Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas prolaktin szint fórum

Magas prolaktin szint (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. aug. 18. 12:26
Sziasztok! Ma voltam uh-n. Mondták, hogy meg lehet majd csináltatni a kombinált tesztet 12 hetesen. Közületek megcsináltatta valaki? Annak az eredményét sem befolyásolja a bromo? Üdv. :)
2014. aug. 7. 12:23
Köszönöm a válaszokat! Szedni fogom akkor. Nagyon bizonytalan voltam a kérdésben. Nagyon szerettük volna már ezt a babát :)
4072. egykisma
2014. aug. 7. 11:41

Azt elfelejtettem hozza tenni, hogy jelenleg 20 hetes kismami vagyok es most a 14.hetig szedtem a bromot és ennek köszönhetően minden a legnagyobb rendben van!!

Szóval ne tarts a bromotol es szedd!

4071. egykisma
2014. aug. 7. 11:37
Csatlakozom, véletlenül se hagyd abba a bromot a 12.hetig!!! Sajnos en pont emiatt vesztettem el tavaly a babámat, mert az 5.hetfn letettem: szóval hidd el, a babanak nem árt, sőt, a magas prolaktin vetelést okoz az elso 12 hetben, szóval tessék szedni!!!
4070. zsikeszabo (válaszként erre: 4069. - Devonshire)
2014. aug. 7. 09:37
Köszönöm a választ. Én csak napi felet szedek, ezt már nem tudom lejjebb csökkenteni. Fura helyzet ez, eddig mindenben megbíztam az orvosomban, de se progipótlást, se semmit nem adott, hogy megtámogassa. Ha kaptam volna valamit más lenne a helyzet. Azt mondod akkor, hogy nem lehet a babának semmi baja, ha szedem a 12. hétig? Én is úgy tudtam, hogy szedni kell, meg is lepődtem amikor mondta, hogy hagyjam abba. Azt mondta a merckformin elég ahhoz, hogy csökkentse a vetélés kockázatát....
4069. devonshire (válaszként erre: 4068. - Zsikeszabo)
2014. aug. 7. 09:33

Eltörölték az afp vizsgálatot! Az ultrahang már sokkal megbízhatóbb. A nyitott gerincet ki lehet vele szűrni, a Down kórra meg az efp vizsgálat amúgy is teljesen alkalmatlan volt.


Én nem hagynám abba a Bromot.

Az én endokrinológusom a lelkemre kötötte, hogy bármit mond a nőgyógyász ne hagyjam abba. 12. héten kezdtem felet szedni csak az 1 helyett és 13. hétre letettem.


Semmi problémám nem volt, kislányom 5 hónapos lesz, még mindig csak szopizik, szóval erre sem volt hatással.

2014. aug. 7. 09:29
Sziasztok! Új vagyok itt ebben a fórumban. Mi január óta próbálkoztunk a babával. Magas volt a prolaktinom (800 körül) és PCO-s is vagyok. Kaptam napi 1,5 bromot, a PCO-ra merckformint és clostit is a ciklus 5. napjától. Március környékén nagyon lement a prolaktinom, 11-re, ekkor már csak napi fél bromot kellett szednem. Sikerült a baba, most 6 hetes terhes vagyok. A merckformint továbbra is szednem kell, de a bromot elhagyatta velem az orvos. Nem tudom ez mennyire jó döntés. Félek ha felmegy a prolaktinom az vetélést okozhat. Ha meg tovább szedem azt olvastam, hogy az AFP értékre lehet rossz hatással. Van valakinek tapasztalata a témában? Nem tudom mit tegyek.... :/
4067. Hikari85 (válaszként erre: 4065. - Devonshire)
2014. ápr. 2. 23:25
Gratulálok a babához.
4066. Bellavita21 (válaszként erre: 4065. - Devonshire)
2014. márc. 31. 20:02

Devonshire,


Nagyon-nagyon gratulálok! Hát gondolom akkor nagyon-nagy az öröm!!! Kisfiú vagy kislány lett a kis bébi???

4065. devonshire (válaszként erre: 4063. - Bellavita21)
2014. márc. 26. 18:53

Nagyon nagyon örülök :)


Közben szeretném tudatni veletek, hogy az én Mens mentises babám immáron 8 naposan itt szuszog a kiságyban!!!

4064. egykisma (válaszként erre: 4063. - Bellavita21)
2014. márc. 26. 18:18

Szia,

nagyon örülök, hogy végre jó kezekbe kerültél és végre elindultál egy gyógyulási folyamaton!!!! Végre!!! Nem is értem a Sotén az orvosokat basszus.. Na de ne is a múlttal foglalkozzunk, inkább tekintsünk előre és örüljünk a jelennek! Szóval NAGYON ÖRÜLÖK! :)

2014. márc. 26. 00:10

Voltam az MM-ben dr. RR-nál :-)

SZóval, nagyon normális volt, rámutatott, hogy nálam aztán sajnos több betegség van egyszerre. Az egyik a prolaktinszint, így nem is értette, hogy a SOte-n miért nem akartak adni rá gyógyszert. A másik a nagy valószínűséggel létező PCO szindróma, ami miatt gondom van a cukrommal, testmozgás és gyógyszer javasolt, plusz a 200g-os diéta.

EMellett magas a tesztoszteronom ( a felső határ szélén- ez PCO-s tünet), plusz a TSH-m is magas, plusz az ösztrogénem nagyon elszállt. ( ezt nem jelölik, de a luteális fázisban a maximum érték duplája sajnos).


Szóval, egyelőre a prolaktint, a tsh-t és a cukrot kell beállítani. Plusz a diéta. Ezek nélkül nem fog menni a gyógyulás...


Azt hiszem, hogy itt normálisan kezeltek és nem néztek hülyének....:-)

A végleges gyogyók: Norprolac (Bromo), Merckformin, Lthyroxin, diéta, sport.


Állítólag az ösztrogén is lejjebb megy majd ezek hatására....

4062. Bellavita21 (válaszként erre: 4061. - Devonshire)
2014. márc. 9. 18:42

Köszi, szedem a mercket is már :-)

az MM-et nagyon várom azért:-)

4061. devonshire (válaszként erre: 4060. - Bellavita21)
2014. márc. 8. 08:31

A merckformin a rossz inzunválaszra jó, ha tartja az ember mellette a 160g CH diétát, legalább az alapelveit, akkor nem lehet baj tőle.


Mivel az inzulinválasz normalizálódik így a cukorszint is.

Ehhez szükséges a napi 5-szöri étkezés a megfelelő szénhidrátok normális elosztása, a fehércukor és fehérliszt kerülése.


Én azért meg meg szegtem a diétát, 1-1 napra, vagy alkalmakra, soha nem okozott gondot.

4060. Bellavita21 (válaszként erre: 4059. - Devonshire)
2014. márc. 8. 00:49

Devonshire, ezek jó hírek, köszi.

Szedem a Norprolacot, mar nem bírtam. A melleim annyira duzzadtak, fájdalmasak, h muszáj volt... a Merckformint is kivaltottam, de nem merem beszedni, nehogy levigye a cukromat. Azt írják, h cukorbetegenek jó, magas cukorral....neked is lefele ment a cukor a terhelésre?

4059. devonshire (válaszként erre: 4055. - Bellavita21)
2014. márc. 7. 19:37

Valóban a stressz növelheti a prolaktin szintet, és rá szokták fogni nem túl magas értéknél, hogy a vérvétel már eleve stresszes annyira, hogy felemeli szintet. nekem sem gondolták, hogy adenomám van, mert nem volt extra magas a prolaktinom.

És mégis kiderült, hogy van adenomám. És biztosan minden tünetem ezzel függött össze, mert a bromo hatására elmúltak.

Ne hagyd magad, addig kell menni amíg valaki segít.

De jó hogy már van gyógyszered, és remélem az MM-ben segíteni fognak végre, hogy teljesen rendbe legyél.


Az IR-em: Nem emlékszem most hirtelen mennyire, de nekem is túlságosan visszanyomta a cukromat, és az inzulinom meg magas volt 120 percnél.

Nekem azt mondták közepesen súlyos IR.

Erre merckformint szedtem, diétáztam, de látványos javulás ebben is azután történt, hogy a prolaktint is kezelték. Szerintem az ir kiváltó oka is ez volt.


És anynira rendbe jöttem, hogy mindenki mondta, hogy mekkora esély van a terhességi cukorra, az előzmények, miatt. Hát a szervezetem tökéletesen működött, a terheléses cukrom a 24. héten tökéletes volt. És a terhesség alatt, úgy hogy a diétára csak az első 12 hétben ügyeltem, utána minden cukrot és minden szénhidrátot magamhoz vettem amit megkívántam, összesen 8,5 kg-ot híztam.

4058. Bellavita21 (válaszként erre: 4057. - Egykisma)
2014. márc. 6. 00:01
hát nekem nagyon durván megnőttek a melleim az utóbbi másfél évben. Soha nem veszek fel mélyen dekoltált felsőt (már csak amiatt is, mert a dekoltázsom, mellkasom is nagyon pattanásos)- de pont a napokba kérdezte meg egy ismerősöm a pulcsis szettem láttán, hogy volt-e szilikonbeültetésem ???? Ledöbbentem az udvariatlan kérdéstől, de ezek szerint látványos a helyzet nagyon, bár nekem is feltűnt, mert totál új kollekció melltartókat kellett vennem az elmúlt időkben. a régiek egyáltalán nem jók sajnos...
4057. egykisma (válaszként erre: 4056. - Bellavita21)
2014. márc. 5. 23:19
Én nem tapasztaltam hasonlót, pedig volt, hogy ötszöröse volt a prolaktinom a normálisnak, de sajnos ilyen pozitív kihatást én nem tapasztaltam, pedig szívesen vettem volna :)
2014. márc. 5. 22:52

Nektek is nőtt a melletek a magas prolaktintól? Nekem a korábbi méretnél legalább 2 mérettel nagyobb lett, szivacsos, pushup melltartókon csak nevetek, hogy hogy férhet bele még egy mell is a 80b-sbe????

szóval a gyógyszertől visszamegy a mérete? Csak amiatt, mert baromi jól néztek ki :-)) ezt az egyet sajnálnám elveszíteni :-)

4055. Bellavita21 (válaszként erre: 4054. - Devonshire)
2014. márc. 5. 22:49

Ezt. Sajnos...A SOTE-n totál hülyének néztek, azt mondták, hogy a stressztől magas a prolaktinom. Konzekvensen, idén minimum 8 mérésnél volt a maximum érték minimum kétszerese.Én totál kivagyok akadva.

Szereztem receptet a Norprolac-ról, elkezdtem szedni napi egyet (Bromo helyettesítője).

Annyira fáj a mellem, hogy sírógörcseim vannak a ciklus második felében,s tiszta ragya vagyok.

Már voltam több endósnál, nem foglalkoztak a problémámmmal.

Én azt gondolom, h az adenóma és a prolaktin között nagyon szoros az összefüggés.

Bejelentkeztem a MM-be, márc végén megyek.

Neked milyen IR-ed van? Nekem a terhelésre a 60 percesre felére esett a vércukrom, szerintem ez is ebbe a témakörbe tartozik. Meglátom, h a Norprolac hoz-e változást.

4054. devonshire (válaszként erre: 4052. - Bellavita21)
2014. márc. 5. 20:10

Komolyan ezt mondta neked egy orvos, hogy a hipofízis adnoma nem okzza a tüneteidet?

Atyavilág hol élünk?


A hipofízis daganat miatt összeomolhat az egész hormonháztartás, de pillanatok alatt rendbe is lehet rakni.


Nekem még az Inzulinrezisztenciám is elmúlott, a hajam gyönyörű lett, a pattanásaimnak nyoma sem lett, fogyni kezdtem, és teherbe estem. És ateljesen problémamentes terhességem volt, a bromot 12. hétig szedtem.


Adenomámat nem vizsgálták a terhesség miatt azóta, de bitztos vagyok benne hogy összehúzódott, vagy eltűnt.

4053. egykisma
2014. márc. 1. 10:15

Sziasztok, a prolaktinom 721 lett tegnap, a ciklus 3.napjan napi 1,5 bromo mellett. Nem értem miért megy fel folyamatosan. A TSH is magas 3,43.. Ilyen hormonok mellett hiába is szeretnek gyereket.. :-(

Mit gondoltok, mi a tapasztalat, mitől mehetnek így fel egyik hónapról a másikra az értékek? 1,5 hét múlva MR, kíváncsian várom az eredményt, hogy azt követően vegre valaki beallitsa tartósan jóra az értékeket!!!

2014. febr. 25. 14:27

Ma voltam endósnál, a prolaktinom a legutóbbi mérés szerint 40,8 ng/mL. (max érték 24.)

Hipofizis daganatom van.


Szerinte ez az eredmény tök normális. A szőrösödésem (áll-borotválkozás), a pattanásaim és mitesszereim (minden tünet egyszerre kezdődött) pedig a stressztől vannak. A fehér foltok a bőrön nem endokrinológiaiak. A bőrgyógyász fél éves kezelés során endokrinnak minősítette. Ping-pong.


A mai endos konzultáció során az lett a vége, hogy az agyalapi mirigy daganat nem okoz nálam endokrinológiai zavarokat, tünetek és magasabb értékek ide vagy oda.


Szerintem én már bevitetem magamat a pszichiátriára, hogy kötözzenek le és tegyenek mélyaltatásba, ugyanis én továbbra is úgy gondolom, hogy van összefüggés a panaszaim és az endos leleteim között.

4051. 97e6b70f58 (válaszként erre: 4042. - E66d15eb56)
2014. febr. 24. 14:52
nem tudom, nekem azt mondta a doki, hogy ha jó a progeszteron szintje, akkor volt peteérés. mivel most ultrahangon látták, akkor biztos van...
4050. egykisma (válaszként erre: 4049. - Bellavita21)
2014. febr. 24. 13:25

Annyi tünetet sorolnak fel a magas prolaktin esetére hogy nehéz lenne nem ráhúzni az összeset arra.. Én tényleg a menszesz kimaradást, csúnya hegesedést, fáradékonyságot tulajdonítottam neki. Most meg, hogy nem jön össze a baba :(

De március 11.-én okosabb leszek, hogy most hogy állunk. Te pedig már holnap!! :)

4049. Bellavita21 (válaszként erre: 4048. - Egykisma)
2014. febr. 22. 00:13
hát én 2011-ben mentem el először dokihoz. Tavasszal olyan mellfájdalmaim voltak, hogy elmentem uh-ra, ahol megállapították, hogy a tejmirigyeim túlműködése okozza. Ősszel endos, akkor nem mondtak semmit. Nem is gondoltam ilyesmire. Aztán másfél éve kezdődött a súlyosbodás, még nem tartok ott, hogy egyértelműen lássák, hogy csak prolaktinoma-e....de a tied tényleg nagyon magas érték. Más tüneted nem volt?
4048. egykisma (válaszként erre: 4047. - Bellavita21)
2014. febr. 21. 21:54

Előkerestem a leletemet... 2.142 volt a prolaktin értékem, amikor kiderült... Most 1,5 hete pedig 540-re ugrott fel.

Anno mikor terhes voltam, akkor is felugrott a prolaktinom, így ebben reménykedem, hogy hátha most is, de sajnos nagyon nem úgy tűnik... :(

Mióta "küzdesz" vele?

4047. Bellavita21 (válaszként erre: 4046. - Egykisma)
2014. febr. 21. 21:35

háát nekem szőrösödés, férfias típusú, bőrpigmentációs problémák, rosszullétek, emlő feszülés, fájdalom van. Vannak rosszulléteim is, de az úgy néz ki, hogy a cukor miatt van....

nekem is azt mondták, hogy 1 cm felett műtik, de ez nagyban függ az elhelyezkedésétől is.

neked mennyi volt az értéked?

4046. egykisma
2014. febr. 21. 21:26
Ja és rendszertelen menstruációm volt évekig... Azóta beállt, mióta gyógyszert szedek az adenomára... bár most épp késik, de reméljük ez most baba miatt van és nem amiatt mert újra megugrott a prolaktinom...
4045. egykisma (válaszként erre: 4044. - Bellavita21)
2014. febr. 21. 21:21

Szia, köszi a tippet, utána olvasok!

Te miért szeretnél megszabadulni tőle? Milyen problémákat okoz? Mióta van Neked?


Nekem az elején csúnya hegesedést és hízást okozott. A dokim szerint meg a hiperaktivitásom is ennek tudható be. De a legnagyobb problémám vele, hogy nem jön össze a baba és félek, hogy igenis nem kis köze van hozzá... Főleg, hogy folyamatosan nő megint az értéke. Szóval rettegek az MR eredménytől.. Nekem azt mondták, hogy 1 cm-től műtik, nekem anno 6 mm volt, mikor kiderült, utána visszazsugorodott a gyógyszer hatására, de most 2-3 hónapja megint durván - gyógyszer mellett - beindult a prolaktin termelése... :(

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook