Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas prolaktin szint fórum

Magas prolaktin szint (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
2544. dondi79 (válaszként erre: 2543. - Ágio8405)
2010. dec. 5. 16:58
ennek nagyon örülök hogy eszedbe jutottam:)!De megpróbálok sűrűbben írni.puszi
2543. Ágio8405
2010. dec. 5. 15:01
Dondi épp ma jutottál eszembe hogy Te is rég irtál. Örülök hogy kezd alakulni a dolog. Biztos hamar fog sikerülni. Írj gyakrabban!:)
2542. dondi79
2010. dec. 5. 14:32

Sziasztok.

Már rég írtam nektek.Bocsia.Na de a Jó hír hogy kezd be állni a mensim hála a jó égnek,és ha minden igaz és jól megy akkor még ebben a hónapban meglesz az utolsó műtétem és rá állhatunk utána a babára.Csajok szorítsatok.Örömmel olvasom hogy van 1 kismamánk:)!Gratulálok!!!Igaz a brot még mindig szedem,de legalább lement a prolaktin szintem.Alig várom,hogy babázhassak már!!Remélem ti jól vagytok!!!Puszillak benneteket.Kellemes napot!!

2541. b.trix13
2010. dec. 5. 14:28

itt vagyok.igen tegnap már nem volt.hétfőre kaptunk időpontot.már várom hogy mit mond majd.

de otthon minden képen elfogok menni egy dokihoz.

hogy nem e lehetne kideríteni hogy mi a baj.mert ha nem lehet kideríteni mi a baj azt is jó lenne tudni...nem lehet ez így már bírni.

én akármilyen stresszes voltam soha nem volt köztes vérzésem.na mindegy elmúlt lassan várom .most ki tudja hogy fog megjönni.......?????

na hát ez van.megint neki leselkedem a fogyózásnak.mert már csak 2 hét és megyünk haza.

otthon is meg akarom állni a zabálást.nem lehet hogy 70 kg fölé menjek.le kell kb 5 kg adni.és akkor minden jó lenne.

2540. lamoni (válaszként erre: 2538. - Ágio8405)
2010. dec. 5. 14:24

Volt pár külső pcos tünetem -hajhullás, pattanások, szőrösödés, és jöttek fel a kilók, és nem tudtam fogyni.

Ezekkel a tünetekkel az a gond, hogy ezeket a pajzsmirigy és a prolaktin is okozhatja, és én azokra kaptam először gyógyszert.Másrészről a dokival ezekről előtte konkrétan nem beszéltünk, és egy nő próbálja is korrigálni őket.

A lombik most volt novemberben, csütörtökön délután derült ki, hogy nem sikerült , és a stimu előtti héten váltottam a mastodynonról a brómra.

2539. Ágio8405
2010. dec. 5. 11:31
B.trix merre vagy? Rég voltál!!! Mikor mész dokihoz? Elállt az idöközid?
2538. Ágio8405
2010. dec. 5. 11:30

Lamoni annyiban más az inszem hogy egyel följebb jutattják vissza a kis katonákat, már a méhbe és egy csomo dolog igy meguszható. mondjuk hogy a hüvely ph-ja kinyirja öket stb.

Fura hogy elötte nem volt semmi pco-s tüneted. Ez egy örökletes betegség szoval ez általába már alapbol van az emberben. Nekem is tuti azota amiota elöször megjött mert sosem volt pontos ciklusom. Az már más hogy tavaly még nem volt IR-rem most meg már van egy enyhe. Amugy a lombiknál már be volt állitva a pco kezelésed csak a prolakitnra nem szedtél még semmit?

2537. lamoni (válaszként erre: 2535. - Manócska13)
2010. dec. 5. 11:02

Nekem Fülöp doki először adott egy beutalót, hogy a helyi kórház belgyógyászatára menjek, és a diabetológust keressem, és ott csináltassam meg az IR-t, és a véleményezést. De ott mivel csak alap inzulint néztek, annak is 1 hónapra lett eredménye, és a belgyógyász főorvos bevallotta fogalma sincs a pco-ról és az IR-ről, csak miattam olvasott utána egy kicsit, így a Mensmentisbe mentünk el, és Dr Rencz Ritához járok.


A lombikot én akartam, nem a doki erőltette, mehettünk volna inszemre is, de a lombiknál úgy gondoltam több az esély, és az is gyógyszer + 50 kórháznak + benzin min. 100-150 lett volna, és az inszemben nem hiszek, annyi esély, mint azzal van egy jó szeretkezéssel is elérhető, ha jókor bújunk össze.

2536. lamoni (válaszként erre: 2533. - Ágio8405)
2010. dec. 5. 10:51
Tavaly volt 2 inszem májusban, és júniusban, nagyon jól reagáltam a stimura, és azt mondta a doki, hogy tutira sikerülnie kell, minden eredményünk annyira jó, aztán mégse lett semmi. Az az érdekes, hogy a 2 inszem előtt jók voltak a hormonjaim, bár a prolaktin picit akkor is magas volt, és nyoma se volt a pco-nak. Aztán elküldtek a munkahelyemről, kiborultam, és a tesómék lagzija után jól besütiztem, felcsúszott pár kiló, és felborultak a hormonjaim, és nem jött meg. Így derült ki a pco, mert itt már látszódtak a ciszták, rossz volt az FSH-LH, és a doki felírta a meforalt, hogy ne kelljen annyit Pestre szaladgálni, de megbeszéltük, hogy csak akkor szedhetem, ha megvan az IR, és a szakorvosi véleménnyel együtt elküldöm neki emailbe.
2010. dec. 5. 09:20

De jóóó! Remélem sikerül nekik!!:)

Januárban tervezem, hogy én is elmegyek egy IR vérvételre a Mensmentisbe. Lamoni téged hova küldtek?

2534. Ágio8405
2010. dec. 4. 23:12

Manócska ne igy állj hozzá hogy ugyse fog könnyen sikerülni... Tudod pozitiv hozzáállás:)

Én kértem Kiátol meghivot és kaptam is. Jól van, készül a beültetésre. 9 petesejt megtermékenyült, az nagyon jo eredmény:) Remélem nem gond hogy kifecsegtem.

2533. Ágio8405
2010. dec. 4. 23:09

Lamoni a vetéléseid valoszinüleg a pco miatt voltak nem? Sokan teherbe esnek mellette csak ugye az IR miatt elmegy a baba. Szerintem ha rendezösik a PCO-d akkor biztos megmarad, söt könnyen lehet természetes uton is sikerül. Igy hogy sikerült spontán 2szer az nagyon jot jelent nagy gond nem lehet, a legtöbbnek nem is sikerül vagy nem is igazán van rendes peteérés (pl:én is)

Ha meg vagy elégedve az ottani orvosoddal akkor maradj ott. Lehet most csak a prolaktin volt a ludas, azt a bromo tuti leviszi és minden rendben lesz. Fontos a bizalom. Mért kellett már a lombik? Hány inszemed volt?

2532. Manócska13 (válaszként erre: 2529. - Lamoni)
2010. dec. 4. 22:20
Igen, Pesten sajnos nem lehet kapni:( Én találtam egy gyógyszertárat vidéken, vagyis a férjem édesanyja:) Úgy tűnik nekik kifogyhatatlan készleteik vannak:) Vagy csak én veszem az egész megyében:) A nem túl kedves orvos pedig, Dr.Zeke volt, talán József. Nagyon fura stílusa van, egyáltalán nem volt szimpatikus, hihetetlen arrogáns stílusa van. Sok ember ír róla jókat, én is olvastam. Gondolom azok, akiket babához segített, akkor lehet én is hálás lennék neki, de nekem ilyen áron nem kell. Legalábbis akkor nem ha ebben más is tud segíteni:) Úgy beszél mindenkivel mint egy utolsó senkivel. Fülöp doki sem túl közlékeny (magától), de legalább ő kedves és bármit meg lehet vele beszélni:)
2531. Manócska13 (válaszként erre: 2525. - Ágio8405)
2010. dec. 4. 22:10

Szia Ági,

Igen tényleg régen írtam. Mi most "kényszerpihenőn" vagyunk:( Végülis munkahelyet váltottam és a próbaidő alatt nem lenne olyan jó ha babás lennék:) Már másfél hónapja védekezünk. Szerintem utána megint próbálkozunk, amúgy se megy nekünk ez olyan egyszerűen. Nem hiszem, hogy olyan hamar összejön majd:( Így is két év telt el eredménytelenül. Egyébként nem régen voltam a dokimnál, továbbra is a cseppeket kell szednem, ez egy homeopátiás csepp azért nem szabad mentolost enni mellette. A régi munkahelyemen egyszerre 4en lettek terhesek, örültem nekik nagyon, tényleg. De azért kicsit jobb így, hogy nem kell naponta végig asszisztálni a terhességüket. Most más irányba ment az életünk, remélem így majd tényleg sikerülni fog amikor megint aktuális lesz. Az utóbbi időben én is nagyon rágörcsöltem... legutóbb az orvosnál is majdnem elsírtam magam.:)

Kiával mi van? Lehet tudni valamit a lombikról? Ti kaptatok meghívót a blogjához?

2530. lamoni
2010. dec. 4. 21:54

Manócska a BMC-be egyébként kihez jártál, aki félrediagnosztizált?

Kaptam olyan infót is, hogy időnként csúsztatni kell egy kicsit a zsebbe a BMC-be, és akkor jobban foglalkoznak veled, és kevesebbet kell várni is.

2529. lamoni
2010. dec. 4. 21:45
Manócska én is mastodynon cseppeket szedtem a prolaktinra, de azt már régóta nem lehet kapni, legalábbis nekem már tabletát adtak helyette a gyógyszertárba. Nekem egyébként a csepp lassan, de levitte a prolaktinszintemet, csak az volt a gond, hogy a meforal elkezdése után ment le, és mivel az endokrinológus először azt hitte csak az IR miatt volt magas, és kevesebbet szedtem vissza emelkedett. A tablettát meg először nem mondták, hogy szopogatni kell, és nem szabad lenyelni, és mindenféle koffein, és mentolos dolog tiltott mellette, mert homeopátiás, én még fogkrémet is Elmex mentolmentest vettem. Miután kiderült, hogy van egy 3 mm-es mikroadenómám is, az endos doki javasolta, hogy inkább legyen bróm, előtte ő is azt mondta, hogy jó a mastodynon is.
2528. lamoni
2010. dec. 4. 21:33

Ágio, nekem már elég a 3-ik napos vv is szerintem. Csak a tsh és a prolaktin problémás, azokat elvileg a ciklus bármelyik napján lehet nézni. Peteérésem amióta aránylag jók a hormonok van. Mielőtt a lombikot elkezdtük októberben 2 UH volt, a középidősen látszott egy szép nagy tüsző, a 21-ik napon látszott, hogy volt ovuláció, majd voltam 3-ik naposan, az első szuri beadása előtt, így látták, hogy tutira nincs terhesség és kezdhető a stimu.


Manócska, én tavaly január óta járok a RK-ba, a klinikával és Fülöp dokival 100%-osan meg vagyok elégedve. Én a neten választottam a klinikát, vagyis a doki volt nagyon szimpi, és a magánrendelésén voltam először.Nekem szerintem a laparon kívül már minden vizsgálat megvolt.

A párom eredményeire azt mondták tökéletesen jók, a mikroszkóp alatt is láttuk, milyen kis fürgék.

Egyedül velem van a gond, vagyis azzal, hogy túl sokat aggódok, stresszelek, és azt mondják a siker 80%-a fejben dől el, a többi a kémia.

Tehát nekem semmi bajom az RK-val, és idáig Fülöp doki volt az egyetlen olyan orvos akiben teljesen meg tudtam bízni, és a nyugalom amit áraszt engem is megnyugtat. Egyébként sajnos én már több orvost is ismerek a klinikán, mert áprilisban volt egy vetélésem, de mindenki nagyon kedves volt, és figyelt rám.

Az egyetlen ok, amiért váltanánk az az, hogy a lombik nekünk most 500e Ft-ba volt (330e a kórházi díj+ 115e a gyógyszer + kb. 55e a benzin, parkolás, autópályamatrica).

Tehát ez az egyetlen ok. De mivel a szívem mélyén úgy érzem, hogy van még esély, hogy spontán is sikerülhet, hiszen már 2 spontán terhességem volt, még ha nem tartott is sokáig, így ezért nem akarok most váltani egyből, hanem lazítani egy kicsit.


Bocsi, hogy ilyen hosszú lett.

2527. Fille
2010. dec. 4. 21:13
Ági, a Mastodynon is prolaktinra van, gyenge gyógynövény, ami nálam még továbbemelte anno a prolaktinom...
2526. Ágio8405
2010. dec. 4. 21:02
rég voltál után nincs ? bocsi elirtam:)
2525. Ágio8405
2010. dec. 4. 20:55
Szia Manocska, rég voltál? Hol tartotok? Azok a cseppek mire vannak? Milyen kezelésnél tartotok? 1 év alatt mondjuk már kellett volna törénnie 1-2 dolognak, az esetek nagy részében (asszem 80%) 1 év alatt létre jön a terhesség. Legalábbis valahol ezt olvastam.
2524. Manócska13 (válaszként erre: 2520. - Lamoni)
2010. dec. 4. 19:32

Szia lamoni!

Én is a Róbert Károlyba járok. Kicsit el vagyok keseredve mert még a Mastodynon cseppeken kívül nem sok minden történt 1 év alatt:( (Egyébként a prolaktinom nekem is 30) Ami miatt írok Neked, hogy én pl. a BMCből jutottam oda. Szerintem a BMC szörnyű, legalábbis nekem nagyon rossz tapasztalatom van.(bocsi, nem akarok senkit megbántani aki oda jár,én csak a saját véleményemet írom) Lehet, hogy ingyen van, de a körülmények szerintem nagyon rosszak. Teljesen SZTK jellegű, nekem pl. másik 3 nő előtt kellett "betotyogni" félmeztelenül a vizsgálóba, miután 2,5 órát várakoztam. Az orvos viselkedése pedig minősíthetetlen volt. Ráadásul félrediagnosztizált, kb. ki akarta vetetni a petevezetékem amiről a Róbert Károlyban kiderült, hogy semmi baja, csak egy ér fut nagyon közel hozzá! Te egyébként miért gondolkozol a váltáson? Rossz tapasztalatod van? Ne haragudj, lehet, hogy írtad már, de olyan ritkán kerülök gép elé, hogy nem tudok mindent végigolvasni:)Egyébként a Róbert Károly tényleg nagyon drága, de csak ha már az inszeminációnál vagy a lombiknál jársz. Addig pedig csak egy 15000Ft-os regisztrációs díj van, ami pedig szerintem megér annyit, hogy normális körülmények között legyünk:) Mondjuk nekem volt átjárhatóságim is (ultrahangos, na az 50ezer volt). Olyan nehéz eldönteni, hogy melyik a jó hely... Kíváncsi vagyok, hogy te végül, hogy döntesz.:) Az Istenhegyi úton is van vmi, azt is nagyon dicsérik. És még van a Kaáli. Ezeken kívül van más?

2523. Ágio8405
2010. dec. 4. 15:08
Hova mész? Mi az a diksa? Hol van ilyen?
2010. dec. 4. 14:40

Köszi! Megvagyok...mire hazaérek nem bírok olvasni a fáradtságtól, egész nap a gép nelőtt ülök..Rajtam olyan szintü fáradtség van,hogy alig bírtam kikelni az ágyból..Ma megyek diksára,izzasztó kunyhóba :) Remélem jobban leszek testileg-lelkileg.

Egész hétvégén családi progi van,nem sok kedvem van hozzá :p

A szerelmem horoszkópja is azt írta,hogy most elkészítjük a gyerekünket :D A holdállás pont kedvez, akkor van a peteérésem a ciklus.hu szerint..A hasam a szokásos 4 hónapos nagyságra van dagadva :D:D

Most azt döntöttük el,hogy megvárjuk ezt a hónapot, hogy terhes leszek-e,ettől függ majd,hogy mikor lesz az esküvő, meg a munkahelyemet,hogy otthagyom-e..

Olyan sok változáson megyünk most keresztül...Költözés,esküvő, gyerek, munkahelyváltozás,ja és az én drága Szuzi autómat bevittük kereskedésbe :(((((((((((((((( Állandóan csak sírok...életem első autója, csak az a baj,hogy szinte nem is használtam, azért adjuk el..

Nekem az 1-es szám sokat szerepelt az életembe, nemmég a 11!!! Várom mit hoz nekünk ez a szép új év :):):)

Remélem nektek is sok jót!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!♥♥♥

2521. Ágio8405 (válaszként erre: 2520. - Lamoni)
2010. dec. 4. 11:32

Nem tudom mi volt de valami 3 betös hormon. Az én orvos Apukám sem tudta mi az, abbol a röviditésböl. Én csak oda mentem leadtam kifizettem, vissza se mentem az eredményért mert elküldik az orvosnak, ö tudja ugyis kiértékelni. Ha megtalálom a papirt amit kaptam amikor leadtam megirom, de nem tudom hol van.

Érdekes hogy scak 3. napi érvételt csinálnak. Én ugy tudom mindenképp kell a ciklus közepén is mert abbol sok minden kiderül. pl van- e peteérés meg hogy milyen. Ha ennyi vizsgálaton tul vagy akkor biztos csomot meg sem kell csinálni már. Párodnál minden rendben?

2520. lamoni (válaszként erre: 2517. - Ágio8405)
2010. dec. 4. 11:15

Köszi a segítségedet.

Tegnap délután még sikerült beszélnem a dokimmal, és abban maradtunk, hogy jan. elején csinálnak egy 3-ik napos hormont. A vérvételek, UH ingyenes, és még ennyire azt hiszem visszamegyünk, aztán majd meglátjuk.

A BMC-vel kapcsolatban te, és még egy másik hoxás meggyőzött, úgyhogy mindenképp váltani fogunk, de azt hiszem hogy most kell egy kis idő, hogy lelkileg rendben legyek, mert sajnos a stimuk alatt a sok szuri is megviselt, és az is közrejátszhatott.

A doki javasolta, hogy nézessem meg, hogy neme glutén vagy laktóz érzékeny vagyok. Kicsit nekem is gyanus, hogy a sok sajt és túró is okozhatta a hasfájásaimat.

Az ÁNTSZ-es vérvétel az immunológiai volt? Mert egy másik BMC-és is említette, de azt nem hogy pontosan mit néztek.Ezt az immunológiát sehogy se tudtam még kideríteni.

Megnéznéd nekem, hogy pontosan mi volt az?

2519. kismorzsa (válaszként erre: 2518. - Ágio8405)
2010. dec. 3. 20:00

Nekem megvolt ma is a délutáni alvásom. Most ébredtem :-)) Tök jó legálisan ennyit aludni. Ja és másfél óra múlva simán fogok tudni ismét aludni. :-)

Úgy tervezem, hogy jövő héten megmondom a munkahelyemen. Végülis már a 10. hetet töltöm majd be, meg amúgy is úgy érzem, hogy most jött el az idő. Kiváncsi leszek mit szólnak!! :-)) szerintem totál készek lesznek...:-))

2518. Ágio8405
2010. dec. 3. 18:57

Többiek???

Aranynyuszi mizujs? Remélem jobban vagy már.

2517. Ágio8405
2010. dec. 3. 18:55
Igen minden ingyenes.TB által támogatott. Egy specko vérvételem volt ami nem lett volna kötelezö de azt mondták nézzünk inkább meg az volt 5000Ft de azt a mintát fövárosi ÁNTSZ-hez kellett vinni és ott kellett fizetni. A fö fö doktor az egyik legnagyobb szaktekintély az országban és PCOS kezelésböl irt disszertációt stb. Azt mondják a pco kezelés az egyik fö szakterülete vidékröl messzeböl is járnak hozzá. Nekem most volt 1 hete terheléses vizsgálatom. plusz olyan dolgot is kivizsgált amivel a nögyogyászom nem törödött.
2516. lamoni (válaszként erre: 2513. - Ágio8405)
2010. dec. 3. 11:38

Nem pesti vagyok, mi kb.90 km-ről járunk.

Sok jót hallottam a BMC-ről, de nem tudom oda menjünk e. IR-t ott is tudnak csinálni? A vérvételek is, minden ingyenes?

2515. lamoni (válaszként erre: 2511. - 2d53803228)
2010. dec. 3. 11:27

Szerintem a tsh a megemelt euthyroxtól az 1 hónap alatt biztos lement 2 alá, mert az 1 szemtől előtte volt hogy már túlműködésbe is átment, és nem jött meg a menszeszem.

1 éve szedek meforal 500-at, akkor az éhgyomri 5 volt, a 120 p. pedig 60. 2x1-et szedtem, és 4 hónap múlva már terhes voltam úgy, hogy még normális ciklusom se volt akkoriba. M.ab után kicsit lazultam, majd 3x1-re emelték. Májusba és októberbe nézettem, a 2 között pici volt az eltérés. Most a doktornő az egyik barátnőmnek azt mondta, akinek egyre több gyógyszertől csak romlik, hogy d vitamin hiány okozza ha nem javul tovább, esetleg romlik is.

❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook