Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyás 50 felett fórum

Fogyás 50 felett (beszélgetős fórum)


20. Guruljka (válaszként erre: 17. - C73db520ef)
2016. aug. 17. 22:13

Én nem érem el a táblázatban látható értéket, de határozottan fogynom kell újra.


Van az orvosi lexikon oldal, ott vannak kalkulátorok, de sok érdekes olvasni való is, és mégis orvosok szerkesztik:


[link]

19. Guruljka (válaszként erre: 16. - KatJudit)
2016. aug. 17. 22:10

Kedves KatJudit, igazán szívesen.


A többieket azért említettem név szerint, mert egyrészt nem hozhatok ide konkrét weboldalt, másrészt a "jutúb"-on rákeresve elérhetőek, de néha változik ez az elérhetőség.


Nézegess, keresgélj (otthoni edzés, esetleg Home Workouts), mert én is így találgattam időnként.


Javaslom, hogy ne köss ki egynél, mert ráunhatsz, ezen kívül a test is hozzászokik az azonos mozgáshoz, és kevésbé lesz hatékony. Nézd meg bátran Leslie Sansone dolgait is, remek! Ő egy amerikai gyógytornász nő, aki a szívbetegségek megelőzésére fejlesztette ki módszerét. Ellenállhatatlan a jó kedve, és a lépegetések is váltakoznak, végig figyelni kell, pedig elsőre csak helyben járásnak tűnik. Messze nem az! :D


Ha nem tetszik, akkor kereshetsz mást is, persze.

A lényeg, hogy egyre többet mozogj. :D

18. Channa* (válaszként erre: 17. - C73db520ef)
2016. aug. 17. 19:24

Én ha akkora lennék, mint amit ajánl ez a táblázat (49 éves vagyok és 165 cm magas), akkor anorexiásnak néznék ki. Tehát, ez a táblázat sem jó semmire.

A férjem is egy szikár öreg ember lenne, a fiam meg egy aszott fiatal srác....


Nekem, a fenti paraméterekkel már most is jó a súlyom 67 kg-osan, de legfeljebb 63-ra fogyhatnék, de az kevés lenne már valószínűleg.


A férjem 185 cm magas és 60 éves, neki a 90 kg pont jó. Nem sovány, nem kövér.

A fiam 27 éves 192 cm magas, és neki is tökéletes a 90 kg.

80 kg-osan a fiúk csontvázak lennének. az meg kinek tetszik és miért lenne jó?


A táblázat szerint én kövér vagyok, de megnézhetitek a fotómat az adatlapomon, mert azon látszik, hogy még véletlenül sem:D

2016. aug. 17. 19:14
Ezt tartom viszonylag elfogadhatonak, ami tekintettel van a korra is: [link]
2016. aug. 17. 17:45
Kedves Guruljka! Igazán nagyon sokat segítettél, ilyesmi mozgásra gondoltam (?!) de még magam sem tudtam kokrétan megfogalmazni, hogy mi is ez a mozgás. Nem ismertem a soprtolOK sorozatot, nagyon köszönöm, hogy megosztottad velem ezt is. El is kezdem ma valamelyiket. Még egyszer köszönöm. J
2016. aug. 17. 13:17

Nekem is 50 felett jött egy nagyobb súlyfelesleg. Sikerült elküzdenem, habár visszajött az azóta eltelt évek alatt pár kiló, de jelenleg keveset tudok tenni az ügy érdekében, mert szemműtét után lábadozom és még csak nem is hajolhatok.


Én vagyok az az eretnek, aki nem reggelizik, és nem nézi az órát, hogy mikor egyen. Amit magamon kitapasztaltam, az az, hogy sokszor a gusztust érzi éhségnek az ember, ebbe még ma is időnként beleesem. Igyekszem kivárni, míg határozott, de még nem kellemetlen fokozatban éhséget érzek, és nem az a gondolat furkál bennem, hogy van még tepertő a hűtőben.-


A másik, hogy tényleg nem szabad erőltetni az edzéseket, állítólag már 40 fölött sem tud ugálni az ember, hacsak addig is folyamatosan nem gyakorolta. Pár gyakorlat vagy edzésmódszer tehát eleve kiesik. Ugyanakkor a mozgás fontosabb, mint valaha, mert több tényezőből adódóan ez a korosztály nem szívesen vagy nem hatékonyan mozog. Az a "sétálok én eleget a háztartásban" egyre kevésbé stimmel, mert a túlsúlyosak mozgása eleve lassul.


Találtam viszont a neten sokféle jó edzéskét, amik csak pár percesek, azaz az elején sem fullad ki az ember, de hatékonyak. Ilyen Tatarek Rezső Formabontók nevű edzésgyűjteménye, és pl. Tiffany Rothe edzéseiből az egyszerűbbek. Magyar nyelvű videós gyakorlatok is vannak a neten


[link]


de ajánlom Leslie Sansone helyben járós videóit is, sokkal hatékonyabb, mint sokan gondolnák, és jókedvű.


Én személy szerint azt is fontosnak tartom, hogy meglegyen a kellő tápanyag, mert koplalni nem szabad. (Az 1000-1200 kalória akkor is koplalás, ha az agyat sikeresen meggyőztük arról, hogy nem vagyunk éhesek!

És a jókedvet is muszáj megtartani, sem étkezni, sem edzeni nem érdemes mártír alapon. :D

2016. aug. 17. 08:25

Köszönöm a hasznos információkat. Gondolom, az adag is kisebb, mint elötte, talán nekem ez a legtalálóbb "tudjak még enni" avagy "ne egyem degeszre magam".

Megfogadom a tanácsaitokat.

Szép napot J

13. Channa* (válaszként erre: 12. - Bözsi néni)
2016. aug. 16. 19:05

Így-így!

Én munka napokon fél 7-kor reggelizek, majd 10 óra körül eszek megint valamit, majd délben, majd 4 után valamikor. Ha torna nap van, akkor úgy este 19-20 között, ha nem, akkor 17-18 között van az utolsó étkezésem.

Hétvégén nem igen tudok rendszert mondani, mert ilyenkor én naponta 1x eszek délután 2 körül, ha megyünk bicajozni, akkor félúton leülünk pihenni, ekkor szoktam enni vagy reggelit, ha délelőtt megyünk, vagy csokit, ha délután megyünk:D



Azt megfigyeltem, hogy az a legjobb, ha kb. 3 óránként eszek egy keveset pl. fél 7-kor 1 szelet (40 gr) vajas kenyér tejes kávéval, 10-kor ismét, délben ismét (igen, sajnos én nagyon egyoldalúan eszek a munkahelyemen:)) amikor hazaérek melóból, akkor szoktam főtt ételt enni. Kis adagot, ami van éppen, pl. valamilyen leves (fél tányérral), és második fél adag. A második bármi lehet főzelék+feltét, tészta bármivel, köret+hús, stb.

A férjem szokott hozni menza kaját:D


Ja, és a nasi. Én este szeretek vacsora után nasizni, így ekkor szoktam enni pl. 4 kocka milka csokit, vagy egy kis sport szeletet, vagy 2-3 db keksz, 1 nápolyi. Igyekszem nem minden nap nasizni. Inni csak vizet iszok, ahogy hűvösödik tea, édesítővel. Ja a kávémat is azzal iszom. Sajnos még a tejről nem sikerült leszoknom, így naponta a kávémmal elfogyasztok fél litert:(



Szerintem este is mehet bármi, csak módjával!

12. Bözsi néni (válaszként erre: 11. - KatJudit)
2016. aug. 16. 18:16

Szerintem igazítsd a napirendedhez. Az utolsó étkezés ne legyen közvetlenül lefekvés előtt, hanem kb. 2 órával korábban.


Azért nem írom, hogy mi legyen az utolsó étkezés időpontja, mert az attól függ, hogy mikor fekszel.


Én pl. általában éjfél után szoktam, fél egy-egy órakor. Ha nem ennék este 6-tól, akkor lefekvésig még háromszor felfordulnék az éhségtől:-)


Nem attól függ, hogy mikor eszel, hanem attól, hogy mit. Este mindenképpen kalória- és zsírszegény legyen az étkezés.

2016. aug. 16. 17:55

Channa, nagyon köszönöm a tanácsaidat!

Bözsi néni, neked meg a torna video címet!

Még 1-2 kérdésem lenne - de lehet, már csak holnap reggel válaszolok (ezért 1000 bocsánat) - de hogyan osztanád el időben az étkezéseidet.

Magamtól ébredek reggel 5,30-kor. Mi legyen az első és az utolsó étkezés időpontja. Kérlek segítsetek, eddig is sokat tanultam.

2016. aug. 16. 17:46

Én még nem vagyok 50 felett, bár már nem sok hiányzik, hogy ott legyek:D, de volt egy kis feleslegem. Igaz, nem ennyi, csak 15 kg, amit néhány hónap alatt sikerült felkapkodnom. Én elmentem dokihoz, ugyan is pajzsmirigy beteg vagyok, így azt gondoltam, hogy nálam ez kóros. És igazam lett, mert kiderült, hogy inzulin rezisztenciám van.

Kaptam gyógyszert (meckformin), és szénhidrátot csökkentettem. A gyógyszert azért kaptam, mert a családomban sok a cukorbeteg és félő, hogy nálam is kialakul.

Tehát, múlt év október elején kezdtem szedni a gyógyszert és mellette, bár kaja mennyiséget ugyan annyit ettem, de a CH-t lecsökkentettem.

nálam ez azt jelentette, hogy innentől még ritkán sem ettem péksütit (kakós csigát, túrós batyut, stb.), csökkentettem a csoki adagomat, és a kóla ivást teljesen elhagytam (sajnos erre kicsit rászoktam). Ugyan úgy ettem krumplit, rizst, tésztát, csak kevesebbet, illetve sokszor inkább árpát készítettem magamnak (úgy, mint a rizi-bizit), vagy zöldségeket sütöttem (karfiol, z.borsó, sárgarépa, karalábé, stb. kis tejföllel+olajjal és be a sütőbe). Én általában napi 1200-1500 kalóriát eszek, ebbe minden belefér a normál étkezéssel, semmiről nem kell lemondani. Én így 2 hónap alatt 13 kg-ot fogytam, pedig ott volt a karácsony is. A mozgást nem nagyon számolom bele a fogyásomba, mert én mindig sokat mozgok, de a diéta ideje alatt pl. nem, mert hetente csak 2x1 órát aerobikoztam.

Azóta tartom a súlyomat, bár már nem figyelek annyira. Most többet mozgok, mert bicajozok is, amióta jó idő van, és maradt a heti 2 torna is.

80-83 kg voltam, most meg 67-69. 165 cm magas vagyok

Még jó lenne 3-5 kg-ot lefogyni, de most nem megy.

Szerintem neked is a CH csökkentés lenne a legjobb, mellette mozgásnak az elején a gyaloglás, majd később aerobic, vagy esetleg súlyzós edzés. A mozgásra nem a fogyás miatt van szükség, hanem a formálódás miatt. Esetleg otthon pilatesezni is lehetne, a kezdő pilates 35 perc, ezt naponta meg kellene csinálnod. Ne aggódj, ha az elején nem megy! Régen ezt is bevetettem a fogyáshoz és kb. 3 hét kellett mire végig tudtam csinálni annak ellenére, hogy én azért mindig mozgok.

Sok sikert! És kezdj bele még holnap reggel az új fajta étkezésbe és a mozgást se felejtsd el.

Ha esetleg van kedved, akkor írj időnként, hogy hogy haladsz...

9. Bözsi néni (válaszként erre: 8. - KatJudit)
2016. aug. 16. 16:37

Szia!


Ekkora súllyal nem is szabad futni! Tönkreteszi az izületeket. Gyors gyaloglás például, lehetőleg naponta fél-egy órát, ha tudsz.


Vagy otthon, tévézés közben nem üldögélni, hanem Leslie Sansone helybenjárós gyakorlatait csinálni, azt elég, ha fél szemmel odapislogsz, hogy mikor mit kell csinálni (oldalra lépni v. térdet emelni, ilyesmi). Kiválóan lehet tv mellett csinálni egy órahosszát:-)


Ha tudsz, van lehetőség, járj el vizitornára - de ne olyanra, amit sekély vízben csinálnak, hanem rendes, mélyvizire. Az nagyon-nagyon jó az egész testnek, gerincnek, izületeknek, izmoknak.


Az étkezésnél csökkentsd le a kenyeret, a rizst, a krumplit, és a köreteknél növeld a zöldség mennyiségét, amit v. nyersen (finom saláták, neten sokféle van) v. párolva fogyassz. Ehetsz sütit is meg csokit, de csak kicsit és ne vacsorára, hanem nap közben, amikor még lemozgod.


Ezekkel a tornákkal fitt is leszel, meg le is tudod adni az összes felesleget. De ne akard két hét alatt! Havi kettő, max. 3 kg. fogyás a tökéletes ütem ahhoz, hogy a bőr, a szervezet jól bírja és ne jöjjön később vissza. Ráadásul változó korban már sokkal nehezebben is megy le, tehát azért is jó havi 2 kiló fogyást becélozni, a lényeg a kitartás.

2016. aug. 16. 16:12

Kedves Mindenki! Nagyon köszönöm a válaszokat, nagyon gyorsak voltatok. Jelenleg kilencven fölött vagyok 173 centi magassághoz. Tudom, ez a változó kor. Azt is tudom, hogy most sem késő elkezdeni sem mozogni, sem fogyozni.

DE! futni már nem tudok, aerobikozni nem tudok, csak a csaendesebb sportok jöhetnek szóba - így az elején.

Gondoltam, a kaja is segíthet, ezért kértem ötleteket.

Nagyon köszi Mindenkinek. J

2016. aug. 16. 16:10

Mondjuk egy 160 cm-es huszoneves lehet 50 kg,

de 40 felett mar 60 kg az atlagos,

60 felett pedig 65-70 kg meg nem kover.

Az mar szinte tragikus, amikor a hatvanas 50 kg korul van.

Csunya latvany idos, de sovany test!

Erdekes: amikor az emberek sovanyak voltak, azt ajanlottak, hogy taplalkozzanak tartalmasabban... csak eppen nem volt mit - mibol.

6. krozika (válaszként erre: 1. - KatJudit)
2016. aug. 16. 15:48
Kedves Judit, tudod azt szokták mondani minden fejben dől el. Valóban nekünk kell eldönteni és elkezdeni a fogyózást, pláne ha úgy ítéljük meg, hogy a túlsúly már kockázatos az egészségünkre! Kezdd el még ma! Sok sikert és olvadó kilókat! :)
5. krozika (válaszként erre: 4. - C73db520ef)
2016. aug. 16. 15:46
Egyetértek veled! A média a csontsoványságot idealizálja! 50 felett nem árt ha van kevés kis plusz, hogy nőiesek legyünk! A BMI indexek is totál hülyeségek, ha nem veszik figyelembe a nemet és a kort. Egyedül a házipatika.com oldalon van egy BMI kalkulátor, mely szerint a 26,5 tettömeg-indexem normális tartományba esik, mivel figyelembe veszi a koromat is. :)
2016. aug. 16. 15:39

Attol fugg, hogy hany kilo vagy es mennyivel tobb vagy.

Az "idealis"-nak tartott ertek neha csaloka.

A media meg elmehet a sunyiba.

3. krozika (válaszként erre: 1. - KatJudit)
2016. aug. 16. 15:34

Szia!

Én 50 felett vagyok és bár nem volt 30 kg súlyfeleslegem, de így is sikerült megszabadulnom 10 kg-tól. 78 kg-ról indultam, ami a 160 cm magasságomhoz igen sok volt. Elősször káposztalevesdiétát csináltam, de az elég egyhangú volt. Aztán végig csináltam a 90 napos szétválasztó diétát, amit nagyon szerettem, mert sok gyümölcsöt lehetett enni. A diéta végén 67 kg voltam, azóta visszajött 1 kg, de ezt a súly tudom tartani már több hónapja. Persze odafigyelek, hogy mit és mennyit eszek. Mindig a mérték a lényeg! Ja és én otthon is és egy csoportban is aerobikoztam. Többet nem akarok fogyni, mert a mi korunkban ráncosak leszünk, főleg a nyak és az arc tájékán. Ha van kérdésed szívesen válaszolok neked! :)

2016. aug. 16. 15:09

Sok sikert!


Ha ma elkezded, kész leszel karácsonyra. :)


HA ELKEZDED....

2016. aug. 16. 15:05

Sziasztok!

Szívesen beszélgetnék olyan 50 év feletti nőkkel, akiknek sikerült megszabadulniuk a súlyfeleslegüktől. Nekem közel harminc kilótól kéne megszabadulnom. Már nem is a szépség, inkább az egészségem miatt. kinek mivel sikerül, segített-e orvos (belgyógyász), vagy akupunktúra, stb.

Akinek közel ennyi súlyfeleslege volt, mennyi idő allatt ment le a harminc kiló?

Ha tornáztál, akkor mi vált be, próbáltál-e mást is?

És siker esetén mennyit kell főzni, naponta, vagy lehet hetente egyszer is?

Előre is köszi

KJ

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook