Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sátorozáshoz mit kell tudnom? fórum

Sátorozáshoz mit kell tudnom? (beszélgetős fórum)


1 2
34. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Grizus)
2016. aug. 22. 22:56

Amit eddig nem olvastam, hogy lehetőleg déli irányba nézzen a sátor bejárata és magasabb ponton, ahonnan le tud folyni az esővíz.

Szárítókötél jó, ha van.

A többi általában megtalálható a neten.

Aug.végén szept.elején már nincsenek nagy melegek. A fa alatt villámlás esetén nem jó lenni.

33. Idhikai (válaszként erre: 1. - Grizus)
2016. aug. 19. 09:13

... én is úgy mentem, hogy fogalmam nem volt, hogy lesz abból a pakkból, amit cipelek sátor... A fesztiválon az első két fiút, aki szembejött, megkértem, és 10 perc múlva állt a sátram. (hja, nem szöszi, jó fenekű vagyok, hanem 50 éves... hm... a szöszi mégiscsak helytálló).

Nem, nem lehet nyugodtan pihenni.... egy fesztiválon általában érzi az ember, hogy olyan fáradt, mindjárt elájul, és lefekszik... és elájul, és alszik, amíg tud, aztán hopp, újra fesztivál. :) Bogarakkal nem találkoztam. A zuhanyzók teljesen tiszták voltak, folyamatos takarítás volt, tehát ez se okozott gondot. .. nem vette el a kedvem, ahogy írtam, ismét megyek.

32. Idhikai (válaszként erre: 9. - Grizus)
2016. aug. 19. 09:04
25 év után sátraztam ismét, a nyári everness-fesztiválon. A végére rám dőlt a sátram, tehát otthagytam a kukában :)) ... első két nap kényelmetlen volt, forgolódtam veszettül, aztán jobban felfújtam az ágyat magam alatt, akkor már OK volt. ... a hangok egyáltalán nem zavartak. Szeptemberben újra megyek... és sátorral. :))
31. R_e_G (válaszként erre: 1. - Grizus)
2016. aug. 19. 08:23

Ha nagyon olcsón meg akarod úszni (és még nem vették el teljesen a kedved): sátor, hálózsák, valami matrac (polifoam), elemlàmpa és meleg hálóruha.

Kényelmes nem lesz, ahogy írták éjjel hideg - nappal meleg. És csendesnek se mondható - a füldugó nem hülyeség.

Ha megoldható próbáld ki a kertben a sártat, meglátod bejön-e.

Sátrat állítani nem agysebészet. Menni fog, de lehet kell a segítség (mivel nem egyedül leszel gondolom lesz aki besegítsen).

30. Érdekes73 (válaszként erre: 3. - Grizus)
2016. aug. 18. 23:55
Akkor felejtős mert egyik se 5 forintos tétel...
29. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Grizus)
2016. aug. 18. 23:54
Szerintem inkább vmi faházas vagy lakókocsiparkos megoldást válassz. A sátor nem zárható tehát onnét bármi eltűnhet. Ha nem szoktál hozzá baromi kényelmetlen lesz .
28. Guruljka (válaszként erre: 17. - Alidamolnar)
2016. aug. 18. 23:46

Tanulság: ne sátorozz olyannal, aki sikítozósra rémül egy békától. :D


Nem baj, ha az ilyesmit előre tisztázza a társaság. :D

2016. aug. 18. 23:44

A sátor felverése előtt alaposan meg kell nézni a helyét, ne legyen kő vagy fémdarab, ami átszakíthatná az alját.

A sátorbontás után a sátor alját (ami addig a földön volt) le kell mosni és meg is kell várni, míg megszárad, mert különben a nyirkosságtól bebüdösödik, mire hazaérsz vele.


Amiben vagy amin alszol, felkelés után ki kell akasztani száradni (vagy a sátorban valahogy felállítani), mert bepárásodott a testmelegtől.


Nem lett szívem csücske a sátrazás, de egy jó sörözős tábor egy hete alatt nagyjából mindegy volt.. :D És akivel voltam, értett hozzá, a helyet is jól választotta ki, egy fűzfa lelógó ágai még külön védték a sátrat, de jó időt is fogtunk ki, sem eső, sem hideg nem volt. Hú, már idestova 26 éve! :D

26. PöttyösPanka (válaszként erre: 25. - MZsanett)
2016. aug. 17. 14:14

:D

Nálunk ez már sokéves tapasztalat ;)

25. MZsanett (válaszként erre: 24. - PöttyösPanka)
2016. aug. 17. 14:09
Mi erre nem gondoltunk, nem vettük számításba az esőt, utána meg már késő volt:D
24. PöttyösPanka (válaszként erre: 22. - MZsanett)
2016. aug. 17. 14:01
Igen, az eső lehet probléma. A jó minőségű, nem elnyűtt sátor nem ázik be, de mi mindig viszünk magunkkal olyan fóliát, amit a padlóra szoktak fektetni festéskor. Ha azzal letakarod a sátrat, felülről biztosan nem ázik be több napos eső után sem. Viszont alulról... Láttam már olyat is, aki árkot ásott a sátra köré :)
2016. aug. 17. 13:48
A petróleumlámpát sem ajánlom. Anno a táborban rögtön az első nap majdnem sikerült vele kigyújtani a sátrat, majdnem nem tudtuk eloltani. Így utólag szakadok rajta, de már akkor is:"D Úgyhogy zseblámpa.
2016. aug. 17. 13:44

Kényelmes, ha jól betakarózol. Én mindig viszek párnát. Bogarak ellen pedig megvéd, ha behúzod, végül is azért van a szúnyogháló. Csendesnek viszont nem mondanám, 20 kilométerről is odahallatszik, ha valaki horkol. Úgyhogy füldugó. Szerintem egyedül akkor van gáz, ha sokat esik az eső.


Nekem a legdurvább sátorozós élményem az volt, amikor 3-4 napon keresztül szakadt az eső. Egyik este kénytelen voltam úgy aludni, hogy volt egy pocsolya a fejem mellett. Képzelheted, mennyit aludtam. Utána húztam is át szállásra.


A másik nagy élmény pedig az volt, amikor hárman aludtunk egymás mellett egy sátorban, amit egy olyan részre vertünk fel, ami kicsit lejtett. Én voltam középen, akik pedig mellettem aludtak, azok közül az egyik rám gurult, a másik pedig beleépült a falba. Ráadásul még be is hangyásodtunk.


Ha ki szeretnéd pihenni magad, akkor inkább menj szállásra. A sátorozást nem arra találták ki:"D

2016. aug. 16. 20:49
Ha kint hideg van éjjel, a sátorban is befagy a segged, és párásodik, mint a fene. Ha kint meleg van, a sátorban megrohadsz. Én világ életemben utáltam sátorozni, táborozni.
2016. aug. 16. 20:45
A sátor bejáratának van egy szúnyoghálós része. Ha ezt mindig felhúzod, a jó sátorba nem tudnak bemenni a bogarak. Persze egy-két szúnyog lehet, hogy beszökik. Ha módod van rá, Quechua 2 seconds sátrat kérj kölcsön, azt csak elhajítod, és kinyílik. Persze azt is le kell verni. Felfújható matracot, kispárnát, hálózsákot, pokrócot és zseblámpát mindenképpen ajánlanék. Valamint meleg ruhát, mert ha kint csak 10 fok van, akkor a sátorban is annyi van. Ami szerintem a legkellemetlenebb része, az a tisztálkodás. A kempingi mosdók nem szoktak túl szívderítőek lenni, és általában nyitottak. Ha zuhanyozni akarsz, fel kell pakolnod a váltóruhát, törölközőt és piperét, és elmenni a közös zuhanyzóba. Vigyél papucsot és wc papírt is. Praktikus olyan neszeszer, amit fel lehet akasztani. A sátrat ne a mosdó közelében verd fel, mert oda északa is járkálnak az emberek, ezért zajos, és ezért kell a zseblámpa, hogy oda találj, ha ki kell menned. A sátor nem zárható, ne hagyj bent értéket, ha elmész. Praktikus a sátornak egy fa alatt helyet találni, mert reggel amint kisüt a nap, bent egyből forróság lesz. De nem árt megnézni, milyen fa, mert van, amiről ragacsos cucc hullik, és nehéz letakarítani. Ne közvetlen a törzshöz tedd a sátrat, mert a gyökerek miatt kényelmetlen lehet. Próbálj meg minél simább, és sík területet találni. A sátorban nincs hűtő, tehát ehhez alkalmazkodva kell étellel készülni. Ha belefér, egy kempingasztal és szék nagyon praktikus lehet. Most így hirtelen ennyi jut eszembe. Amúgy ha felkészült vagy, nagyon jó móka kempingezni.
2016. aug. 16. 19:49

Egy jo halozsak es lehetoleg egy jo (felfujhato) matrac.

Az sem hatrany, ha a sator jo le van verve, nehogy ratok omoljon ejszaka. Ha meg jobban fujna a szel, legfeljebb elviszi a fejetek felol.

18. grizus
2016. aug. 16. 19:14
Mert ha a végén alig aludnék valamit, az eléggé lelombozna.
2016. aug. 16. 19:13
Tesómnál pedig bejött a béka a sátorba, hajnalban a sikoltozására riadt fel az egész kemping, még a vezető is kirohant, hogy mi a gond:)
16. grizus (válaszként erre: 12. - 328e1b30ab)
2016. aug. 16. 19:13
Ilyenekre egyáltalán nincs most keretem. Legfeljebb kölcsönkérni tudnék, akárcsak a sátrat.
2016. aug. 16. 19:12
És javaslom a füldugót. A szomszéd sátor mellett csendesen beszélgetők is a te "füledben" fognak társalogni :)
14. grizus (válaszként erre: 8. - Sunshine girl)
2016. aug. 16. 19:12

Matrac? Az sincs. Köszi a tippet.

Alapból nem vagyok egy nomád típus, de a sok programtól le tudok fáradni.

13. andi6020 (válaszként erre: 9. - Grizus)
2016. aug. 16. 19:12
Ha em egyedül van, már nem csendes. Éjjel a beszélgetés is ricsaj. Nekem legalábbis.
12. 328e1b30ab (válaszként erre: 3. - Grizus)
2016. aug. 16. 19:12

A pokróc semmire sem jó. Nézz körül egy túraüzletben, pl. a Dechaton is nagyon jó. Elképesztően praktikus és kényelmes dolgok vannak már, profi sátrazóknak.


Na, nem nekem :))

2016. aug. 16. 19:11

Én egyszer sátoroztam, ifjú koromban. Nem csendes egyáltalán, minden behallatszik. Ami még hagyján, de ki is hallatszik minden.

Nekem akkor tetszett, de utána már soha nem sátoroztam, nem nekem való.

10. andi6020 (válaszként erre: 6. - Grizus)
2016. aug. 16. 19:11
Minden ami arra lakik.
2016. aug. 16. 19:11
Az Everness Indiánnyár és a Gyüttment fesztiválról lenne szó különben, tehát éjszaka már nem lesz ricsaj.
2016. aug. 16. 19:11

Felfújható matrac, párna mindenképp kell. Valami zászló, hogy több 100 vagy 1000 sátor között megtaláld a sajátod.

Lesznek majd ott veteránok, akik biztos segítenek majd felállítani a sátrat.

Akkor csendes és kényelmes igazán, ha nagyon fáradt vagy :)

7. andi6020 (válaszként erre: 3. - Grizus)
2016. aug. 16. 19:10
Ha mindent venned kell, olcsóbb ha panzióba mész.
6. grizus (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2016. aug. 16. 19:10
Pókok például?
2016. aug. 16. 19:09
Csak mert időben kiderül, hogy nem nekem való, részben meg tudom oldani talán szállással is, bár úgy naponta gyalogolnom kéne. Meg drágább is és nem vagyok eleresztve.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook