudja képzelni az életét hús nélkül, van aki meg hússal, és így működnek jól.

Én mára már kitapasztaltam magamon,hogy nekem nem tesznek jót a gabonafélék, puffadok, székrekedésem lesz, éhesen maradok stb. , pedig nincsen semmilyen érzékenységem vagy allergiám.

2758. Guruljka
2017. aug. 3. 08:16
Azért is szimpatikus a "mindent, csak kevesebbet" felfogás, mert egészséges vagyok, azaz ehetek, amit szeretek, de ennél is szeretnék maradni. Nem dőlök be a mostani étkezési változatoknak, egyél ezt, ne edd azt. Majd én tudom, mi esne jól! :D
2757. Guruljka (válaszként erre: 2756. - Kokuszoscsoki)
2017. aug. 3. 06:52

Valamit félreértettél. Eszem kenyeret, de lehetőleg keveset.


Nem figyelem a glutént.


Amit a kenyéren kívül szintén nem eszem, az a cukor, de szintén csak lehetőleg. Nem rettegek tőle. Ha beruccanok a városba, simán eszem egy cukrászsütit vagy egy fagyot, ha megkívánom. (Előfordul ugyanis,hogy sokat kell várnom a buszra, ilyenkor beülök valahova. Legközelebb egy cukrászda van.) Mivel a kávét és a teákat régóta édesítetlenül iszom,az üdítőket nem szeretem, ezért elvileg nálam a cukrot a sütizés jelenti.


Amíg nemrég a ló elszaladásának állapotában voltam, azt vettem észre, hogy puffadok egy kicsit, és esténként erősen égett gyomrom is. Amióta (pár hete) megint elkezdtem odafigyelni, mit eszem, persze először a péksütiket meg a zsömlécskéket hagytam el, és egyszer csak hopp, azt vettem észre, hogy megszűntek a kellemetlen tünetek. Eszembe is jutott, hogy erről a puffadási tünetről hallottam és olvastam is már. Akkor nem hittem el, de most magamon tapasztaltam.


Kedves és a táplálkozásban sokat tapasztalt barátnőm is írja, hogy a szokott szellemi munkáját képtelen csökkentett szénhidrátbevitel mellett végezni. Amikor a munkám előtt ülök, én is kívánom a zöldségfélés, zabos, akár gyümölcsös ételt.

Mivel cukros sütikéket mégsem lehet enni, a fentiek tekintetében, maradnak a lassú felszívódásúak, ennyi a lényeg.

2756. kokuszoscsoki (válaszként erre: 2754. - Guruljka)
2017. aug. 2. 22:02

Hát milyen változatban? Már kiakadok, amikor az emberek azt sugallják, hogy a fehér kenyér milyen rossz, együnk inkább teljes kiőrlésűt (amiben több a "jó" is, de a "rossz" is)


Bár tudom, te kenyeret nem eszel, de pl. zabpelyhet igen, ami - hacsak nincs ráírva a csomagolására, hogy gluténmentes - akkor az kb. pont ugyanúgy tele van gluténnal. A vércukrot nem dobja meg, de egészséges embernek nem kell, hogy ez gondot okozzon.


Bár kifejtheted bővebben, hogy mi a gond a finomított ch-val a vércukor-emelkedésen kívül, ami max. cukorbetegeknek, ir-eseknek probléma.

2755. Guruljka
2017. aug. 2. 16:00

Most csináltam meg azt a kis tornát, amit a 2742-ben linkeltem.

Azt hittem, nehezebb lesz, de jól megmozgatott. Mondjuk eddig se fáztam... .D

2754. Guruljka (válaszként erre: 2752. - Zsókica21)
2017. aug. 2. 11:35

Inkább az szokott a probléma lenni, hogy az ember azt hiszi, hogy keveset eszik.


Aki minden korlátozás nélkül csak feljegyzi pár napon át, mi mindent eszik, rendszerint nagyon meglepődik.


Szénhidrátokra bizonyos mértékig szükség van! Csak nem a finomított változatban.

2017. aug. 2. 11:28
2017. aug. 2. 11:20
A zöld kávé akkor is segít, ha az a problémád, hogy keveset eszel, mégis hízol. A kávébab ugyanis serkenti a lassú anyagcserét, és javítja a sejtek mikrokeringését. A zöld kávé csökkenti a táplálékokkal bevitt szénhidrátok zsírrá alakulását, ez pedig azért fontos tény, mert a túlsúly egyik legfőbb felelősei a zsírok mellett a szénhidrátok.Nem is látom már azt a terméket itt a NETEN!
2017. aug. 2. 11:17
Nekem írt levelet az újságíró!Hogy mondjam el a véleményem róla és küldjek 1 gyógyszert amit szedtem hogy betudja vizsgáltatni!Csak a dobozza volt már meg!Mert beszedtem!Azt gondoltam majd ha beszedem mindet akkor lesz hatása!Az orvosom szerint attól ment tönkre a szívbillentyűm.Amúgy is hiperaktív vagyok!
2750. Guruljka (válaszként erre: 2749. - Csigavére)
2017. júl. 31. 20:20

Nyilván azért is van forgalomban, mert sokan így szeretik.


Egészségedre! :D

2749. Csigavére (válaszként erre: 2747. - Guruljka)
2017. júl. 31. 11:45

Érdekes cikk! Mint mondtam nyilván nem a kapszulától várom a fogyást és az eddigi -20kilómat sem így adtam le, de ártani nem árt.

3 napja iszom, én kávé formájában, és jól esik reggel!

2748. Csigavére (válaszként erre: 2744. - Zsókica21)
2017. júl. 31. 11:42

Egy újságíró gyűjtött is adatokat ezzel kapcsolatban!


erre

2747. Guruljka
2017. júl. 30. 23:01

Zöld kávé:


[link]

2746. Guruljka (válaszként erre: 2745. - Zsókica21)
2017. júl. 30. 22:56

Jaj, de örülök!

Ezt tényleg most találtam, én is jónak tartom. A feljebb levő fehéres kockában van a könnyített módja, lent bal alsó kis képen a hiba jelenik meg.

Majd ha kicsit jobban ráérek, nézegetek még ezen az oldalon, mert látnivalóan sokféle edzésük van.

2017. júl. 30. 15:00
Guruljka TE nagyon jó tornákat ajánlsz!Köszönöm szépen nagyon tetszik!
2017. júl. 30. 14:59
Szép napot Csigavére!Milyen adatokra gondolsz?Én is kapszulát szedtem !
2743. Csigavére (válaszként erre: 2736. - Zsókica21)
2017. júl. 30. 10:45

Hűha!

Én tavaly szedtem kapszula formájában, most gondoltam kipròbálom rendes kávéban.

Szerencsére nálam nem produkál ilyen tüneteket.

El tudod linkelni az adatokat ?

❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook