Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2016/17 tanév: őszi szünet, téli szünet, tavaszi szünet, stb. fórum

2016/17 tanév: őszi szünet, téli szünet, tavaszi szünet, stb. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 2016/17 tanév: őszi szünet, téli szünet, tavaszi szünet, stb.

1 2
33. plavalaguna (válaszként erre: 31. - 4331bba7c7)
2016. aug. 19. 13:30
nem, a focira semmi rálátásom, max a meccseket látom... A sulikba meg több soron belelátok.. evvan. Bár jobb lenne, ha csak annyit tudnék róla mint a fociról, boldog tudatlanság lenne :P
32. plavalaguna (válaszként erre: 30. - Zebracsikó)
2016. aug. 19. 12:55
dehogy :) tudom én hogy sz**on nehéz várat építeni... És ki vannak jelölve a szünetek.. De tényleg ha már ez van, alap lenne, azt a pár napot odadobni a tavaszihoz, meg tényleg farsangra tenni sulinapokat. Máris kevésbé kattan be mindenki, tanár, diák egyaránt.
31. 4331bba7c7 (válaszként erre: 26. - Plavalaguna)
2016. aug. 18. 16:30
Biztos a focihoz is ennyire értesz :D
30. zebracsikó (válaszként erre: 29. - Plavalaguna)
2016. aug. 17. 21:37

Valószínűleg félreértés lehet. Az első néhány hozzászólásodból nekem úgy tűnt, hogy azt gondolod, a szüneteket bármikorra kijelölheti a tanári kar.


És abban teljesen egyetértek Veled és többekkel, hogy rossz a szünetek elosztása.

29. plavalaguna (válaszként erre: 28. - Zebracsikó)
2016. aug. 17. 21:34

No... te jottel egybol jogszabalyokkal.... en csak voltam bator arnyalni a kepet. Ennyi. Ha neked ez pikirt am legyen.


Ettol meg ha nem tesznek valamit senkinek se jo a masodik felev igy szerintem.

28. zebracsikó (válaszként erre: 26. - Plavalaguna)
2016. aug. 17. 21:11

Igazán felesleges volt ez a pikírt hangnem...



Én ugyanis a téli-tavaszi-nyári szünet ill. a tanév rendjének jogszabályban megszabottságáról írtam, hogy rendeletben szabályozott.

AZ, hogy az iskolák különböző formákban és ennélfogva elég egyéni "könyvelésben" kijelölnek extra szünetet , meghosszabbítanak egy-egy szünetet, ill. szombati ledolgozós napot egyéb módon szeveznek meg - ez is nyilvánvaló. Vannak lehetőségek, vannak kiskapuk és vannak kockázatos módosítások... de az igazgatók törekszenek arra, hogy egy esetleges hivatalos ellenőrzésen átmenjenek.


Az 5 szabadon felhasználható tanítás nélküli munkanapot a tntestület szokta eldönteni, mikor legyen, legalábbis nálunk és az általam ismert intézményeknél szintén. Mindenki hozza az ötleteit, aztán szakmai szempitok alapján kiválogatják, melyek legyenek az erre az 5 napra szóló programok. Pl. szakmai konferencián részvétel, belső továbbképzés, egyebek.


Abban is biztos vagyk, hogy vannak olyan iskolák, ahol mismásolás van és vannak, ahol mereven ragaszkodnak a kijelölt úthoz. Sőt, biztos olyan is van, ahol majd' mindenkinek kuss a neveés a nagyhatalmú igazgató jelöli ki az 5 nap tartalmát.


Béke.

27. gyöngy:) (válaszként erre: 21. - Vancsa1977)
2016. aug. 17. 21:07
De legalább egy teljes hét lesz egyben, az is olyan idétlen szokott lenni.
26. plavalaguna (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2016. aug. 17. 20:07

Nezd a rendeletek egy dolog... az, hogy valahol megis van siszunet vagy ugyan bejaros het de ilyen olyan sulinapok cimen pihenes az teny. Es hogy a legtobb helyen az 5 napot se csak ugy egy ember donti hanem a tantestulet "kremje" mire hogy osztjak az is teny... persze magyarazhatjuk megint a magyarazhatatlant. Szegeny szegeny tanarok mindennek az aldozatai. A tankonyveket is muszaj szo szerint lenyeletni erkolcstanostul minden diakkal nekik.. jajj szegenyek, semmiben semmit se donthetnek sose...


Csak amit itt irsz abban mondom az a vicc, hogy a jo sulikban ahol tanitani is akarnak megis megoldjak. Pl a tavaszi szunethez csapnak automatikusan 3 napot... vagy tudtad hogy sok helyen csak papiron letezik a szombati potlo nap? Es bizony akkor nincs igazabol tanitas?? De tudom a rendelet... hagyjuk.... nem a rendelet osztja szet az 5 napot. Nem a rendelet tart rovoditett szombatot... nem a rendelet csinal ilyen olyan plusz napokat farsang tajekan.... mert vakahogy ahol ilyenek vannak erdekes mod megiscsak dontenek a tanarok es nem nadra mutogatnak munka helyett

25. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2016. aug. 17. 15:32
teljesen egyetértek, azzal a kiegészítéssel, hogy a nyári szünetre biztosítsanak értelmes és megfizethető elfoglaltságot adolgozó szülők gyerekeinek
24. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Plavalaguna)
2016. aug. 17. 15:30

Ennyire nem a tanárok döntik el:


a Magyar Közlönyben jelenik meg a rendelet minden évben


[link]



12/2016. (VI. 27.) EMMI rendelet


a 2016/2017. tanév rendjéről

23. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Plavalaguna)
2016. aug. 17. 15:27

Tényleg nem a tanárokon múlik.


A Tanév rendje központilag megállapított felosztása az aktuális tanévnek.

Ettől nem térhet el semmilyen okt. intézény.


5 tanítás nélküli munkanappal rendelkeznek az iskolaigazgatók, ezeket tologatják ide-oda.

22. 4331bba7c7 (válaszként erre: 9. - Plavalaguna)
2016. aug. 17. 15:10

Hatalmas tévhit!

A pedagógusnak nincs ebbe(se) beleszólása.... max a vezetésnek.

21. Vancsa1977 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2016. aug. 17. 14:52
Az őszi meg még rövidebb...
2016. aug. 17. 14:34
én azon akadtam ki, hogy egy hetedikesnek 7 órája van négyszer egy héten, és ebben nincsenek benne a különőrák vagy az edzések, ez csak a "sima" tanrendje, a heti öt tesiórának hála :( azért ez általánosban nagyon durva
19. trapiti (válaszként erre: 17. - Plavalaguna)
2016. aug. 17. 11:56
Ez így van. Nagyon nagy bajok vannak, és valóban nem a tanév rendje a legnagyobb. Elég lenne bőven az évközi szünet, meg kevesebb nyári szünet is, ha év közben normálisan mennének a dolgok.
18. plavalaguna (válaszként erre: 17. - Plavalaguna)
2016. aug. 17. 10:51
Bocs a sok elütésért, mást is csinálok közben... bár ettől figyelhettem volna...
17. plavalaguna (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2016. aug. 17. 10:35
tudod, nem mindegy milyen az a 8 év... meg sok suliban incs tanítás csak számonkérés... na azért felesleges 180 óra... ha tanítás lenne, felőlem... de a nyári táborokban pár hét alatt többet tanunka a gyerekek mint előtte a 10 hónap alatt a suliban. mert a táborokban tanulnak, nem írnak napi 4 dogát alsóban is már pl... És most nem túloztam. Mázlis akinek másmilyen a sulija. De nagyon sok helyen ez megy. még tesióra se a sportról szól, hanem az osztályzásról...
2016. aug. 17. 09:26

Amúgy átlagba véve nincs bajom az év közbeni szünetekkel.

Annyi, hogy a tavaszi lehetne mindig 1-2 nappal hosszabb.

Idén viszont rövid a téli. A 2 két ideális akkor, és az kb meg is szokott lenni.

15. unom (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2016. aug. 17. 09:21

Ne engem kérdezz, én nem háborgok :)

Van bajom a rendszerrel, enm is kevés, és ahogy nézem egyre több lesz.

Nekem Summerhill lenne ideális iskola. Ha megtehettem volna, oda járatom a gyerekeimet.

14. andi6020 (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2016. aug. 17. 09:19

Pontosan :)

A nyári szünet is legyen hosszú, meg év közbeni is több, meg az óraszám is kevesebb.

Pl azt a heti 5 tesit szüntessék meg a pcsába, mert nem adottak hozzá a körülmények. A 3 pont elég volt.

13. trapiti (válaszként erre: 12. - Unom)
2016. aug. 17. 09:05
Ok, de akkor nem értem min háborog mindenki... Eleve csak 8 év a kötelező, a nyári szünet is legyen hosszú meg év közben is több, meg az óraszám is kevesebb... miközben nincs normális napközi pl. a szünetekben...
12. unom (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2016. aug. 17. 08:46
Más az éghajlat. Itt augusztusban nem ritka a kánikula, amikor nem túl hatékony a tanulás.
2016. aug. 17. 08:33

Magyarországon 182 tanítási nap lesz idén, ami Európában egész kevésnek számít. Itt nálunk pl 190-192 van minden évben. Nem az összes szünet kevés hanem az elosztás roszz, de pl. a rövidebb nyári szünet ellen mindenki tiltakozik. Itt 8 hét, bőven elég is volt, holnap kezdődik a suli,a gyerek már alig várja.

A legnagyobb gond emellett nem a napok száma hanem ahogyan és amivel telnek a magyar iskolákban...

10. plavalaguna (válaszként erre: 7. - Jozsi.38)
2016. aug. 16. 21:52
igen, de az első félév az nyártól karácsonyig.. volt előtte a nyár, amiben feltöltödhettünk... a második félévben meg pl még nekünk annó volt rendes tavasziszünetünk, ami most nincs. meg pl annó amikor felsős voltam, egy hetes volt a sulinapok farsangkor, most meg egy nap ugyanabban a suliban :O szóval a második félév a hosszú úgy, hogy nem volt előtte regenerálódás...
9. plavalaguna (válaszként erre: 8. - Boszy28)
2016. aug. 16. 21:49
Ha nem a tanárokon múlna, akkor nem lenne sulinként annyira eltérő a dolog ne mond már, hogy kőbe van vésve... amikor tényleg van ahol februárban simán bevágnak egy síszünetet, plusz adnak napot a tavaszi szünethez is... van ahol meg sulinapokat rendeznek mondom februárban, és programok vannak, nem tanórák... azért több helyen megoldják a dolgot... Valahogy nekem mégiscsak úgy tűnik elég sok múlik a tanári karokon....
8. Boszy28 (válaszként erre: 3. - Plavalaguna)
2016. aug. 16. 15:35

Ez nem a tanárokon múlik!

Az Oktatási Hivatal dönt központilag, nem a pedagógusok. De a logikájukat én sem értem.

Az iskolaigazgató 5 tanítás nélküli munkanappal rendelkezik.

2016. aug. 16. 13:41
nálunk pl. van egy vagy két nap síszünet februárban, egy nappal meghosszabbítják a húsvéti szünetet és az iskola év végéből csípik le a megmaradt napokat, így nem olyan hosszú Június 15-ig a tanítás. De ha úgy vesszük annak idején nem volt a pünkösd sem ünnepnap, meg őszi szünet sem, azért az is fárasztó volt
6. plavalaguna (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2016. aug. 16. 12:11
és vajon mi mögötte a koncepció, hogy így csinálják??
2016. aug. 16. 10:30
a tavaszi szünet évek óta egy vicc
2016. aug. 16. 09:59
hja, és az nem érv, hogy a gyerekek kiesnek a ritmusból. mert ahol tanítanak is, nem csak dogákat iratnak, ott nem esnek ki semmiből.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook