Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas prolaktin szint fórum

Magas prolaktin szint (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
2964. 083b779d2b (válaszként erre: 2963. - A305cbacd8)
2011. jan. 27. 14:35
nekem ez nem mensis tünet, sokkal erősebb, nem görcsölök, nem fáj a derekam, ami szokott lenni néha nekem még szülés előtt, ez nagyon durva, falkaparós, késszúrás szerű éles fájdalom, még az se mindegy, hogy ülök le pl egy székre, ha nem óvatosan, és nem fél perc alatt, akkor már egyből belémnyilal egy szúró érzés. Ha meg nagydologra mennék, hát még szellenteni se merek, mert ahogy elkezdeném, szintén ordítani tudnék. na ezt ki érti?! ez nem normális
2963. a305cbacd8 (válaszként erre: 2960. - 083b779d2b)
2011. jan. 27. 14:21
A szülés óta nekem is vannak menstruációs panaszaim. És ami érdekes premestruációsak is. Napokkal előtte fáradékonyabb és idegesebb vagyok. Ki érti ezt?
2962. dondi79 (válaszként erre: 2961. - 083b779d2b)
2011. jan. 27. 11:16
nekem orvosi műhiba volt azért hagytak bennem darabkát.na de magzat lepény vagy valami ilyesmire gondoltam.de ne is találgassunk mert felesleges,és hűlyeséget sem akarok mondani.el kell menni doki bácsihoz:).mert ha ennyire folyik a tejed akkor az nagyon nem jó.:(
2961. 083b779d2b (válaszként erre: 2959. - Dondi79)
2011. jan. 27. 00:16
nekem nem hagyhattak testrészt benne, a fiamnak mindene megvan és nagyon egészséges kis 3 éves. meg nem vagyok terhes. Nem is próbálok az lenni)
2960. 083b779d2b (válaszként erre: 2958. - Dondi79)
2011. jan. 27. 00:14
Rendes piros vér, és csak annyi eltérés mióta megvan, h tampont használok, de sokszor a mini elég, már a második nap is. de mikor megvan, rettentően rossz, néha nem is mindegy, hogy ülök le, annyira belehasít valami éles érzés, ami tényleg fáj, meg a többit leírtam lentebb. Ez is zavar, emiatt tuti elakarok menni, mert ez nem óser, h ennyire fájjon, nekem sose fájt semmim szülés előtt, de mostanság elviselhetetlen. Inkább görcsölnék, vagy fájna a derekam, de ettől a könnyem is kijön. Ja, meg a tejes dolog is zavar.. ja és h nem eszek többet, mint szoktam, mozgok keveset igaz, de ügyelek, h ne egyek kenyeret, sok gyümi, zöldség, és nemhogy fogyjak, de még hízok is. de durván, hogy hetente kéthetente fél - egy kiló.. ez nem normális.
2959. dondi79 (válaszként erre: 2952. - 083b779d2b)
2011. jan. 27. 00:08
nekem nem folyt ennyire a tejem,de a terhesség után,kiderült hogy bennem hagyták a magzat 1 testrészét,és nekem is váladékozott a mellem,duzzadtak voltak,és szintén mint neked falvakarós fájdalmaim voltak.Majd meg műtöttek megint és 6 hónapig bennem volt a HCG.Na ha csináltatod a labort azt is nézesd mindenképpen.de esetleg 1 terhességi tesztet vegyél mert ha a HCG van a szervezetben akkor pozitív a teszt.DE NEM MINDEN ESETBEN MUTAT POZITÍVOT!Nekem is a teszt negatív volt de a labor eredményen pozitív.
2958. dondi79 (válaszként erre: 2952. - 083b779d2b)
2011. jan. 26. 23:52
szia.Szerintem mindenképp fordulj nőgyógyászhoz mihamarabb!!mert amit le írtál,szerintem szülés után valami maradhatod benned,akár plazma darab,vagy más,és ha esetleg így is van az befolyásolja a hormon háztartást.Sajnos én voltam hasonló helyzetben,csak nekem nem jött világra a pici:(.Az viszont jó hogy van havi vérzésed és normálisan.a 3-4napos mensi bőven elég.Darabos a vérzésed,vagy rendes piros tiszta vér jön?mert ha megvan a havid normálisan,és tiszta vér folyik ki akkor nem hinném,hogy a prolaktin a gond hanem maradvány van benned,és szerintem már holnap menj el és kérj hüvely ultrahangra beutalót,mielőtt elfertőződnél!!Már így is késő hogy ilyen sok időt vártál evvel a problémával!De prolactin vizsgálatot is kérhetsz+ösztrogén+progeszteron a nőgyógyásztól.Remélem tudtam segíteni,és mihamarabb cselekedsz a problémáddal.Kérlek írd meg ha voltál dokinál és mit mondott.Ha a dokid meg nem jó nem vagy köteles oda menni,bárki megvizsgál ez ügyben.puszi mindenkinek,jah és 14-től szorítsatok csajok,mert próbálkozás lesz:D
2957. 083b779d2b (válaszként erre: 2954. - Ágio8405)
2011. jan. 26. 21:31
igen rendes, bár szülés óta kevés....
2956. Fille (válaszként erre: 2955. - Fille)
2011. jan. 26. 21:10
ja, és ehhez azt kell tudni, h én nekem még áltsuliban 4. előtti nyáron jött meg először, tehát nem lehetett ráfogni, hogy csak azért m még akkortájt jött meg először.
2955. Fille (válaszként erre: 2953. - Ágio8405)
2011. jan. 26. 21:09
nekem mikor általános sulit fejeztem be, akkor tudom h 8.ban pl megjött karácsonykor, legközelebb meg a ballagásomkor.... gimiben két három hónapos kimaradások voltak....
2954. Ágio8405 (válaszként erre: 2952. - 083b779d2b)
2011. jan. 26. 20:48
A tej biztosan magas prolaktin miatt van. Mondd meg a dokinak hogy elég sok jön ha megnyomod és ez nem normális és küldjön el vérvételre. Ciklusod rendes? mert ha magas a prolaktin akkor a ciklus se szokott rendesenen megjönni se.
2953. Ágio8405
2011. jan. 26. 20:46

Fille ezt nem lehet tudni hány honapra jön meg, nekem 9 honapig nem jött meg utána.... Mondjuk ez azért durva ugyhogy nem hiszem hogy neked is ennyi lenne.

Hozzánk a szalonba járt már nem egy kismama szolizni na szeritnem tuti nem normális és nem lenne szabad. én biztos nem fogok. Az ha nyár van éppen és valamennyire ér a nap az ellen nem tehetsz semmit, de az tök más szeritnem. Azt mondják az a lényeg hogy közvetlen napsugárzásnak nem szabad a nagy pocakot kitenni de ennyi amennyit Kismorzsa csinált tuti nem árt. Söt jót tesz egy kis D vitamin.

2011. jan. 26. 20:37
Sziasztok! olvastalak titeket, és nekem is van egy problémám, nem tudom, hogy magas prolaktinre utal-e. (persze orvoshoz már ideje lenne mennem, megyek is, de az én orvosom semmit se vizsgál, úgyhogy mást kell keresnem). Már 3 éve szültem, nem volt sok tejem, kb 3-4 hónapot szoptattam. Egy ideig utána nem is volt tejem, ill. egy két csepp.. nem is foglalkoztam vele, de már 3 év eltelt, és nemhogy pár csepp van, hanem ha megnyomom, spriccelhetném a tejet, összegyűlne a két cicimből egy deci... és már rettentően zavar, nem szoktam nyomkodni, több hónapig meg se néztem... Szedtem az urticát az elapasztósat, de semmi se használ. Valahol olvastam, hogy ha ennyi idő alatt nem apad el a tej, akkor utalhat magas prolaktinre. Időközbe előjött egy másik problémám, mikor megjön, ami rendszeres, és 5 napos, az első 3-4 napig rettentő fájdalmat érzek az alhasamba, mintha kiszakadna valami ott lent. (főleg, ha nagydologra akarok menni, már ha kicsit is megfeszítem a hasam, erőlködnék normális székletnél is a falat kaparnám, mert hirtelen valami szúró érzést érzek.. pff. na ezt jól megfogalmaztam(: ) Volt valakinek hasonló problémája? Nődoki vagy háziorvos küld laborba prolaktin szinttel? Nekem semmelyik dokim nem túl együttműködő, és ki se vizsgálnak rendesen. A nődokim magán, lecserélem, de még nem találtam mást helyette, vele bajom, hogy semmit se mond, úgy kell harapófogózni, és meg se vizsgál, azt se tudom milyen vizsgálatokat kéne végeznie, a háziorvos meg detto ilyen.
2951. Fille (válaszként erre: 2950. - Kismorzsa)
2011. jan. 26. 20:12

Végülis igazad van, talán még árt is ha az ember hirtelen kezd el vigyázni magára, és amig mértékkel csinálod, biztos nem árt :)

szerinted hány hónapra fog nekem megjönni? tartok tőle h most kábé 3-4 hónapig semmi nem lesz :S és jó sokat fogok tőle hizni :S

2950. kismorzsa (válaszként erre: 2947. - Fille)
2011. jan. 26. 19:20

Már annyi mindenre hallottam, hogy nem lehet...én nem vagyok parás ilyen téren, az az elvem, hogy ami jó a mamának az jó a babának is. Nagyon élveztem a napozást, persze a fejemen mindig sapka volt. Ittam már alkoholt is, kávét is, persze csak ritkán és nem nagy mennyiségben. De úgy vagyok vele, hogy káros dolgokat rendszeresen nagy mennyiségben úgysem fogyasztok, időnként meg ami jól esik, annyi a babának is bele kell hogy féjen. Egyébként alig várom, hogy végre május 1 legyen, gyesen legyek és szüleim kertjében a jó időben napozgathassak.

Ha csak a fogamzásgátló koordinálta a ciklusodat, akkor most gyógyszer nélkül tuti meg fog "lepődni" a szervezeted. De sebaj, ideje hozzászoknia. Remélhetőleg gyorsan magáratalál és rendsződik a ciklusod!

2949. kismorzsa (válaszként erre: 2946. - Ágio8405)
2011. jan. 26. 19:15
Biztos nagyon szuper lesz ez az út!! Drukkolok, hogy minden jól sikerüljön....és a hormonoknak jót szokott tenni a környezetváltás.... :-)))
2011. jan. 26. 19:13
De jó Nektek Kismorzsa!!! :)))) Tök jó lehetett :)
2947. Fille
2011. jan. 26. 12:44

kismorzsa, az nagyon szép és jó lehetett :) viszont nekem a barátnőm aztmondta h nem tanácsos napozni terhesen. igaz, mire nyár lesz, adddigra ő már a finishben lesz, lehet h saját magára értette. (szeptember 20on valahanyadika a tippelt idő neki, de még csak háziorvos által, meg saját maga által.) egyébként ha abba hagytam a fogamzásgátlómat, és nekem csak attól volt meg eddig, vagyis az rendszerezte, akkor most is azért késik, m nincs bennem gyógyszer, ami segit megjönni? terhes sajnos biztos h nem vagyok, sőt, most örülök is neki, m most nem szeretném h a hormonjaim miatt baja legyen.


Ági, gondolom most már nagyon be vagy sózva :) de már nem sokat kell kibirni :)

2946. Ágio8405
2011. jan. 26. 10:06

Biztos furi lesz nekünk is a nagy höingadozás, ráadásul ott most 80%-os a páratartalom mert esös évszak van. De azért szerintem azt könnyebb lesz megszokni mint amikor hazajövünk a télbe 2 hét nyár után. Mához 3 hétre lesz az esküvönk:)

Ugy nincs kedvem már dolgozni meg ilyenek. jo lenne már itthon lenni gyesen.:)

2945. kismorzsa (válaszként erre: 2944. - Ágio8405)
2011. jan. 26. 07:26

SZuper választás volt Tenerife. 25-30 fok volt, tehát azért nem az az iszonyat forróság, de szépen lebarnultunk így is. Csodálatos az a sziget, ez volt életem legjobb nyaralása. Egyszeri és megismételhetetlen nászút lett belőle :-) Nagyon tetszett az, hogy míg előtted az óceán terült el, mögötted hatalmas hegyek voltak kb. 100km-re, ahol a pálmafákat követően már európai növényzet, majd vulkános kopár rész volt látható. Eszméletlen látvány volt! Azt is nagyon élveztük, mikor felmentünk a Teide vulkán tetejére, ami 3700 m volt. Ott havat fogtam, mínuszok miatt téli cuccban voltunk, majd kb. egy-másfél óra múlva, mikor leírtünk a partra ott meg már rövid nadrág-rövid ujjúban hajókáztunk az óceánon a hőségben. Voltunk egy állatparkban is, ahol delfin és fóka show-kat néztünk. Ez is hatalmas volt. A többi napot pedig pihenéssel, a lávaköveken való tengerparti napozással töltöttük. Meg is beszéltük, hogy ide egyszer még nagyon szívesen visszajönnénk....

Aztán hazaértünk a mínusz 2 fokba...brrrrr...de szerencésre jól bírja a szervezetem a hirtelen átállást.

2944. Ágio8405
2011. jan. 25. 19:53

Kismorzsa Örülök hogy jol vagytok. Szerintem már öt érzed csak még nem vagy benne biztos. Ezt sokaktol hallotam hogy amikor már biztosak benne akkor jönnek rá hogy ja ezt én már hetek ota éreztem csak gyengébben és azt hitték ez nem a baba.:)

Milyen volt a pihenés? Mesélj. Idö milyen volt? Merre jártatok? Miket láttatok?

2943. kismorzsa (válaszként erre: 2942. - Ágio8405)
2011. jan. 25. 19:02

Megvagyok köszi. Sok a munka a nagy pihenés után, na meg az esküvőt is szervezni kell. Ma döntöttem ruha ügyben...nem olcsó, de ez tetszett a legjobban....és hát mégiscsak egyszer szeretne az ember királykisasszony lenni, nem? kicsit alkudtam, így meleg bolerókabáttal és vékony kisérőboleroval együtt lett 100 ezer...Emiatt tuti nem öltötzök át éjfélkor, sőt még másnap reggel is ebben fogok fogat mosni!! :-))

A 17. héten járok, de egyelőre semmi komoly érzés. Néha van olyan érzésem, hogy na mintha most éreztem volna valamit, de mindig elbizonytalanodom, hogy biztos csak beképzelem!

Egyébként kiváncsi lennék a prolaktinszintemre...nagyon durván váladékozik a mellem, a múltkor reggel a pizsimen egy nagy folt volt - mintha már szoptatnék..Nagyon durva! Szerencsére most már nem befolyásol semmit és a doki is azt mondta, hogy nem gond, de az biztos, hogy ezzel nekem még lesznek gondjaim és a Bromot se felejthettem el örökre. Szinte csoda, hogy sikerült "letornásznom" a prolaktinszintem és összejött a baba... Nekem mindig azt mondta a dokim, hogy az a baj, hogy a magas prolaktinszint az egy természetes fogamzásgátló. Egyszerűen képtelenség mellette teherbe esni (persze nagyon ritka kivételek lehetnek, de ez tényleg nagyon ritka)Remélem, hogy mindenkinek sikerül minél előbb helyrehoznia a hormonháztartásának az egyensúlyát és beindul végre a babyboom!!

2942. Ágio8405
2011. jan. 25. 17:38

Btrix ha a következö sem sikerülne akkor sem szabad elkeseredni. Akkor ki kell harcolnod végre komolyabb kivizsgálást. Föleg a PCO-nak kell utána járni meg egyéb hormonoknak.

Aranynyuszi ez hányadik clost kurád? Abbol lehet akármennyit? Nem az volt hogy ha most elözöleg meg jön akkor lesznek kivizsgálások nálad és a párodnál is?

Kismorzsa merre vagy? Remélem már érzed a babot... Na meg mesélj az utazásrol.....

2941. Aranynyuszi (válaszként erre: 2940. - B.trix13)
2011. jan. 25. 16:48

Még most is fáj...:S:)

remélem a többi nem fog!Nekem is egy ápolónő adta be :p

Teljesen egyet értek veled!Azért kértem,hogy vérvételre mehessek.Holnap reggel megyek. Ma bevettem az első clostibegytet,szuri :)

Én elég stresszes munkahelyen dolgozom..ma is kiakadtam..emberundorom van:S

Nem tudom mit kell tennünk,vagy mit nem...ez borzasztó.én is egy éve szedem kb.

2940. b.trix13 (válaszként erre: 2938. - Aranynyuszi)
2011. jan. 25. 15:16

szupi:)))mi holnap járunk a 4 szurinál.nekem is az első fájt a legjobban.(egy fő ápolónő adta be)a másodikat nem is éreztem pedig egymásnak adtuk be:))a harmadik elmegy.és a 4 holnap kiderül.


azon filózok a hülye fejemmel.hogy ha magas a prolaktin és kapsz rá gyogyszert akkor miért nem sikerül már a baba.és lassan egy éve szedem.és semmi.igaz meg ígértem magamnak hogy nem töröm a kis buksim.de csak jár az agyam és jár.

nem lehet leállítani.mert ha elvileg jó a prolaktin akkor helyre kell hogy álljon a hormon is.és ha az inszem sem sikerül akkor már kicsit ki leszek.

igaz most olvastam egy pozitív történetet.hogy 45 évesen szült a csajszi és 10 éve próbálkoztak de már volt 2 fia.annak azért könnyebb bízni mint akinek még az első sem jön össze.

és persze volt 3 klinikán nem is tudom 14 vagy mennyi lombik stb.....és sikerült.de ö is azt mondta hogy ha hamarabb kerül az utolsó dokijához lehet hogy már 9 éves lenne a gyereke.

hát pozitiv is meg nem is.

azt írta hogy bízni kell.bízok is én mert titkon hiszem én de hát ez a várakozás.

meg a félelem hogy ha nem akar össze jönni akkor kell e így ennyire erőltetni a dolgot.kell e ez a sok hormon meg mi a fene.

és hogy tuti egészséges és erős lesz a babyke így is????

mert egyszerűen elveszik a varázsa az egésznek.:(((

2939. Ágio8405
2011. jan. 24. 22:09

Reméljük minél elöbb. Hétha jön egy lavina:)

Biztos segit a gynevac ha hazajöttünk akkor szerintem mi is elkezdjük már ha nem sikerül be egy bali baba...

2011. jan. 24. 22:00

Ma voltam orvosnál,nem sok semmi történt..29. napra megjött:)Mondtam,hogy el akarok menni vérvételre,meg ,hogy az urammal mi legyen.Ajánlott egy orvost aki a spermavizsgálatot megcsinálja.JA és a Gynevacot ma megkaptuk,az elsőt..mind2en.Még most is fáj a fenekem :)) Barátnőm adta be :D

Csajok mikor lesz már megint gyereke valamelyikünknek???????????????:))))

2937. Ágio8405
2011. jan. 24. 21:54
Eddig nem kaptam antibiotikumot. most kaptam csak. 1 honapja teljesen jo volt a kenetem csak most még jöt ez a hülyeség, de ez még mindig jobb szerintem mint a gomba.
2936. Fille
2011. jan. 24. 21:42
Ági, nem lehet h azért van ennyi problémád gombával, m esetleg sok antibiotikumot kaptál már rá, és legyengült aminek nem kellett volna?
2935. b.trix13 (válaszként erre: 2934. - Ágio8405)
2011. jan. 24. 21:35

szegény.hát nem egyszerű ezekhez a gyógyszerekhez hozzá szokni.

nekem is kell majd az a gynoflor a szurik után.igaz nekem tényleg nincs semmi bajom.biztosan ilyen erősítésnek.ph visszaállitásnak.

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook