Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
3312. Guruljka
2017. dec. 29. 21:52
Neked is, Zsókica! :D
2017. dec. 29. 21:21
Guruljka ez valóban jó kis írás!Szép napokat!
3310. Guruljka
2017. dec. 28. 16:16

Találtam egy jó kis írást, érdekes.


[link]

3309. Guruljka
2017. dec. 28. 13:57

Ahogy ígértem, egy próbát fogok tenni, de nem találtam egyértelmű, orvosi véleményt vagy kutatási anyagot a Q10 előnyeiről.

Kivéve, hogy a sztatint szedőknek esetleg segíthet abban, hogy a sztatin izomleépítő mellékhatását ellensúlyozzák.


De ez őrület, hasonló ahhoz, hogy a keringésjavító gyengeségérzést okoz, ebből az okból pedig az érintettnek eszében sem lesz mozogni.

Ha a koleszterinlerakódás elleni gyógyszer izomleépülést okoz, akkor szintén a mozgást vonjuk el attól a betegtől, akin pont a mozgás segíthetne.

3308. Guruljka
2017. dec. 26. 17:12
Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem a Q10-re. Teszek egy újabb próbát.
3307. gameower
2017. dec. 26. 16:55
Akkor ezt jol kitargyaltuk.. Persze bizonyara lenne meg mit ,de a lenyeget atbeszeltuk..
3306. Guruljka (válaszként erre: 3305. - Gameower)
2017. dec. 26. 16:18

Nálunk az a baj, hogy az orvos kevés időt szán a betegre. Rövid is a rendelési ideje, de ráadásul az elején még jól hallhatóan kávéznak és beszélgetnek. Ha elhívják valahová, otthagyja a rendelést. Nyilván, ha súlyos állapotú beteghez hívják ki, akkor menjen, de meg sem próbálja ezt az időt kompenzálni. A múltkor a fiam munkába állása maradt el így, másnapra kellett volna az igazolás, hogy egészséges...

Előre megfogalmazott tőmondatokat lehet neki előadni, vagy ha kivételképpen nincs sok beteg, és még messze a rendelési idő vége (mert azt betartja), akkor lehet beszélgetni vele észrevételekről.

3305. gameower (válaszként erre: 3304. - Guruljka)
2017. dec. 26. 16:13
Egyetertek veled tokeletesen. Tulajdonkeppen mindenki maga erzi,hogy mire van szuksege. Egy viszont elvitathatatlan : A valoban szukseges gyogyszerekek szedni kell,de sok egyebb haszontalan szereket ki lehet valtani ezekkel a taplalek kiegeszitokkel. Orvossal soha nem vitazom,ha erzem hogy igaza van. A Szendire biztos hogy soha tobbet nem hallgatok !
3304. Guruljka (válaszként erre: 3303. - Gameower)
2017. dec. 26. 16:04

Hát már akárki fedezte is fel, ha nekem nem jó, akkor nem szedem... :D A leírásokat olvastam, de micsináljak, ha nem jön be?


Kockázat nélkül nincs győzelem! :D

3303. gameower (válaszként erre: 3302. - Guruljka)
2017. dec. 26. 15:57
A koenzim Q10, (CoQ10 és ubikinon néven is ismert), fontos tápanyag, amely a sejtek mitokondriumainak energiatermelő folyamataiban vesz részt. A koenzim Q10 azon képessége, hogy fokozza az energiatermelést, valamint antioxidáns tulajdonságai értékes tápanyaggá teszik a szívizombetegségek és a rák megelőzése és kezelése szempontjából. A koenzim Q10 különösen előnyös azoknak, akik koszorúér átültetésen estek át, mivel segít megelőzni az oxidatív károsodások okozta műtét utáni komplikációkat. ,Q10,olvastam egy konyvet "Haduzenet a halálnak"cimmel. Elvileg ennek a hatoanyagnak a letfontossagat a japanok fedeztek fel..
3302. Guruljka (válaszként erre: 3301. - Gameower)
2017. dec. 26. 15:38
Pár éve volt már. Semmi konkrét tünet nem volt, csak kellemetlen közérzet. Az a "nem stimmel valami"-érzés.
3301. gameower (válaszként erre: 3300. - Guruljka)
2017. dec. 26. 15:35
Megkerdezhetem hogy a Q10 szedesekor milyen kellemetlen tunetet tapasztaltal ?
3300. Guruljka (válaszként erre: 3299. - Gameower)
2017. dec. 26. 15:27

Köszönöm, ezek egy részét (a vitaminokat) magam is szedem, viszont a lehetőségek szerint néhány havonta váltogatom. Így pl. a multivitamin összetétele nem mindig azonos.

Köszönöm, ha megírod, biztosan erre is sort kerítenék.

A Q 10-el tettem próbát régebben, nem lett jó a közérzetem, abbahagytam.

3299. gameower (válaszként erre: 3297. - Guruljka)
2017. dec. 26. 15:24
Familiaris hypertonia es hypercholesteremia. Ezekre szedek allando gyogyszereket. Aspirin protect 100mg,ez alap. talan par honapja felfedeztem a netten,egy jonevu kanadai gyarto altal forgalmazott taplalek kiegeszitoket. Hasznosnak tartottam alapos elemzes utan,a Coenzym Q10 100mg,resveratrollal.. Tovabba C vitamin 1000mg(folyamatos felszivodasu)tovabba D3vitamin,es immunrenszer erosito kapszula. Ez utobbi eros cholesterin csokkento is. Mindezek melle heti 2x Centrum multivitamin. Ezek a majat nem terhelik,megis fontosak. A gyartot megirom privatban,amennyiben kered.. Nagy tisztasagu,es megfizetheto !!
3298. Guruljka
2017. dec. 26. 15:01

Amikor érszűkületet láttak a csípőröntgenemen, az orvos szerint "MÉG nem kell műteni..."- először ezt a gyanús bogyót hagytam el. Utána megittam apránként egy doboz gyógyteát, ittam fokhagymás citromfőzetet, mert egyikről sem volt feltételezhető ártó hatás. Ugyanakkor viszont nagyon fegyelmezetten elkezdtem fogyni, nap mint nap mozogni itthon, rendszeres vérnyomásmérés mellett, és jó pár új étel bevezetésével.

Még nem voltam a célsúlynál, amikor újabb csípőröntgen készült, tiszta erekkel.


Nem zárom ki, hogy az előző diagnózis téves volt, de azóta is érezhető a térdhajlati és a bokánál levő pulzus. A tiszta ereket magam is láthattam a monitoron, mert az idős ortopéd orvos annyira meghatódott az örömöm láttán, felém fordította a monitort.


Azért eltelt pár hét azzal, hogy meggyőződjem róla, hogy tényleg akkor éreztem gyengeséget, ha az adott bogyót legalább 2 napja szedtem. Ezt kipróbáltam a vitaminok mellett és azokat elhagyva is, hogy minden tévedést elkerüljek.

Az orvost is informáltam erről.

3297. Guruljka (válaszként erre: 3294. - Gameower)
2017. dec. 26. 14:50

Én nem ismerek felkapott természetgyógyászt, de eleve orvoshoz fordulok, ha gondom van.

Egyrészt a diagnosztikai módszerek miatt - jobban hiszek egy műszernek, mint egy szúrós tekintetnek - másrészt ha a diagnózis megvan, rá lehet segíteni a gyógyulásra gyógyteákkal, készítményekkel. Nem lehet viszont mindent helyettesíteni.

Sajnos sokan a gyógyulásba vetett hitet a hiszékenységgel tévesztik össze. Mostanában a füves Gyuri bácsinak ártott meg a média. Bocsánat, de pl. a szürkehályog a szemlencse elváltozása. A szemlencse pedig a szem belsejében van, erős ínhártya védi. Hogy a fenébe képzelheti bárki, hogy a Gyuri bácsi által javallott (vagy bármilyen) borogatásra elmúlik? Pláne hogy a borogatás ugye nem a csupasz szemre kerül, hanem a szemhéjra. Mégis halogatja a műtétet...


Itt a Hoxán találkoztam a hiszékenység más megnyilvánulásaival is, és hiába vetettem ellen érveket, bizonyítékokat, hivatkozásokat... a végén majdnem kimondták egy esetben, hogy hagyjam meg nekik az illúziót.


A másik véglet, ha élettani ismeretek vagy legalább utánanézés nélkül a világ minden bogyóját beszedik. Pl. az a "keringésjavító", amit az 50 év feletti betegeknek szinte automatikusan ír fel a háziorvosunk, a mellékletében bevallottan "ritkán, de okozhat gyengeségérzést"... hát sajnos azt látom, hogy nem ritkán! Még én is úgy lettem a szedése idején, hogy miért kellene felkelnem, jó itt az ágyban... holott 50 fölött a mozgás az, ami életben tart, mert a keringés nem javul fekvés hatására. Az orvos is szánhatna időt arra, hogy alaposabban kikérdezze a beteget, de láthatóan nem publikálni akar, hanem a gyógyszergyártó forgalmazója lenni.

3296. 124637ff9b (válaszként erre: 3294. - Gameower)
2017. dec. 26. 14:30

Én azt gondolom, hogy elöntötte már a világot a rengeteg táplálkozástudós, kuruzsló, varázsló, természetgyógyász, mintha az orvosi diplomának, tudásnak egyre kisebb hitele lenne, mintha divattá és presztízzsé kezdene válni az is, hol "gyógyíttatják" magukat az emberek, ahelyett, hogy szépen elballagnának a jó öreg házidokihoz, aki mégiscsak a legtöbb ismerettel rendelkezik a "jó" és az "ártó" koleszterinről, a plakkokról az érfalon, stb.

Én nem tudom, ki az a Chris Gunnars, de akár lehetne Steve Stevenson is ... és így tovább.

Amikor meg valakiért kifut a rohammentő, mégiscsak azok az életmentő injekciók használnak, amik jól működnek évtizedek óta.

3295. gameower (válaszként erre: 3289. - Guruljka)
2017. dec. 26. 14:26
Igen.. Ha feleslegesen is fordulunk a haziorvosunkhoz,abbol meg nem lehet akkora baj.. De ha nem keressuk fel az orvost indokolt panasz eseten vagy kesobb tesszuk,abbol nagy gond lehet.. En azt gondolom hogy az alternativ gyogyaszatnak akkor lehet letjogosultsaga,ha a gyogyszerek mar nem segitenek hatekonyan.
3294. gameower (válaszként erre: 3290. - 124637ff9b)
2017. dec. 26. 14:19
Ertsem ugy,hogy te is azt gondolod a gyogyszerkerdesrol,mint amit en ? Peldambol megtanultam,hogy inkabb orvoshoz fordulok ha ugy erzem,mint akar egy felkapott termeszetgyogyaszhoz..
3293. Guruljka (válaszként erre: 3292. - 124637ff9b)
2017. dec. 26. 13:36

Az előző háziorvos nem hallotta meg a tüdőgyulladást. Ismerősét sem, az enyémet sem.

De egy mondatával megváltoztatta az életemet. Ez fellengzősen hangzik, de igaz.

3292. 124637ff9b (válaszként erre: 3291. - Guruljka)
2017. dec. 26. 13:21
Némi rálátás a dolgokra mindenképpen szükségeltetik :)
3291. Guruljka (válaszként erre: 3290. - 124637ff9b)
2017. dec. 26. 13:15
Igazad van, de ebben is vannak fokozatok. A mi házidoktorunk követi a gyógyszerdivatot, ami nem válik hasznára. Persze nem tudom, hova jár nyaralni... (Az orvoslátogatót is rendelési időben fogadja, amit végképp nem kellene, mert nagyon csinos nő.)
3290. 124637ff9b (válaszként erre: 3288. - Gameower)
2017. dec. 26. 13:12
Bár nem engem kérdeztél, de én úgy látom a gyógyszerkérdést, hogy azt aktívan praktizáló, továbbképzésekre járó, valódi doktorok rendeljék el, ne matematikus, celeb, internet webáruházat működtető egyén, stb. Mert hiszékeny emberek mindig is voltak és lesznek is.
3289. Guruljka (válaszként erre: 3288. - Gameower)
2017. dec. 26. 13:06

Szendi Gábor eleinte nagy divatban volt. Nekem viszont eleve gyanús az, ha valaki valamit nagy elánnal állít. Ráadásul, bölcsész vénám lévén, és a pontosság kedvéért szeretem, ha egy állítás vagy tényközlés több helyre való hivatkozással van alátámasztva. Nem mintha nem fogadnál el az úgynevezett "forradalmian új" dolgokat, de az oda vezető gondolat is alátámasztható, mert mégis egy gondolatmenet vezetett el odáig, még Arkhimédész felismerése sem csak a semmiből jött.

Most, hogy a videón láttam is Szendit, valahogy még óvatosabbá tett...


Nem vagyok sem gyógyszerhívő, sem az ellenkezője. Aggódom azokért a barátaimért, akik havonta fix összeggel becsülik meg a természetgyógyászukat, és különféle tüneteikkel nem fordulnak orvoshoz - esetenként még a gyerekkel is csak egy-két nap késéssel.


Amit nem szeretek, az az, amikor a gyártás határozza meg a felírást, azaz kevésbé hatékony vagy pocsék bogyókat ír fel az orvos, rutinból, alaposabb vizsgálat nélkül. Pl. keringésjavító, amelynek mellékhatása a gyengeségérzés...

3288. gameower (válaszként erre: 3287. - Guruljka)
2017. dec. 26. 09:06
Szep napot ! Elolvastam amit bemasoltal. Igen,en Szendi Gaborral sokaig napi kapcsolatban voltam. O hasonlo nezeteket vall a gyogyszerekrol,mint Lenkei Gabor. Szendi engem egy alkalommal meggyozott hogy a kolesztericsokkentot ne szedjem,elegendo ha OMEGA 3,6,9.kapszulat szedek 1200mg/nap. En hallgattam ra,ezt kovettem cca, 3 honapig. Ezt kovetoen egy nagy rutin verkep megmutatta,hogy kar volt ra hallgatnom. A szerum col. 9.00mmol/l,a triglicerid szintem 3,6mmol/l, A HDL vedo koleszterin szinte nem volt merheto.. Azota en nem hiszek ezekben a mitoszokban. Persze ez nem azt jelenti hogy en nagy gyogyszerparti vagyok. De nalam ez familiaris eredetu,igy azt gondolom hogy a kemikalia szedese elkerulhetetlen. Te hogy latod a gyogyszer kerdest ?
3287. Guruljka
2017. dec. 25. 18:59

Ami a koleszterinszintet illeti, manapság vegyes a róla alkotott felfogás. Új felismerés, hogy a megevett étellel kevésbé van összefüggésben, mint eddig hitték.

Ez is csak egy vélemény a többi között.


[link]

3286. Guruljka
2017. dec. 24. 16:06

Ezt most találtam, és tetszik! Majd alaposabban is utánanézek.


[link]

3285. Guruljka (válaszként erre: 3284. - Gameower)
2017. dec. 24. 15:17
A fiammal kettesben. Ő is már felnőtt.
3284. gameower (válaszként erre: 3283. - Guruljka)
2017. dec. 24. 15:08
OK. Az a baj,hogy nem mozgok rendszeresen. Vannak napok amikor sokat jövök-megyek,aztán napokig alig. Rendszertelenség a legrosszabb !! Te egyedül élsz ?
3283. Guruljka (válaszként erre: 3282. - Gameower)
2017. dec. 24. 15:01

Mozogni muszáj.


Ha beírod a keresőbe, hogy Leslie Sansone Walk at home, akkor sokféle és sok fokozatú helyben járásra épített edzést találhatsz. Otthon végezhető, és hatékony ám! Én falun élek, autóm nincs, és nekem is fontos a mozgás.

Csak éppen lusta vagyok, de holnapután szülinap...

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook