Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csináltam házi vajkaramella cukrot, de nem dermedt meg, nem tudom vágni. Mi lehet a baj? fórum

Csináltam házi vajkaramella cukrot, de nem dermedt meg, nem tudom vágni. Mi lehet a baj? (tudásbázis kérdés)


2016. aug. 9. 18:47
én így jártam a lokummal (török csemege), valamit elrontottam, és nem dermedt meg. azóta sem próbálkoztam a gyártásával:)
2016. aug. 9. 08:11

Szép napot Mindenkinek!



Ti honnan tudjátok, miket rakott bele kisfüles?


Drága kisfüles!


Remélem, a következő sikerülni fog.🍀



Nagyon szép napot Mindenkinek!🌞😊🍀

2016. aug. 8. 22:56

Omlós vajkaramella 3 hozzávalóból ☺


Hozzávalók:


25 dkg kristálycukor

fél liter tej

4 dkg vaj


A cukrot és a tejet lábasba teszem és alacsony hőfokon elkezdem főzni. Néha-néha megkeverem, majd amikor elkezd forrni, onnantól állandóan keverem. Amikor már aranybarna és egy-egy keverésnél látszik a lábas alja, késznek nyilvánítom. (Leveszem a tűzről, de marad a lábasban.) Ekkor beleteszem a hideg vajat és addig keverem, amíg a tejkaramella teljesen felveszi a vajat. Nagyjából 1-2 percig folyamatosan kell kevergetni, és látszik, hogy a nyúlós tejkaramella átalakul omlós vajkaramella masszává.


A masszát szilikonos sütőpapírra borítom és kilapítom. Amikor langyosra hűlt, felkockázom.


A házi vajkaramella éppen olyan finom és omlós, mint Krówka. Elkészítése kb. 40-50 perc, de én, aki utálok a tűzhely mellett állni, mindig örömmel készítem. Gasztro ajándéknak is remek.


[link]

5. bc681dac13 (válaszként erre: 4. - Anyagi)
2016. aug. 8. 22:40

Szerintem meg szódabikarbónának nincs helye a karamellben. A törökmézet futtatják fel, és szalakálival.

Karamellizált cukor+forró víz+vaj=> hűlés közben kevergetés=puha vajkaramell. Ez 1000%, de lehet máshogyan is.

2016. aug. 8. 21:28

Sok benne a vaj...


Szerintem a vajkaramellában nincs is víz!!!

Olvasztott/karamellizált cukor, vaj és pici szódabikarbóna.

2016. aug. 8. 19:51
Túl sok benne a víz. Mikor kevergeted, a fakanállal, egy cseppet tegyél hideg felületre, és (emlékeim szerint) ha tudsz szálat húzni, jó lesz.
2. kisj
2016. aug. 8. 19:48
Tedd hűtőbe.Talán az segít.
2016. aug. 8. 19:46
Csináltam házi vajkaramella cukrot, de nem dermedt meg.Nem tudom vágni.Mi lehet a baj?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook