Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯
2832. Guruljka
2017. aug. 13. 11:31

Akarom ezzel mondani, hogy pl. a gyerekeim megszületésével már nem volt lehetőségem sportolni, sőt pont amikor leginkább kellett volna, a 30-as éveim vége felé, kifejezetten mozgásszegényen alakult az életem. Innen szép visszajönni, de nem annyira egyértelműek már a dolgok.

Nem is vagyok képes olyan intenzitással edzeni persze.

2831. Guruljka (válaszként erre: 2829. - Gribedli***)
2017. aug. 13. 11:28

Gribedli, hány éves korosztályra vonatkozik, amit mondtál?


Mert az is egy tényező, hogy mire összecsipegetjük az infókat meg a tapasztalatokat, khm... kijutunk a tini korból.

2830. kokuszoscsoki (válaszként erre: 2829. - Gribedli***)
2017. aug. 13. 10:30

Öregedés alatt nem tudom mire gondolsz, mert ha pl. a bőrre, akkor ez a bőrtípustól is nagyban függ. Pl. anyumnak zsíros a bőre, el is van hízva, egész életében magas GI-s kaján élt, és mégsem ráncos, pedig 50 fölött van. De nem néz ki annyinak.

Ellenben akinek száraz a bőre, az ennyi idősen már jó eséllyel tiszta ráncos (párom anyját amikor megláttam, megjegyeztem , milyen későn szült, aztán kiderült, hogy 50 éves ő is, én azt hittem 70). A száraz bőr hátulütője.

A GI az csak egy kis porszem a nagy viharban. Lehet igazad van, de én az utolsó 5 kilómat nem tudtam anno leadni hiába ettem csak alacsony GI-s cuccokat (mert nekem is volt ilyen korszakom), rendszeres edzés mellett, kalóriaszámolással. Ezért a GI-t én most hagyom, mert ugyanúgy fogyok, mint amikor figyeltem rá, meg most is, amikor nem figyelek.

2017. aug. 13. 09:25
Ja, még hozzáteszem a kisregényhez, hogy az is nagyon fontos, hogy túlnyomórészt növényekből jöjjön mert ugye az állati termékek is alacsony GI-sek, de azokból meg hiányzik a rost, szóval ez ennél kicsit összetettebb, sok olyan növény van, ami amellett hogy alacsony GI-s, még más élelmiszerek vèrcukorra való hatását is befolyásolja.
2828. gribedli*** (válaszként erre: 2825. - Kokuszoscsoki)
2017. aug. 13. 09:21

A suliban az egyik tanárom, amikor épp nem tanít, biológus és dietetikus is. Ő is nagyon tolta ezt a glikémiás indexes dolgot. Mondjuk nem azt, hogy mikor fogsz megéhezni újra, mert ugye tudjuk, hogy eltérő táplálékok eltérő ideig maradnak a gyomorban, teszem azt,a gyümölcsök csak fél órát töltenek ott,így érthető, hogy azután akkor is üresnek fogod érezni a gyomrodat, ha egy alacsony GI-s gyümölcs volt (mert vannak), de lényeg, hogy nem emeli meg ugrásszerűen a vércukorgörbét.


Mivel a suliban mind odafigyelünk a kajára és azért mindenkinek volt valamennyi alapismerete különböző diétákról, fitness étredekről, azért meglepő volt, hogy egy-két ember, akik elmentek hozzá vizitre (vérvétellel egybekötött,személyreszóló étrend), hiába előtte is elég jó étrenden voltak, de bevezetve bizonyos dolgokat pluszban, mint a Gi-index figyelése és hasonlók (az étkezésen belül az ételek sorrendje is, stb) mennyiségbeli korlâtozás nélkül is régóta harcolt 5 kilókat leadtak. Mennyiséget úgy értem, hogy nem ettek kevesebbet mint amennyire szükségük volt, a kalóriákat, makrókat előtte is figyelték, szóval nem ettek sem kevesebbet, sem többet, mint amit kellett nekik, csak a tanárom vizitje után figyelték a GI-t is és hogy mit mielőtt egyenek. És fogytak, illetve izmosodtak is, itt gyúró/edző/sportos emberkékről beszélek, mert mind edzünk, szóval ennyit számít ez az apróság.


Meg nem mindenkinek volt fogynivalója a csoportból, sportos emberek lévén, nagyjából mindenki rendben volt, csak ez az egy-két ember egy kicsit javítani akart azon, amit már elért. Átlagember az ő alakukkal is meg lett volna elégedve.


Ha nem mentek volna el hozzá, végülis az alapján, amit tanultunk, akkor is helyén valónak tartom az érvelést a glikémiás indexről, nemcsak a hízás de az öregedés szempontjából.


Ez nem jelenti azt, hogy mindenki hízni fog, ha nem figyeli. Én amúgy is jól hasznosítom a szénhidrátokat, nem is vagyok hízós, de gondolom, ez a korral változik majd. Ettől függetlenül az öregedés lassításában is fontos szerepe van, szóval más is motivál, hogy betartsam, fiatalos anyuka vagyok és z is szeretnék maradni.


De vannak pillanatok, pl közvetlenül edzés után is, amikor magasabb GI-s, dextróztartalmú gyümölcsök közül is válogatok mert akkor meg (nekem, az én céljaimhoz) pont az kell, nem lehet ráhúzni senkinek az étrendjét valaki másra, mert nem egyforma az életvitelünk, edzésünk, csak mondom, nem hülyeség a GI.


Max, akik neked érveltek erről, lehet, hogy nem tudták elég meggyőzően csomagolni az érveiket.

2827. szüzann (válaszként erre: 2822. - Channa*)
2017. aug. 12. 17:24
Itt vagyok ! Csak sikerült megszabadulnom a fiu nevemtől :) Örülök, hogy hiányoztam. Stagnálok továbbra is. kb egy hónapja emeltem a kalóriát, mert arra gondoltak a Lányok, hogy keveset eszem. De nem mozdul. Szerencsére felfelé sem. 320 napos vagyok. Nem tágitok ! Valaminek lennie kell. Már csak 5-10 kg. kelllene, és kész. /magamhoz képest/. Remélem Te is jól vagy. Ölellek.
2826. Guruljka
2017. aug. 12. 13:49

Én úgy érzem, ezt már sok lenne követni.


No meg, ha eszem olyasmit, ami után a GI-index szerint hamar megéhezem, nem tudnám, mennyi ebből a bebeszélés. Mert az nekem remekül megy...:D

2825. kokuszoscsoki (válaszként erre: 2823. - Gribedli***)
2017. aug. 12. 12:09

Tudom, hogy a vércukor szint emelkedést mutatja. Múltkor írta valaki, hogy azt mutatja meg, milyen gyorsan éhezünk meg.... :-) Lehet nem itt volt.


De nem hiszek abban, hogy gátolná a fogyást, fél év alatt nem tűnt fel. Lehet gyorsabban haladnék, de nem sietek sehova.

2824. Guruljka (válaszként erre: 2819. - Gribedli***)
2017. aug. 12. 11:09

Már készen vettük, és véletlenül.

A zablepénynél hagyon, hogy megszívja magát, de elvileg megszívja magát akkor is, ha pl. főzeléket sűrítek vele (habarásként használva), már csak azért is, mert nem esszük azon forrón, ahogy sűrítettük.

2823. gribedli*** (válaszként erre: 2821. - Kokuszoscsoki)
2017. aug. 12. 08:37

Ezt már írtam a naplódhoz is, hogy a GI-nek nem ahhoz van köze, hogy jóllaksz-e vagy hogy mennyi időt tölt egy adott kaja a gyomrodbab, a GI, glikémiás index azt hivatott jelezni, hogy mennyire emeli meg a vércukrot és milyen gyorsan.


Alacsony GI-s ételeket nem azért kell enni, hogy jóllakj tovább vagy mittudomén, hanem mert kisebb vércukorgörbét eredményez, ami egy betegnél életmentő vagy legalábbis a kezelés fontos része, egészségesnél meg azért, hogy a kisebb vércukorgörbének köszönhetően kevesebbet hízzon, illetve könnyebben fogyjon. Mondjuk nem egy hèt, egy hónap alatt mutatkozik ez, hanem tartósan odafigyelve.

2822. Channa* (válaszként erre: 829. - Somogyi márton)
2017. aug. 12. 07:28

Miért nem vagy itt?

Remélem minden rendben van!

2821. kokuszoscsoki (válaszként erre: 2820. - Gribedli***)
2017. aug. 11. 23:37

Azt nem tudom, hogy leszitálják-e, de ha az ember otthon magának csinálja, akkor csak nem, és olcsóbb is :D


A GI magasabb ja. Mint mindennek, ami őrölve-darálva-összetörve van. Bár én egészséges emberként sosem vettem észre a különbséget pl. főtt krumpli és krumplipüré között (akár megéhezés, akár jóllakottság szempontjából).

2820. gribedli*** (válaszként erre: 2818. - Kokuszoscsoki)
2017. aug. 11. 22:38
Ja, kivéve, ha leszitálják a korpát, ebben az esetben a liszt rosszabb mint maga a pehely
2819. gribedli*** (válaszként erre: 2815. - Guruljka)
2017. aug. 11. 22:37
A lisztnek magasabb a GI-je, úgyhogy ha nem muszáj, nem darálnám hanem pehely vagy korpa formájában használnám. Ha úgy hagyod 5-10 percig, az is megszívja magát
2818. kokuszoscsoki (válaszként erre: 2815. - Guruljka)
2017. aug. 11. 22:23
A zabpehelyliszt zabpehely darálva. Ha van daráló, célszerű otthon készíteni, mert fele annyiba kerül. Szóval - gondolom én - a tulajdonságai teljesen ugyanazok, mint a rendes zabpehelynek, hiszen egy és ugyanaz, csak por formájában :D
2817. Guruljka (válaszként erre: 2816. - Zsókica21)
2017. aug. 11. 17:44

Én omlett alatt mást értek, ez maradhat zablepényke.

Az egy közepes, 48 grammos tojáshoz elég volt 35 gramm zabliszt. Mire elkevertem a felvert tojásban, mintha duzzadt is volna. Keménykésre sül,de finom sós!

(A végén fedő alatt hagyom kicsit, szerintem ilyenkor a reszelt sajt is ráolvadna.)

2816. Zsókica21 (válaszként erre: 2815. - Guruljka)
2017. aug. 11. 17:39
Omlett!nem rossz ötlet!
2815. Guruljka (válaszként erre: 2803. - Gribedli***)
2017. aug. 11. 17:24

Gribedli, mi a helyzet a zabpehelyliszttel?

Véletlenül vettük, egyelőre lepényt szoktam sütni belőle, ebben a melegben főtt ételt nem kívánok, de a sót igen. A zabpehelylisztet elkeverem tojással, sózom, megsütöm.


Úgy látom, elég jól megduzzad még a felvert tojásban is ez a liszt. Lehet, hogy máskor is veszek majd.

(Van már pehely is, korpa is, megnyugodtam.)

2814. Zsókica21 (válaszként erre: 2810. - Gribedli***)
2017. aug. 11. 17:17
Köszönöm szépen gribedli!Megszívlelem!
2813. pomponlány (válaszként erre: 2809. - Gribedli***)
2017. aug. 10. 15:10
Én is értelek! Azt azért megjegyezném, hogy egy merőkanál leves, egy szelet kenyér, egy tükörtojás stb...az megközelítőleg, ugyanannyi/nem változik. Ha érted mire gondolok?
2812. Guruljka (válaszként erre: 2810. - Gribedli***)
2017. aug. 10. 09:50
Kimazsoláztam a számomra hasznosat... :D
2811. gribedli*** (válaszként erre: 2809. - Gribedli***)
2017. aug. 10. 09:44

Nem mérvadó nem abból a szempontból, hogy mindenkinek számolgatnia kéne.


Hanem abban nem mérvadó, hogy írod, hogy a vitaminoktól hízott, nem az elfogyasztott kajamennyiségtől (mivel sosem számolja) de tudjuk, hogy a vitaminok nem hízlalnak.

2810. gribedli*** (válaszként erre: 2808. - Guruljka)
2017. aug. 10. 09:39
Ha hasznos volt, szívesen! A másik fórumozónak írtam arra, hogy nem rendszeresen jár, ezek amiket írtam, mindig eredményhez vezetnek.
2809. gribedli*** (válaszként erre: 2807. - Pomponlány)
2017. aug. 10. 09:37
Értem. Ha meg nem számoljátok, akkor nem tudhatod, hogy pont ugyanannyit eszik most is, mert sosem nézted meg pontosan, vagy ő sem, hogy effektíve mennyit evett. Csak kábéra tudhatja, az meg nem mérvadó
2808. Guruljka (válaszként erre: 2803. - Gribedli***)
2017. aug. 9. 23:47
Köszönöm ezeket a tanácsokat. Újabban eszem nyers gyümölcsöt naponta, mert sikerült visszaszoknom a rendszeres gyömölcsevésre. Kívánom a rostot is nagyon. Ha zabkását eszem és néha zabkorpát is teszek hozzá, akkor rendben van az emésztésem, de két hete nem kapok zabpelyhet, a zabkorpa is elfogyott. Remélem, sikerül ezeket mielőbb pótolnom.
2807. pomponlány (válaszként erre: 2806. - Gribedli***)
2017. aug. 9. 21:55

Sem én, sem a sógornőm nem számolgatjuk az ételünk kalória(de semmilyen más)tartalmát.

Sem én, sem pedig a sógornőm nem szedünk semmilyen táplálékkiegészítőt. Ő, a vitaminokat nem azért kezdte el szedni, hogy ettől majd hízni fog, hanem azért, mert kapta(hivatali csomag), és ha már kapta, úgy gondolta elszedi. Ezután lett rá figyelmes, hogy amióta szedi, hízik. Most egy jó ideje hogy nem szedi, és megint lefogyott.

2806. gribedli*** (válaszként erre: 2805. - Pomponlány)
2017. aug. 9. 21:33

Mert te írod, hogy mit evett, számolod a kalóriákat? Elég, ha csak 100 kalóriával evett többet naponta, az észrevétlen szinte mennyiségben, és egy sovány embernél ez is jelenthet 2 hónap alatt egy kilót. Hidd el, a vitaminok nem hízlalnak.


De ha étrendkiegèszítőt kapott, ami ugye nem vitamin, abban is lehetett fehérje, ch, zsír, szóval nem vitamin és attól is összeszedhette magát.

2805. pomponlány (válaszként erre: 2787. - Gribedli***)
2017. aug. 9. 21:09
Nem nőtt meg az étvágya, és nem is evett többet.
2804. pomponlány (válaszként erre: 2786. - Guruljka)
2017. aug. 9. 21:07
Ááá, én már rég nem hiszek a google-nak.:D
2017. aug. 9. 18:45

És az is hatni fog, hogy turmixolt zöldséglevest, turmixolt kompótot iktatsz be, mert noha amit lehet nyersen enni, azt ugye jobb nyersen enni, de a gyenge béltraktusnak meg jobb eleinte a főtt, amíg hozzá nem szoknak a belek a megnövekedett rostbevitelhez.


Naponta kell a széklet vagy napi többször és rendes normális mennyiség legyen. Vannak, akiknek fogalmuk sincs, hogy évek óta többletkilókat cipelnek csak salak formájában mert egyszerűen nincs normális székletük akkor sem, ha naponta mennek, mert még mindig nincs egálban a bevitt kaja a kiürítettel. De 3 naponta, vagy még rosszabb, hetente menni vécére, ott tényleg meg kell emelni a főtt zöldség, kompót mennyiségét (hüvelyeseket is) és amikor azzal már sikerül rendszeresen menni, mert a béltraktus helyre jött, akkor be lehet vezetni, hogy a gyümölcs nyers legyen,utána a zöldség is nyers legyen ès sok folyadèk.


De kezdetben az lenne ettől, hogy hiába eszik az ember hirtelen sok nyers cuccot, meg iszik hozzá sok folyadékot, a víz megy az egyik oldalra, a szilárd meg a másik oldalra (vastagbélbe) és csak marad a szorulás. Össze kell turmixolni a zöldséglevest mert így nemcsak a zöldsèg által beszívott víz megy vele együtt a vastagbélbe, hanem meg is lett puhítva a főzés által a rost, tehát lesz széklet. Kompót dettó, azt is a levével turmixolni.


Nem kell ezt örökké de legalább amíg beindul. Szerintem a fogyás fèl sikere ezen múlik de az egészség meg annyira szorosan összefügg a bélműködéssel, hogy elengedhetetlen a rostbevitel.

❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook