Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jogi segítség terhességgel kapcsolatban fórum

Jogi segítség terhességgel kapcsolatban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
97. 3d787b167a (válaszként erre: 80. - Youlcsi)
2016. aug. 16. 15:01
Aham, felkapcsoltál ötödikbe recsegés nélkül?
96. unom
2016. aug. 16. 10:02
Jó lenne tudni, aláírta-e a szerződést, mikor megkapta végül.
2016. aug. 16. 10:00
hidd azt, álommanó...
94. youlcsi (válaszként erre: 92. - Sziszi0528)
2016. aug. 16. 09:37
nem, nem UGYANÚGY bünteti.
93. PöttyösPanka (válaszként erre: 86. - Lapbarna)
2016. aug. 16. 09:25

A számok magukért beszélnek. Ha ő le tud mondani ennyi pénzről, akkor nem tudom, miről beszélünk.

Nekem az a véleményem, hogy a vállalkozó nem merné megkockáztatni a pert. Biztosan lehúzhatná a rolót egy komolyabb büntetés után. Peren kívüli megegyezéssel nyerne a legtöbbet a kismama, de ahhoz be kell vállalni a blöfföt, hogy feljelenti a vállalkozót.

2016. aug. 16. 09:01
youlcsi, NEM ÉRTED: igen létrejön a munkaviszony. Igen munkavégzés történik. Csak éppen feketén. Az pedig bűncselekmény, a törvény bünteti ezt fogd már fel!!! És a munkavállalót ugyanúgy bünteti, mint a munkaadót, láttam nem egy ilyen esetet volt munkahelyemen, ahol ilyen jellegű munkajogi kérdésekkel is foglalkoztunk!
91. youlcsi (válaszként erre: 90. - B598e4912b)
2016. aug. 16. 08:55
mondom: én továbbra sem értem, hogy a f@cba derül ki 15 hetesen, hogy nincs is szerződés... eddig az orvos hogy látta el? kötelessége lett volna figyelmeztetni, hogy nincs rendezve a tb-je.
90. b598e4912b (válaszként erre: 66. - Lapbarna)
2016. aug. 16. 08:52

van ingyenes jogi tanácasdás!

és bizony a mukáltató hamar lefossa a bokáját ha meglengeti előtte a pert! mert nem nyerhet...


elképzelni sem mertem, hogy a mai világban az a normális, hogy nem érdekel van-e szerződésem, mi áll benne... AGYRÉM!

89. youlcsi (válaszként erre: 85. - Sziszi0528)
2016. aug. 16. 08:52

na még egyszer: ha nincs írásbeli szerződés, attól még a munkaviszony létre jön. ehhez elég a ráutaló magatartás. tehát igenis, ha a lány dolgozott, a vállalkozó meg fizetett, akkor az bizony eléggé arra utal, hogy ő ott dolgozott.


értem én, hogy van biztos út kevés pénzzel... de vannak ügyvédek, aki elvállalják az ilyen pereket úgy, hogy MAJD a perköltségek fizeti a vesztes...


volt a családban hasonló per, igaz ott "csak" gyed-ről. "megszűnt" a cég jogutód nélkül, hogy ne kelljen fizetni. ja. 3 évet perkált a végén egyben.

88. youlcsi (válaszként erre: 87. - Lapbarna)
2016. aug. 16. 08:48
nem is a kérdésére válaszoltam, csak reagáltam a hozzászólásra.
87. lapbarna (válaszként erre: 83. - Youlcsi)
2016. aug. 16. 08:34
NEM EZ volt a kérdés. Mi lett volna, ha... Most ez kilőve.
86. lapbarna (válaszként erre: 84. - PöttyösPanka)
2016. aug. 16. 08:33
Ja, valószínűleg bele tud invesztálni a teljesen bizonytalan kimenetelű ügybe. Mivel nem garantált a bizonyítás.
2016. aug. 16. 08:32

Azt azért ne felejtsétek el, hogy a munkavállalót is megbüntethetik a fekete munkáért, nem csak a vállalkozót!!! Ugyanis a munkavállalónak is valamilyen szinten felelőssége és kötelessége "tisztességesen" dolgozni (értsd: nem feketén), bármikor le tudja csekkolni, hogy be van-e jelentve és nem egy olyan esetről tudok, hogy bár a munkavállalónak lett volna igaza, de őt is jól megb@szták, amiért feketén bevállalta a munkát.. Eleve a munkáltató köteles munkaszerződést írni, ennek hiányában a munkavállaló megtagadhatja a munkavégzést, ha nem látja a papírt. Ne uszítsátok már még bíróságra is szegényt még rávernék a fele balhét...


youlcsi, csak hogy tudd: a fekete munkavégzés NEM SZÁMÍT MUNKAVISZONYNAK, az konkrétan bűncselekmény te nagyokos!!!


mimiko, egy dolgot tudnék még tanácsolni: menjetek be a munkaügyi központba és kérdezzétek meg, hogy jogosult-e bármilyen álláskeresési segélyre... Ha igen, akkor regisztráltassa magát, de rögtön szüneteltesse is. A kiírt szülés előtt 1 hónappal bemegy a lányod és kéri az ellátás folyósítását, hogy biztosítva legyen. Ez abban az esetben működik, ha jár legalább egy havi álláskeresési járadék (ezt előzőleg bedolgozott jogviszonyokból állapítják meg a mértékét is meg az időtartamát is - maximum 3 hónap lehet mostmár). Ezt mindenképpen érdemes még megkérdezni, el kell mondani, hogy sajnos így jártatok és van-e erre lehetőség. Én hasonlóképpen tettem, mert nekem meg határozott idejű szerződésem volt, közben várandós lettem, de a szerződésem nem tartott ki a terhességem végéig, és a munkaügyi kp-ban felvetettem magam, rögtön kértem szüneteltetést (nem sok, 3 hét kellett csak), utána kaptam álláskeresési járadékot és szülés előtt 28 nappal igényeltem is a CSED-et (ekkortól lehet leghamarabb). Ezt mindenképpen kérdezzétek meg, ez az utolsó esély...

84. PöttyösPanka (válaszként erre: 66. - Lapbarna)
2016. aug. 16. 08:26
Miből fizessen ügyvédet? Mondjuk abból az összegből, amivel több gyedet kap, ha bebizonyítja, hogy volt munkaviszonya. Az a kb 40ezerrel több gyed havonta három éven át kb 1440000 Ft-ot jelent neki, amitől elesik, ha meg sem próbálja a dolgot. Ebből csak kijön az ügyvédi költség.
83. youlcsi (válaszként erre: 71. - Lapbarna)
2016. aug. 16. 08:22
nem tudok úgy fogalmazni. mert ÉN a helyében nem ilyenkor gondolkodnék, hogy van-e szerződésem. ÉN a helyében nem vállalnék babát ilyen helyzetben.
82. youlcsi (válaszként erre: 77. - Lapbarna)
2016. aug. 16. 08:20

"Éppen beállt poénból a söntésbe"

na azért meg már alapból megbüntetik a munkáltatót, hogy ezt engedné.

81. PöttyösPanka (válaszként erre: 77. - Lapbarna)
2016. aug. 16. 08:19
Szerintem nem sokáig kell bizonygatni, hogy a munkáltató adócsaló, mivel ahogy ti is írtátok, hogy egy vállalkozótól nem nagyon lehet elvárni... meg ezt mindenki tudja... nos, az állambácsi is tudja, és a navnál nincs ártatlanság vélelme. Ha ők vesznek elő, neked kell bizonyítanod, hogy nem vagy bűnös.
80. youlcsi (válaszként erre: 72. - 3d787b167a)
2016. aug. 16. 08:19
szerintem fogd vissza magad, jó... eléggé téged minősít ez a hangnem.
79. lapbarna (válaszként erre: 78. - Unom)
2016. aug. 16. 08:16

Gondolom, full passzolt az a nyert ügy ehhez.

Jó neked, nekem eddigi tapasztalataim a munkaügyi bíróságról épp ellentétesek. De az biztos, hogy 2 különböző bíróság egyazon ügyről sem dönt(ene) egyformán.

78. unom (válaszként erre: 77. - Lapbarna)
2016. aug. 16. 08:12

Ja, menjünk, akasszuk fel magunkat, úgyse fog semmi sikerülni.

Egy próbát megér, a munkaügyi bíróság erősen a munkavállaló javára elfogult.


Amiről én tudok, a vállalkozótól, ott a munkavállaló simán nyert, pedig nem sok bizonyíték volt. A cég meg komoly büntetést fizetett ráadásként.

77. lapbarna (válaszként erre: 76. - Unom)
2016. aug. 16. 08:09

Szeret bárki tanúskodni?

Köteles bárki a vállalkozásában videófelvételt készíteni?

Ó, hát itt nem volt sosem kamera!

A fotót a legkönnyebb lealázni. Éppen beállt poénból a söntésbe.

76. unom (válaszként erre: 74. - Lapbarna)
2016. aug. 16. 08:06

Pl. tanúval.

De lehet fotó is akár, vagy videófelvétel.

75. 3d787b167a (válaszként erre: 73. - Unom)
2016. aug. 16. 08:05

Ő nem ezt írta.


Értem, mit mondasz.

74. lapbarna (válaszként erre: 73. - Unom)
2016. aug. 16. 08:05
Mivel valamivel?
73. unom (válaszként erre: 72. - 3d787b167a)
2016. aug. 16. 08:04
Ha tudja valamivel bizonyítani, hogy dolgozott ott, akkor visszamenőleg munkaviszonynak minősítik, volt rá példa. A vállalkozót meg megbüntetik, nem kicsit.
72. 3d787b167a (válaszként erre: 64. - Youlcsi)
2016. aug. 16. 08:01

:DDDDD


Semmin se csodálkozom ezek után.


Ekkora marhaságot!:D


Lassan azt is bebizonyítod, hogy a pasik is szülnek, csak eddig ezt eltitkolták.


Jesszus! Te tényleg setét vagy.

71. lapbarna (válaszként erre: 69. - Youlcsi)
2016. aug. 16. 07:58

Na, hát akkor csak kiderült, hogy majdnem sikerült a más f.szával verned a csalánt?!

Máskor ne direktbe fogalmazz, hanem mondjuk úgy, hogy TE a helyükben ezt tennéd.

Úgy korrektebb.

70. youlcsi (válaszként erre: 68. - Lapbarna)
2016. aug. 16. 07:56
semmilyet. éppen ezért kell a munkaügyi hatósághoz fordulni (hajaj, és a munkavédelmihez is... azok azonnal mennek, büntetnek is :D)
2016. aug. 16. 07:54
hát figyelj, nekem édes mindegy... nem én készülök a semmire (a "máskormajdjobbanodafigyelünk"-re) gyereket szülni.
68. lapbarna (válaszként erre: 64. - Youlcsi)
2016. aug. 16. 07:54
Fekete munkából milyen járulékokat vonnak?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook