Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
3132. gribedli*** (válaszként erre: 3131. - Százas Evelin)
2017. nov. 26. 09:37
Gratula:)
2017. nov. 26. 09:01

Nna meg is van ma reggelre a 19. mínusz kilócskám mostmár teljes egészében. :-)

Nem gond, ha nem megy ez úgy, mint a rakéta. Kell a szervezetnek meg főleg a bőrnek is időt hagyni, alkalmazkodjon a megváltozott helyzethez.

Nagyon-nagyon nem mindegy, hogy megesszük-e mi is azt, amit a családnak készítettünk, vagy mi magunk mást fogyasztunk. Nem pusztán akaraterő kérdése ez, túlsúly viselése közben vannak olyan tényezők (farkas-éhség stb.) amik nagyon a fogyi ellen hatnak. Nade valahogy túl kell jutni ezen. Túl lehet jutni. :-)

Ezt most nem "dicsekvésndk" szántam. Örülök minden egyes leadott kilónak, de a második fele az igazán nehéz, ezt nagyon jól tudom. Amikor tényleg van is még miből leadni, az a fele a könnyebb. De meg kell oldani a többit is. :-)

3130. Százas Evelin (válaszként erre: 3129. - Százas Evelin)
2017. nov. 25. 23:12
Ja, nem tojásdiéta. Fehérjediéta. Azt sem vállalnám. Csakis konplett, minden szükséges anyagot tartalmazó étkezést.
3129. Százas Evelin (válaszként erre: 3125. - Helena66)
2017. nov. 25. 22:56

Ja, dehogynem elárulom, csak máshol jártam: 59 vagyok. Nem szeretnék se tojásdiétát, se semmi egyoldalú egyéb dolgot. Fontolgattam a ketogén diétát, de nagyon tartottam is tőle, nekem fontos a szervezetem minél nagyobb kiegyensúlyozottsága. Mostmár legalábbis nagyon fontos.

Megy a fogyi úgy is, hogyha teljes értékú dolgokat eszem, minél nagyobb változatosságra és egészségességre törekszem a kaja terén.

Én lassabban fogyok ugyan, de nekem ez így megfelel. Kb. 10 hónap alatt most kezdtem a 19-dik kilót leadni. Én sokat kertészkedem, végülis az is mozgás. Mostmár nem, mert rossz az idő. Séta, gyorsabb séta az megy, meg benn stepper, leg magic, ezazamaz. Korábban tibeti jógáztam, az volt vagy négy hónap, végülis az is jó volt, ha nem is váltotta be a hozzá fűzött nagy reményeimet, jól átmozgatott, hajlékonyabbá, ügyesebbé tett.

A pre-diabetesz engem is abszolút tudatossá tett. Hát korábban kellett volna annak lennem, de ezt legalább még vissza lehet szorítani, nem úgy mint a már kifejlődött cukorbetegséget.

Biztos vagyok abban, hogy vissza is tudom szorítani. Bár már nem IR hanem IGT, - még innen is lehet normál cukor anyagcserét elérni.

A prediabeteszes diéta nagyon jól fogyaszt is. És abban is alapvető követelmény a mozgás.

Nekem is hátravan még kb. ugyanannyi illetve egy picivel több, mint amennyit eddig már leadtam, de menni fog. :-)

Vigyázz magadra, lehetőleg ne sérülj le. És ne is mondj olyat hogy hájbörtön, hogy a fenébe hangzik már ez. Most túlsúlyos vagy, de ledolgozod. Nehéz most, még a munkahelyre is alig bírsz eljutni, ne keseredj azért el. Te már tudod, mi az a kitartás. Helyrejön a lábad, megy majd minden flottul tovább. :-)

3128. helena66 (válaszként erre: 3127. - Gribedli***)
2017. nov. 25. 21:32
Köszi!
3127. gribedli*** (válaszként erre: 3124. - Helena66)
2017. nov. 25. 17:35
Sajnálom, jobbulást!
3126. Guruljka (válaszként erre: 3125. - Helena66)
2017. nov. 25. 17:21

Úgy tűnik, nem akarja elárulni.


Én egy fehérjediétát nem vállalnék. Ez az én számomra túl nagy kihívás lenne.

3125. helena66 (válaszként erre: 3122. - Százas Evelin)
2017. nov. 23. 11:17
akkor végül mennyi idős is vagy,ha nem titok. Nekem is volt IR-m, de egy fehérjediétával sikerült visszafordítani. Kb. 3 hónap volt, nagy kitartással csináltam a diétát, kardióztam mellett az eljén séta, utána kocogás. Lement a 30 kilós feleslegem fele, ez két éve volt, mostanra újra elrontottam újra belezártam magam a hájbörtönömbe, testemet lelkemet. Most a sérült térdemmel,amit takarítás közben szereztem semmi nem megy alig tudok bejutni a munkahelyemre. Táppénz nem jön szóba a hitelem miatt. Itt van újra a lecke, két éve IR, most a térdem figyelmeztet,hogy nagyon rossz úton járok.
3124. helena66 (válaszként erre: 3117. - Gribedli***)
2017. nov. 23. 11:11
De kitettem, mert mindig bekövetkezett két-három hónap után, s nem tudtam miért, most legalább tudom és így kikerülöm,hogy még egyszer emiatt ne adjam fel.Semmi bajom az edzéssel ,inkább a kaja visszavétel nem megy. Most azonban az egész teljesen új helyzet, mert egy rossz mozdulattal kinyírtam a térdem, jelenleg a járás is alig megy.
3123. gribedli*** (válaszként erre: 3122. - Százas Evelin)
2017. nov. 20. 23:40
:D
3122. Százas Evelin (válaszként erre: 3121. - Gribedli***)
2017. nov. 20. 19:55

Általánosságban mondtad? Rögtön magamra vettem...

:-) Persze-persze, az eredeti súlyommal meg egyéb gondjaimmal azt hiszem bele is haltam volna valami nagyobb terhelésbe, muszáj volt kicsit óvatoskodni. 10 hónap alatt ddig 18 kg-ot adtam le, mostmár azért nem kell annyira óvatoskodni, de teljesen igazad van, talán csak az agyam van (valamennyire) bebiztosítva az elsorvadástól, a többi részemen még dolgozni kell... :-)

3121. gribedli*** (válaszként erre: 3118. - Százas Evelin)
2017. nov. 20. 19:44
Általánosságban írtam. Szerintem nincs vagy nagyon ritka, aki túlsúlyosan, betegen, problémamentes lenne, de nekik is kell fogyni, ezért a mozgást ehhez kell igazítani, de tulajdonképpen soha nincs ellenjavallata a mozgásnak, mozogni mindig kell, csak ha valakinek problémái vannak, akkor másképpen kell mozognia, személyreszóló edzés kell (erről is írtak az idézett cikkben, hogy ne tv-ből, újságból, mindenféle tucatdiétát, tucatedzést kövessen, hiszen mindenkinek van olyan pont, amire neki külön oda kell figyelnie) de neki is kell. Amit nem használsz, elsorvad.
3120. Százas Evelin (válaszként erre: 3119. - Guruljka)
2017. nov. 20. 19:24

Hát az már igaz. :-) Az az alkalom meg sehogyse akar eljönni... :-) Na én viszont nem nulláról, hanem valami negatív tartományból indultam, azt hiszem ezt is mondanom kellett volna... :-) Lehet, hogy nagy-nagy kedvem lett volna (fedje az emlékezetem mostmár jótékony homály) akkoriban is néhányszor lehajolni, de nemigen bírtam... :-)

Kb. 5 kg-mal odébb viszont már "majdnem". De ott, abban a súlyban már ment más is. Minden egyes nap jobb volt. :-)

3119. Guruljka (válaszként erre: 3118. - Százas Evelin)
2017. nov. 20. 18:41

Én mozgáspárti vagyok.

Még akár a diéta előtt kezdve is. Valamit kell mozogni, ha csak pár lábemelés és hajolgatás is megy először csak.

Különben lehetne mindig csak az "alkalomra" várni ebben is.

3118. Százas Evelin (válaszként erre: 3116. - Gribedli***)
2017. nov. 20. 18:36

Én is azt mondtam volna? Először lefogyok, aztán majd kondizok? :-) Hát akkor elnézést, de én tényleg csak pár kilócskára gondoltam az elején. :-)

Nekem kb. 5 kg már elég volt ahhoz, hogy tényleg mozogni is elkezdjek. :-) Nagy túlsúllyal meg némileg korosabban ez látszott célszerűnek.

Nem írtam az előbb, hogy mennyi idős vagyok meg egyéb paramétereket. Pedig kellett volna... :-)

Fiatalabak, meg pláne egészségileg teljesen problémamentesek természetesen csinálják a mozgást is párhuzamosan a fogyival. :-)

3117. gribedli*** (válaszként erre: 3104. - Helena66)
2017. nov. 20. 18:19

Ez igaz, de csak akkor ha túlzottan csinâlod. Ha rendszeresen mozogsz normál mennyiséget, akkor nemhogy több szabadgyököt termelsz, hanem kevesebbet, sőt, semlegesíteni is tudsz némelyest abból, amit a szervezet eredetileg is termel. Az immunrendszered pedig ellenállóbb.


Heti 3-4 erősítő edzés kb fél órás, nem több, ennyivel nem teszed ki magad oxidatív stressznek.

3116. gribedli*** (válaszként erre: 3110. - Guruljka)
2017. nov. 20. 18:08

:DDD


Milyen igazak! A 4-esben ugye ez a zsírégetés mánia az azt is jelenti, amikor valaki folyton azt mondja, hogy "először lefogyok, aztán majd UTÁNA izmosítok". És adj neki a kardióval! Ez a sikertelenség egyik kulcsa. Ha azzal kezdené, hogy először izmosít,azzal már fogyna is. Egy csomó túlsúlyos ember ugyanis már a tömegelés szakaszban IS fogyni szokott, ez természetes, mégis mindenki a szálkàsítással akarja kezdeni. Még a nem annyira túlsúlyos, csak molettek is fogynak a tömegeléssel is, mert már az a kalória is kevesebb mint amit szokásosan betol, az a mozgás is több, mint amit szokott (nem)csinálni. Mégis mindenki megijed ettől a tömegelés szótól, benne van, hogy "tömeg", jajj, akkor még hízok,istenem:DDD


Aztân még egy ilyen szokás, hogy "elsejétől kezdem" "hétfőn kezdem" "majd menzesz után kezdem", mindig ez a majd, majd, majd. Miért nem lehet most? Vagy ma? Akkor is, ha nincs elseje, meg mittudomén, hét közepe van? Csak úgy, most:)))

3115. Százas Evelin (válaszként erre: 3113. - Helena66)
2017. nov. 20. 14:49

Helena, az is egyfajta inspiráció, ha hibáztatod magad. Ha sikerül kimozdulni valamilyen holtpontról, úgyis felváltja azt valami pozitívabb gondolkodás. :-)

Én momentán prediabeteszes vagyok, épp azzal küszködöm, hogy ezt visszafordítsam, mert ezt ebben a szakaszban még meg lehet csinálni.

Nekem azt mondta az összes orvos, hogy a diéta a mindenekelőtt a fontos, a mozgás is fontos de az az étrendhez képest másodlagos. Az én saját meglátásom meg az, hogy egészséges kajákkal lenyomva pár kilót - egyből könnyebb a mozgás is.

Problémátlan ember ezt persze felőlem akár meg is fordíthatja. De mindenképpen könnyebb akkor is először csak a kaja miatt fogyni. :-) Pár kiló fogyás, és máris át lehet térni a mozgásos fogyizásra is. :-)

3114. Guruljka
2017. nov. 20. 13:41
Egyik megfogalmazás sem csökkenti az érzést: nem csak túlsúlyom van, de magamnak is köszönhetem ráadásul.
3113. helena66
2017. nov. 20. 13:36
Én nem megalázónak érzem,hanem hülyeségnek,hogy képes voltam elcseszni magam. Anyukám példája sem tántorított el kövérségtől, pedig annak minden szövődményét láthattam, mivel 15 évig élt velünk és a kövérsége miatt kialakult cukorbetegség miatt szenvedett, és végül is halt meg, és nem is volt öreg.Én is ugyanazokat a hibákat követem el, amit annak idején gimis koromban nem értetem,hogy teheti meg.Szóval egy hülye vagyok.
3112. Guruljka (válaszként erre: 3111. - Andi.Bobi)
2017. nov. 18. 21:43
Legalább is azok a szerencsések, akik egészségesen születhetnek meg.
3111. Andi.Bobi (válaszként erre: 3109. - Guruljka)
2017. nov. 18. 21:28
Ebben nagy igazság van!! Mikor megszületünk tökéletesek vagyunk:)
3110. Guruljka
2017. nov. 18. 21:17

Hogy pozitív maradjak, hozok egy diéta-cikket:


[link]

3109. Guruljka
2017. nov. 18. 19:18
Magam előtt szégyellem, hogy nem vagyok többre képes. Tökéletes testet kaptam, és lám, mit tettem vele...
3108. helena66
2017. nov. 18. 19:16
Mi a megalázó?
3107. Guruljka (válaszként erre: 3106. - Helena66)
2017. nov. 18. 13:56
Én már elszántam magam arra, hogy - ahogyan a nagy életmódváltás elején - minimális gyakorlatokat végzek, napjában többször. Megalázó, de a tények beszélnek.
3106. helena66 (válaszként erre: 3105. - Guruljka)
2017. nov. 18. 13:52
Az én tapasztalatom is ez, számtalanszor újrakezdtem mindig egyre nehezebb. remélem hétfőre leszek olyan jól, hogy újra nekiveselkedek.
3105. Guruljka
2017. nov. 18. 13:11

Szerintem, és ahogy igyekszem tájékozódni, aszerint is, a mozgást nem szabad abbahagyni.

Saját tapasztalatom is sajnos, hogy a megszerzett fittségi szintet teljesen elölről kell felépítenem, mert "szüneteltettem"... most meg egyre nehezebb újra elkezdeni is.

És persze már régebben betöltöttem a 30-at... :D

3104. helena66 (válaszként erre: 3102. - 124637ff9b)
2017. nov. 18. 12:41
Nem személyes.olvasgatás közben tudtam meg, hogy amikor nagy elánnal belevágunk a diétába és/vagy a mozgásba az immunrendszerünket jól megterheljük, kevésbé tud védekezni a szabadgyökök ellen,így esendőbbek leszünk a fertőzéskel szemben.Diéta nélküli edzés bevezetésekor ez az idő képt három hónap volt, de inkább három és ilyenkor hibásan tejesen abbahagytam az éppen elkezdett mozgást,mert azt hittem nem tesz jót nekem, vissza kellett volna venni belőle és újra felépíteni terhelést, így folytatni a dolgot. Ha diétást és mozgást is kezdtem együtt,akkor ez kb. másfél hónap alatt következett be és mindig feladtam a betegségre hivatkozva. most is abbahagytam a dobozos módszert és a tornát is, sajnos. Legközelebb lassítani fogok a tempón, de teljesen nem adom fel. most,hogy jobban vagyok folytatom a megkezdett módszeremet, be kell válnia.
3103. Andi.Bobi (válaszként erre: 3102. - 124637ff9b)
2017. nov. 17. 18:02
Köszi,már jobban van sokkal. Kicsit hurutos a torka még..szerencsére egy nap volt csak nagyon beteg..
❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook