Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas prolaktin szint fórum

Magas prolaktin szint (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
3774. tintina
2013. jan. 16. 16:41

Juci1979

Köszönöm a válaszod, :))) megpróbálok újra eljutni nődokihoz és kérni gyógyszert, de persze előbb még meg kell várnom az új eredményt.

3773. Juci1979 (válaszként erre: 3769. - Tintina)
2013. jan. 16. 14:07
Nekem a bromo a tejcsorgást, hajhullást megszüntette, a pattanások és a kilók (kb. 4 lement)maradtak. 4 hónapja szedem. Elején voltak durva mellékhatások, most már semmi nincs. sokat javult, a negyedére lement az értékem.
3772. Juci1979 (válaszként erre: 3770. - BioCica)
2013. jan. 16. 14:04
Ötödik nap. Ma azt mondta az asszisztens, hogy ez nagyon jó, de egy hónapig még szedjem, és utána vérvétel újra. majd meglátjuk
3771. BioCica (válaszként erre: 3769. - Tintina)
2013. jan. 16. 08:22

Tintina,


A délutáni vérvétel MINDIG alacsonyabb prolaktin szintet fog mutatni, mint a reggeli, mert reggel, ébredés után termeli a legtöbbet a szervezet.

A tejcsorgás prolaktinomát jelez, még akkor is, ha nincs adenómád. Ha nem bírod a bromot, akkor kérjél Norprolac-ot, más a hatóanyag, de ugyanúgy a prolaktin termelésre hat. Feltétlenül jelezd az orvosnak, h eü térítésesre kéred a receptet, mert így kb. 400 forint, egyébként meg kb. 8.000,- Ft.


A bromotól én is szarul voltam, áttértem a Norprolacra és utána vissza a bromóra és akkor már nem volt bajom.

3770. BioCica (válaszként erre: 3767. - Juci1979)
2013. jan. 16. 08:10
Ez hanyadik napi érték?
3769. tintina
2013. jan. 16. 00:32

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot és így jött az elhatározás, hogy írok nektek, mert talán mégsem vagyok annyira egyedül ezzel a problémámmal.

Kezdjük ott, hogy fiatal vagyok még, épp hogy kirepültem a gimnáziumból, nem akarok gyereket,a körülményeim sem lettek volna jók egy gyerekhez.Egyszer biztosan remélem még 10 éven belül majd. :)

Fogamzásgátlót szedtem 2 éve amikor tejcsorgást vettem észre tavaly júliusban. Elküldtek vérvételre és a fogamzásgátló melletti vérvételem a prolaktin a max 600 helyett 610 lett.Kezelést nem igazán kaptam a nődokimtól.(adott bromot dea tablettát is szednem kellett, majd annyira rosszul lettem a bromotol, hogy le kellett tennem) Átmentem magánnőgyógyászhoz, ekkor már nem szedtem tabit, de ő azt mondta térjek vissza rá, hátha az rendbe teszi. Belementem, a következő hónapban, nem reggel vették le a vérem hanem délután 1 kor 600ból 325 lett. Volt döbbenet, a nő nem tudta mit kéne csinálni (a váladékozás megvolt), korábban voltam ultrahangon az is jó volt, majdnem elküldött MR-re (hangosan gondolkodott), amit meg én éreztem túlzásnak, hisz nem volt annyira emelkedett és szerintem van még olyan ember ebben az országban akinek indokoltabb az MR. Gyógyszert nem kaptam. Azt mondta várjak 3 hónapot ha nem múlik endokrinológus. Nem mentem többet vissza hozzá.

3 hónappal később a háziorvosom azt mondta endokrinológiára bejutni képtelenség, és mivel így 3 hónap után is váladékozik a mellem, elküldött vérvételre, hogy legalább ennyivel előrébb legyünk.Ma elmentem.Nagyon izgulok, hogy mi lesz, csütörtökön jön eredmény. Tudom, hogy itt a legtöbben a gyerek miatt akarjátok levinni, de én csakis "magam" miatt. Borzasztó kényelmetlen ezt az egészet átélni, főleg úgy, hogy még nem is szültél soha. :) Hízással egyenlőre még azt mondom jól állok (fura ezt egy tini szájából hallani, mi? :D), szép lassan jönnek csak fel a kilók. Ciklusaimmal nem volt soha gond 28 napos volt az egész cirkusz előtt, amióta nem szedem a bogyót eddig 29. Reménykedem benne, hogy nem annyira magas, ha megjön. De ki tudja. PCOS-t ott zárták ki, hogy a méhem 2x is jó volt.

Egyik nőgyógyász azt mondta gyógyszertől lett, másik azt, hogy tuti nem ettől. Hát nem szedem és semmi nem történik...

3768. Juci1979 (válaszként erre: 3767. - Juci1979)
2013. jan. 15. 16:21
bocsi mIU/l
3767. Juci1979
2013. jan. 15. 16:13

Sziasztok! a 220 mlU/m már jónak számít szerintetek?

A referencia 40,00 - 530,00

3766. BioCica (válaszként erre: 3765. - Probako)
2013. jan. 10. 13:19

Kellene a referencia tartomány is, mert anélkül nehéz válaszolni.


Engem 4 éve diagnosztizáltak hipofizis adenómával. Akkor 6 mm nagyságú volt. A tavalyi MRI vizsgálat már csak 2mm nagyságú daganatot mutatott ki, reméljük, hogy idén lejöhetek a norprolacról.


Egyébként nekem 1278 volt az értékem, ami a felső hat. érték 4x-ese volt.


Feltétlenül írdd meg a ref.tartományt.

Szép napot!

3765. probako
2012. dec. 18. 21:59
jaj nem is! 375,4 mlU/ml !!!
3764. probako
2012. dec. 18. 21:58
Szerintetek 364 mlU/ml prolaktin szint a 26. napon még sok vagy már normális?!
3763. Tidujka
2012. nov. 19. 13:04

Sziasztok!


Magas prolaktin szinttel szült valaki babót?


A missed ab után a dokim hormonvizsgálatra küldött, és magas a prolaktinem. Azt olvastam, hogy ez károsítja a petesejtet, és spontán vetélést is okozhat a terhesség elején...párosulva a sárgatest csökkenésével...


Mivel én a 4-5 héttől barnáztam, duphastont kaptam.

Terhesség alatt szedett valaki Bromociptint?

3762. Ágio8405
2012. nov. 19. 07:36
Ja és igen az emelekedett prolaktin szint legtöbbször a PCOS mellékhatása. nekem is azért volt.
3761. Ágio8405
2012. nov. 19. 07:36
Ha jóval magasabb az inzulin szinted akkor akár több hónap is ameddig helyre áll. Utána javulnak a tünetek. A fogyásból már eleve látszik hogy jó uton jársz. Csak így tovább. Egyébként az elhízott PCOS-oknak elöbb javulnak a tünetek mint a vékonyaknak épp azért mert a szervezetben nagy változás történik a asúly vesztés hatására.
3760. vicaevi
2012. nov. 16. 12:36

Sziasztok, szoktam ide írni, de azért röviden: kb két éve magas prolaktin szintet állapítottak meg nálam, amit úgy tudtam elérni, mármint hogy megállapítsák, hogy mondtam a dokinak, hogy PCO-ra gyanakszom... a problémáim régiek és folyamatosak voltak, túlzott elhízás, fogyás esetén gyors visszahízás, pattanásos bőr és szőrösödés.

Végül néztek a vérvételnél hormonokat és kiderült a magas prolaktin szint, akkor a legmagasabb értéknek a háromszorosa volt... Néztek Mr-t és peteérést, azok rendbe voltak...

Kaptam rá gyógyszert, norprolakot szedtem-szedek, hol napi egyet, hol napi kettőt, elkezdtem sportolni és tartottam a PCO-s diétát, azaz számoltam a szénhidrátot és napi 5x keveset ettem, no cukor és no fehér liszt, barna kenyér, durum tészta, sok zöldség stb.

98 kg-al indulva most tartok 80 kg-nál, de egy ideje stagnál és továbbra is fent állnak a problémák... most dokit váltottam és az új doki a vérlelet alapján felírt egy új gyógyszert, Merckformint-t, nagyon remélem, hogy ez lesz a megoldás, de nagyon hiszek benne, mert ő az egyik legjobb doki Bp-en...

3759. Ágio8405 (válaszként erre: 3758. - Bogica85)
2012. nov. 1. 14:55
szia. Nekem PCOS mellékhatásaként volt enyhén emelkedett. Bromo azonnal rendbe tette. Nem küldtek MR-en mivel alig volt emelkedett. Se mell csorgásom,sem semmi ilyen tünetem nem volt csak a rendszertelen ciklus, de az is inkább a PCOS miatt.
3758. Bogica85
2012. szept. 29. 07:44

Sziasztok!


Nekem június végén derült ki hogy felső határon van a prolaktinom, még csak nem is volt magasabb, nekem 29 volt, és 30 a felső határ az itteni labornál. Ugye ez a mértékegység miatt van, hogy eltérőek a tartományok. Az nap mikor ez kiderült, reggel vettem észre, hogy mindkét mellemből tejszerű valami csöpög, főleg nyomásra. Nekem előtte is többször fájdogált a mellem, de nem tulajdonítottam a fájdalomnak jelentőséget, tehát már valószinűleg hamarabb is emelkedett volt a prolatkin szintem.

Azt mondják a prolaktin szint már 20 ug/l-től is okozhat panaszokat nem feltétlen kell meghaladnia a felső határt.

Nos mivel a tejcsorágsom nem múlt, kaptam Bromocrpitint, ami nagyon kikészített a mellékhatásaival, igy két hét után Norprolacot kaptam. Ezt követően még mennem kell emlő UH-ra, emlősebészetre, pajzsmirigy, mellékvese hormon vizsgálatra. Ezek mind negatívak voltak. Mennem kellett sella Mr-re, melyen csak részleges empty sellát irtak le, a nyélről irtak még valamit, ill. hogy a hipofízis 4 mm-el kisebb, ez ugye ami az üres sellára utal.Voltam idegsebésznél leletemmel, aki azt mondta ez a a panaszaimat nem magyarázhatja, adenomám pedig ugye bár nincs.

Okozhatja a prolaktin emelkedést stressz is, de eljöttem szabira hosszabban, kikapcsolódtam, és az sem volt hatással.


Norprolac levitte a prolaktinomat, ekkor orvos javaslatára elhagytam, mert ennek is kikészítettek a mellékhatásai. És szintén javaslatra elkezdtem szedni a Premens tablettát (barátcserje). Mikor elhagytam a Norprolacot megint kezdődtek az iszonyat emlőfájdalmak, megugrott megint a prolaktinom, amit a Premens tabletta rendezett, most megint jó. Nem tudok meg lenni gyógyszer nélkül, mert megugrik a prolaktin szintem.


A kivizsgálások alapján elvileg nincs oka mitől van:(((( Tünet is jelentkezik, a tejcsorgás mikor vissza emelkedik a szintem.

Bromo és Norprolac szedés alatt összekuszálódott a többi hormon is, amik Premensre most

rendeződtek.


Pár napja egy pesten dolgozó endokrinológus mondta, hogy az üres sella teljesen okozhat olyat mint ami nálam van. Ezen meglepdődtem!!!!!

Akkor a többi doki miért másképp beszél??????

Hétfőn megint idegsebészhez megyek, de most máshoz!!!!


Elegem van!!!!


Nálatok mi okozza a prolaktin emelkedést? Kinek hol nézték az Mr-t?

2012. jún. 27. 14:28
ja, es mindehhez mar 23 eves voltam, tehat joval tul a tinedzserkori valtozasokon...
3756. incifinci01 (válaszként erre: 3755. - Sztavros)
2012. jún. 27. 12:41

igen

Rendkivul aknes bor, hiaba tisztitottak rendesen, hiaba apoltam, gondoztam, semmi javulas(ez volt a legrosszabb, allando szegyenerzet, hogy milyen az arcom). Jartam 1 evig az orszag leghiresebb es legjobb borgyogyaszahoz is, de sajnos o sem tudott mit kezdeni velem, annyi, hogy Dianet kaptam. A ciklusom amugy abszolut ossze-vissza volt, volt hogy 3 het, volt hogy 6 honap. Hullott a hajam rendesen, zsirosodott. Nagyfoku faradekonysag. Tejcsorgas a melleimbol spontan.

Persze ezeket a doki (szakrovos) szedte ossze, hogy ezek a kulonbozo tunetek mind egyfele mutatnak.

3755. Sztavros (válaszként erre: 3754. - Incifinci01)
2012. jún. 26. 21:29
Szia! Megkerdezhetem, mik voltak a panaszaid?
2012. jún. 25. 23:02

Altalaban a 12-13-dik hetig kell szedni a bromot.

De pl. nekem kimondottan panaszokkal derult ki, meg gondolatban sem volt babatervezes... Es en mindharom terhessegem alatt vegig szedtem a bromot.

Tehat csak azt akarom mondani, hogy ez is attol fugg. De a szakirodalom az elso harmadot irja, tehat ilyen betegseggel ez a leginkabb elofordulo gyogyszerszedes.

3753. Ágio8405
2012. jún. 24. 20:04
huu nem tudom, nem vagyok benne biztos de lehet tényleg szedetik a 12.
3752. Sztavros (válaszként erre: 3751. - Ágio8405)
2012. jún. 24. 15:14

Pedig ugy olvastam, hogy a 12. hetig nem szabad abbahagyni.

Amikor elöször es utoljara dokihoz fordultam ezzel a tejesedessel, akkor picit magasabb volt a prolaktinom a normalisnal. Ugy izgulok. Hogy mirt most kellett erre rajönnöm... :(

3751. Ágio8405
2012. jún. 24. 13:27
Terhesen már nem is szabad szedni. Ha van gond a prolaktinoddal még mindig akkor okozhat esetleg vetélést. Amugy vannak sokan akiknek van tejcsorgás de a prolaktin szint mégis rendben van. Nincs rá magyarázat hogy mkitöl van tej termelés. Másnak meg 5-szöröse a prolaktin szint a normálisnak és mégsincs tejcsorgás. Szoval igy láttaqtlanban hogy foggalmad sincs mitöl volt a tejcsorgás igy nem lehet tudni hogy a vetélésnek volt hozzá köze vagy sem. Ha nem siekrült a baba most akkor mindenképp nézess hormon szintet.
3750. Sztavros
2012. jún. 24. 12:48
Sziasztok! Nekem nagyon regota van mindket mellemböl tejfolyas, ha nyomom. Kb. 16 evesen vettem eszre. Akkor elmentem dokihoz, kaptam bromo-t, de sosem hivtak vissza kontrollra, ugyhogy en nem is foglalkoztam vele. Volt egy vetelesem, aminek nem kerestek az okat, nekem meg eszembe sem jutott az evekkel az elötti eredmeny a picivel magasabb prolaktin szintröl. Nem emlitettem azota dokiknak ezt a spriccelest a mellemböl, mert nem gondoltam, hogy összefügges lehet, es nem vettem komolyan. Most szeretnenk kisbabat, ez az elsö honap, hogy probalkozunk, es lehet, hogy össze is jött, de meg korai tesztelnem. Ha sikerült teherbe esnem, szerintetek megmaradhat?? Kesö mar utana elkezdeni a bromocriptint? Gondoltam, most, hogy itt felvilagosultam, azonnal kerek hormonvizsgalatot, amint tudok, de tudtok valamivel biztatni??
3749. Ágio8405
2012. jún. 23. 22:02
Ha sikerül terhebes esned akkor azért fog sikerülni valoszinüleg mert összezsugorodik a daganat és már nem termel tul sok prolaktint. Nyugi mindenki abba hagyja ha babás elsz legfeljebb majd zsoptatás után ujra kell kezdeni, ha nem áll vissza a prolaktin szint.
3748. Monyó85 (válaszként erre: 3685. - Zsike88)
2012. jún. 22. 12:45

Szia!

Mostanra derült ki minden,úgyhogy leírom a fejleményeket.

A május 30-i MR vizsgálat macroadenomat mutatott, ami a neurohypofhysist komprimálja.

Voltam endokrinológusnál ezzel a lelettel,aki nem nagyon tudta mit tegyen, ezért továbbküldött egy idegsebészhez. Tegnap voltam nála, a gyógyszerest kezelést javasolta nekem,mivel különösebb panaszom nincsen, fejem nem fáj, látásom tökéletes (voltam látótér vizsgálaton is).

Úgyhogy júni 28-ra kaptam időponoto egy másik endokrinológushoz (Sármán dr.nő), aki majd felírhatja nekem a gyógyszert ill. beállíthatja az adagomat....

Nagyon remélem hogy mihamarabb összejön a kisbaba:) Azt mondta az idegsebész,hogy ha terhes leszek,hagyjam abba a gyógyszert, de akkor mi lesz a daganattal? Akkor semmitől nem fog zsugorodni:S Vagy rosszul gondolom?

3747. 867e00eac7 (válaszként erre: 3745. - Vicaevi)
2012. jún. 9. 22:29
Szerintem más a hatásmechanizmusuk. Én a bromótól fogytam, 58kg/168 -ra,és tartottam a terhességig. Csak nagyon levitte a vérnyomásoma , ált. 90/60 volt. Én nem tudtam abbahagyni,mert rögtön elmaradt a mens. A Norprolac az említett panaszokkal járt, de levitte a hormonomat, a végén már csak negyedeket bírtam.Nálam már beállt a klimax, normál tartományban van,én már nem szedek gysz.
3746. Ágio8405 (válaszként erre: 3745. - Vicaevi)
2012. jún. 9. 11:50
PCOD nincs véletlenül? Csak mert attol szoktak lenni inkább suly problémák és a magas prolaktin szint meg sokszor a PCOS következménye. Nekem van egy ismereösöm akinek tiédnél magasabb volt a prolatinja 3 év alatt tudták rendbe rakni de mégsem volt kövér.
3745. vicaevi (válaszként erre: 3744. - 867e00eac7)
2012. jún. 8. 20:18

Szerintem nem a norprolac miatt híztál meg, hanem a magas prolaktin szint miatt. Én nagyon kövér voltam, 98kg a 170 cm-emhez, amikor is végre rájöttek, hogy magas a prolaktin szintem, ez akadályozta a fogyásomat, a norprolakot szedtem, diétáztam és mozogtam.

Ahogy csökknet a prolaktin szintem, úgy szabadultam meg a fölös kg-októl... egy év alatt 18 kg-tól, diéta, mozgás és norprolac.

Két hónapra abbahagytam a gyógyszert, mert volt egy jó eredményem, ezután rá kiderült, hogy négyszerese a normál szintnek a prolaktinom (2400, a jó szint: 25-628)

E közben nem tudtam leadni egy kilót sem, pedig tartottam a diétát... most újra kezdtem a gyógyszer szedését és várom, hogy a prolaktin szintem csökkenjen... Ha jól tudom, akkor a prólaktinómiát nem műtik, hanem ezzel a két gyógyszerrel gyógyítják, és ebből a Norprolac a jobb gyógyszer...

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook