Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első és második/többedik szülés közti különbségek fórum

Első és második/többedik szülés közti különbségek (beszélgetős fórum)


2016. szept. 19. 09:57

Igazából azért is félek mert az előző terhességem alatt jó pár mióma kialakult a méhemen.Először 12. héten vették észre az elsőt csak pár centis volt.Ahogy telt az idő egyre több lett és egyre nagyobbak.A legutoljára 32. héten nézték akkor már össze se számolták mennyi van mert a baba miatt nem látták de a legnagyobb a méhnyaknál volt 8*7*6 cm.Végig azt mondták hogy emiatt császáros leszek de szerencsére sikerült normál úton megszülnöm.Annyi volt a probléma hogy elég sok vért vesztettem meg a 38. héten szültem.

A mostani terhességemnél már 5 hetesen volt egy 5 cm-es a többit meg nem is mérte a doki.Igazából ez a legnagyobb félelmem hogy mire oda jutok mennyi lesz mekkorák és hogy kihúzzam legalább a 36. hétig és ne legyen koraszülés .

18. sylvi860617 (válaszként erre: 15. - Amika22)
2016. szept. 19. 09:44
Szia kiskunfélegyházi vagyok és Kecskeméten fogok szülni.
17. sylvi860617 (válaszként erre: 14. - Lagnes86)
2016. szept. 19. 09:42

Ohh de szuper gratulálok a kiscsajhoz.Annyira átéltem ahogy leírtad.

Amúgy viszont várom már nagyon. Nekem nagyon jó élmény volt a szülés.A félelem max azért van egy kicsi mert tudja az ember hogy mi vár rá.:)

Jó egészséget nektek puszi.

2016. szept. 17. 10:51
Gratulálok mindenkinek!:)
15. Amika22 (válaszként erre: 12. - Sylvi860617)
2016. szept. 17. 10:32

Szia!

Hova valósi vagy? Én április 22re várom a 2. babámat. Budapesti vagyok! :)

2016. szept. 16. 23:05

Sziasztok!

Nos, mi túl vagyunk rajta - egy nappal a kiírás előtt, 9-én megszületett Hajnalkánk :)


Este 11 körül kezdődtek a fájások, 10 percenként jöttek kb. 1-ig, aztán sűrűsödtek, 3 körül már 3 percesek voltak. Kocsiba ültünk, 5 percenként jöttek, miután a kórházba értünk rendszertelenek lettek... Bő egy ujjra volt nyitva a méhszáj. NST-n voltam vagy egy órát, aztán sétálgattam kicsit, de olyan fáradt voltam, jobban esett volna leülni két fájás között. Kérdeztem az arra járó szülésznőt, hova ülhetnék le - így egy tökjó szülőszobára kerültem, nem az ótvar közös folyosószerű helyen kellett szülnöm :)

A reggeli vizitre 7 perces fájásaim voltak, 2 ujjra nyitva - elküldtek előkészítésre, azután 5, majd 3 percesek lettek. Akkor már könyörögtem fájdalomcsillapítóért - még nem adtak, előbb vmi méhlazítót kaptam (nospa?). Fél 9-kor burkot repesztettek, na azután elviselhetetlennek éreztem a fájdalmat, már hiába adtak csillapítót.

A doki azt mondta, kb a felénél járhatunk...a szülésznő kérdezgette, nem érzek-e még tolóingert, de egyszerűen annyira fájt, hogy nem tudtam eldönteni, pár fájás után válaszolni se bírtam, akkor elszaladt az orvosért. Még szerencse, mert alig tudtak odakészülni a szüléshez, a kislányom úgy jött ki, mint a gyorsvonat :D a doki megnézte, mennyire van lent a baba, esetleg felállhatnék még leengedni - nem kellett. Az első tolófájást vissza kellett tartanom, hogy előkészüljenek, második után mondta a szülésznő, ha ilyen ügyes leszek, még 2-3 tolás és kint lesz. Következővel kinn volt a feje, az azt követővel ki is bújt a kis hercegnő :)


Összességében, igazán erős, rendszeres fájások kb 4-5 órán át voltak, 3 tolófájással kinn volt a baba - rettentően fájt, mégis azt mondtam már aznap, hogy még egy ilyet simán bevállalnék :) az első után komolyan gondolkodtam rajta, hogy valaha akarok-e még szülni.


Úgyhogy Sylvi, csak pozitívan, biztos könnyebb lesz neked is, ne félj! ;)

2016. aug. 25. 23:20
Sziasztok ha nem gond es szivesen olvsassatok nekem 4gyerkocom van sz elso kettot 6ora alatt szultem meg bajan az orvosok 2(a tobbi nem) normalis volt minden rendben gatmetces volt a madik ket picurt halason szultem borzalmas volt az orvosok bunkok hs nem fizetsz es meg rad sem figyelnek majdnem meghalt a fiam a nagy torodedukben othol elfolyt a magzatvizem bevitt a mento mrgvizsgaltak ahogy kell es kb 20 percig kerdezgetettem hogy megfordult e a pici mert vegig farfekveses volt az egyik szuleszno azt mondta meg erezte a fejet a masik is megvizsgalt azt mondta nem tudja 10perc mulva jott az orvos addig hagytak szenveedni megjott a doki megvizsgalt kezzel utanna huvelyi ultrahangal (persze fajdok voltak )es acsak annyit mondott azonnsl muto kapkodva rohantak rn meg kiabaltam hogy mondjanak valamit de csak azt ksptam halgssak mert sietnek ket labbal akart elobujni a dragam mikor magamhoz tertem nem mondtak semmit csak a gyerekorvos mondta 4nappsl kesobb hogy lelegeztetni kellett es lehet hogy baja lett a szivenek de hala istennek jol van tavaly szultem a lanyomat ugya ott 1ora alatt megvolt a pici se fajdslomcsillapito semmit srm kaptam az orvos csak a nyomasnal jott be a szulesznovel kiabalt mert hiaba mindtsm hogy ott a baba feje azt mondta az nem igaz az agyat se tudtak szetszedni es a babasnoverenek se szoltak mert elvoltak foglva a tv vel s labaimat fogtam nyomas kozben meg szetszedtek az agyat de addigra megszuletett a pici hala istennek o is jol van ha tehetitek keruljetek halast vagy sok penzt vigyetek
12. sylvi860617 (válaszként erre: 11. - Lagnes86)
2016. aug. 17. 22:42

Én április 13 -ra várom.

Az még kicsit odébb lesz😊

11. lagnes86 (válaszként erre: 10. - Sylvi860617)
2016. aug. 17. 20:59

Szia!

Persze, majd megírom, hogy ment :)


Te mikorra várod a babát?

2016. aug. 15. 15:45

Szia csatlakoznék ide ha lehet és én is szívesen olvasgatnám a történeteket. Én is második babámat várom és félek a szüléstől nagyon. Pedig az első álom szülés volt. Én is abban bízom hogy a második még könnyebb lesz.

Lagnes 86 mivel te idősebb terhes azért én majd várom ide a te tapasztalatokat is.

9. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Lagnes86)
2016. aug. 12. 21:16

Az, hogy milyen lesz a második szülésed, senki nem tudja előre megjósolni neked.:) Általában gyorsabban zajlik, de teljesen egyén-és helyzetfüggő. Van, akinél nem így van.


A szülés utáni méhösszehúzódások viszont jóval durvábbak. Minél többedik szülés, annál durvábbak. Én napokig görcsöltem szülés után. Sűrűn tedd a kicsit mellre, akkor gyorsabban regenerálódsz. A tejbelövellés beindulása független attól, hogy hányadik szülés.


Igen, másodszor általában sikerülhet a gátvédelem, de sikerülhet elsőnél is, és ugyanúgy nem sikerülhet másodiknál.


Jó egészséget kívánok nektek!

2016. aug. 11. 17:18

Hát akkor én is mesélek! Első baba: egy hét túlhordás után kb egy óra alatt törtetett elő! Kérdezték, hány perces fájásaim vannak, és csak azt tudtam mondani, mit tudom én egyfolytában fáj! Az ügyeletes orvos megkérdezte hányadik baba és mióta vannak fájásaim, majd ott hagyott! Még jó, hogy volt fogadott orvosom, aki sietett ahogy tudott, éppen a kitolásra ért be a szülőszobába! Nagyon aranyos volt, mondta, hogy akkor fussunk neki, mert ő idáig is futott! Két nyomásra kint volt manóka! Tejem nem lett, és borzalmas rosszul voltam hetekig! Mint kiderült három hétre, hogy bent maradt egy törlés darab! Jó, hogy ki nem nyúltam, valami fertőzésbe! Szépen visszamentem a dokihoz és elbeszélgettünk, mi lesz tovább! Mire számíthatok! Tejem persze nem lett, a gyulladás, lassan elmúlt és hónapokig nem állt be a vérzésem! Hát ez volt az első! Majd a második babát is a hasonlóan túl vittem egy héttel, gyorsan és egyszerűbben szültem, kértem a szülészorvost, hogy mindent szedjen ki ha lehet! Megjegyzem nála történt az első szülés is ! S ekkor már tudtunk nevetni a 10 évvel előbb történteken! A szülésznőnek is elmeséltük, varrás közben és volt kedves még egyszer átszámolni a törléseket! Biztos nem maradt bent semmi ígérte! Tejem vele sem lett! Pedig mindent megpróbáltunk!

Sok sikert neked!

2016. aug. 11. 13:52

...szóval, szerintem megváltozott a tudatállapotom.

Majd igyekszem végig úgy megélni most az egészet :)

Köszi, hogy írtatok!

Azért jó lenne, ha mások is írnának, szeretnék még több történetet olvasni :)

2016. aug. 11. 13:48

Azta... Ezek szerint jobb nem számítani semmire :)

bizony sokkal jobb így, hogy már azért van tapasztalatom, nem vagyok újonc.

Én nem voltam túl szerencsés elsőre. Este 7kor elfolyt a magzatvíz, rendes fájások nem jöttek, reggel kaptam tágulást segítő gélt, amiatt végig ctg-n voltam, feküdtem. Férjem dél körül jöhetett be, a dokim 1 körül, csak utána kaptam fájdalomcsillapítót (akkor már semmit nem is használt), kézzel is kellett tágítani a méhszájat... Szóval nem volt könnyű, du 2kor született meg a kisfiam. Az egészben a fekvés és az egyedüllét volt a legrosszabb, mert hogy szülésznőt kb. 5ször pár percre láttam, akkor se volt kedves! Remélem, most nem folyik el a víz és akkor nagyrészt itthon vajúdhatok.

A kitolási szak nekem is fájdalommentes volt, gondolom tudatállapot

5. SophieAnne (válaszként erre: 1. - Lagnes86)
2016. aug. 11. 09:25

1. szülés: 2 óra 48 perc cakkum pakk. Oxyval, fájásgyengeség miatt. 1 órás kemény vajúdással, fájdalom mentes kitolási szakasszal, mindenféle érzéstelenítés nélkül. Gátvágással. Másnapra belövellt a tejem. A gátsebem 3-4 napig éreztem.


2. szülés: 1 óra 24 perc volt. Oxy nélkül, fájásgyengeséggel, mindössze három fájással és fájdalmas, intenzív kitolási szakasszal. Mindenféle érzéstelenítés nélkül. Gátvágással. Harmadik napra lett tejem. A gátsebem egy percig nem éreztem.


3. szülés: 6 óra... Oxy nélkül,fájásgyengeséggel. Nem túl fájó vajúdással, órákig tartó nem haladással. Tágulás segítése miatt gázt szívtam. Intim visszerek és nagy buksi miatt szörnyű kitolási szakasszal. (Négy hónap után is felkavar az emléke...) Gátvágással - védelemre készültünk, de nem fért ki. Már az őrzőben tudtam szoptatni, mondhatni azonnal volt tejem. A gátsebem egyáltalán nem éreztem.

4. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Lagnes86)
2016. aug. 10. 23:33

Minden szuper lesz :)

Nalam mind2 terhesseg mas volt es maga a szules is -meg ugyis, hgy csaszar. (Azok kozt is van kulonbseg ;)

Az elmeny viszont leirhatatlan! Mindekttonel ugyanaz ❤❤


A legtobb ismerosomnel ugysem az volt, amire szamitott, kar magad strsszelni (es a babuckat is)

Aposom arany mondasa :

"Akkor menjunk at a hidon, ha odaertunk"

Ez egy csomo embert megment(h)ene egy csomo rossz dologtol,amit magunknak generalunk...

Boldog babavarast es agyban dontsd el, hgy minden okes lesz! :)

2016. aug. 10. 23:18

Ahány ember, ahány baba, ahány terhesség, annyi féle szülés. :D

De általában gyorsabb, könnyebb, a többedik mint a legelső.

Kivétel ha nagyon sok idő telik el két terhesség közt, mondjuk 15 év, na akkor olyan mintha első lenne, ahogy másoktól hallottam.

De amikor nincs sok idő, max pár év 1-1 terhesség közt, akkor simábbra lehet számítani, illetve gyakoribbak az ilyen roham gyors szülések, tehát a vajúdás szakasz rövidebb szokott lenni, olykor a kitolás szakasz hosszabb lehet, van aki a gyorsaság miatt fájdalmasabbnak ítéli.

De van aki a gyorsaság miatt, könnyebbnek érzi, mint az elsőt.

De már tudod kb. mire lehet számítani, tehát már nem újoncként mész a szülőszobára. :)

2016. aug. 10. 22:44
Szia! Arra készülj, hogy a második szülés sokkal intenzívebb, de gyorsabb is lesz, mint az első volt. Nálunk az első baba sem volt lassú, a második bő egy órával az első fájás után kibújt, igaz, összefügőek voltak a fájásaim. A vérzés, méhösszehúzódás hasonlóan alakult, bár az utóbbi talán egy kicsit erősebb volt, de nem vészes.
2016. aug. 10. 22:20

sziasztok!

minden részlet érdekelne a témával kapcsolatban, ami csak eszetekbe jut :-)

második babánkat várom, 35 hetes várandós vagyok. annak ellenére, hogy nem az első szülésem lesz, izgulok - első alkalommal a vajúdás nagyon rossz élmény volt, nehezen tudtam feldolgozni az egészet. a kitolási szak és a szülési utáni felépülés viszont sokkal könnyebb volt, mint amire számítottam.


olyasmire is kíváncsi vagyok, hogy pl. a szülés utáni vérzés, méhösszehúzódás hasonlóan alakul-e mint először; hamarabb megindul-e a tejtermelődés második babánál vagy ez ettől független; vajon másodszor már általában sikerül-e gátvédelemmel szülni, stb. stb.

(bár nekem a gátsebemmel a világon semmi gondom nem volt, hál' Istennek - meg az orvosomnak)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook