Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas prolaktin szint fórum

Magas prolaktin szint (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
3834. Hikari85
2013. ápr. 12. 20:18
szia a magas prolaktintol előbb hízol. a bromotol inkább fogyni szoktak. nekem is ilyen értékeim voltak de mi babát szeretnénk. általában Bromhocriptint írnak fel rá. nem kell a gyógyszertől megijedni, ( de van róla külön fórum.)kb 3-4 honap alatt leviszi a szintet és a kellemetlen tünetek is enyhülnek ha vannak (tejcsorgás. hízás,elmaradt mensi stb...) remélem tudtam segíteni.
2013. ápr. 12. 20:16
Orsy87! Valoszinuleg fognak csinalni neked egy MRt, s az alapjan eldontik a kezelest. A magas prolaktin a legtobb esetben gyogyszerrel kezelheto. Mellette bizonyos fogamzasgatlo szedese is lehetseges, de meg kell beszelni az endokrinologussal, hogy melyiket szedheted. En majdnem 10 eve szedek igy prolaktinra gyogyszert, nem hiztam meg egyaltalan.
3832. orsy87
2013. ápr. 12. 19:43
Sziasztok. Elég sok kérdeésem lenne hozzátok. Tegnap jött meg a vérvételi eredményem. A prolaktin szintem 1099(a laborpapír szerint a normális 40-530 között van, tehát nekem a duplája). Mire számíthatok? El kell hagynom a fogamzásgátló szedését? Az igaz, hogy ha ezt kezelni kezdik gyógyszeresen akkor sokat lehet hízni? 26 éves lány vagyok, még jelenleg nem tervezek szülni, de így hogy ez magas lett már eléggé félek, hogy fogok e valaha:( Bocsi, hogy ennyi kérdésem van. Előre is köszönöm a válaszokat.
3831. Márta82 (válaszként erre: 3830. - Juci1979)
2013. ápr. 12. 11:49
:))))
3830. Juci1979
2013. ápr. 11. 16:02
Sziasztok! 170 végre a prolaktinom. Egy hónapra abbahagyhatom a bromot, utána vervetel. Úgy örültem mint majom a farkának!
3829. dondi79
2013. ápr. 11. 09:07
az előző terhességemnél amit elvesztettem 12-ik hetében volt,bromot kaptam,és attól,gyógyultam meg.2009-től ,2012ig szednem kellett.a terhességem 12ik hetéig,majd utrogestan mellé
2013. ápr. 11. 08:58

Ezért mondom, hogy a prolaktint mindenképpen bromo-val kell levinni, szóval menj orvoshoz.


Ne legyél megijedve, hiszen ha csak ennyi a gond, azon könnyen segítenek. Viszont ne halasztgasd, mert ha mégis sikerülne, a magas prolaktin mellett a baba, könnyen vetéléshez vezet.

Azt írtad: utána alakult ki a hipofízis. Ezt hogy érted? van hipofízis daganatod?

3827. dondi79
2013. ápr. 10. 23:29
császárral szültem
3826. dondi79
2013. ápr. 10. 23:09
1 éve szültem,de 2hétig tudtam csak szoptatni.terhesség előtt sem volt tejcsordógálás,meg most sincs.hát elég nehezen tudtak helyre hozni,mire lett a kicsim.1év alatt 5x műtötték a méhemet.mert el cseszték a miss-abortott.utána alakult ki a hipofozis.ott 1600 volt az eredményem,kaptam a bromot és helyre jöttem.jajj de meg vagyok ilyedve.és a baj hogy vérzésem nincs is ettől,és olyan mintha be lenne dagadva a méhem
3825. devonshire (válaszként erre: 3824. - Dondi79)
2013. ápr. 10. 23:04

Akkor ez annyira nem számít magasnak, hiszen vannak akiknek 100, vagy 2000 a szintjük.

De mindenképpen kezelésre szorul, mert nagyon kicsi az esélye a babának.


Nem udom tudod-e, de a prolaktin a tejelválasztásért felelős hormon. A szervezeted most azt hiszi szoptatsz, sokaknak ilyenkor folyik a tejük. És ugyebár a szervezet arra törekszik, hogy szoptatás alatt ne essünk teherbe.. Úgyhogy erre mindenképpen kell bromo. De ha legutóbb is simán megoldotta a dolgot, akkor nem lesz gond :)

3824. dondi79
2013. ápr. 10. 22:51
ref tart 102-496, eredmény 611,20 mIU/I
3823. devonshire (válaszként erre: 3822. - Dondi79)
2013. ápr. 10. 22:48

mennyi volt a határérték?

Szerintem olyan 520 ebbe a mértékegységbe. Szóval nem olyan magas. De a babásodáshoz inkább a 100 körüli jó.


Nekem is hasonló értékű, de nekem sajnos van hipofízis daganatom. Én bromot szedek.

3822. dondi79 (válaszként erre: 3821. - Devonshire)
2013. ápr. 10. 22:43
nagyon köszike.kismedence,és hasi uh-án voltam ami neg-lett.a prolaktinom magas 611.20 mIU/I. csak nem tudom,ebben az egységben :mIU/I ez mennyire magas?
3821. devonshire (válaszként erre: 3820. - Dondi79)
2013. ápr. 10. 22:20

Ha magas a prolaktin szinted, akkor a norcolut nem megoldás, nem is értem, hogy írhatták fel neked.

Az csak megvonásos vérzést hoz, de ciklusod és peteérésed sem lesz tőle.


Javaslom keress egy endokrinológust, küldesd el magadat koponya MR vizsgálatra, hasi és kismedence UH-ra. És újra fel fogja írni a bromocripint.


Ha prolaktin magas, ez fog segíteni a babásodásban :)


Nagyon sok sikert kívánok hozzá.

3820. dondi79
2013. ápr. 10. 21:45

sziasztok!

szeretnék kérdezni tőletek,hátha van köztetek olyan aki hasonló cipőben van,vagy volt mint most én.2009 ben volt missed aborom,majd műtét után magas lett a prolaktinom.1 évig szedtem a bromot,majd végre őssze jött a lányom :D . a baj hogy most megint magas lett a prolaktinom 611.20 lett :(,a havi vérzésem el is maradt :( ha volt,vagy van valaki ebbe van milyen kezelést kapott?és mikor jött helyre újból a prolaktin szintje? esetleg tudott szülni másik babát?jelenleg norculutott kaptam vérzés inditás csinálnak,hát... elég szarul vok tőle :((

3819. Juci1979
2013. márc. 22. 17:16
Nekem is szokott feszülni, van hogy nem bírok hason aludni.
3818. Márta82
2013. márc. 22. 15:19
nem tudom hogy a bromocriptin miatt vagy a pajzsmirigyre felírt euthyrox miatt, de néha úgy bedurran a mellem, annyira zavaró, ti nektek nem vólt így? Elvileg azt mondta a doki hogy a gyógyszertől lemegy a prolaktinom és nem fog feszülni a mellem, na nekem soha nem feszűlt így mint most.
2013. márc. 22. 13:12
Nekem pár hónap eltéréssel szinte pontosan ugyanannyi lett, az elsőnél nem izgultam annyira, a 2.nál viszont sík ideg voltam hetek óta, mert sejtettem, hogy tényleg valami bajom van.
3816. Márta82 (válaszként erre: 3815. - Juci1979)
2013. márc. 22. 09:55
Tény hogy nekem is stresszes időszakom van és 2-szer csináltattam meg 5 nap eltéréssel, első előtt tiszta ideg voltam 35 lett, rá 5 napra kicsit már nyugisabb és 31 lett, szóval lehet benne valami.
3815. Juci1979
2013. márc. 21. 13:51
Az asszisztens mondta nekem, hogy a stressz is befolyásolja. Nekem 220 volt, utána 257 és kérdezte, hogy nem ért valami stressz, mert az is megemeli. Most már ezekkel a számokkl határértéken belül vagyok, de még szedem, kb két hét múlva, húsvét után megyek vissza.
2013. márc. 21. 09:45

Nekem alig volt magasabb a prolaktinom, mégis van adenómám, persze ezzel nem megijeszteni akarlak, csak, hogy sosem árt az a kivizsgálás :)


Kopogjam le, én 2 kicsi rosszulléttel, és 1 elég szar délelőttel megúsztam az egészet. Azóta nekem semmi bajom a bromótól, talán reggel nehezebben kelek. Szerintem azok a rosszullétek a saját hibámból lettek, mert 1 szemet kihagytam, és utána egészet szedtem újra, és utána voltam nagyon szarul délelőtt.

3813. Márta82
2013. márc. 20. 14:18

Hát érdekes hogy nekem a doki nem kérte hogy filmezzék meg a fejem hogy nincs e valami jó indulatú daganat, bár azt olvastam hogy 60 feletti értéknél mondjuk már lehet gyanakodni nekem ennek a fele és hogy a pajzsmirigy alultengéstől is emelkedhet ez a szint és ugye nekem kicsit alulműködik, mondhatni határérték körül vagyok, egyszer bent egyszer kint, de babához 1-1,5 körüli TSH érték a jó, szóval ezért írt fel rá bogyót nekem.

Ja és az első eredmény után amit írtam hogy 35 rá 5 napra megcsináltam mégegyszer és akkor "csak" 30 volt.

Felet kell szednem most 1 hétig, illetve akkor még 1 napig és utánna már egészet, hát nem tudom hogy fogja a szervezetem tolerálni az egészet, mert így a félnek is vannak mellékhatásai bár ez még elviselhető, de tegnap úgy leesett a vérnyomásom hogy majdnem elájultam, de aztán lefeküdtem és visszállt.

3812. devonshire (válaszként erre: 3811. - Prüntyőke51)
2013. márc. 18. 15:01

Például nekem.

Ez hátráltatja a teherbeesést, sajnos nálam hipofízis adenómát találtak, de már gyógyszerrel kezelnek.

Mennyire volt magas? mert nekem kb 620 volt, 500-as határérték mellett

2013. márc. 17. 22:07
Sziasztok! Van valaki,akinek magas volt a prolaktin szintje úgy, hogy nem terhes? Megköszönném a segítséget,mert nagyon megijedtem,hogy magas az enyém.
3810. Juci1979
2013. márc. 11. 19:51
Igen tervben van. Nem jött össze és a vizsgálatok során ezt találták nálam. Sajnos a páromnál is van baj, de reméljük javul a helyzet. Két hónapja voltam kontrollon akkor már határon beül volt. Jó két hete megint oké, de magasabb mint előtte egy picivel , így még szedem. Magamtól úgy vettem észre, hogy hajhullas megszünt és kevesebb pattanas.
3809. devonshire (válaszként erre: 3808. - Juci1979)
2013. márc. 11. 18:13

Szia!

Miből veszed észre, hogy használt? Csak mert nekem nem folyt a tejem, szóval ebből nem fogom észrevenni?

Babát terveztek?

3808. Juci1979
2013. márc. 11. 18:08
Szia. Én 5 hónapja szedem. Úgy néz ki, hogy használt. Voltak mellékhatások, de már csak a reggeli hányinger maradt. 1hónap múlva újabb kontrollom lesz. Remélem jó eredménnyel.
3807. devonshire (válaszként erre: 3806. - Márta82)
2013. márc. 11. 17:29

Igen, mivel referenciatartományon kívül van. Ha a teherbeesés a cél, akkor viszont örülj neki kicsit, mert legalább meg van a baj, és ezt lehet kezelni, ha nem is a legkellemesebb gyógyszerrel. Viszont szerencsére ez nem extrém magas, hamar helyreállhat. Az enyém ref.tartománya ötszázvalami volt, és 620 lett az enyém. Más egységben adták mmeg, de hasonló az eltérés. Sajnos csak pár hónap múlva lesz kontroll vérvételem, hogy hatott-e rendesen a bromo.


Nekem a pajzsmirigyem határértéken belül volt, de nagyon az alja, én csak vény nélküli jodid tablettát kaptam.

3806. Márta82
2013. márc. 11. 17:19

Hello, az en prolaktin szintem most kaptam kezbe 35.88, referencia tartomany 5.18-26.53. Akkor ez mar magasnak szamit ugye?

Babat szeretnek ezert nezettem meg most a hormonsorom, sajna pajzsmirigyem is kicsit alulmukodik.

2013. márc. 11. 15:15

Sziasztok!

Új vagyok a hoxán, de most már szükségem volt "betegtársakra" , hogy könnyebb legyen.

Én is leírom a tapasztalataimat, hátha segítek. A történetemet a naplómban olvashatjátok, hosszú és küzdelmes. De ahogy ott is írom: AZ ELSŐ GYERMEKEMÉRT HARCOLOK, ÉS GYŐZNI FOGOK!


A Bromot majdnem két hete szedem. 620-as prolaktinra, microadenomára kaptam. Babát szeretnék, nagyon.


Fél szemmel kezdtem, az orvosom tanácsára, mielőtt leragadt a szemem este, azelőtt gyorsan bekaptam, majd 5-7 nap után egész szemre váltottam lefekvés előtt. Az elején semmi bajom nem volt, múlt héten egyszer rám tört a hányinger 3 órára, tegnap szintén hányinger 3 órán keresztül. Ma reggel volt a legrosszabb, erős hányinger, és fájtak a lábaim, mint az influenzánál, de 11:45-kor, mint amit elvágtak, megszűnt. Számomra eddig kibírható, mindig arra gondolok, egy kemoterápia mennyivel rosszabb lenne!!! Jó tanács: a nagyon hideg víz kortyolgatása segít, de nem azonnal. B6-ot és dedalont lehet ez a gyógyszer mellé szedni, én nem szedtem még, majd csak akkor ha nagyon muszáj.

Nekem azt is mondták, nyugodtan lehet negyedet szedni, ha a féltől is rosszul van valaki, és 5-7 naponta emelni az adagot negyed szemmel. Elvégre legtöbbünknek évek alatt derítették ki, mi a baj, most az a plusz 1-2 hét, amennyivel tovább tart az adagnövelés, már semmit nem jelent.


Érdekelnének tapasztalatok babásodás szempontjából, esetleg olyan tapasztalatok, ahol magas prolaktin-PCO-inzulinrezisztencia van jelen.

köszike, bárkit szívesen "meghallgatok"!

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook