Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas prolaktin szint fórum

Magas prolaktin szint (beszélgetős fórum)


2008. dec. 10. 13:00
Én 2hónapig szedtem a bromo.-t,és megfogant a kislányom!Fel a fejjel!Kitartás mindenkinek.
2008. dec. 10. 11:07

Sziasztok! Én ma megyek vissza a dokihoz, mert a hormonlabim után kiderült, hogy a prolaktinom 900 körül van. Mindhárom alkalommal amikor nézték a ciklusban, kb. ilyen volt. A legmagasabb 999!

Igaz nem rég próbálkozunk a párommal de lehet ez oka annak, hogy eddig nem jött össze. Amúgy van peteérésem, csodálatos ciklus lett volna ez a hónap is ilyen téren UH alapján...csak hát...

Mi ez után a köv. lépés?

2008. dec. 5. 11:47

Sziasztok,

Ígértem hogy írok. Voltam a dokimnál, azt mondta hogy ha már ennyi ideje nem sikerült, ő nem rabolja tovább az időmet(bevallom ez elég lerázósan hangzott), nem írt fel gyógyszert, átirányított egy másik dokihoz további vizsgálatokért.

A másik doki a János meddőségi ambulancián dolgozik, és meg is néz, de szerinte sokat kell várni a kórházban, a magánklinikáján viszont minden gyorsabban megy.

Óckodtam a magánklinikáktól, úgy gondolom miért fizetnék ha egyszer vonnak TB-t, de most kivételesen bevállalom a 12.000 Ft-os konzit, magamnak könnyítem meg a helyzetet, és megpróbálom kialkudni, hogy a jövőben a kórházban kezeljen. Ha beválik a doki szólok.

81. Pólika (válaszként erre: 80. - Csehe)
2008. dec. 3. 22:52

Csehe, nagyon köszönöm a biztató szavakat. Remélem úgy lesz ahogy mondod és csak pár hónapig kell szednem. A vérnyomásom jó esetben érinti a 112/60-at és nagyon aluszékony vagyok.

Pénteken már többet tudok, mindenképpen írok nektek! :o)

80. csehe (válaszként erre: 79. - Pólika)
2008. dec. 3. 21:11

Szia!

A te eseted nem annyira vészes, biztosan hamar rendbe jössz. Általában bromokriptint írnak fel, az elején tényleg leviszi a vérnyomást sokaknál, de nem olyan vészes. Meg a szinted sem. :) Szerintem szeded 2 hónapig, és nem lesz akadálya a babának. ;)

2008. dec. 3. 19:37

Sziasztok,


Új vagyok itt a cseten, babát szeretnénk. Nem jött össze. Elküldtek meddőségi centrumba. Ma ért a csapás amikor a dokim labor után közölte alacsony a vasam, magas a prolaktinom. A normális érték 100-500 között van, az enyém 750. A hangja megnyugtató volt, azt mondta ír fel gyógyszert. Pénteken találkozom vele. Viszont olvasom a mellékhatásokat: elhízás, hányás, fejfájás, ájulás. Ez borzasztó.

Soha életemben nem szedtem fogamzásgátlót, legutóbbi hüvelyi UH 1.2 cm peteérésem volt, a menstruációm mindig óramű pontossággal 28 napra jön meg, 52 kg vagyok, fiatal, sportolok, stb. Biztassatok lányok, mert nagyon parázok. :-(((

78. f0f586f932 (válaszként erre: 77. - Pomi)
2008. nov. 18. 12:12

Szia!

Még várjuk, hogy mehessek a laborra (ciklus 3 napja), csak nagyon valószínű a diagnózis a tünetek miatt, ezért beszéltünk már a kezelésről is. Nekem felirta receptre, nem tudom lehet-e anélkül is szedni.

77. Pomi (válaszként erre: 76. - F0f586f932)
2008. nov. 18. 10:19

Szia!


Megkérdezhetem, hogy mennyire magas a prolaktin értéked? A Mastodyn cseppet vény nélkül is lehet venni, vagy csak orvos által iratható fel?

2008. nov. 17. 15:42

Sziasztok!

Mi is babával próbálkozunk már jó ideje és most úgy néz ki, hogy a magas prolaktin szint lesz a ludas. A dokotrnő nem akar hormonnal nekiesni rögötön, hanem Mastodyn cseppeket kell majd várhatóan szednem, ami rendbe rakja a prolakin szintet. Nagyon biztató hatású homeopátiás szer, ez is barátcserje alapú. Használta már közületek valaki?

75. Katt
2008. nov. 11. 15:50

Szia!

Koszi, kozben rajottem, hogy nem jol fogalmaztam, nem annyira a kovetkezmenyek erdekelnek (bar az is), hanem a tunetek. Udv Neked is,

K.

74. Pomi (válaszként erre: 73. - Katt)
2008. nov. 11. 12:35

Szia!


A prolaktin a tejtermelődésért felelős hormon. Emiatt kisebb a valószínűsége, hogy a szoptatás alatt valaki teherbe esik. A túl magas prolaktin következménye lehet a nehezen történő teherbe esés továbbá ha esetleg sikerül akkor a vetélés kockázata is fennáll. Sajnos a nagyon magas értéknél fennáll a JÓINDULATÚ agydaganat veszélye is.

A Bromocriptinnel kapcsolatban nincsenek tapasztalataim. Nekem kismértékű az emelkedésem emiatt a barátcsereje kapszulát szedem rá, eddig még kevés sikerrel :(

Üdv Neked

73. Katt
2008. nov. 11. 11:46

Sziasztok,

tudom, hogy nincs koztetek orvos, de szeretnem a velemenyeteket kerni.

Pattanasos borrel es rendszertelen (tul gyakori es tul hosszu, kb maslef hetig tart, a nogyogyaszom szerint ez normalis) menstruacioval kerultem endokrinologushoz, aki azt allapitotta meg, hogy a prolaktinom terheles utan nagyon magas (a terheles elotti szintje jo). 2.5 honapja szedem a Bromocriptint. Az elso honapban semmi tunetet nem ereztem, a masodikban es most is azonban furcsa dolgokat produkal a szervezetem. A melleim hihetetlenul feszulnek es fajnak a ciklus masodik feleben, ugy erzem, hogy szetfeszul a testem, korabban sohasem volt igy. Az orvosom azt mondta, hosszu tavon latszanak meg a hatasok. 1.5 honap szedes utan voltam vervetelen, es akkor a terheles utani prolactin mar normalis volt. A ciklusom egyelore nem lett hosszabb, legutobb 24 napos volt. Azota kulfoldre koltoztem, es legkozelebb fel ev mulva tudok visszamenni az orvosomhoz. De nagyon gondolkodom, hogy itt keresek egy szakertot. Babat ugy egy ev mulva tervezunk, de nem szeretnem, hogy akkor deruljon ki: felrekezeltek.

Szoval a kerdeseim, hogy volt-e valaki hasonlo helyzetben, tudjatok-e, a magas ill. az alacsony prolaktinnak pontosan mik a kovetkezmenyei, es normalis mellekhatas-e a Bromocriptin eseteben a mellfeszules.

Koszonom elore is!

2008. nov. 8. 17:33

Sziasztok!

Nálunk anyukámnak nagyon magas a prolaktinja. szedte a bromot, de abbahagyta, most meg már ott tart, h rettenetesen fájnak az izületei, alig bír menni, meg viszket. szinte az összes tünetet produkálja. Most ezzel szaladgál dokiról-dokira. Az igaz, elég stresszes a munkája. Szerintetek mitől lehet ilyen magas?

Köszi előre is.

2008. nov. 7. 22:52
...milyen kezelést kaptál?...
70. beccka
2008. nov. 6. 18:36

Sziasztok!

Voltam a természetgyógyásznál,most járok hozzá kezelésekre,eddig 2szer voltam.Meglátjuk mi lesz az eredmény.Azt mondta,hogy a fogamzásgátlóktól felborult a hormonházartásom.De ezekkel a kezelésekkel és a bromoval sikerült elérnem,h pontosan jött a menzeszem.Remélem hamarosan jön a baba is:-)

69. gabriellka (válaszként erre: 62. - Beccka)
2008. okt. 31. 14:29
Haliho,mizujs a termeszetgyogyasznal?Regen hallottunk rolad:(
68. csehe (válaszként erre: 65. - Vchriss)
2008. okt. 8. 23:54
Ne aggódj annyira, nekem több, mint félév után is 210 a prolaktinszintem. Sőt, még daganatom is van, de nekem azt mondtam a doktornőm, hogy az esetek 98-99 %-ában gyógyszeresen gyógyítható, és jóindulatú. Csak akkor műtik, ha nagyon rossz helyen van, és nagy. nem kell félned, annyira nem tragikus a helyzeted. :)
67. csehe (válaszként erre: 66. - Bromis)
2008. okt. 8. 23:47
Egy hétig elég fura érzésed lehet tőle, utána már jobb lesz. Valószínűleg más orvoss sem mond mást. Esetleg endokrinológiai szakrendelésre kéne elmenned, az átfogóbb vizsgálat.
66. bromis
2008. okt. 8. 23:35

3 napja szedem a bromocriptint. 10,2 a prolaktinom ami nem magas, de a doki azt mondta

a szervezetem mégit magasnak érzékeli, úgy veszi mintha terhes lennék 60 napos a ciklus időm egy ideje. Szedem, de nem volt tőle hányingerem, viszont úgy érzem magam mint egy lufi. Mintha még a levegővétel is nehéz lenne. Megyek másik dokihoz, nehogy félrekezeljenek. Valaki??? Tud valamit, vagy esetleg járt így????

2008. okt. 8. 09:29

Sziasztok!

Régen írtam (2.old), de mostanra derült ki minden.:(Sajnos. Nagyon magas volt a prolaktin szintem (4000 körül), szedtem a Bromot 1 hónapig 2-essével és lement 58-ra. Ez még jó hír, de az hogy miért volt magas már nem annyira. Voltam MRI-n és találtak az agy alapi mirigyen (ugye ami a prolaktint termeli) egy mikroadenomát (jó indulatú daganat). Most azt mondták az orvosok, hogy még nem kell hozzányúlni, mert kicsi, meg nincsenek panaszaim, de nagyon félek!!! Még tanulok, 22 éves vagyok, és még nem akarok gyereket, de félek, hogy lehet-e majd egyáltalán. Hát sajnos én így jártam.:(

64. beccka (válaszként erre: 63. - Pomi)
2008. okt. 7. 21:41
Nekem viszonylag hamar előjött ez a vizesedéses probléma,kb 2 hét után.Aztán még egy hétig szedtem,de ahogy abbahagytam rögtön elmúlt a vizesedés.
63. Pomi (válaszként erre: 62. - Beccka)
2008. okt. 7. 12:29

Szia!


Érdeklődve várom majd a természetgyógyászos tapasztalataidat :)

Mennyi idő után kezdtél el vizesedni a barátcserjétől? Én kb. 1,5 hónapja szedem de még nem érzek sem pozitív sem negatív hatást.

Azt olvastam, hogy a barátcserje a sárgatesthormonért felelős, ez volt a dobozon, a prolaktin nem. Ezért aztán kételkedek mennyire képes a prolaktinszintet levinni? Remélem igen mert egyéb helyeken erről is olvastam.

62. beccka
2008. okt. 6. 13:56

Sziasztok!

21-én megyek a természetgyógyászhoz,akit ajánlott egy ismerősöm,mert neki ugyanez volt a problémája,ő is bromot szedett.De ez a doki hozta rendbe.Majd megírom a tapasztalatokat!

2008. okt. 5. 18:05
Én másfél hónapja szedem a barátcserjét,nem vizesedek,sót azt mondhatom jó a hatása.Igaz még a baba nem jott ossze,de a menst.elott nem durrannak ugy be a melleim mint azelott,és a borom is szép,nem pattogok ki.Ingerult sem vagyok annyira.A prolaktinom magas,és az orvosom persze nekem is bromoc.t irt fel,de én még várok 1-2 hónapig és inkább a barátságosabb cserjét :) szedem.
60. beccka (válaszként erre: 55. - Pomi)
2008. okt. 5. 01:05

Szia!


Én is szedtem a barátcserjét,de én elkezdtem vizesedni tőle:(

Szóval nekem maradt a bromo.remélem használ .Egy ismerősömtől pont ma hallottam egy termgyógyászról,aki neki segített ebben.Egy próbát megér.

59. Pomi (válaszként erre: 58. - Juditgelencser)
2008. okt. 2. 11:31

Szia!


Köszönöm a válaszod! Igen nekem is volt egy terhességem ami rosszul végződött sajnos. Ez 2006-ban volt és azóta meg nem sikerül. Mi elmentünk a párommal kivizsgálásra és kiderült, hogy magas a prolaktin szintem de nem vészesen. Viszont a férjemmel is baj van és most várunk még az ő andrológiai eredményeire. Aztán megyünk a Czeizelhez konzultációra. Most a Dévai Intézetbe járunk ahol ICSI-t javasoltak de a lombik előtt még mi is megpróbálunk mindent megtenni. Eléggé félünk tőle, bár összebarátkoztam egy lánnyal aki most készül a 4. lombikra és a 3-ból már van egy 10 hónapos édi kisfia. Ez azért erőt ad nekem is. Sajnos már nem vagyunk túl fiatalok, ezért aztán sok idő sincs a várakozásra de én bizom még a természetes folyamatokban, bár lehet naív vagyok:(

Neked is sok kitartást és erőt kívánok, biztosan sikerül!

Szia

Andi

58. juditgelencser (válaszként erre: 57. - Pomi)
2008. okt. 1. 20:23

Szia!


Igen korábban úgy gondolták az orvosok, hogy azért nem estem teherbe mert magas volt. Aztán volt 3 terhességem, amik vetéléssel végződtek. (nem a prolaktin miatt, mivel az jó volt a gyógyszer mellett) Most a progeszteron szintemmel van, illetve talán már csak volt probléma. Én sem járok már orvoshoz, mert nem bízom bennük. Akupunktúrára járok január óta és úgy néz ki, hogy ez nagyon hatásos. Remélem rövidesen terhes leszek és ki is tudom hordani. Sok sikert neked is.

57. Pomi (válaszként erre: 56. - Juditgelencser)
2008. okt. 1. 10:05

Szia!


Köszönöm a válaszod! Én természetgyógyászhoz járok, remélem ez is segít.

Te is szeretnél babát és ez volt a probléma nálad?

Én még nem szedem a bromot de fogom valószínű.


Üdv Neked

56. juditgelencser (válaszként erre: 55. - Pomi)
2008. szept. 30. 17:01

Szia!


Nekem 800 felett volt az értékem. Szedtem a bromochriptint. Most már 1 éve nem szedem, hanem akupunktúrára járok, és éppen most nézettem meg az értéket ami 360 volt.

55. Pomi
2008. szept. 23. 11:23

Sziasztok!


Az én prolaktin szintem 691 mIU/l volt akkor a határérték 25-629 volt majd a második alkalommal 636 mIU/L persze közben megváltoztatták a referencia értékeket 102-496. Ezért aztám most úgy tűnik elég rossz az eredményem. Volt köztetek valaki akinek hasonló magas értékkel sikerült áldott állapotba kerülnie a Bromocriptin gyógyszer szedése nélkül? Eléggé gyógyszerellenes vagyok. Szedem a barátcsereje kapszulát remélem az segíthet. Valakinek van a kapszulával kapcsolatban tapasztalata?

Köszi a választ előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook