Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas prolaktin szint fórum

Magas prolaktin szint (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
3504. a305cbacd8 (válaszként erre: 3500. - BioCica)
2011. aug. 4. 20:26
Én napi kettőt szedtem, egyet este és egyet reggel. Hát nem volt úgy általában jó a közérzetem, gyakran fájt az epém és székrekedésem lett tőle. Nagyon rosszul sohasem voltam tőle. Kitartást.
2011. aug. 4. 20:22
Holnap megyek laborra!Szurkoljatok,hogy jó legyen az eredmény!!!
3502. pumukli1985 (válaszként erre: 3500. - BioCica)
2011. aug. 4. 20:20
Nekem napi 2őt kell szednem,reggel 1 és este 1...legalább az esti után nem érzem a mellékhatásokat :D
2011. aug. 4. 09:20

Csajok megjött :))))

Folyt köv a következő ciklusban!!!!!!!!!!!

Remélem mindenki jól van? Szeptemberben jövök.

Addig is puszi nektek!!!!!!!!!!!!!

3500. BioCica
2011. aug. 4. 08:51

Még annyit kérdeznék, hogy aki több, mint 1 tablettát szed, az egyben veszi be, vagy napi szinten szétosztva?

Amennyire jól emlékszem, nekem 1,5 tablettát kellett szednem és a tájékoztatóban az van, hogy több részletre kell elosztani, viszont napközben iszonyú gyomorfájásom volt és a vérnyomásom is 100 alatt volt...szóval nekem nem igazán jött be a több részletre osztás.

Van aki hasonló probléma miatt egyszerre veszi be a napi adagot?

3499. BioCica (válaszként erre: 3498. - Manócska13)
2011. aug. 4. 08:49

Szia Manócska!

Köszönöm a válaszodat.

Nekem van egy mikroadenómám, és emiatt magas a prolaktin szintem. Mielőtt elkezdtek kezelni, a prol. értékem a felső határérték 4x-ese volt. Nem tudom, hogy ez mennyire számít magasnak ebben a fórumban, Nekem magas volt. :-)

Sajnos még így gyógyszer mellett is, a felső tartományban volt a prol. értékem. :-(

3498. Manócska13 (válaszként erre: 3497. - BioCica)
2011. aug. 3. 17:53

Szia!

Én negyedekkel kezdtem (2 hét, a 2,5 mg-os verzióból)aztán 2 hónap fél tabletta, majd egy ideig 3/4 tabletta, de azt elég körülményes volt elvagdosni ezért napi 1. Most viszont alacsonyak lettek az eredméyneim, így visszaálltam a félre, egyébként szintén önhatalmúan, mert az én dokim is szabadságon van :D Remélem tudtam segíteni. Neked egyébként mennyire magas a prolaktinod?

3497. BioCica
2011. aug. 3. 17:02

Sziasztok!

Egy kis "közvéleménykutatást" végzek és szeretném a véleményeteket kérni.

Jelenleg Norprolac-ot szedek, de szeretném újra tesztelni a bromo-t (mert annak idején azért álltam át a Norprolac-ra, mert nem bírtam a mellékhatásait) és sajnos az orvosom szabadságon van aug. végéig, ezért most önhatalmúlag újra elkezdem ici-pici adagokkal hozzá szoktatni a szervezetemet a bromo-hoz és érdekelne, hogy ki mennyi bromo-t szed.

Tudom, h az orvos szava szent, de addig is kell csinálnom magammal v.mit...

2011. júl. 27. 08:34

Bár eldöntöttem kevesebbet foglalkozom a témával, mégis érdekel kivel mi történik.


Sajnálom "anyaleszek", hogy semmi eredménye nem volt a clostinak. De vannak ismerőseim, akik a harmadik hónapban maradtak terhesek.

Ági köszi a tanácsot mindenképpen csináltatok IR-t már csak magamért is, sőt a férjemnek is megfogom. Egy kicsit olvasgattam a témában.

Amúgy egy adag Duphaston után késik három napja, nem várok csodát, mert a félidőt lekéstük, igaz nálam ezt sohasem lehet tudni. Nem remélek semmit a gyógyszertől, igyekszem nem foglalkozni a dologgal, ha ez ilyen könnyen menne. Amúgy ősztől belevetem magam a munkába, a lányom napközis lesz, s ha az Isten is úgy akarja testvére is lesz. Csak ne mondaná olyan boldogan, hogy neki három testvére lesz: két fiú és egy lány. MÁr a nevek is megvannak. JÓkat derülünk rajta, csak az én szivem szorul össze, mert egy belső hang azt mondja, nem is olyan biztos.


Na nem szomorítalak benneteket, mert az élet szép:)))))

3495. Ágio8405
2011. júl. 26. 21:58
ne engedd a mütétet. Kérj másik szakvéleményt. lehet csak a policisztákat látta azokat meg nem kell müteni. Mindenképp kérdezz meg másik dokit is. Sokakat mütöttek régen feleslegesen és néha még ma is a PCO-hoz nem értö orvosok.
2011. júl. 26. 21:47
merional
2011. júl. 26. 21:46
Nem hatott a closti. Egy csom éretlen petém van. műtétet javasol, én nem akarom.Closti és szuri lesz következő hónapban.
3492. Ágio8405 (válaszként erre: 3491. - Bf91284513)
2011. júl. 26. 21:17
Mi volt az uh-on?
2011. júl. 26. 19:29
:(
2011. júl. 26. 10:29

Sziasztok!

Ma vagyok az első clostis és bromós hónap 13. napján, ma megyek uh-ra.

"Tünetek" alapján ma van az ovu-m,nyák állapota és az ovuteszt is mára lőtte be,hát kiváncsi leszek mit mond a doki este.Remélem minden okés odabent és sikeres lesz ez a hónap.

3489. f4dd740077 (válaszként erre: 3488. - A305cbacd8)
2011. júl. 26. 06:08

Köszi. Igedn, Londodn :) Meló is és pihenés is :)

Nektek meg gyarapodást kívánok amire visszajövök!!!!!

Puszi mindenkinek!!!

3488. a305cbacd8 (válaszként erre: 3487. - F4dd740077)
2011. júl. 25. 20:48
Jó utat nekek. Lehet,hogy írtad, csak nem olvastam, mi járatban Londonban. Ha jól emlékszem azt írtad ide mentek.
2011. júl. 24. 06:56

Jó reggelt csajok!

Csütörtökön elhúzok és csak szeptemberben jövök :9

Addig is tessék gyarapodni!!! :)))

3486. f4dd740077 (válaszként erre: 3485. - E89174970e)
2011. júl. 21. 18:25

Örülök, hogy segíthettem :)

Ha még bármi kérdésed van, írj nyugodtan, ha tudok, segítek!

Sok sikert!!!

3485. e89174970e (válaszként erre: 3485. - V. Fatina)
2011. júl. 21. 08:24

Szia!

Annnnnnyira kedves amit írtál!!!!!!! :) Teljesen megnyugtattak a szavaid a Bromoval kapcsolatban!!!!! :) El is kezdtem szedni, mert tényleg nem véletlenül írta fel a doki, napi negyedet veszek be! :) Nem érzek semmi mellékhatást szerencsére!!


Mindenképp jelentkezni fogok, hogy mennyire lesz hatásos!!! :) Bizakodom!!!! :)


Köszi a drukkot, én is NAGYON szorítok Neked, és Mindenkinek itt a fórumon!!!!


Hajrá Csajok!!!! Remélem jövőre mindenkihez érkezik a gólya a kis "csomaggal"!!!! :)

3484. e89174970e (válaszként erre: 3483. - F4dd740077)
2011. júl. 19. 07:07

Szia Fati!!


Nagyon aranyos vagy hogy válaszoltál!

Sokat gondolkoztam, hogy szedjem e a Bromot, mert a ref. tartomány ebben a laborban 450 mlU/l és nekem először volt 625, majd 343, 494 és 312. A 312-nek már nagyon örültem, ez gyógyszer nélküli érték. Ezért vaciláltam.

Ugye írtam, hogy volt egy megszakításom már, 19 hetes volt a Kisfiam, amikor el kellett vetetni. :-( Ezek után szednem kellett Bromot, hogy ne induljon el a tejem. 2x1-et szedtem amíg el nem fogyott a doboz. Érdekes, én nagyon hamar megszoktam, nem volt kellemetlen még ez a mennyiség sem. Decemberben beszedtem a Bromot, márciusban kíváncsiságól elmentem egy teljes hormon vérképre, csak hogy lássam helyreálltak e odabent a dolgok. Akkor volt 231 a prl. Akkor még nem is gyanakodtam hogy magas lesz később.

Na mindegy is, végül azért döntöttem el, hogy most is elkezdem, mert ezzel a 231-el magamhoz képest (22 nmol/l körül szokott lenni) klassz volt a progeszteronom (49 nmol/l volt ekkor) a 21. napon. Azt mondta a doki, mivel nem gátolja a magas prl a peteérést, jobb progim is lesz most a Bromotól.


Egyébként minden hónapban van ovulációm, mutatja az lh teszt is és a hőm is. Tehát alapjában véve nem ez a gond, csak szerintem nőhetnének nagyobbra is a petécskék és akkor jobb lenne a progi a ciklus második felében.

De a lényeg mégis az, tegnap este bevettem negyed Bromot. Azért mertem elkezdeni hét elején, mert mint mondtam, ennél sokkal nagyobb adaggal is elvoltam. Kövi ciklusban elmegyek vérvétlre, megnézetni ez a negyed mennyire viszi le, ha nem lesz még jó, növelem napi félre. De bízom benne, hogy a napi negyed is elég lesz.


A méhpempőn is sokat gondolkoztam, azt végül nem szedem ebben a hónapban. Azt olvastam, a méhpempo.hu-n hogy emeli az lh-t. Az nekem mindig határérték felső szintjén mozgott, nem akarok baj csinálni.

Fati, Neked néztek lh-t mióta eszed a pempőt? Most nem tudom mi legyen, mert a progimra igencsak ráférne a támogatás.... És azt írtad arra használod...


Csajok, ugye a Bromotól nem lehet baja a Babának, ha összejön és szedni kell a 12. hétig?


Bocsánat, ha hosszú lettem... :-)


Szép napot kívánok Mindenkinek!!!!! :-)

3483. f4dd740077 (válaszként erre: 3484. - Tulip")
2011. júl. 19. 06:13

Szia Tulip!

Ha magas a prolaktinod, akkor nem esel teherbe. Nekem is napi fél szemet kell szednem a bromoból. Mindig este lefekvés előtt vedd be, hogy napközben ne legyen annyira gáz az álmosító mellékhatása. Pénteken este kezd el, hogy hétvégén megszokd :) A bromot a terhesség 12. hetéig kell majd szedned, azután már tilos, mert vetélést okoz! Én 2 hónapja szedem, a prl szintem beállt rendesen 20Ug/l, de még a baba nem sikerült :( Méhpempőt is szedek kb. fél éve napi 1 szemet, ami segít a progreszteron termelésnek. Ha majd neked is beáll a prolaktinod, akkortól számold a próbálkozások idejét, mert eddig a magas prl miatt nem estél teherbe. Remélem segítettem? Ha bármi kérdésed van még, nyugodtan írj és ha tudok válaszolok! :)

Sok sikert neked!

3482. a305cbacd8 (válaszként erre: 3480. - Bf91284513)
2011. júl. 16. 18:44

Próbáld úgy szedni, hogy egy hétig csak felet szedj este közvetlen lefekvés előtt. Attól nem lesz semmi bajod. És egy hét után vezesd be a reggeli fél adagot. Hozzá lehet szokni, ne hagyd abba, mert a tejcsorgás csak ettől áll el. Nem tudom hogy a closty segít-e ebben. Az nem peteselyt érlelő?

De van meg egyfajta gyógyszer, amit felírnak tejcsorgásra a Dostinex. Abból keveset kell szedni, nincs mellékhatása, csak nagyon drága.

Neked hogy kell szedned a Clostit?

Ez ugyanaz mint a CLOSTIBEGY?

Én nem értem ezt nekem miért nem írta fel az orvosom. Pedig tuti nincsen minden hónapban peteérésem. Eldöntöttem nem agyalok, szedem a Duphaston a felírtak alapján, akciózunk,:))))), s ha szeptemberre sem lesz semmi, akkor felkeresek egy másik dokit.

Kellemes nyaralást nektek. Kitartást.

3481. Ágio8405 (válaszként erre: 3480. - Bf91284513)
2011. júl. 16. 18:02

Sajna a bromo ilyen. Én elájultam töleg egy pillanatra. Nekem mondták is hogy ugy kezdjem el szedni (pénteki napon) hogy 3 napig nem lehetek egyedül és tilos a vezetés. Utána hozzászoktam. Ja és az aluszékonyság miatt este szedem. Igaz én már csak negyedet szedek.

Drukkolok hogy sikerüljön. Az elsö babád hamar sikerült? Akkoriban rendben volt a ciklusod?

3480. bf91284513 (válaszként erre: 3493. - Ágio8405)
2011. júl. 16. 16:59

Nekem most néztek meg mindent május és júniusban, azért irom igy mert az endón a vér ugye több adagban vizsgáltatik:)

IR nekem nincs tuti.

Viszont ez a tej dolog meg nagyon érdekes mert jön de a prolaktin mégsem magas. Mindegy, kapom a bromót de nem birom szedni, tolálisan kiüt ugyhogy 3 nap után abba kellett hagynom. 3szor felet kellett szednem, de ahogy megettem a tabi fél óra és mindegy hogy voltam elaludtam, ha vezettem elbambultam, itthon nekimentem mindennek, szóval nem tudom szedni mert a gyerekre is és magamra is veszélyes voltam.

Ugyhogy most bizom a clostiban és az égiekben, holnap indulunk nyaralni, ugyhogy hátha a környezetváltozás meg a closti segit.

3479. a305cbacd8 (válaszként erre: 3469. - Bf91284513)
2011. júl. 15. 13:15
Az endokrinológiai eredmény alapján mennyi a LH és az FHS aránya, érdekelne, mert nekem szinte 3, de a nőgyógyász nem tartja vészesnek, ez még nála belefér. Sajnos ma nem végzett hüvelyi ultrahangot, de azt kicsikarom én valamikor belőle a köv. csiklus után.
3478. a305cbacd8 (válaszként erre: 3473. - Bf91284513)
2011. júl. 15. 13:13
A Duphastontól annakidején mennyi idő múlva estél teherbe?
3477. a305cbacd8 (válaszként erre: 3475. - Bf91284513)
2011. júl. 15. 12:08
Egy két csepp tejet, inkább váladékot én is ki tudok préselni, nálam szó sincs csorgásról, a prolaktinom jelenleg szinte az alsó határon van.
3476. a305cbacd8 (válaszként erre: 3473. - Bf91284513)
2011. júl. 15. 12:06
Szia. Most olvastam egy kicsit vissza. Látom ugyanabban a cipőben jársz amiben én, vagyis hasonló a helyzet. Nekem is van egy két év és 8 hónapos lányom, két év és két hónapot szoptattam. A szoptatás alatt nem estem teherbe, majd amikor abbahagytam a szoptatást nem volt többet mensim. Bromcriptint szedtem, 5 hét után megjött, elállt a tej, de egésszen nem rendeződött és teherbe sem estem. Ja a gyomor és székelési problémák nálam is megvoltak. A hormonanalíziseim beleférnek a normálisba, azt mondja a nőgyógyászom. Nem tudom, menjek vissza az endocrinológushoz, mert az LH és a FSH arány egy kicsit eltér. A nőgyógyász szerint ez belefér. Most nem nézett meg UH-on. Nekem is Duphastont kell szedjek. Bár a ciklus 19. napján vagyok elkezdtem, igaz ő a 16. tól írta fel, de úgy beszéltük meg, hogy akkor elkezdem most. Kíváncsi leszek a hatására.
2011. júl. 15. 10:58
Én csak azt nem értem, hogy az endós vér alapján nem magas a prolaktinom mégis csorog a tejem és kapom a bromót ami totál kiüt.
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook