Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
2017. okt. 30. 19:35
"Ha erőd kevés, akkor félúton kidőlsz, de ne feküdj le már az út elején"
3071. Guruljka (válaszként erre: 3070. - Guruljka)
2017. okt. 29. 20:25
Mármint a pszichológus segítségét igénybe venni szánja el magát, és utána már megy a fogyás.
3070. Guruljka (válaszként erre: 3068. - Guruljka)
2017. okt. 29. 20:24

Tudom.

Látok ilyen nagy túlsúlyos bánat-evőket a tévében. Mind berzenkedik a pszichológus ellen és nehezen megy el, de aztán elszánja magát és elkezd fogyni.

3069. helena66 (válaszként erre: 3068. - Guruljka)
2017. okt. 29. 19:08
Nagyon igazad van.
3068. Guruljka (válaszként erre: 3067. - Helena66)
2017. okt. 29. 09:32

Ez mind rendben is lenne, de lassan az életedről van szó.

Hol van az életösztönöd?


Csak magadhoz kell felnőnöd...

3067. helena66 (válaszként erre: 3064. - Guruljka)
2017. okt. 29. 07:13
Tudom,hogy szükségem lenne pszichológusra, de nem vagyok hozzá elég felnőtt, ahhoz teljesen őszintének kell lenni,hogy segíteni tudjon. ahogy öregszem egyre kevésbé vagyok szerepjátszó, de rám tényleg igaz a mondás színház az egész világ, két arcom van egy otthon egy pedig az ismerősök felé. A saját problémáimat, kételyeimet, gyengeségemet tökéletesen palástolom, a többi dologban pedig annyira őszinte vagyok,hogy senkiben fel nem vetődik milyen problémáim voltak és lettek.
3066. Guruljka (válaszként erre: 3065. - Zsókica21)
2017. okt. 28. 18:47

Én is.

Egyébként nálunk lehet kapni zabpehelylisztet, azaz még darálni sem kell.

3065. Zsókica21 (válaszként erre: 3062. - Guruljka)
2017. okt. 28. 18:37
Nagyon tetszik!Ki fogom próbálni!
3064. Guruljka (válaszként erre: 3063. - Helena66)
2017. okt. 28. 15:27

Szia! Ez is segíthet.

Remélem, hogy ha már tudsz erről beszélni, akkor tovább is haladsz majd.


Jó lenne felkeresned egy obezitológiai központot, ahol pszichológus is van.

[link]


Vidéken is vannak ilyen központok, bizonyára tudnak tanácsot adni, hova fordulhatsz, ha nem budapesti vagy.

3063. helena66
2017. okt. 28. 15:14
Sziasztok, negyven éves korom óta majdnem tizenkét éve kezdem az új életem, azóta nem találom a megoldást. Nem tudok sem kevesebbet,sem egészségesebbet enni. Stressz és bánatevő vagyok ezt már megtudtam magamról ezerszer. A súlyom egyre nő, az ízületeim fájnak, egyre nehezebb a sport. Talán a sport része megy a legkönnyebben egyelőre. Attól félek ez is csak ideig óráig,míg bírják az ízületeim. Tegnap este mikor betömtem egy doboz belga bonbont talán két darabot evett meg a barátnőm új ötletem támadt. Az öt doboz ötlete. A családom nagy, főzni kell, az illatok az étvágyam a hangulatom támad és olyankor eszen és eszem édeset sósat újra édeset újra sósat. Sajnos akárhogyan is de nem sikerült ezt legyőznöm magamban. Főzni fogok, vásárolni is, egy dolgot akarom megtartani, a dobozkáimba /eddig is sokszor vittem a kaját a munkába/ öt darabba olyan közepes Tuppervarekba berakom az ennivalót, amihez kedvem van és persze ott figyel a hűtőben, ez a napi adag, nem eszem mellé. Egyelőre nem törődök azzal,hogy miféle legyen éppen az ami van, a mennyiség lesz a lényeg. Kíváncsian várom sikerül-e ezzel győznöm magam felett.
3062. Guruljka
2017. okt. 26. 19:12

Most találtam a facén:


sak a paníron kell változtatnunk, és már kész is az egészséges rántott hús! Erről akkor sem kell lemondanod, ha diétázol. Panírozhatunk ezzel a módszerrel akár szárnyat, combot, stb.


Hozzávalók 4 személyre:

- só

- bors

- 2 gerezd fokhagyma

- 1 kg csirkemell

- 1 doboz natúr joghurt

- 15 dkg zabpehely

- 10 dkg sajt

Az egész megvan kb. egy 45 perc alatt.



Miután megmostuk a csirkemellet, vágjuk fel szeletekre. Keverjük bele a joghurtba a sót és a borsot, és nyomjunk bele fokhagymát. Következő lépésként a zabpelyhet le kell darálni. A húst forgassuk a joghurtos keverékbe, de nem baj, ha hagyjuk benne állni egy kis ideig, mert csak pácolódik, és omlósabb, finomabb lesz. Mielőtt elkezdjük sütni, a zabpelyhet keverjük össze a reszelt sajttal, és forgassuk bele a hússzeleteket.

Ha megvan minden, akkor tegyük a húst egy sütőpapíros tepsibe. Előmelegített sütőben 180 - 200 fokon süssük kb. 20-25 percig.

2017. okt. 23. 17:48
Kifogások mindég lesznek,vannak.Minden csak elhatározás kérdése ha változtatni szeretnél!
3060. Guruljka (válaszként erre: 3059. - Szüzann)
2017. okt. 23. 12:25
Ez nem is kis eredmény! Nagyon is nagy dolog!
3059. szüzann (válaszként erre: 3058. - Guruljka)
2017. okt. 23. 10:36
Hát olyan még nincs, hogy nem foglalkozom vele, mert nap-mint nap kell vele foglalkozni. Ugy-e irom a bázist lassan 400 napja. Még nem adom fel. Amugy mindennap van valami siker élmény. Ma az ut után végre hajat mostam. A kád fölött szoktam kinlódni vele. Most is oda hajoltam be, és láss csodát, meg tudtam érinteni a fejemmel a kád alját. Eddig csak a derekam fájdult meg az enyhe behajolástól is. Most meg igy ! Na ezek a kis eredmények is örömmel töltenek el.
3058. Guruljka (válaszként erre: 3057. - Szüzann)
2017. okt. 22. 12:06
Lehet, hogy majd akkor indul el lefelé, ha már nem is foglalkozol a dologgal. :D De a képeidet mutattad, nem látszik, hogy 110 lenne! :D
3057. szüzann
2017. okt. 22. 09:35

Már a bázisra is kiirtam, de ide is muszáj.

Megjöttünk két hét Szoboszlóról. Gyaloglás oda-vissza. Napi többszöri öltözés, minden vizezés után. Reggel gerinc torna - fél óra. Délelőtt egy óra uszás. Masszázs, tangentor. Kihagyás nélkül minden nap. Étkezés kizárólag saját. Mérve, mint itthon. Kalória tartás bázissal. Soha semmi plusz. Alig vártam, hogy hazaérjek, és ráálljak a mérlegre. Ma reggel éhgyomorra megtörtént 110 kg. Ez van. Stagnálás királynője vagyok. Egy kis viz van, gondolom várjuk a frontot. :(

3056. Guruljka (válaszként erre: 3055. - Zsókica21)
2017. okt. 14. 19:02

Lehet, az ortopéd is oda küldött volna?


Lényeg, hogy van jó talpbetéted! :D

2017. okt. 14. 18:45
Nem voltam ortopédián!Talp vizsgálati centrumban készítették el!
3054. Guruljka (válaszként erre: 3053. - Zsókica21)
2017. okt. 13. 18:32
nahát, ennek nagyon örülök! Hamar le is zavartad!Ilyen egykettőre kaptál időpontot?
3053. Zsókica21 (válaszként erre: 3052. - Guruljka)
2017. okt. 13. 18:00
Köszönöm szépen!Valóban jó összefoglaló és megfogadni való!A mozgással én is hadilábon állok!Októberben ma volt csak fél óra tudatos séta!Nem értem rá már megint!Betervezni a mozgást!A lábam nem fáj jó lett a melóba a talp betét!
3052. Guruljka
2017. okt. 11. 00:02

Ezt a cikket itt a Hoxán találtam. Habár hosszú, remek összefoglaló.


[link]

3051. Guruljka (válaszként erre: 3050. - Zsókica21)
2017. okt. 10. 21:49
Akkor meg a gépet hova teszem... :D Megint van munkám is, tanulni valóm is. Pár légzőgyakorlat, kis labdahajigálás a kutyáknak...
3050. Zsókica21 (válaszként erre: 3049. - Guruljka)
2017. okt. 10. 21:08
Hát igen!Fájós lábbal nem üdítő a séta!Friss levegőre kiülni is lehet!
3049. Guruljka (válaszként erre: 3048. - Zsókica21)
2017. okt. 8. 21:36
Nem sétálok, egyrészt lelki okból nem (utálom a lakóhelyem), másrészt pedig az ortopéd orvos gyógycipő viselését írta elő, nem tudok rendesen gyalogolni. Régóta kellett volna lúdtalpbetét, azt elhanyagoltam, most meg itt a lábfej-deformitás és a bütyök meg a társai.
2017. okt. 8. 21:26
Ha keveset vagy friss levegőn a bezártság is okozhat álmosságot!Nálam ez a helyzet!Ősszel is fontos a kiadós séta!
3047. Guruljka
2017. okt. 8. 21:04

A hétvégén sikerült egy kevésbé zsíros rakott krumplit készítenem. Nagyon jólesett. :D


Viszont álmosabb vagyok mostanában, kehet, hogy át kell állni az őszre? Ti hogy vagytok ezzel?

3046. Zsókica21 (válaszként erre: 3044. - Icuska538)
2017. okt. 8. 19:42
Kedves Icuska538!Azért van itt mindenki hogy tapasztalatokat gyűjtsön és próbálkozzon!A stílusa meg mindenkinek egyedi!Ne vedd a szívedre!Rövid az élet!Luxus dolognak számít megsértődni!Az a legkényelmesebb megsértődtem haragszom és kész!Állj ki magadért!Ha Te nem állsz ki senki nem fog!Sok sikert neked!
3045. Guruljka
2017. okt. 7. 13:23

Megeshet, persze. Nem tudom, miért érzel bármit bántót a stílusomban, ennél jobban "lábujjhegyen" már nem lehet írni. Viszont vannak tények, amiket nem lehet másképpen fogalmazni. Ilyen volt a múltkor a "nem tudom" is, amit privátban írtam, és rossz néven vetted. Hát ha az ember nem tud valamit, mégis mit írjon?


Nem az írással van probléma, hanem hogy én ebből úgy látom, nem találod a megfelelő módszert a fogyáshoz. És ezt sajnálom, mert szeretnék legalább tanáccsal segíteni. Érzem a csalódottságodat. Ha ez stílusprobléma, akkor megint csak nem tudom, mit tehetnék, és ezt akkor megint sértőnek érzed?

3044. Icuska538 (válaszként erre: 3043. - Guruljka)
2017. okt. 7. 12:56
Mostanában másodszor irsz nekem ilyen stilusban, holott régebben meg tudtunk dolgokat beszélni . Annyi fórumra irok amennyire kedvem tartja és azt amit én akarok. Nem igazán szoktam mostanában mert valamiért senki nem figyel az irásomra , de ezennel ezt is abbahagytam ....különben az elmúlt fél évben kettő fogyishoz szóltam hozzá....nem tudtam , hogy nem lehet többhöz többször hozzászólni.......ha feladtam feladtam ilyen is előfordul mással is ...netalántán veled is megeshet ......
3043. Guruljka (válaszként erre: 3042. - Icuska538)
2017. okt. 6. 18:41

Nem kutattam utánad, de megnéztem az aktivitásod, mert régebbről úgy emlékszem, hogy próbáltál már fogyni, de valahol le is írtad, hogy ennyi hiábavaló próbálkozás után már feladod.


Az aktivitásod szerint írtál hozzászólást annyiféle fogyós és ezzel kapcsolatos fórumba, hogy én a negyedét se ismerem, pedig érdekel a téma akkor is, ha már visszaszereztem az egészségem.


Úgy tűnik, sok időt töltesz ezeknek az olvasgatásával, és hozzá is szólsz. Ha pici figyelmed jutna a napi ételek felírására is, talán jobban járnál. Nem akarlak bántani, csak sajnálom, hogy kudarcok érnek.

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook