Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
3282. gameower
2017. dec. 24. 14:47
Sajnos amiket irtál,ezeket eddig khagytam. De befogom iktatni az étkezéseimbe. Lehetséges hogy többet kellene mozognom. Elhizott nem vagyok,csak enyhén túlsúlyos.
3281. Guruljka (válaszként erre: 3280. - Gameower)
2017. dec. 24. 14:27
Mindenképpen jó lenne, ha változtatnál az étkezéseden. Illetve lehetőleg gyakran ennél kölest, hajdinát, bulgurt köretként.
3280. gameower
2017. dec. 24. 14:01
Amikor nem szedem a gyógyszert,Inegy10/20mg 2 vagy 3 hónapig akkor sajnos kiugrik. A szérum koleszterin és az LDL magas lesz. Ha szedem rendesen,akkor rendben vannak az értékek. De mivel sztatin,nem sok jót hallottam a mellékhatásairól. Szerintetek mit tegyek ?
3279. Guruljka
2017. dec. 24. 13:42

Erre gondoltam, Gameower.


Itt a koleszterin is elfér. Magasak az értékeid? Régebb óta, vagy mostanában?

3278. Guruljka (válaszként erre: 3277. - Szüzann)
2017. dec. 21. 12:37

Csigavérét én is várom!


Ide nem jönnek vendégek, de a húgom hozta csirkecombokhoz szépen bevásárolunk.

De a tervezett kókuszos csirke mazsolás rizzsel, a fiam gyerekkori karácsonyi kajaélménye, nem olyan vészes. Vaj kell hozzá ugyan, de hiánycikk, és csak laktózmenteset sikerült venni. :D

Én fogok halat enni, ha sikerül, de hy kifogyott a pontyszelet meg a fagyasztott halászlé alap, akkor majd eszem máskor. Bejgli nem lesz, eddig se volt. Almás bélest tervezek, mert sok almát is kaptunk. A hagyományos bélestészta meg hamar megvan.


Mostanában volt egy zsírosabb időszakom, jött utána édességes időszak, most inkább a zöldség, amit ennék. A fiam az év utolsó napjaiban elutazik, akkorra megpirítottam más a káposztát, akkor magamnak káposztás dolgokat fogok gyártani. Akár sütiben is.


Kicsit aktívabb lettem fizikailag, és érzem is hatását. Remélem, ez egy fellendülés kezdete!

3277. szüzann
2017. dec. 21. 07:00

Boldog ünnepeket mindenkinek !

Ezzel kapcsolatban kérdezem, hogy végig gondolva az ünnepi menüt - melyik étel az, amitől "veszélyben " érzed magad? Mi az, aminek valószinü nem fogsz tudni ellenállni?

Én végig gondolva a saját menümet valószinü a francia salátámmal fogok bünbe esni. Év közben is csinálok néha magamnak / és ezen van a hangsuly /, de most nem fogok joghurttal szórakozni, meg édeskével stb. Vendégek jönnek, és megadom a módját - ennek is. Persze lesz halászlé, husleves, májgaluska, beiglik, madártej, töltött dagadó, ecetes krumpli saláta, francia saláta, és még mi szem-szájnak ingere.

Megfogadtam, nem fogok zabálni, tartom a makrókat, titokban mérek - nem rontom el senki étvágyát a hülyeségemmel, de NEM mérlegelek januárig. Ez az én ajándékom magamnak, a lazaság jegyében. Nem fogok görcsölni. Ugyis stagnálok, majd januárban ráfekszem jobban a diétára.

Kivánok még egyszer minden jót Nektek, jó, hogy van ez a fórum - hála Csigavérének. Mi van Veled?? Hiányzol. Ölelés.

3276. Százas Evelin (válaszként erre: 3273. - Guruljka)
2017. dec. 10. 11:39

Na hát ezaz. Tegnap már nálam is rezgett a léc. Nagyon okés a sok fehérje, méginkább a sok zöldség, de azt a szerencsétlen emésztőrendszert eléggé felzaklatja az ilyesmi. Igaz, hogy vihargyors lesz az anyagcsere, de töprenghetünk azon, mi maradt egyáltalán odabenn, ami még hasznosítható... Drágák ám azok a cuccok. Különösen egy fehérjeturmix... és akkor pár perc múlva ott látod vissza ugyanolyan állagban, ahova csak később szántad?

Nekem tegnap némi háztartási kekszet kellett a nap végén fogyasztgatni, egyébként kifejezetten azt kívántam, gyorsan felszívódó szénhidrát vagy nem, pont azt akartam ráküldeni a kissé kiakadt emésztőrendszeremre.

Ezekután legyen okos az, aki még mindig az tud lenni. :-)

3275. Guruljka (válaszként erre: 3274. - Kokuszoscsoki)
2017. dec. 9. 17:22
Fel se tűnik...vagy csak azt zsírt számolja, amit ő tesz az edénybe, az élelmiszerek zsírtartalmát nem nézi.
3274. kokuszoscsoki (válaszként erre: 3273. - Guruljka)
2017. dec. 9. 17:15
Imádom Christian Jessen műsorait, sokat tanultam belőlük én is! Külön kiemelendő, hogy nem csak a ch túlzásba vitelét sulykolja, hanem a zsírt is. Mert sajnos manapság aki diétába kezd, az a ch-t irreálisan lecsökkenti, a zsírt meg zabálja.
3273. Guruljka
2017. dec. 9. 14:22

No, én meg éppen bambultam az angol doktor, Christian Jessen műsorát, ahol is megjelent egy fitness lányka, aki dicsérendő módon a kocsmát felcserélte edzőteremre, odafigyel az étkezésre és igyekszik karbantartani magát. (Ennek ellenére nem állt neki sem jól a feltöltött "kacsaszáj" és a barnító krém, de ez nem okozott tüneteket.) Kellemetlen és fájdalmas emésztési tünetekről számolt be, amiket azért sem értett, mert hogy ugye sok fehérjét és zöldségfélét eszik. Csökkentette emellett a szénhidrátbevitelt.


Kiderült, hogy éppen ez a baj, a beleknek nem tesz jót a minden étkezésben fehérje-alapelv, és a zöldségféléket is ésszel kell enni. A lány esetében IBS lépett fel, nem ehet pár dolgot. De változatosabb étrendet javasoltak neki.

3272. szüzann (válaszként erre: 3271. - Guruljka)
2017. dec. 9. 13:26
Sajnos jó a mérleg. Vannak sulyaim, amivel tudom ellenőrizni / Fiam, Menyem, Férjem / Ők tartják a sulyukat ügyesen.
3271. Guruljka (válaszként erre: 3270. - Szüzann)
2017. dec. 8. 11:17

Hát... ha a ruháid lötyögnek, és a közérzeted jó, akkor semmi baj.


A mérleged biztosan jó? :D

3270. szüzann (válaszként erre: 3268. - Guruljka)
2017. dec. 8. 10:15

Elolvastam a Regenor cuccot, nem kell.

A 13 napos is elolvastam, azt nem tudnám követni. Ismerem magam. Délig csak egy kávé??? Hát nem menne. Lényegében a nagyján már tulvagyok hála Istennek, a tiz kiló még amit kitüztem csak hab a tortán. De bázisozok 430 napja, és még nem untam meg. Majd csak lesz valami. A kilóm ragaszkodik, a ruháim már megint lötyögnek / már az ujak is /=.

3269. kokuszoscsoki (válaszként erre: 3265. - Szüzann)
2017. dec. 7. 12:15

Wáh eszedbe se jusson. Ha ki akarod dobni feleslegesen a pénzed, akkor inkább add ide nekem :D


Komolyra fordítva: nagyon szigorú diéta tartozik hozzá, aminek önmagában fogyasztania kell, viszont nagyon sanyargatós, sok mindent meg kell vonni. Szerintem mellőzd.

3268. Guruljka (válaszként erre: 3265. - Szüzann)
2017. dec. 7. 10:29

Szia Szüzann!


"Szer"-nek éppen nem mondanám. Maga a drága lötyi csak sima tejsavó, pár csepp grépfrút-kivonattal meglökve.

Van hozzá ingyen diéta is, ami lényegében logikátlan, igyekszik az összes intolerancia lehetőségét kizárni. De persze meg van okolva.


Van hozzá elmélet is, amelynek sarokköve a hosszú láncú peptidek, meg az epecsorgás, ami nyilvánvalóan fellép, mert látni még senki nem látta.


Még a 13 napos diétával is jobban kibillented a szervezeted, és az ingyen van, mármint jó adag húsokat kell enni.

3267. szüzann (válaszként erre: 3266. - Százas Evelin)
2017. dec. 7. 10:13
Köszi...
3266. Százas Evelin (válaszként erre: 3265. - Szüzann)
2017. dec. 7. 10:11

Szia Szüzann, ennek Guruljka a szakértője, majd jön délután. Egyébként van itt egy nagyon kimerítő fórum, az a címe hogy reg-enor tapasztalatok.

Én most kezdtem némileg stagnálni. Már vettem súlyzókat...

3265. szüzann
2017. dec. 7. 10:06
Gyakori kérdéseken kérdezték, hogy még stagnálok-e? Naná ! válaszoltam. Erre a regenort ajánlották. Tudom, hogy itt nem vagyunk " szer " barátok, de erről mit tudtok?
3264. Guruljka
2017. dec. 2. 22:59

A gesztenyéről ezt találtam, nem éppen friss infó, de hasznos:


"A boltokban kapható négy-ötféle gyors­fagyasztott gesztenyepüré 70-83 száza­lékban tartalmaz gesztenyét, a többi cu­kor és ízesítőanyag: rum és vanília(aroma). Ma már babbal nem "gazdagítják" sehol a gesztenyepüréket, a bab ugyanis legalább annyira drága, mint maga a gesztenye: a gyengébb minőségű, de olcsóbb termékeket a gyártók burgonyapehellyel szapo­rítják.


Ám ha ezt teszik a gyártók, már nem ír­hatják rá a csomagolásra a gesztenyepü­ré vagy gesztenyemassza megnevezést. A tavaly karácsony előtt életbe lépett új Magyar Élelmiszerkönyv ugyanis már szigorúan meghatározza a gesztenye­pürék és -masszák összetételét. A gesztenyemassza csak egyneműsített gesztenyéből készülhet, s a gesztenyén kívül semmi mást nem tartalmazhat. A "geszte­nyepüré" feliratú áruba is szigorúan csak kétféle adalékot tehetnek a gyártók: cuk­rot - legfeljebb 28 százaléknyit - és némi ízesítőanyagot.


Az ezeknél gyengébb minőségi kategó­riát cukrozott gesztenyekrémnek hívják, az ilyen megjelölésű termékben az előírás alapján elegendő a beltartalom felénél is kevesebb, vagyis 38 százaléknyi geszte­nye. E cukrozott gesztenyekrémekben töltik ki a hiányt növényi rosttal, burgo­nyával: leginkább a nagyáruházak saját márkás termékei esetében kell szemfü­lesnek lenni, s vásárláskor az összetevő­ket alaposan átböngészni, ha el akarjuk kerülni ezeket a nem tisztán gesztenyés termékeket."


Tehát a gesztenyemasszát kellene venni.Én meg eddig csak pürét találtam a helyi boltokban.

3263. 124637ff9b (válaszként erre: 3261. - Guruljka)
2017. dec. 2. 22:49

Elmentettem, köszönöm :)


Remélem, jó lesz édesítővel is.

3262. Guruljka
2017. dec. 2. 22:29
Én nem használok édesítőt. A kávémat, teámat édesítetlenül iszom, a többit meg ritkán eszem. Lehetőleg. :D
3261. Guruljka (válaszként erre: 3260. - 124637ff9b)
2017. dec. 2. 22:28

Mikor hogy. Mondjuk kakaót, cukrot és keményítőt tejben simára keverek, további tejjel felengedem és beforralom.


Innen vettem talán az ötletet évekkel ezelőtt:


[link]


Vagy vaníliacukor, plusz vaníliaaroma, cukor, tej, keményítő.


Volt már, hogy kukoricalisztet használtam keményítő helyett. Vagy zabkorpát, ha kevesebb kellett.


Lehet, hogy kipróbálom majd a nyílgyökérlisztet, tegnap olvastam róla.


De nem méricskélem a sűrítőanyagot.

3260. 124637ff9b (válaszként erre: 3258. - Guruljka)
2017. dec. 2. 20:14

Olvastam régebben, hogy egyes gyártók csempésznek bele szóját, szárazbabot, a gyanúsan olcsót ezért meg sem veszem. Inkább csak nagyritkán, de akkor jót.


Hogy csinálod a keményítős masszát?

És édesítővel?

Mert én a pudingot is azzal főzöm, nem cukorral.

3259. Guruljka (válaszként erre: 3257. - 124637ff9b)
2017. dec. 2. 20:10
Túlzás, de néha betermelek belőle. :D
3258. Guruljka (válaszként erre: 3256. - 124637ff9b)
2017. dec. 2. 20:10

Imádom a gesztenyét, Néha van is a boltban gesztenyemassza.


Csak az vette el tőle a kedvem, hogy nem nagy a gesztenye-tartalma, és nincs ott, hogy mi van helyette.


Keményítővel én is tudok édes masszát csinálni, ahhoz nem kell pudinggyár. :D

3257. 124637ff9b (válaszként erre: 3256. - 124637ff9b)
2017. dec. 2. 20:07
Lehetne még a tetejét tejszínhabbal bevonni, de tudom, hogy Neked az már túlzás, azért nem írtam.
3256. 124637ff9b (válaszként erre: 3255. - Guruljka)
2017. dec. 2. 20:06

Egy könnyű, gyors, olcsó "süti" pl. a gesztenyés babapiskóta, nem is lesz belőle egy határnyi, zsír sincs benne:


1 12 db-os piskótát leraksz sorban egy pillanatra rumos tejbe áztatva, főzöl vagy kikeversz egy csomag vaníliás pudingot, felét ráöntöd a piskótára, fele gesztenyét ráreszeled, másik rész puding és másik rész gesztenye.

Finom. :)

3255. Guruljka
2017. dec. 2. 19:55

Előfordul néha a kanalas süti... :D


Én még nem csináltam ilyen piskótamártogatóst. Máglyarakást menzán kóstoltam már, de megállt a kiskanál...

3254. kokuszoscsoki (válaszként erre: 3253. - 124637ff9b)
2017. dec. 2. 19:52
Ha jó az íze, akkor a kinézet már a legkevesebb ;D
3253. 124637ff9b (válaszként erre: 3251. - Kokuszoscsoki)
2017. dec. 2. 19:50

Jártam úgy én is. Megettük kanállal :D

Azért mindenesetre tanultam belőle :)

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook