Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
3192. kokuszoscsoki (válaszként erre: 3190. - Guruljka)
2017. nov. 30. 22:14
Talán pont én hoztam még szóba. Én személy szerint azt is hülyeségnek tartom, ha valaki 100 alá viszi a ch-t, hiszen az súlytól függően a harmada a normális mennyiségnek. 20 alá vinni meg egyenesen beteges. Hiszen valóban epilepsziásoknak, ill. egyéb betegségek kezelésére alkalmazzák.
3191. Guruljka
2017. nov. 30. 16:53

És itt egy érthető link:


[link]

3190. Guruljka
2017. nov. 30. 16:51

Volt már szó a ketogén diétáról, habár nem tudom pontosan, hol.


Eredetileg az epilepszia étrendi kezelésére fejlesztették ki, és elsősorban gyerekeknél vált be, de nem tanácsos egy évnél tovább folytatni.


Sokan használják fogyásra is, ma egy dietetikus rövid véleményét találtam ezzel kapcsolatban:


"A szénhidrátokból glükóz lesz, ami a vékonybélből felszívódva a vérkeringéssel a sejtekhez jut és energiát szolgáltat. Ha a glikogén raktárak megtelnek, a felesleges energia zsír formájában raktározódik (gondolom erre gondolt). A ketogén diéta alatt, mivel kevés CH áll rendelkezésre, a máj a zsírokat zsírsavakká és ketonokká bontja, ebben az esetben a ketonok az energiaforrás. Erre a szervezetnek át kell állnia. (Tehát a CH nem tud zsírsavakká bomlani, mint ahogy a zsírok sem glükózzá.)


A ketogén diéta véleményem szerint szakember felügyelete mellett alkalmazható megfelelően és biztonságosan."

3189. Százas Evelin (válaszként erre: 3184. - Guruljka)
2017. nov. 29. 22:40
Ah, kösz, az jó ötlet. Valami flakon, megtöltve. Van a fiamnak egyébként egy egész súlyzó készlete, de azt hiszem, az nekem meg durva. :-)
3188. Guruljka (válaszként erre: 3187. - Kokuszoscsoki)
2017. nov. 29. 22:09

Az nem is kávé... :D


Van, aki meg rengeteg cukorral issza. Akkor már inkább a tej!

2017. nov. 29. 22:02
Az én kávém úgy néz ki, hogy 1 deci tej, meg bele egy löttyintésnyi kávé :D És ezt is csak hétvégén szoktam inni.
3186. Guruljka (válaszként erre: 3185. - Helena66)
2017. nov. 29. 21:26
Én ma megettem egy egész adag somlóit. A fiam hozta. :D De én nem sajnálom! A saját döntésem volt.
3185. helena66
2017. nov. 29. 20:53

Sziasztok, a térdem szinte teljesen jó, egész könnyen mozog. Visszamegyek tornázni. tegnap este szülinapot ültünk illetve ettünk. Sajnos én is ettem tortát is.

A kávénak bolondja vagyok, végtelen mennyiséget iszom, néha sok savat csinál, ilyenkor visszaveszek, ma reggel 105,3 kiló voltam ez elcsüggesztett.

3184. Guruljka (válaszként erre: 3182. - Százas Evelin)
2017. nov. 29. 20:36

Nahát, ez tényleg mintaértékű! :D


Nekem vízzel töltött súlyzóm van, vagy 30 éve vettem, de előkerült. Vízzel 3 kilós, de ha cicaalmot töltök bele és arra a vizet, akkor nehezebb is lehet.


Addig mosószeres flakont használtam, vagy jó fogású ásványvizes flaskát vízzel feltöltve. (Abba is mehet cicaalom, addig is, míg veszel komoly súlyzót.) A cicaalom olcsó és nedvszívó.

3183. Guruljka (válaszként erre: 3181. - Zsókica21)
2017. nov. 29. 20:33

Én áltlában a teás csuprot húzom meg, nekem a gyenge tea a folyadék.

Az útifű a linkben szerepel, azért említettem.

Majd' húsz éve a németeknél megkedveltem a hosszú, gyengébb kávét. Nem minden kávé alkalmas erre, a megfelelő kávé így készítve is finom aromás. A neszkávé is elmegy. Ebben a formában nemigen megy a gyomorra, de ma például nem kívántam, nem tudtam meginni. Megmelegítettem később tejeskávénak.

2017. nov. 29. 20:03

Sziasztok!

Nekem sikerült ma valóságos mintaétrendet enni.

R: tk. zsömle, juhtúrós yoghurtos főtt tojással, retek, erőspaprika. T: alma. Ebéd: tk. tészta, spenóttal, juhtúróva. Uzsi: alma. Vacsi: sült karfiol, olajban eltett aszalt paradicsomdarabkákkal, reszelt sajttal. Még egy vacsi: (ezt még csak elkészítettem): rukola saláta, friss paradicsom db-okkal, 1 db szeletelt virslivel, lenmaggal, olívaolajjal.

Nem tudom, ez hány kalória.

De mintának jó lesz. Azt hiszem, hosszabb távon is. A tervezett súlyvesztésemnek kb. a fele már lement, épp most kaptam hálisten új lendületet, mert elolvastam egy jó net anyagot, a Body Builder oldalon lévő letölthető cuccot, az a címe hogy "Amit a zsírégetésről tudnod kell".

Most épp nincs ugyan idehaza megfelelő súlyzóm, de lesz... :-)

2017. nov. 29. 19:52
Sajnos én sok kávét iszom!Régebben éhgyomorra ittam megbetegedett a gyomrom ,Amióta meggyógyult oda figyelek!1 pohár víztől is felébredek lassan kortyolva!Utána iszom a kávét !Amit odakészítek eszem 1 pár falatott,sokat nem tudok enni!Utána iszom meg a kávét!Útifűmaghéjat nem ismerem!Zabkását vagy túrót eszem!A zabkását este beáztatom reggel csak melegítem!Rakok bele gyümölcsöt vagy nem!
3180. Guruljka
2017. nov. 28. 17:10

Amit írnak, hogy ne a kávé legyen az első, hanem csavarjak citromot meg gyorsan igyam meg útifúmaghéjjal, a következők miatt nem jön be nálam:


Felébredek, kimászom az ágyból, ezt a macskák lelkes rohammal kísérik, mert ők már azt is hallották, és értelmezték, hogy mocorgok. (Ha mégsem mászom ki. Legalább kettő jön megnézni, mi van, Anyanéni??? Azaz végigsétálnak rajtam, bökdösnek, és egy cicapofát látok, ha kinyitom a szemem.


Kitámítok a konyhába, és tudom, hogy kávé nélkül esélyem sincs gondolkodni. Viszont hogy mozogni tudjak, ki kell osztanom a reggeli cicatápot. Ezután odatehetem a vizet a neszkávémhoz, és fogat is tudok mosni, mert a kutyák is ott állnak már, de ők türelmesebbek. A reggeli simogatás megtörténik, a kávém mindjárt meglesz, kiosztom a kutyareggelit.

Ha a kinti madaraknak van még mag az etetőben, akkor nyugodtan megihatom a kávém.


Mikor vágnám fel a citromot??? :D


Útifűmaghéj nem kell: nálam nem vált be az a pár próbacsomag. A zabpelyhet olcsón veszem, általában naponta eszem, nincs székrekedésem.

2017. nov. 28. 17:01
Szupi vagy Guruljka!Így már teljes és jó!
3178. Guruljka (válaszként erre: 3177. - Zsókica21)
2017. nov. 28. 16:59

Kiegészítem:


[link]

2017. nov. 28. 16:57

Szép délutánt majd estét kívánok!

Azért mert érdekesnek és jónak találtam!Már biztosan hallottatok róla!Éjszakás vok. ilyenkor kevesebb a mozgásom!

[link]

3176. Guruljka (válaszként erre: 3175. - Szüzann)
2017. nov. 28. 16:18
Csigavére okt. 4-én volt utoljára a Hoxán.
3175. szüzann
2017. nov. 28. 12:33
Csigavére ! Merre vagy?
3174. Százas Evelin (válaszként erre: 3171. - Helena66)
2017. nov. 27. 07:42

Értem, Helena. Minden tiszteletem a tied, nem épp a könnyebbik úton jársz. Egyszer viszont ennek az útnak is vége lesz. 25 év már eltelt így, a szervezeteden érezted a negatív hatásokat. A nyugdíjig már nem lesz ilyen hosszú az idő.

Ha szereted ezt az életformát, te nem "vágod a centit", nem számolod szinte a napokat is, de az idő akkor is eltelik. Gondolj már most arra, hogy akkor mivel tudod majd hasznosan elfoglalni magad. Szép napot, minél jobb hangulatot kívánok!

3173. Guruljka
2017. nov. 26. 21:42

Keresgélem, ki ez a fiatalember a videón. És nem találok semmit.


Én aztán nem fogok böjtölni, az száz százalék. Pedig azt is mondja.

3172. Guruljka (válaszként erre: 3171. - Helena66)
2017. nov. 26. 21:15
Tényleg szereted, ezek szerint! :D
3171. helena66 (válaszként erre: 3169. - Százas Evelin)
2017. nov. 26. 20:30
Ha mindenki otthagyja akkor mi lenne? Nagyon szeretem, nem hagyom ott,mert az az én életem.
3170. Guruljka
2017. nov. 26. 20:07
Egyébként én is gyakran ülök itt a gépnél fél éjszaka. Most is még nem nyitottam ki a munkámat, amit már rég meg tudtam volna csinálni...
3169. Százas Evelin (válaszként erre: 3166. - Helena66)
2017. nov. 26. 20:07
Ezt nagyon jól leírtad. Valóban mókuskerék. Még mindig nem lehet leállítani? Nincs más munkalehetőség?
3168. Guruljka (válaszként erre: 3167. - Helena66)
2017. nov. 26. 20:06

Nem lehetett könnyű!


A háűrom műszak felőrli az embert. Nem tudom, nálam ez az időhatár vajon hol lehet... Jó lenne erre egy orvosi módszer akár, amivel meg lehetne határozni.


ott van az is, hogy aki fáradt, kialvatlan, fázik, az a cukrot kívánja. Ahol utoljára voltam 3 műszakban, éjszaka csak a szendvicsek voltak az automatában, vagy vittél valamit otthonról, vagy pizzát rendeltek sokan. Összebeszéltek, és egy futárral hozatták ki.


Én nem vittem otthonról, mert nem volt hozzá gusztusom. Maradt a szendvics, ha megéheztem. Otthon előbb aludni mentem, valamikor az alatt a pár ébren töltött óra alatt ettem...

3167. helena66 (válaszként erre: 3160. - Zsókica21)
2017. nov. 26. 19:45
Nálunk sokan tudatosan esznek, tornáznak, mégse megy, nem az össze-visszaevésen múlik, a hormon és idegrendszerünk készül ki, szinte mindenki alvászavaros. Eddigi Hoxa társaságaimból lemorzsolódtam,mert én éjjel tudok a gép mellé ülni, 3 műszak, 4 gyerek és a háztartás.Volt olyan időszaka az életmenek fiatalon,hogy a napi teendők miatt 32 óra munka után sem volt lehetőségem aludni, meg kellett a dolgokat csinálni otthon este,mert a gyerekeket nem érdekelte,hogy előzőleg hol voltam, a lakás szaladt, a férjemet ez nem zavarta, nagyi nem volt, úgyhogy csináltam. Ma már okosabb lennék nem csinálnám így, hülyeség volt. akkor azt hittem ezt egyedül nekem kell megcsinálnom és nem gondolkoztam, csak azon voltam érjek mindennek a végére.
3166. helena66
2017. nov. 26. 19:37
Három műszakban dolgozom 25 éve. fiatal, csinosnak mondott 176 cm 62 kiló voltam. Mikor elkezdtem dolgozni a hölgyek molettek voltak ott, a fiatalabbak nem annyira, ekkor még nem törődtem ezzel. Teltek az évek és jöttek a nálam fiatalabbak, szinte mindenki felszedett jó pár kilót, persze vannak szerencsések akik elve nagyon vékonyak és soványak is maradtak. a tudományos magyarázat éjjeli alváskor termelődnek a leptinek a jó lakottság központ bekapcsolói, az éjszaka dolgozók vérében alacsonyabb a szintjük. a növekedési hormon is éjjel termelődik, nem csupán a növekedésért felelő,hanem az izom épüléséért is, nem mindegy az alapanyagcsere szempontjából mennyi a zsírunk és az izmunk. Ha édeset eszünk, inzulin kerül a vérbe annál több minél nagyobb az egyszerű szénhidrát aránya az édesben. Az inzulin pedig elősegíti a cukor zsírrá alakulását és gátolja a zsír lebontását is. Itt van a light termék buktatója az édes íz is kivált inzulin termelést. Minél később eszünk este édeset az alvási időhöz közel,ami 22-04 között van az ideg és hormonrendszer számára annál jobban építi a zsírt a szervezetünk a termelődő inzulin miatt. Én nem azt írtam,hogy órára kell enni, de ezek az élettani adatok nem kicselezhetők. Én magam az éjszakázás, a lustaság és szénhidrátfüggőség cégére vagyok. Ez egy hülye mókuskerék, a kiutat még nem találtam meg. Keresem.
3165. Guruljka (válaszként erre: 3158. - Zsókica21)
2017. nov. 26. 19:22
Zsókica, ez is nagyon hasznos! Köszönöm!
3164. Százas Evelin (válaszként erre: 3158. - Zsókica21)
2017. nov. 26. 19:12

Igen azaz, Zsókica. :-)

Nekem pláne fontos ez, az inzulinválasz nekem nagyon fontos kérdés, de egyébként mindenkinek.

Az a fiatalember meg nagyon világosan, logikusan beszél. :-)

Te is összevissza műszakozol, nehéz akkor a biológiai órához igazodni.

3163. szüzann (válaszként erre: 3156. - Fisica)
2017. nov. 26. 19:10
Megnéztem még akkor. Tényleg jó. Főleg az alkohol része :)
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook