Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosaceára jó a bioptronlámpa? fórum

Rosaceára jó a bioptronlámpa? (tudásbázis kérdés)


2008. júl. 22. 18:06
Köszi! Nekem is van!
2008. máj. 21. 14:09
Köszönöm!
11. e475b894d7 (válaszként erre: 10. - Akác56)
2008. máj. 21. 00:57

:-)

Csukott szájjal és a kézivel három-négy fogásból tudod megkezelni a panorámát, közepessel vagy családival elegendő szemből.

Ha nincs gyulladás, akkor szerintem érdemes lenne kékkel kezelni közvetlen a bőrhöz érintve.

10. akác56 (válaszként erre: 9. - E475b894d7)
2008. máj. 20. 10:11

Köszönöm szépen!

Fogínysorvadásnál hogy kell? Csukott szájjal, vagy közvetlen a fogínyre?

2008. máj. 20. 08:51

Az egyórás szüneteket annyiszor ismételd, ahányszor tudod.

Ha otthon vagy, akkor 6-8 kezelés is bőven belefér, de ha csak reggel és este érsz rá, akkor annyival kell beérni :-)


Hogy az IPL-t hagyod e vagy sem, azt Neked kell eldönteni, de ha van egy-két heted, és nem gond, akkor arra az időre érdemes lenne csak a lámpát használni, hogy lásd a hatást.


Abban az időben viszont minimum napi 3 alkalommal érdemes lenne kezelni, hogy minden esélyt megadhass a bioptron terápiának.


Pont tegnap beszéltem egy dentálhigéniában dolgozó munkatárssal, aki ugyanerre a problémára kérdezett rá - és rácsodálkozott, hogy a fogínysorvadást szépen lehet vele kezelni.

8. akác56 (válaszként erre: 7. - E475b894d7)
2008. máj. 19. 13:53

Szia! Pont ezt akartam kérdezni, hogy mennyi ideig kezeljem. Még azt írd meg légyszi, -egy órás szünetekkel - de hányszor naponta?

Szerinted akkor az IPL-re ne is menjek csak a lámpát használjam naponta?

2008. máj. 19. 10:21

Szívesen.

Kitartással és egy órás szünetekkel (2-2perc/pont majd egy óra pihi 2-2perc/pont majd egy óra pihi....) kezelném.

Kell lennie eredménynek.

6. akác56 (válaszként erre: 5. - E475b894d7)
2008. máj. 16. 22:14
Nagyon köszönöm az értékes tanácsokat, meg fogom próbálni. Ha igy használna, olcsóbb lenne a kozmetikusnál kapott IPL-kezelésnél. Ne kérdezd, hogy minek a rövidítése, mert nem tudom! Azt érzem, minha megütne az áram mikor villan a fény! Nagyon kellemetlen.
5. e475b894d7 (válaszként erre: 4. - Akác56)
2008. máj. 16. 16:38

Igaza van a kozmetikusodnak, de csak részben!

Ugye írtam én is két "intelmet":

1. távol (20-30cm) kell lennie, hogy kevés hőt vegyen fel a szövet és nehogy vérbőséget-értágulatot okozzon a besugárzott hő.

2. hideg színnel (mondjuk kékkel), hogy tovább csökkentsük a besugárzott (egyébként icipici) hő káros hatását.


Ha még egy ventillátor kersztbefúj és elviszi azt a kis hőt is valamint 2-2perceket kezelsz egy egy pontot, hogy ne legyen ideje átvenni a hőt, akkor nagyon sokat tettél, hogy ne legyen gond.


Nekem ez a véleményem.

Ha van vevőd a kislámpámra passzoljad gyorsan, :-) már nagyon várom a nagyobbat.

4. akác56 (válaszként erre: 3. - E475b894d7)
2008. máj. 16. 11:37

Köszönöm, nagyon kedves vagy! Nekem is van bioptron lámpám.Tegnap egy hölgy nálunk járt és bemutatta a lámpát. Többek között azt mondta, hogy jó a rosaceára is. Régebben nekem a kozmetikus azt mondta, hogy rosáceára a világért sem használjam, mert vérbőséget okoz és értágulatot. Kb.8éve van lámpám és az arcomra nem is használtam.

Szeretném tudni, hogy melyik vélemény a helyes!

2008. máj. 16. 11:29

Igen, de távol kell lennie és ha lehet színnel kezeld, lehetőleg hideg színekkel.

Nekem van egy kislámpám, szeretnék egy nagyobbat, ha érdekel írj bátran, amíg nem kel el, szívesen kölcsönadom.

2008. máj. 16. 11:25
Rosacea- így kell helyesen írni! (Arcon hajszálértágulatok)
2008. máj. 16. 11:23
Rosacaára jó bioptrolámpa?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook