Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Neki igen, nekem nem fórum

Neki igen, nekem nem (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Neki igen, nekem nem

1 2 3 4 5
93. 937a2a883a (válaszként erre: 86. - Enigma.)
2016. aug. 9. 07:18

Így van, egyetértek.


Pl unokatesóm kívülre nem mutatja. Kb 7 éve nem jön össze a baba, 4 sikertelen lombikon is túl vannak (1 vetéléssel végződött). A családunk meg hatalmas, minden évben szül valaki (tavaly az ő saját testvére szült). Nem tudom, hogy legbelül mit él át, de nekünk sosem mutatja, hogy fáj neki. Pedig biztosan néha a poklokat élte át.

92. b4b1d52444 (válaszként erre: 91. - 4975ebdc2f)
2016. aug. 8. 22:17
Ott a pont.
91. 4975ebdc2f (válaszként erre: 82. - Massalhangzo)
2016. aug. 8. 22:09
Élőben is nehezen viselem az ilyen embereket!Dogoljon meg a szomszéd tehene is, micsoda mentalitás! Bármennyire is felsőbbrendűnek hiszi magát, nem az! Ez nem december 6.a hogy ő jó kislány volt neki az jár!!!! Hogy gyereke legyen. A másik nem érdemelte meg....URAM ISTEN!Értem én hogy trauma volt, de azt gondolom a fájdalom kihozza a valódi személyiségét,nem lesz más, csak nem uralkodik magán
2016. aug. 8. 21:30
Az, hogy neki igen, az nem jelenti, hogy neked nem. Csak nem most. Nem kellene, hogy fájjon az ő "igen"-je.
89. massalhangzo (válaszként erre: 88. - Pengő Gyöngyi)
2016. aug. 8. 21:06

szerintem aki sokat vart babara, sokat kuzdott erte, annak rogton a sajat erzesei jutnak eszebe, azert irja, hogy megerti es kitartast. mert annak csak a sajat erzesei elevenednek fel, es nem a masik no ocsarlasa tunik fel az irasbol


nekem peldaul az tunt fel rogton, mennyire rossz hazassaga, rossz elete lehet annak a nonek, ha a ferjenek rogton az a reakcioja, hogy vetesd el a gyereket, mikor meg ki sem derult, hogy terhes-e a no. annak a nonek milyen elete lehet, milyen parja van, milyen parja volt

88. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 85. - Massalhangzo)
2016. aug. 8. 21:00

Persze, nem vagyunk egyformák. De próbálom megérteni, hogy neki ez borzasztóan fáj.

Mi hosszú évekig vártunk babára, konkrétan 9, ebből 5 év lombik. De senkiből nem átkoztam ki a gyereket én sem. A dohányzó terhes nőket utáltam, de annyi volt, hogy elmentem mellettük, aztán kész. Sógornőm annak idején rettegve hívott fel, hogy biztosan nagyon szomorú leszek, de kisbabát vár... Mondom: hülye vagy?? :)) Nagyon boldog voltam, vele örültem. Tudtam, hogy egyszer nekem is lesz, bár nem csak egyet akartam, de így alakult az életem.

Vannak gyengébb meg erősebb emberek. A rosszindulatot egyébként én is gyűlölöm, de ebből az írásból inkább valami keserű bánatot érzek ki. Lehet, hogy tévedek.

87. PöttyösPanka (válaszként erre: 78. - 4975ebdc2f)
2016. aug. 8. 20:51

Amikor azt írtam, hogy nem kell egyetértenünk, azt te úgy értelmezted, hogy azt mondom, aki mást gondol, le ne merje írni? Hahó, szövegértés.

Amúgy meg ha szó szerint veszed a cikket, biztosan csupa rosszindulat. Viszont ha kis empátiával nézed, egyből meglátod a sorok mögött a szerencsétlen, elkeseredett nőt. Még akkor is, ha orvosilag nem igazolt az elkeseredése.

86. enigma. (válaszként erre: 71. - Massalhangzo)
2016. aug. 8. 20:50

Ez egy fontos gondolat, amit itt leírtál, hogy "neki sem jobb a sorsa" (mármint annak, aki könnyen teherbe esik). Tényleg mindenkinek megvan a maga keresztje, mindenkinek más a gondja, és mindenkinek a maga fájdalma vagy nehézsége a legnagyobb.

Lehet, hogy valaki ránézésre gondtalan és vidám, közben meg a poklok poklát éli meg.

85. massalhangzo (válaszként erre: 81. - Pengő Gyöngyi)
2016. aug. 8. 20:48

biztos vagyok benne, hogy sok olyan no veszi korul, akinek van gyereke. egyaltalan nem ertem, hogy mas szulesere, terhessegere miert kell bezzegelni. ha nekik nem jott meg ossze, ha elvetelt, annak oka van, naluk van gubanc. nem azert nem tud kihordani (meg) egy gyereket, mert mas meg igen


en is veteltem mar el, nem lattam benne osszeeskuves elmeletet, sem vilagvege tragediat. mert akkor az a magzat nem volt eletkepes. senki nem bont pezsgot ilyen esetben, de mast gyulolni ezert az a sajat rossz termeszetet mutatja


mint irtam elobb, azt kene erezni a tortenetbol, sajnalni a not, akinek nem jon ossze es elitelni azt, aki rossz anyakent el, de megsem ez jott le a cikkbol, nem veletlenul

84. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 75. - Massalhangzo)
2016. aug. 8. 20:47
:DD
83. enigma. (válaszként erre: 77. - C73db520ef)
2016. aug. 8. 20:45
Egy év sikertelenség után "szokás" elkezdeni vizsgálódni, ha nem jön össze a baba.
82. massalhangzo (válaszként erre: 78. - 4975ebdc2f)
2016. aug. 8. 20:36
nekem is csupa rossz erzes volt olvasni, egyaltalan nem tudtam sajnalni, hogy nem jon ossze egy eve a baba, pedig azt kellett volna ereznem. es nem tudtam utalni azt a not, aki mar ki tudja hanyadszor esett teherbe, es allitolag elhagyta ket gyereket, pedig milyen rossz szinben festette le
81. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 72. - Massalhangzo)
2016. aug. 8. 20:36

"Tegnap tudtuk meg, hogy az egyik családtag babát vár. Január 9-re várja.

A mi kicsikénk január 14-én érkezett volna, ha nem hagy itt bennünket.

Ami azonban még ennél is jobban fáj, hogy ez az "anya" az első két gyermekét elhagyta."


Ez nem szimplán várakozás, hanem van benne tragédia is, mert ha jól értelmezem, elvetélt a cikkíró. Traumaként pedig érheti, hogy a másik nő halomra szüli a gyerekeket, akiket nem is akar felnevelni.

80. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 78. - 4975ebdc2f)
2016. aug. 8. 20:33
Szerintem totál a mélyponton lehet a csaj. Én csak erre tudok gondolni. Hogy egyébként rosszindulatú-e, azt nem tudhatjuk.
79. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 73. - PöttyösPanka)
2016. aug. 8. 20:32
Egyetértek :)
78. 4975ebdc2f (válaszként erre: 70. - PöttyösPanka)
2016. aug. 8. 20:29
Ha valaki kiírt egy fórumot,ugye nem várja hogy csupa hatba veregetest kap ? Jó vagy szuperül csináltad! De ha más máshogy gondolja miért ne lehetne leírni?Ez a cikk csupa habzoszaju rosszindulat, egyáltalán nem az jut az ember eszébe hogy" szegény nő"! Inkább az hogy gonosz és irigy.Pedig enigmanak igaza van , senki nem szüli meg az ő babáját. Attól hogy másnak van neki is lehet!!!!! Legyen is, és nyugodjon le a lelke!
77. c73db520ef (válaszként erre: 72. - Massalhangzo)
2016. aug. 8. 20:26
Emlekezetem szerint orvosilag a 3 ev
76. PöttyösPanka (válaszként erre: 75. - Massalhangzo)
2016. aug. 8. 20:24
Ez így van :D
75. massalhangzo (válaszként erre: 74. - PöttyösPanka)
2016. aug. 8. 20:22
de az egeszen mas, egy idegbeteg fodrasz az eletveszelyes :D
74. PöttyösPanka (válaszként erre: 72. - Massalhangzo)
2016. aug. 8. 20:20
A fodrászom a második hónap sikertelen próbálkozás után már bőgött :/ Még szerencse, hogy harmadikra összejött neki, különben biztos idegösszeroppanást kapott volna :D
73. PöttyösPanka (válaszként erre: 69. - Pengő Gyöngyi)
2016. aug. 8. 20:17
Oké, akkor tényleg nem vagyok érthető. Én csak azokat a rosszindulatú kommentelőket nem értem, akik semmit sem tesznek hozzá a témához, csak két tőmondatban kinyilatkoztatják, hogy a forumindító hülye/gáz/irigy/stb. Ennek nincs értelme. Az ilyen tényleg csak ítélkezni jön, hogy felsőbbrendűnek érezhesse magát. Konkrét hozzászólásokat nem jelölök meg, mert nem akarokszemélyeskedni. Azokat tisztelem, akik kulturáltan kifejtik a véleményüket, és persze nem kell egyetértenünk.
72. massalhangzo (válaszként erre: 57. - Pengő Gyöngyi)
2016. aug. 8. 20:15
azert ha valaki egy eve probalkozik teherbe esni es meg nem sikerult, az se nem tragedia, se nem trauma, ne essunk tulzasokba
71. massalhangzo (válaszként erre: 56. - Györgyi73)
2016. aug. 8. 20:14
ez a jobbik eset, ha kiirja, aztan rajon, hogy tenyleg hulyeseg emiatt keseregni, mast szapulni, mert annak sem jobb a sorsa, csak azert, mert kepes konnyen teherbe esni
70. PöttyösPanka (válaszként erre: 68. - Pengő Gyöngyi)
2016. aug. 8. 20:09
Igen, lassan nincs értelme felvetni egy problémát, hacsak az ember nem azt akarja, hogy sorba lehülyézzék. Ezek után én sem szívesen néznék vissza a fórumomba.
69. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 65. - PöttyösPanka)
2016. aug. 8. 20:05
Éppen azt írta gribedli, hogy nem csak a nő felelőssége, hanem mindkettőjüké egyformán.
68. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 67. - B4b1d52444)
2016. aug. 8. 20:02
Én is azt gondolom, hogy így van, de lehet, ő csinálja jól. Én általában megbánom, ha kiírok egy fórumot a problémáimról.
2016. aug. 8. 18:52
Az azért érdekelne, hogy melyikőtök a cikkíró. Egyértelmű, hogy ezen a néven csak a cikk beküldése miatt regisztrált, de feljönni így már nem fog. És a saját nicknevén meg figyeli a fórumot és még írogat is. Ide a bökőt, ha nem így van.
66. b4b1d52444 (válaszként erre: 64. - PöttyösPanka)
2016. aug. 8. 18:51
Ez az egész akkor sem ért meg egy cikket. Egy önálló cikket. Röhej, hogy manapság bárki írhat ilyet... Érthetetlen számomra. Menjen panaszkodni az egyik babás fórumba, de ezért cikket írni, ráadásul ilyen silányat? Na ne röhögtess már. Ráadásul tipikus iskolapéldája a magyar mentalitásnak. Ha nekem nem sikerül teherbe esnem, akkor másnak se sikerüljön. Képzeletbeli pacsi az ilyennek.
65. PöttyösPanka (válaszként erre: 42. - Gribedli***)
2016. aug. 8. 18:46
Én nem azokat a hsz-eket tartom rosszindulatúnak, amiben a férfi felelősségét hozzák fel. Ilyet nem is írtam.
64. PöttyösPanka (válaszként erre: 51. - Massalhangzo)
2016. aug. 8. 18:43
Igazából ez nem a féltékenységről szól, hanem arról, hogy a belül fortyogó, emésztő, tehetetlen rossz érzést egy könnyebben elviselhetőre cseréli. Ez az érzés pedig a düh és valami más hibáztatása. Szerintem a cikkíró nem a másik nőt hibáztatja, hanem a sorsot.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook