Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen teákat szabad inni terhesség alatt? fórum

Milyen teákat szabad inni terhesség alatt? (tudásbázis kérdés)


10. 937a2a883a (válaszként erre: 9. - Cc7a88f96d)
2016. aug. 12. 10:25

A legtöbb gyümölcsteát lehet inni, de pl ne legyen keverve fekete vagy zöld teával, mert abban van koffein. Illetve vannak olyan sima gyümiteák is, amiben van. Olvasd el a vásárlás előtt.


A mentát nem szeretem, de nekem van egy listám és aszeint lehet inni, viszont néhány netes oldalon vízhajtónak írja, máshol meg nem. Szóval ezt nem tudom.

2016. aug. 12. 09:44
Sima gyümölcsteát lehet inni?Gondolok itt pl erdei gyümölcsre...vagy sima mentateàra...
2016. aug. 12. 09:34
A citromfű tea is vízhajtó. Én nagyon stresszes vagyok és szerettem volna inni, de a doki nem igazán ajánlotta. Nem annyira durva, mint a csalán vagy a nyírfalevél, de nem ajánlott.
7. 937a2a883a (válaszként erre: 3. - B598e4912b)
2016. aug. 12. 09:31
Tudom. Azért kezdtem azzal, hogy vízhajtóakat tilos. Nyilvàn nem fogom egyenként leírni, hogy melyek azok (van gyümölcs is).
2016. aug. 12. 09:24

Néhány gyógytea jöhet számításba.

Kerüld a koffein tartalmúakat.

Csipkebogyó, ami kiugróan magas C-vitamin-tartalma miatt kifejezetten ajánlott és teakánt nagyszerű frissítő is, vagy a citromfű, a bodza vagy az édeskömény. A citromfű nyugtalanság, alvászavarok és szorongás ellen nyújt veszélytelen segítséget, ezen kívül vírusölő hatása is van, amit még jobban kihasználhatunk, ha meghűléskor bodzával keverjük. A gyömbér a terhesség elején jelentkező émelygést és rossz közérzetet tompítja, ha egy kiskanálnyit lereszelünk és leforrázzuk fél liter vízzel. Pár perc után szűrjük le, és mézzel ízesítve fogyaszthatjuk a nap folyamán folyamatosan. Az édesköményt pedig a puffadás ellen használhatjuk, de hatékony a tejtermelés serkentésében is éppen úgy, mint a kömény, az ánizs és a görögszéna magja. A szülés előtt segíti a méh izomtónusának megfelelő alakulását a málnalevéltea.De ezt csak az utolsó hónapban ajánlják.

2016. aug. 12. 09:23
Egy ideig inkabb ne igyal semmilyet.
2016. aug. 12. 09:22
Vízhajtót nem..és gyógyteákat sem szabad inni!
3. b598e4912b (válaszként erre: 2. - 937a2a883a)
2016. aug. 12. 09:21
a szeder is gyümölcs, de nagyon erős vízhajtó!
2016. aug. 12. 09:10

Vízhajtó hatásúakat tilos inni, főleg az első trimeszterben.


Inkább gyümölcstea javasolt.

2016. aug. 12. 08:38

Annyit tudok,hogy van amelyik ártalmas.

Kinek milyen tapasztalata van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook