Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Balkáni mentalitás fórum

Balkáni mentalitás (beszélgetős fórum)


16. kristo_f (válaszként erre: 9. - Channa*)
2016. szept. 11. 18:31
A 80-as években Ny-Németországban egyes mozikban is lehetett dohányozni
2016. szept. 11. 17:56

Micsoda szerencse,hogy olyan messze van az a Balkán ...

Igy a mentalitásuk se ragadhat ránk ;-)

14. csikil4ny (válaszként erre: 4. - Pista55)
2016. szept. 11. 16:52

Ennyi sületlenséget rég olvastam egy helyen.


A balkáni mentalitás a kulturálatlan, primitív viselkedést födi.

13. Magdalénia (válaszként erre: 2. - 8180667fb6)
2016. aug. 4. 22:53

Aki mondja, sokszor az sincs vele tisztában, de sérteni akar. Én vademberre asszociálok.


Nem fordult elő, hogy egy honfitársamra használjam ezt a kifejezést, ha valami nagyon nem tetsző dolgot csinál.


A Nyugatnak minden Balkán, ami keletre van tőle.

A médiában gyakran felbukkan.


Talán hasonlít a "paraszt" szavunkhoz, amit mi használunk, esetenként indokolatlanul is pejoratív értelemben.

12. gribedli*** (válaszként erre: 9. - Channa*)
2016. aug. 4. 18:49

Igen, az AHOGY sem mindegy, de más országokban is ahol sokan dohányoznak van, aki így, van, aki úgy teszi, pedig közük nincs a Balkánhoz, úgyhogy ezt nevezhetjük primitívnek, stb de végülis nem a balkáni felfogáshoz tartozik.


Az adat igaz, csak a bolgár nők előzik meg a magyar nőket de ez nem tudom, hogy kinek és minek köszönhető.

11. pista55 (válaszként erre: 7. - Gribedli***)
2016. aug. 4. 17:17

Ez nem az én véleményem volt csak ezt találtam róla.

Mondjuk az már lehet balkáni ha a meccsen megkéselnek.:))

10. pista55 (válaszként erre: 6. - 31bc25d879)
2016. aug. 4. 17:15
Nekem is ez jött be elsőre.
9. Channa* (válaszként erre: 7. - Gribedli***)
2016. aug. 4. 17:15
Nem a dohányzás a balkáni mentalitás, hanem az, ahogy teszik. Tehát, attól, hogy én dohányzom, nem vagyok balkáni, mert, ha cigizek, akkor figyelek arra, hogy hol vagyok. Buszmegállóban, zárt helyen, stb. nem dohányzok. Itthon is az erkélyen teszem ezt, a melóhelyen pedig a kijelölt helyen, kint az utcán.
8. Channa* (válaszként erre: 6. - 31bc25d879)
2016. aug. 4. 17:13

Szerintem is ezt jelenti!

Kicsit kibontom az általad írt fogalmakat....

A balkáni tulajdonságú ember nem tud viselkedni (buta, primitív), azaz dohányzik a tömegközlekedésen, a sport rendezvényeken, stb.

Balkáni módon élnek, mert vagy nem ismerik vagy nem tehetik meg, hogy legyen pl. angol wc-jük, kádjuk. Nem az utolsó divat, de még az 1980-as évek divatját sem követik, mert vagy nem tudják megvenni, vagy úgy vannak vele, hogy jó ez így is.

És még sorolhatnám.

Nem az irigység, a magamutogatás, dicsekvés, ami balkánivá tesz valakit.


És szerintem a magyarokat nem sorolják ebbe a kasztba.

7. gribedli*** (válaszként erre: 4. - Pista55)
2016. aug. 4. 16:48

A cigizés a franciákra is jellemző, de az igaz, hogy Európában a nők közül a bolgárok cigiznek a legtöbbet, őket szorosan követik a magyar nők.


Amúgy az, hogy valakinek mennyire kiejthető a neve vagy sem, nem függ össze a mentalitásával, szóval attól, hogy balkáni a neve még nem biztos, hogy balkániasan viselkedik:)

2016. aug. 4. 16:44
Szerintem meg, régies, szegényes, egyszerű, kezdetleges, buta, primitív a jelentése.
5. gribedli*** (válaszként erre: 2. - 8180667fb6)
2016. aug. 4. 16:40

Szerintem nem az irigység a főbb balkáni vonás, hanem inkább az olyanok, hogy ki kell rakni mindig, ami van, meg kell mutatni, hogy mije van valakinek, vagizni kell mások előtt. Pl ilyenek, hogy ha van sok ékszered, nem kötelező mindig az összeset magadra aggatni, ettől még nem látszol szegényebbnek, nem fogja senki azt hinni, hogy neked csak az van.


Kivétel a balkáni.


Másik: mi az, hogy "tavalyi divat"?? Ilyet csak balkáni mentalitásúaktól hallasz, hogy ez már nem jó, mert tavaly volt divat (hiszen a divat nem gyökeresen egyik évről a másikra változik, hanem nagyon átmenetesen).


De még tudnék mondani ilyeneket. Mindig megkérdezni, hogy "mennyibe került??" Ha az utcán vannak, vagy ácsorognak, csak ordibálva lehet komunikálni. Ha mennek valahova, az vonulás.


Vagy a lagzi, a mindent bele lagzi, vidámparkkal, búcsúval együtt, ez a "meg kell mutatni, hogy telik" (sőt, TELLLIK!:D), minden olyan csiricsáré, a visszafogottságot nem ismeri a balkáni felfogású, legyen az hétköznapi vagy ünnepi dolog, mindig el kell túlozni.


Meg még az is, hogy "szégyen" a munka, pl azon kívül, hogy meg kell mutatni, hogy mije van, ki kell hangsúlyozni, hogy mindezért NEM dolgozott meg.


Amúgy meg ennek megvan az ellenkezője is, azok, akik büszkék arra, hogy dolgoznak, és hogy ők mindenkinél többet és jobban dolgoznak, szóval a balkáni mentalitás ellenkezője, ezek olyanok, hogy még amikor marhára nem csinálnak semmit, és nem okvetlenül dolgoztak meg a javaikért, mintha szégyellnék, hogy VAN, ezért úgy csűrik csavarják, hogy mennyit dolgoznak, magyarázkodnak, csakhogy nehogy az emberek azt higgyék, hogy nem érdemelték meg :DDD


Összefoglalva ennyi. A régi Jugoszláviára de az ukránokra is jellemző a balkáni felfogás, a bolgároknál, albánoknál, és még belevenném az olaszok közül a nápolyiakat is.


Egyszerűen a balkáni úgy fogja fel hogy ERÉNY, amit egy más felfogású ember úgy, hogy CIKI. Aztán az irigység, kibeszélés, a korrupció stb máshol is jelen vannak, ezért én sem mondanám, hogy csak az lenne balkánias, inkább egy csomó más dolog összessége is, amiket megpróbáltam felsorolni de nem tudom, sikerült-e:)

2016. aug. 4. 16:33
3. unom (válaszként erre: 2. - 8180667fb6)
2016. aug. 4. 16:04

Nekem elsősorban a baksiskultúra jelenti a Balkánt.

Ami a bolgár vámosban és a magyar orvosban ugyanúgy megvan, de nyugatabbra értelmezhetetlen.

2016. aug. 4. 15:53

Milyen az a balkáni mentalitás?


Rengeteg hasonló kijelentéssel találkozom a mindennapi életben,és itt gyakori kérdéseken egyaránt,de még mindig nem tudom definiálni pontosan milyen is az a balkáni mentalitást.


Legtöbb ember az irigy tulajdonsággal érvel. Én Angliában élek,és ott is vannak irigy emberek,legyen az brazil,spanyol,orosz vagy vietnámi.


Mivel járultunk hozzá,hogy a világ,az emberek,de még a magyarok is egy kelet-európai,balkáni országba csoportosít be?


A kérdés nem provokatív.

2016. aug. 4. 15:53
Milyen az a Balkáni mentalitás?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook