Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
2862. Guruljka (válaszként erre: 2861. - Szüzann)
2017. aug. 30. 23:59
Végül is nem kötelező szedni. :D
2861. szüzann (válaszként erre: 2859. - Guruljka)
2017. aug. 30. 18:41
Lehet, hogy a héját nem birom, de nem is erőltettem tovább. Mamika beszedte, meg a Férjem. Én sulyos laktózos is vagyok, azt is figyelnem kell. És annyiféle vitamin van. Honnan tudjam, mire van szükségem?
2860. Guruljka (válaszként erre: 2856. - Zsókica21)
2017. aug. 30. 16:42
Köszönöm, Zsókica, nagyon kedves vagy!
2859. Guruljka (válaszként erre: 2858. - Szüzann)
2017. aug. 30. 16:41

Én lassan, de rájöttem, hogy az én fiam akkor van rosszul a vitamintól, ha az kapszulában van. Vagy ha az a lágyzselatinnak mondott kapszula.

Tablettás vitamintól semmi baja nincs.


Elképzelni sem tudom az okát, hogy lehet ettől rosszul valaki, de ez van. :D Nálad nem hasonló az ok?

2858. szüzann (válaszként erre: 2854. - Csigavére)
2017. aug. 30. 08:44
Jaj bocs! És gyógyulást, akármi is van. Én már háromszor nekiálltam vitamint szedni, és nagyon fájt a hasam tőlük. Ez is az egyik rejtélyes betegségem.
2857. szüzann (válaszként erre: 2854. - Csigavére)
2017. aug. 30. 08:42
Szabad tudni mi lett az egészségeddel? Napok óta én is influenzásnak érzem magam. Azt mondják, ne törődjek vele, csak allergia. De én nem ugy érzem.
2856. Zsókica21 (válaszként erre: 2853. - Guruljka)
2017. aug. 29. 18:43
Köszönöm szépen!Sikeres munkát neked!
2017. aug. 29. 13:05
Jobbulást!:)
2017. aug. 29. 12:38
Szőrnyen lebetegetdtem. Úgy, hogy elkezdtem énis egy vitamin kúrát. Ilyenkor minden nehezebb. Enni sincs kedvem, aztán nagyon megéhezem és mindent felfalnék..tipikus. Alig várom az őszt!
2853. Guruljka (válaszként erre: 2852. - Zsókica21)
2017. aug. 27. 21:10

Haladékot kértem és kaptam a hétvégére, készülnek az utolsó oldalak.


A Dm-ben vedd, a Das gesunde Plus sorozatban. 60 kapszula, magnéziummal és vitasminokkal.

2017. aug. 27. 18:48
A lényeg!Hol is érdemes megvenni?Sok sikeres munkát mindenkinek!
2017. aug. 27. 18:47

Itt van augusztus utolsó vasárnapja!Remélem elkészültél a munkáddal Guruljka!A lábam meggyógyult kezdem a hosszú sétákat!A családi nap nem volt séta csak evés!((Nem volt ott sajnos a kistányérom!))A gyerekeimnek nem volt kedve a sétához!Inkább élmény beszámolót tartottunk! Még most sem vettem

L-karnitint megkérdeztem a lányom véleményét is!Jóvá hagyta !Ha veszek akkor,a mozgástól könnyebben izmosodom!

2850. Guruljka (válaszként erre: 2849. - Zsókica21)
2017. aug. 18. 18:53

Remélem, Zsókica, hogy szó szerint is, sikerrel jársz majd!


Nekem ez a hétvége is erős munkával telik, de már látszik a vége.-

2017. aug. 18. 18:34
Szép hétvégét!Holnap mozgalmas napom lesz családi nap a munkahelyen!Remélem sokat sétálok már javulgat a lábam!
2848. Guruljka (válaszként erre: 2847. - Szüzann)
2017. aug. 17. 12:56

Lehet, hogy az a mozgás, amelyet a korodhoz képet megfelelőnek tartasz, nem elég.


Nekem tényleg antilustamin kellene, lányok! :D

Tudom, hogy jóval többet kellene mozognom, és képes is vagyok rá, csak hajlamos vagyok "elfelejteni".

2847. szüzann (válaszként erre: 2842. - Gribedli***)
2017. aug. 17. 12:07
Én is vettem L-karnitint, és szedtem becsülettel. Most abbahagytam, mert semmit nem vettem észere a jótékony hatásából. Meg ugye sprotoló sem vagyok. Most abbahagytam a drcheng teámat is, a három komponensből állót. Fájt tőle a hasam. Reggel megittam, és délben elkezdett szoritani, fájni a hasam, és ez eltartott estig. Az utolsó két-három napon még mást is okozott, ami pánikot keltett bennem. A mályvát még megtartom, mert elég lassu az emésztésem. Talán ettől stagnálok, de mivel tudnám még gyorsitani? Mozgok is a koromhoz képest, leeszem a testtömeg indexemet stb. Szerintem már nem tartalékolok a kevés evéssel. És mégis áll hónapok óta.
2846. gribedli*** (válaszként erre: 2845. - Antica)
2017. aug. 17. 08:46

Igen, elhiszem, hogy sok helyen hallottad, olvastad. De inkább a nagyon intenzíven, hosszú ideig sportolóknak lehet rá szükségük, hogy külön is bevigyék, sőt, akkor sem mindig, mert az összes fehérjeporban is található. Túl van misztifikálva. Én is nagyon szelektív vagyok, hogy milyen kiegészítőt szedjek, ne szedjek, tulajdonképpen van, aminek van értelme (pl a BCAA) de nem elengedhetetlenek. Inkább a kaja összeállítását tartom fontosabbnak. Persze, gyümölcsnapon mindig szedek bcaa-t, de ismétlem, nem hal bele senki, ha nem teszi. Nagyon elment minden abba az irányba, hogy átlagemberek, átlag mozgás mellett olyan cuccokat szednek, amelyek profi sportolóknak való dolgok, akik órákat edzenek, versenyeznek, és megnövekedett szükségletük van, és ott jogos i, de nap fél óra-1 óra mozgásnál erre még nincs szükség.


Ügyes vagy,hogy újra elérted a formád!:)

2845. antica (válaszként erre: 2842. - Gribedli***)
2017. aug. 16. 23:52
Köszi a választ! Megértettem, csak több helyen olvastam róla, gondoltam kipróbálom. Nem nagyon vagyok híve a hasonló termékek és bármiféle " bogyó "fogyasztásának, de ez az utolsó pár kg nagyon nehezen akar lemenni. Azért nem vagyok nagyon elkeseredve mert a szülés előtti súlyomat már elértem.
2844. gribedli*** (válaszként erre: 2842. - Gribedli***)
2017. aug. 16. 21:32
Bocs, javítok, nem az Atp szabadítja fel az energiát, hanem belőle szabadul fel energia:)
2843. gribedli*** (válaszként erre: 2838. - Csigavére)
2017. aug. 16. 21:31
Gratula:)))
2842. gribedli*** (válaszként erre: 2835. - Antica)
2017. aug. 16. 21:30

Antica, a karnitinből általában a mindenevőknél nincs hiány, és nem bizonyìtott az sem, hogy jobban égetnéd a zsírt. Persze, a karnitin feladata az, hogy a triglicerideket a mitokondrinokhoz juttassa (bocs, nem tudom egyszerűbb szavakkal leírni) és ott ATP lesz belőle (nem a karnitinből).


Az ATP egy molekula, ami az energiát szabadítja fel, minden életfunkcióhoz. Szénhidrátból, zsírból, de még edzés közben képződött tejsavból is csinálunk ATP-t.


Természetesen az edzés intenzitásától függ, hogy mit fog használni a sejt energiaforráskémt vagyis miből csinál ATP-t (adenozin trifoszfát a böcsületes neve:D)


Namost, az általad áhított szitu, hogy karnitinnel több zsírt égetsz, vagy jobban égeted, ilyen nincs, mert az edzés intenzitásától függ, hogy mit égetsz és mennyit, tehát akár az is előfordulhat, hogy teljesen potyára iszod a karnitint, hiszen anélkül is zsírt égettél volna, ha olyan az edzés, vagy anélkül is ch-t, ha olyan.


Abban az esetben van valakinek karnitin hiánya (vagyis nincs hiánya, hanem fokozott bevitelre szükség, de NEM éget jobban zsírt), ha valaki nagyon intenzíven edz és egy huzamos ideig és hamar elhasználta a sajátját.


Ha te 40 percet bicózol, az 40 perc bicózás és az számít igazán, hogy milyen intenzitással csináltad, üres gyomorral csinâltad-e, ha nem üres gyomorra vagy, akkor mit ettél előtte. Ezek számítanak.


Hogy aztán akarsz-e mellette karnitint inni, igyad, de a teljesítményt és a zsírégetést nem befolyásolja. Mert màr amúgy is van nekünk saját karnitinünk is.

2841. antica (válaszként erre: 2838. - Csigavére)
2017. aug. 16. 19:31
Ügyes vagy, gratulálok. Én már pár hónapja stagnálok, most próbálok valamit kiokoskodni.Eddig - 12 kg-nál tartok, még vagy 5 kg.kellene lemenjen.😕
2840. szüzann (válaszként erre: 2838. - Csigavére)
2017. aug. 16. 16:38
Gratuálok. Nekem még van egy hónapom az egy évig. Én sem adom fel, és nagyon hálás vagyok Neked, hogy elinditottad ezt a fórumot, és én rátalálhattam. Én is kb. 20 kg-nál vagyok, igaz hónapok óta nem mozdul. De nem hagyom abba én sem, tartsuk továbbra is a kapcsolatot itt ! Én Kalóriabázisos vagyok. Továbbra is mosolyognak a csikjaim, nem csalok, nem bünözök. És mégis, mintha ugy döntött volna a testem, hogy ez elég volt neki. Ha száz kilóig sikerülne lemenni, akkor nagyon örülnék, de igy is sikernek élem meg az egész diétát. Nagyon örülök Neked, ölellek !
2839. Zsókica21 (válaszként erre: 2838. - Csigavére)
2017. aug. 16. 16:10
Ez igen!Dicséretes!Gratulálok az elszántságodhoz és főleg a kitartásodhoz!További sikereket kívánok az élet minden területén!
2017. aug. 16. 15:43

Pontosan ma 1 éve, hogy elkezdtem az új életem :)

Volt minden, öröm , bánat, stagnálás, fogyás, hízás, de egyetlen egyszer sem kételkedtem magamban, meg is van az eredménye, bár egy ideje nem fogytam, de nem is híztam, így -20kilóval vagyok kevesebb , ami csodálatos.

Most már nem lépek vissza az biztos, teljes gőzzel figyelek magamra, az étkezéseimre, mindenre!

Jó, hogy itt vagytok, és örülök, hogy elindítottam a fórumot, sok sok jót kaptam és erőt, köszönöm nektek!

2837. gribedli*** (válaszként erre: 2831. - Guruljka)
2017. aug. 16. 10:11
Szerintem sosincs késő;)))
2836. gribedli*** (válaszként erre: 2830. - Kokuszoscsoki)
2017. aug. 16. 10:10

Mint írtam, a tanárom nemcsak odaadott nekik egy sémát, hogy na, tessék így enni oszt jóvan,hanem olyan vérvételt is csináltatott velük, ami sok mindenre fényt derít, szóval nemcsak az alap dolgokat nézette meg, hanem részletesebben,hogy megértse az anyagcseréjüket is (20 évig sürgősségen dolgozott dokiként, utána közelített a táplálkozáshoz, hogy erre specializálódjon). Tehát tényleg mindenki egyéni, az is köztük marad, hogy nekik pontosan mi volt a bajuk, csak általánosságban ő megpróbálta átadni az irányelveket, ami nem divatdiétákkal kapcsolatos, hanem ő ezt tapasztalta a pályáján, hogy ez és ez működik,függetlenül attól, hogy mi a divat.


Lehet, hogy nem voltál elég kitartó vagy nem voltak jól belőve a makróid, nem mozogtál eleget vagy nem azt mozogtad, ami a te alkatodnak kell, számos dologban hibázhatunk. Nekem azért bizonyíték a csoporttársaim eredménye, mert ezeket kizárhatjuk, senki sem túlsúlyos, mindenki teljeskörűen edz (nemcsak fut, vagy csak egy mozgásfajta, hanem sokfélét), szóval nem az a kategória, hogy hmmm, na, kipróbálom ezt és ezt a diétát, hátha, de közben meg itt is melléeszek meg ott is melléeszek. Aki ezt a foglalkozást választja, az nemcsak hobbi szinten figyel oda, mert ezzel keresi a pénzt, jóval nagyobb a tét mint amikor te belevágsz egy diétába de amùgy vannak napok, hogy leszarod, hogy ma bele fogsz férni a nadrágodba vagy nem. Nem mintha az a szemlélet ne lenne normális, úgy értem, teljesen oké, hogy nem kell mindennap toppon lenni.


De aki foglalkozásként választja, az mind bolond, magamra is értem, így nekem nem fér bele, hogy így gondolkodjak. Nem az esztétika miatt, hanem hogy veszélyeztessem az egészségemet. Az esztétika az csak egy mellékhatása. Ez a különbség, hogy aki edzőhöz jár,az esztétikai okokból IS jár, vagy csak azért jár. De aki edző, azt meg mindennek a mozgatórugója érdekli és az esztétika ennek csak egy megnyilvánulása, nem a végcél. Mert sok dologtól szebb lehetsz, de nem biztos, hogy azt egészségesen éred el,akkor meg minek?


Az öregedést sem arra értettem, hogy kinek ráncos az arca, kinek nem, hanem a sejtek öregedéséről van szó. Ha valaki rossz életmódot folytat, több szabadgyök képződik mint normális esetben, és ettől a sejtjei hamarabb öregszenek. Ez pedig kihat a külsejére is persze, de főképp az egészségre.

2835. antica
2017. aug. 16. 08:25
Sziasztok!L-karnitint érdemes szedni mondjuk akkor is ha kb.40 percet szobabiciklozek? Vagy csak súlyzós edzésnél van értelme? Előre is köszönöm a választ!
2834. Guruljka (válaszként erre: 2833. - Zsókica21)
2017. aug. 14. 12:04

Zsókica, kísérletezz. Én olyan kis habkönnyű dolgot nem próbáltam még a zabpehelylisztből készíteni. Tényleg jobban megszívja magát, mint azonos súlyú búzaliszt, úgy tűnik.


Én is sikeres és kellemes hetet kívánok mindenkinek!

2833. Zsókica21 (válaszként erre: 2817. - Guruljka)
2017. aug. 14. 10:15
A zablepénykét értettem!Bocs nem helyesen fogalmaztam!Omlettet is lehet belőle készíteni!Én azt szoktam amikor hazajön a 3 gyerekem!Ők azt szeretik!Ezt értettem az omlett ötleten!Szép sikeres hetet!
❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook