Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen nem vényköteles hüvelykúpot használtok gombás fertőzésre? fórum

Milyen nem vényköteles hüvelykúpot használtok gombás fertőzésre? (tudásbázis kérdés)


26. coreyhaim (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2016. aug. 5. 22:10
igen tudom, én mind 2 öt szerettem volna, tenyésztés is, illetve kenet is.. mivel adott gombára is kupot, gyógyszert, de baktériumra is ..
25. Guruljka (válaszként erre: 24. - Coreyhaim)
2016. aug. 5. 21:37

Vannak konkrét tünetek, amik tipikusak, gondolom.

Én láttam már nőgyógyászt, aki nem restellte ott helyben megnézni a mikroszkópon a frissen levett kenetet. Tenyészteni inkább bacit szoktak.

24. coreyhaim (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2016. aug. 5. 14:43
én is kértem tenyésztést, nem csinalt, azt mondta, egy nögy tudni kell felismerni mi az ..mondom jaaa igy ránézésre ??? abban egyetértek hogy amig megjön az eredmény kb 2 hét én ugy nem maradhatok, szóval valami kell, mert meghaltam volna a viszketésatöl de ha még külön pénzt is adok hogy vegyen mintát vagy kenetet, nem értem még akkor is nehezükre esik..........
23. Guruljka (válaszként erre: 22. - Aliz73)
2016. aug. 5. 14:38

És szintén nem vényköteles.


Orvos nélkül elég nehéz a döntés.

22. Aliz73
2016. aug. 5. 14:18

Gynoxin 2%hüvelykrém és kúp.

Ez is nagyon jó.

2016. aug. 5. 14:16

Megértem. Elvileg a nőgyógyásznak fel kellene ismernie a gomba fajtáját, de nem biztos, hogy sikerül meghatároznia, Még a leginkább, ha kenetet vesz, és mikroszkóp alatt meghatározza. És utánanéz. Sokszor az orvos is javasol olyat, amiért jutalmazza a gyógyszert előállító cég, holott nincs meggyőződve a hatásosságáról. Vagy csak ő is ember, és beleesik a reklámok csapdájába. Nekem kicsit gyanús is a Canesten, mert rengeteget költenek reklámra, ugyanakkor én személyesen még nem sok pozitív tapasztalatot szereztem róla. (Egy esetben volt hüvelygomba nálam, akkor a nőgyógyász által felírt Klion használt pár nap alatt. Rohantam az orvoshoz, mert a tünetek között erős viszketés is volt.) :D


Itt egy gomba-lista, gyógyszerész írta állítólag:


[link]

20. 989059ae1f (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2016. aug. 5. 13:49
Hát nem tudom, nekem eddig minden gyógyszer vagy kúp segített, amit a nőgyógyász írt fel. És úgy vagyok vele, hogy akkor a bevált nőgyógyásznak inkább megmutatom, mint egy idegen bőrgyógyásznak.
2016. aug. 5. 13:45

Azt az orvos tudja eldönteni, hogy melyik fajta gomba garázdálkodik odalenn. A Canesten is csak akkor jó, ha a megfelelő gomba ellen vetik be.

Persze előfordulhat, hogy az orvos nem jól határozza meg a gombát.

Volt a családban olyan makacs bőrgomba, amire végül egy kórházi bőrgyógyász adott kenőcsöt (nem is receptet, hanem magát a kenőcsöt egy dobozban), ami végül azonnal használt, előtte sok orvos kapásból a Canestent vetette meg, feleslegesen. Szóval nem is nőgyógyászhoz mennék, hanem bőrgyógyászhoz. A gomba inkább az ő szakterületük.

18. 937a2a883a (válaszként erre: 15. - 989059ae1f)
2016. aug. 5. 13:37

Remélem fog használni. :) Vagy legalább enyhíti, amíg dokihoz jutsz.

Nekem sajnos nem szokott segíteni. Volt pár évem, amikor a vénykötelesek is csak átmenetileg használtak és ki-be jártam a nőgyógyászhoz.

17. 989059ae1f (válaszként erre: 16. - Csicsi25)
2016. aug. 5. 13:23
Köszönöm, meg is próbálom!
16. Csicsi25 (válaszként erre: 15. - 989059ae1f)
2016. aug. 5. 13:14
A krémet most rögtön is használhatod, estig legalább valamelyest enyhíti a tüneteket.
2016. aug. 5. 12:59
Most voltam gyógyszertárban, vettem Canesten Kombi 200 mg gyógyszert, három kúpot és egy krémet tartalmaz. Este kipróbálom, ha egy kicsit enyhíti, már annak is örülök. De a gyógyszertárban azt mondták, hogy hatásos. Ha nem lesz jobb, kedden megyek a nőgyógyászhoz, de egyelőre bízom a Canestenben.
14. 937a2a883a (válaszként erre: 9. - 989059ae1f)
2016. aug. 5. 12:50
Mióta? Én ősszel vettem, akkor még nem kellett hozzá recept.
13. coreyhaim (válaszként erre: 10. - Fanatic)
2016. aug. 5. 12:35
ez is vényköteles sajnos, nekem most irták fel
12. coreyhaim (válaszként erre: 5. - 989059ae1f)
2016. aug. 5. 12:30
cansten semmire sem jó... viszont pimafucort krém kivülröl , nagyon jó 3 féle összetevő, igaz van benne kortikoszteroid is, de azonnal enyhiti a viszketést. csak ez a jó nekem ilyenkor
2016. aug. 5. 12:22
hu épp aktuális sajnos... pár napja valami iszonyat égő viszketés jött rám. ( sajnos nekem midnig is voltak ilyen panaszaim de ennyire durva ritkán. hogy még a papir törlés is fáj.. ) mitöl lobbant be ? jó kérdés ...( pasi nincs stb ) kaptam micosyst gynot, ezt a cnst, meg kliont 10 napig... remelem elmulik. a mycostistet még nem vettem be, nem akarnám a másik bogyóval keverni de sztem be kellene. amugy régen a pimafucin kúp volt jó nagyon de már nincs forgalomban
10. Fanatic (válaszként erre: 1. - 989059ae1f)
2016. aug. 5. 12:02
CNS kúp
2016. aug. 5. 11:51
Az a baj, hogy a Pevaryl-G vényköteles. :-(
8. 41b7982b83 (válaszként erre: 1. - 989059ae1f)
2016. aug. 5. 11:50

Multi Gyn ActiGél vagy a Idelyn Beliema krém, kúp mindkettő nagyon jó, megelőzésre is, együttlét után használva.

A rózsaméz, vagyis a boraxos ecsetelő is nagyon jó tűzoltásra, de azt csak akkor ajánlom ha nem tudsz kifejezetten olyan terméket beszerezni, ami direkt ilyen problémára van.

7. 937a2a883a (válaszként erre: 3. - Csicsi25)
2016. aug. 5. 11:41
Osztom a tanácsod. :) Nekem is a Pevaryl szokott használni. Illetve én is szoktam alkalmazni a teafaolajat.
2016. aug. 5. 11:41
Én a rózsamézet is jó szívvel ajánlom,pár száz forintért lehet venni a gyógyszertárban,és tényleg csodaszer,pedig én sem hittem benne. Jó persze,ha már olyan szintű,hogy kell a gyógyszeres kezelés,akkor én is azt használom,de ha még kezdetleges a dolog,vagy utána is érdemes használni,akár megelőzésképpen is.
2016. aug. 5. 11:39
Köszönöm szépen a válaszokat! Az a baj, hogy nem tudom már, mit írt fel az orvos, mert legutóbb egy évvel ezelőtt volt. És annyira zavar, hogy sírni tudnék ettől az érzéstől. Ezért is szeretnék jövő keddig használni valamit, mert megőrülök.
2016. aug. 5. 11:29
Canesten,Candibene,Pevaryl,Betadine de jobb lesz ha majd a dokid megmondja.
2016. aug. 5. 11:28

A Pevaryl-G-t tudom jó szívvel ajánlani. Sokkal jobb, mint a Canesten. Ez egy 3 éjszakás kúra. Utána pedig ajánlom a Teafaolajos lemosást minden nap. Évek óta használom és nagyon-nagyon jó!


Mielőbbi jobbulást!

2016. aug. 5. 11:22
Sajnos kiújult a hüvelygombám, de az orvosom csak jövő héten fog rendelni. Szeretném megkérdezni, hogy ismertek-e olyan hüvelykúpot ami hatásos, de nem vényköteles?
2016. aug. 5. 11:21
Milyen nem vényköteles hüvelykúpot használtok gombás fertőzésre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook