Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ősz hajszálak, segítsetek!! fórum

Ősz hajszálak, segítsetek!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
134. gribedli*** (válaszként erre: 133. - .jucus.)
2016. aug. 8. 16:30
:D
133. .jucus. (válaszként erre: 130. - Gribedli***)
2016. aug. 8. 16:01
Nagyon köszönöm a választ és a tpoikajánlót is. Tündér vagy. :)
132. szöszicica32 (válaszként erre: 130. - Gribedli***)
2016. aug. 8. 15:15

Olyan jól leirod,hogy kedve lesz az embernek fodrasznak lenni.

Én hatodikban még fodrasz akartam lenni csak nem volt meg hozza az atlagom. :-(

131. gribedli*** (válaszként erre: 127. - Coreyhaim)
2016. aug. 8. 14:54

Igen, hivatalosan 12%nál többet nem szabad használni higításra, ez még nálunk is így van, pedig más ország, csakhogy nem mindenki tartja be. De ha megnézed, szinte az összes világos szőke festékre a maximum a 12%.


Sőt, nálunk más mértékegység van, nem %, hanem volume, pl a sebfertőtlenítőre is azt írják, hogy 10 vol ez 3%-ot jelent (3%os peroxid)

130. gribedli*** (válaszként erre: 128. - .jucus.)
2016. aug. 8. 14:49

Jó ötlet a melírozás és ha nyár vagy, egy hamvasító sampon nem árt. Van egy topik, az a címe, hogy "Fodrász vagyok, segíthetek?", Anda39 indította, ő fodrász és mindig szokott válaszolni.


Szerintem más mód nincs, ha hirtelen akarsz hajszínt váltani, le kell szivatni, ha viszont megelégszel azzal, hogy szép lassan lenöveszted a sötétbarnát, akkor melír(és a melír közti részekre sötétszőke/ezüstszőke alapszín, ami csak a lenövésen fog látszódni, a sötét részen nem), és így hónapról hónapra a sötét rész lenő, kifakul, az alapszín meg végre az ezüstszőke lesz.


Nézz be a topikba, amit írtam, Anda sokkal többet tud mondani erről!:)

129. gribedli*** (válaszként erre: 126. - Coreyhaim)
2016. aug. 8. 14:38

Nem, csak sülve főve együtt voltam a fodrászommal egy időben és neki vannak barátai, akik Coppolánál dolgoztak gyakorlaton, ők mondták. Voltam én is abban a fodrászatban de nem kértem shatusht mert haj nélkül jöttem volna ki, egy hennás pakolást kértem akkor és egy vágást, na az a vágás is olyan volt, hogy 2 perc, itt ott belenyírbált de végülis tök jól nézett ki mert utána besütötték meg minden, mikor kiléptem az utcára, állandóan a kirakatban néztem, hogy milyen szuper, csak mikor ugyanezt otthon kellett megcsinálnom az első hajmosástól kezdve, nem voltam hozzá olyan profi szóval sehogyse állt, csak beszárítottam és slussz, de akkor pont az volt a divat, látszott a vágás típusa, még dicsérték is, hogy jé, de jó a séród, meg hű, Coppola, hú... Én meg alig vártam, hogy lenőjön:)))


Egyébként jót röhögtünk ezen a fodrászommal utólag!


Vagy 6-an dolgoznak egy emberen: első tupíroz, második felteszi a pakolást/festéket, másik lemossa, aztán jön a fodrász, aki csak vág, utána 1 másik megszárítja és egy megint másik csak besüti, minden kis műveletre külön ember, mint egy futószalag.

128. .jucus. (válaszként erre: 125. - Gribedli***)
2016. aug. 8. 13:44

Szia! Én most voltam színtanácsadáson, lágy nyár típus vagyok. ( nyár-ősz).

A hajammal kéne nekem is kezdeni valamit, évek óta festve van, sötétbarnára ( ez az eredeti hajszínem), viszont jobban állna kicsit világosabb hamvas barna, vagy sötétszőke.

Ősz vagyok már kb.30-40%-ban.


Én is a melíren gondolkodom, mert más megoldást nem látok, a festett sötétbarnát nem lehet világosabbra festeni, csak szőkíteni...


Van valami ötleted? Köszönöm. :)

127. coreyhaim (válaszként erre: 125. - Gribedli***)
2016. aug. 8. 13:34
azért a 12 % os oxival is lehet sszökiteni.... sőt , vannak már szökitökrémek is......
126. coreyhaim (válaszként erre: 125. - Gribedli***)
2016. aug. 8. 13:33
fodrász vagy ?
125. gribedli*** (válaszként erre: 121. - Coreyhaim)
2016. aug. 8. 12:27

Igen, 35%-os tömény peroxid (amit tilos hajra tenni amúgy), ezzel keverik ki a szőkítőport. Ennek 2 funkciója van: gyorsaság, mert ha csak 10 percig kell fent hagyni, több ember haját meg tudjàk csinálni hamarabb, több frizura=több pénz, gyorsaság=elégedett vásárló. Az, hogy leég a hajuk, lényegtelen, a mediterrán haj nagyon vastagszálú és sűrű, meg se kottyan neki:D


A másik funkciója az, hogy csak ezzel lehet leszivatni a hennát. Az Aldo Coppola fodrászat mindig arról volt híres, hogy milyen sok ápolószerük van és ezek milyen jók meg minden, nagy részük hennát tartalmaz, ezért amikor lecsengett a henna divatja vagy amikor valaki megunta a vöröses beütést és meg akart szabadulni tőle, nem volt lehetséges a szokásos szerekkel, mert a henna pigmentjei ugye a keratinos részbe is felszívódnak.


Ekkor jön a képbe a tömény peroxid. Mondjuk ezt nem szokták elmondani az összes vendégnek, hogy ezt teszik a hajukra, de azért tudja mindenki, hiszen rengeteg gyakornok is dolgozik náluk, azok meg kiszivárogtatták:D


Mivel töményen a fejbőrt is kiégetné(és ott többet nem nő haj) de a haj max leég, levágják, visszanő, ezért azoknak a fodrászoknak, akik így dolgoznak, létfontosságú, hogy a lenőtt haj még jó sokáig divatban legyen, mert így csak a hajvégekre kell tenni a cuccot.

124. gribedli*** (válaszként erre: 123. - 2ab16d5612)
2016. aug. 8. 12:17
Igen, igen, a balayage az egy melír, vagyis olyan lenőtt haj, ami melíros lenőtt, az ombre szintén lenőtt, de nem melírosan, hanem egyenletesen, mintha belemártották volna a festékbe, aztán ezen belül lehet ennek is átmenete hogy a vége világosabb, a közepe kevésbé de a lényeg az, hogy az egész hajat érinti, nem csak tincseket. Ja, megvan, szokták a melírost még sombre-nek is hívni (soft ombre)
123. 2ab16d5612 (válaszként erre: 122. - Coreyhaim)
2016. aug. 8. 11:41
Vegülis ugyanaz csak kicsit más a tecnika ahogy készül. Míg a sima ombre kissé olyan mintha a haj véget belemártották volna a festékbe a balayage egy természetesebb verziója. És egyben a technika (ahogy készül) elnevezése :)
122. coreyhaim (válaszként erre: 120. - Gribedli***)
2016. aug. 8. 10:54
én is gondoltam hogy ugyanaz, valaki szerint nem, de videókban elég hasonló
121. coreyhaim (válaszként erre: 120. - Gribedli***)
2016. aug. 8. 10:54
35 % ost ??? hogy hogy ?
120. gribedli*** (válaszként erre: 119. - Coreyhaim)
2016. aug. 8. 10:26

Azért nem kenôdik össze mert csak 10 percig hagyják rajta, viszont tovább nem is lehet mert 35%os hidrogénperoxidot használnak.


A balayage az az ombre, a kettô ugyanaz, nálunk az ombrét hívják balayage-nak, vagyis ezt a mesterséges "lenôtt" hajat.

119. coreyhaim (válaszként erre: 118. - Gribedli***)
2016. aug. 8. 10:08
van ez a bailage vagy mi, ott meg nemis használnak fóliát semmit.. fura hogy nem kenődik össze a haj.. nyilván már profik csinálnak ilyeneket. Amerikai fodrász szalonokban lattam ilyet.
118. gribedli*** (válaszként erre: 113. - Coreyhaim)
2016. aug. 7. 17:55
Igen, papír, mert az nem forrósodik fel mint az alufólia, vagy pedig a shatush technika: feltupírozzák az egész hajat és a tupírozott tincsekre kennek egy kis festéket, "bemaszatolják", majd kifésülik és lemossák. Ez nagyon természetes hatást ad, csak ugye kitépik a fele hajat vele. Milánóban a Coppola szalonban így csinálják, igaz, már sokan lekoppintották tőlük.
117. coreyhaim (válaszként erre: 115. - Magdalénia)
2016. aug. 7. 15:20
:)
116. Magdalénia (válaszként erre: 115. - Magdalénia)
2016. aug. 7. 14:42
jav: szólok
115. Magdalénia (válaszként erre: 113. - Coreyhaim)
2016. aug. 7. 14:42

Sajnálnám, ha megszűnne. Szólók a fodrásznak, hogy ki ne dobja, mert nem lát többet. :)

A csíkos melír nem szétterjedt, nem ad teljes tónusú hatást.

114. Magdalénia (válaszként erre: 111. - Szöszicica32)
2016. aug. 7. 14:37
Ige, szakadhat a hajszál.
113. coreyhaim (válaszként erre: 111. - Szöszicica32)
2016. aug. 7. 13:56
én egyébként már rövid hajnál sem láttam, hogy sapkával csinálják... valaki lehet, de már modernebb módszerek vannak :) már a fólia sem divat, van egy másik , fehér papir,nemtudom mi a neve, de egyre többen azt ( is ) használnak.
112. fincsi5 (válaszként erre: 110. - Magdalénia)
2016. aug. 7. 13:52
Pedig távol áll tőlem, de ezek szerint nem is baj. DD
111. szöszicica32 (válaszként erre: 81. - Magdalénia)
2016. aug. 7. 13:28
Hosszú hajnál azt nem csinaljak. Nem tudják csinálni mert a sapka alá szorul a haj es nem tudja kihúzkodni.
110. Magdalénia (válaszként erre: 109. - Fincsi5)
2016. aug. 7. 12:57

Ha bemegyünk egy ruhaboltba, van ott minden, és mégsem találunk egy magunkra illő fazont.

Eladói hozzáállás, hogy "ennek semmi sem jó". :D

109. fincsi5 (válaszként erre: 108. - Moonlight13)
2016. aug. 7. 11:57
Az összes hozzászólása arról szólt, hogy mi miért nem jó neki, meg drága, meg mittomén, de nekem 8.
108. moonlight13 (válaszként erre: 95. - Fincsi5)
2016. aug. 7. 11:48
Szerintem ez nem hiszti volt, csak közölte, hogy milyen haja van, és melyik frizura nem áll neki jól.
107. fincsi5 (válaszként erre: 106. - Coreyhaim)
2016. aug. 7. 11:47
Akadunk.
106. coreyhaim (válaszként erre: 95. - Fincsi5)
2016. aug. 7. 10:23
jesszusom, micsoda kedves emberek? :) azért mert valaki leírta, neki vékonyszálú a haja :DD húh
105. gribedli*** (válaszként erre: 102. - Érdekes73)
2016. aug. 7. 10:19
Ez a link is jó! Nekem egy régesrégi usborne könyvem van, ahol mindenre kitér és mellékelve van egy összehajtogatható paletta, amit az ember vihet magával. Emlékszem, hogy amikor nagyon belevetettem magam a témába, hogy márpedig a típusom szerint fogok vásárolni, olyan 15 évvel ezelőtt, az eladók rendszerint csak pislogtak mert nem értették a különbségeket:D
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook