Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ma kezdem a diétát! Ki tart velem? fórum

Ma kezdem a diétát! Ki tart velem? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. szept. 28. 18:19
Na fogytatok?
57. 68mimi (válaszként erre: 56. - GraceK)
2016. szept. 1. 17:34
Sajnálom, ha nem érted meg, amit írtam.
56. GraceK (válaszként erre: 55. - 68mimi)
2016. szept. 1. 15:47

Ekkora baromságot. Már ne is haragudj.

Leadtam 68kg-ot és tavaly nyáron úgy voltam vele a rendszeres edzés mellett megnézem hízok-e vajon, ha mocskot étkezek. A mocsok alatt tészta-fehér kenyér-tepertő-kolbász és a sütemény is befigyelt (volt csoki és chips is)..egy dekát sem híztam és 3 hónapon át ettem jóval több kalóriát, mint amennyire a szervezetemnek szüksége volt. (Milyen jó is az, ha az ember magára pakol egy kis izomzatot és annak jót tesz egy kis plusz löket.) Ami még érdekesebb, miután visszatértem a diétára megint beindult a fogyás, mondhatni jót is tett a szervezetemnek az a pár hónap, mert még jobban felpörgött az anyagcserém. Attól mert néha azt eszi az ember, amit éppen megkíván, nem fog hízni. Sőt, nagyon sok étkezési tanácsadó is ajánlja, hogy a diéta ne kényszer legyen, hanem olyan életvitel, amit élvezni tud az ember. Mivel a mozgással bőven ki lehet tolni a szükséges napi kalóriamennyiséget, ezért bátran lehet fogyasztani más ételt is a csirke/hal-zöldségen kívül.

Persze, mindenki úgy tesz, ahogy gondolja. Én csak azt mondom, hogy nem kell itt negatív hangulatot és megvetést sulykolva beirkálni, amikor, mint a hozzászóló is írta, csak akkor próbál beiktatni egy-két "hagyományos" ételt, ha elérte a célját.

55. 68mimi
2016. szept. 1. 08:00

Nem igazán jó, amit írsz, mert ez komoly megszorítás étkezés és mozgás terén. A célod elérése után akár norbi-tészta, akár kenyér, akár kevesebb mozgás - és máris kapaszkodnak vissza a kilók.

Ez csak úgy megy, ha most elkezded kialakítani azt az életformát, amit hosszú távon tartani tudsz étkezéssel, mozgással együtt. Még ilyen esetben is felmerül, hogy a szervezet "megunja" vagy "megszokja" az addigi mozgást és étkezést és változtatni kell.

2016. szept. 1. 07:56

Sziasztok! 3 gyermek anyukája vagyok 10 kiló többlettel. A kalória számlálás segítségével szeretnék fogyni. Kevesebbet enni- gyerekadagokat, mellette tornázni, és elliptikus trénerezni, trx-ni.

Szeretnék továbbra is mindent enni, de a nasikat megszüntetem. Csatlakozni szeretnék hozzátok.

53. Mézes-Krémes (válaszként erre: 52. - 68mimi)
2016. aug. 31. 08:51

Szia! Ezeket én is kiiktattam.


Szerintem nem lehet egy teljes életre mindenről lemondani. Én úgy képzelem el, hogy ha a célomat elértem, akkor lehet lazítani a gyeplőn valamilyen formában. De úgy, mint előtte, már nem lehet csinálni többé, mert akkor megint hízás a vége.


Én azt képzelem most el, hogy folyamatos, rendszeres mozgás megtartása mellett úgy hozom vissza pl. a tésztát, hogy norbi tésztát eszek majd, de azt sem annyit, mint korábban, hanem pl. havi 1-2 alkalommal engedem meg magamnak.

Ugyan ez lehet igaz a kenyérre pl.


Ezen még korai agyalni, majd akkor, ha ott tartunk. :) Akkor meg lehet segítséghez is folyamodni.

52. 68mimi (válaszként erre: 1. - Cornflake22)
2016. aug. 30. 16:57
" A tervem szerint kiiktatom teljesen a kenyeret,tésztát krumplit minden cukros ételt italt, nasit.." - ezekről egész életedre lemondtál? Vagy a kívánt súly elérésekor ismét fogyasztod ezeket és újra kilókat szedsz fel?
2016. aug. 29. 12:24
9.hét és -8kg :)
50. Icuska538 (válaszként erre: 38. - Mézes-Krémes)
2016. aug. 25. 11:13
Én a csirkepörköltet nagyon szeretem párolt káposztával, jól lesütve picit savanykásan ...isteni
2016. aug. 24. 10:45

Hát nem tudom, én napi 3 liter vizet iszok nagyságredileg. Korábban boldog voltam és büszke, ha az 1 liter letoltam, de volt sajnos olyan időszakom is, amikor annyit se. :(


Nem érzem a 3 litert soknak. Az elején annak tűnt, de azóta sokkal jobb a közérzetem, sőt, ami érdekes, az az, hogy kívánom is!

Fittebb vagyok, üdébb, és szebb a bőröm. Ha szar lenne, akkor csak nem lenne ennyi pozítv hatása?


Egyébként tényleg mindenki azt is annyit iszik, amennyit jónak gondol, szeretne.

48. Böce
2016. aug. 24. 08:45
Felőlem annak hiszel, akinek akarsz. Csak a többiek figyelmét szerettem volna felhívni arra, hogy ami most divat meg felkapott és állandóan emlegetett, az nem biztos, hogy egészséges is.
47. GraceK (válaszként erre: 46. - Böce)
2016. aug. 24. 08:30
Nekem hitelesebb olyan emberek véleménye, akik nap, mint nap tesznek azért, hogy olyan testük legyen, amiről Te is és én is csak álmodunk. (és most nem a kigyúrt állatokra gondolok, mielőtt belekötnél) Nyilván életszerűbb tapasztalatokkal rendelkeznek, mint azok, akik ülnek a monitor mögött és kitalálják, "hogy a túl sok víz káros". Mint ahogy olvastam ez leginkább a maraton futókat veszélyezteti, szóval..megint a semmiről kötekszünk, mert nem hinném, hogy olyan baromi sokan készülünk itt maratont futni.:D
46. Böce (válaszként erre: 45. - GraceK)
2016. aug. 24. 01:16

Nyilván hitelesebb és igazabb egy bodybuilder magazin orvosi cikkeknél.


Nem is vitatkozom veled tovább. Igyon mindenki annyit, amennyit jónak gondol.

45. GraceK (válaszként erre: 44. - Böce)
2016. aug. 23. 22:57

Ahogy gondolod. Biztos azért hallani minden úton-útfélen, hogy igyunk minél több folyadékot még a "káros" hatásairól sosem.

Nem kell elhinni, mindenki annyit eszik-iszik, amennyit akar. Nekem semmi bajom nincs attól, hogy sokat iszok..sőt.

Amit sok ember szarul csinál, hogy akkor iszik, ha szomjas..igen, a dehidratáltság első jelénél kell csak felemelni a poharat, nem korábban (szarkazmus).


[link]

A kedvencem az utolsó mondat! De nem akarok itt erről vitatkozni, igyál, amennyit akarsz. A Te tested!:)

44. Böce (válaszként erre: 20. - GraceK)
2016. aug. 23. 18:37

Szerintem ez nem egészen így van, nem kell 3x annyit innia, sőt kimondottan káros a túl sok víz!

Hiszen az ételek is tartalmaznak egy csomó folyadékot és egy 100 kilós többet eszik, ergó már eleve több folyadékot fogyaszt. Ráadásul az életkor sem mindegy, és még egy csomó egyéb tényező is lényeges.


A veséket nem kell túlterhelni, mert az sem egészséges. Persze az edzés közben kiizzadt folyadékot nyilván pótolni kell, de 6 liter víz az túlzás és káros.


[link]


[link]


[link]

43. Mézes-Krémes (válaszként erre: 42. - GraceK)
2016. aug. 22. 14:18
Jaaa, az úgy már más. Azért én tudok tippeket a levezetéséhez! :P
42. GraceK
2016. aug. 22. 14:13
Áh kb. 1 hét telik el 2 azonos izomtónusra végzett nap között, szóval bőven tud regenerálódni az adott rész.:) Ne aggódj, már 1,5 éve csinálom így és simán megy, fáradt..az sosem vagyok..sokkal inkább tele energiával, amit képtelen vagyok levezetni.:D
41. Mézes-Krémes (válaszként erre: 39. - GraceK)
2016. aug. 22. 13:39

Fúúú, jól hangzik, szerintem majd ki fogok próbálni. :)

A pihenés alatt nem az alvársra gondoltam, hanem állítólag kell 1-1 nap regeneráló idő a testnek.

2016. aug. 22. 13:01

Én múlt kedden kezdtem! :)

Hajrááá

39. GraceK (válaszként erre: 37. - Mézes-Krémes)
2016. aug. 22. 12:50

Azért alszom 8 órát, hogy regenerálódni tudjanak.:D 10-kor már bealszom, vagy korábban.

Egyébként mai kajám, én imádom a savanyú káposztát. Hagymát felkockáztam és kis vízen és kókuszzsíron megpirítottam, rádobtam a felkockázott csirkemellet és borssal-sóval-vegetával fűszereztem felöntöttem vízzel, amikor elforrta a levét ráraktam negyed kiló savanyú káposztát, hagytam picit rajta és a végén majorannával ízesítettem. Én ezt imádom. Ha valaki gondolja, próbálja ki nyugodtan.:)

2016. aug. 22. 11:27

Ja, hétvégén főztem csirkepaprikást. Tészta kiváltására cukkinit reszeltem le, és félig nyersen ettem hozzá. Szerintem nem olyan rossz, merem ajánlani annak, aki nem próbálta még. :)


És ha van egyéb hasonló ötletetek, azt szívesen venném!

37. Mézes-Krémes (válaszként erre: 36. - GraceK)
2016. aug. 22. 11:25

Uhh, naggggyyooon kemény van! De nem kéne pihenő időt tartanod?

Én hétfőn, szerdán és pénteken edzek 2-2 órát, illetve szombaton 1 órát. Az edzőm szerint többet nem is szabad, merthogy az izomnak, a testnek kell a pihenő idő, az alatt épül, regenerálódik.

36. GraceK
2016. aug. 21. 16:09

Én minden nap edzek (súlyzós edzés 1h+fél óra aerob mozgás teremben). Csinálok mellette egy P90X nevű edzésformát, már 1 hónapja (90 napos az edzés) az csak napi 1h plusz, belefér és imádom, hogy utána megmozdulni is nehezemre esik.:D Azért heti 4-5x elmegyek futni is, van egy remek futópálya a környékünkön, amit imádok. Lehet kicsit soknak tűnik, de bőven belefér a napjaimba. Sosem voltam az a későn kelős típus, és amúgy is van macskám, aki ha kell, ha nem kizavar az ágyból hajnalban.:D

Most vagyok túl egy 2-3 hónapos betegségen, amikor semmit nem tudtam mozogni..és baromi nehéz volt újra rávennem magam bármire is..de november végén megyek Rómába párommal "nyaralni" és ez most visszahozta azt a kis löketet, amire szükségem volt az újult erőhöz.:)

2016. aug. 21. 15:11

Mozgás: én heti 5x tervezek reggelente fél órát aerobikozni. A táncosakat szeretem, van pár kedvencem az internetről, nekem a jó zene a kulcs, arra boldogabban ugrálok. :-)

Evés. hétvégén kezdem, akkor érünk haza vidékről. Az első két hetet szeretném nagyon szigorúan venni, csak sovány husi és zöldség, kevés zsírmentes tejtermék. Aztán ha lendületet kaptam, akkor beléphetnek a gyümölcsök, és reggelire a reljes kiörlésű (ragacsos) kenyér. :-)

Szilvia: én is 173 cm magas vagyok, és 7o kiló szuper lenne! :-)

2016. aug. 21. 14:28
Edzéssel hogy álltok? Naponta esetleg hetente edzetek valamit? Én szoktam kardiózni és lábamra fenekemre tornázni itthon:)) Kb fél óra az egész majd lehet növelem a mennyiséget, de most ennyivel kezdem!
2016. aug. 21. 11:16
köszönöm a véleményeket én azért ki próbálom lehet hogy nem a leg gusztusosabb de rosszat biztos nem tesz be tartva a mennyiségeket :)
2016. aug. 21. 07:06

Újabb 40 dkg minusz :)

alakul ez ...

2016. aug. 20. 13:35
útifűmaghéjról meg annyit, hogy ha zabpehely közé kevered, észre se veszed.
2016. aug. 20. 13:34
én is csatlakozom, bár én már fogyózom egy ideje... inzulinrezisztens lettem, így szigorú cukorbeteg-étrendet tartok. A kilók még nem mozognak annyira, mint reméltem, de a belső békém igen, tudom, hogy jó úton vagyok:) 83 kg vagyok 173-as testmagassághoz, a cél még jó messze van, de már 70 kilósan boldog lennék:) Egy szó nagyon megragadott a dietetikusnál, ezt mondogatom magamnak mindig, ha elkeserít a mérleg: Türelemjáték... a fogyás türelemjáték. Hajrá mindenkinek!
29. cornflake22 (válaszként erre: 28. - Lujzici)
2016. aug. 19. 19:28
Persze hogy nem gond! Örülök mindenkinek aki csatlakozik!!! Hajrá hajrá mindenkinek én ma nem ettem sokat csak a szokásos reggeli kávé, reggelire nem volt időm, ebédre 3 körül ettem csirkét rizzsel és most ettem egy banánt:D nem sok de épp elég volt, holnap rendesen reggelizem és nem ilyen kesőn lesz az ebéd remélem:(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook