Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van olyan anyuka köztetek akinek óvodás gyermeke pánikbeteg? fórum

Van olyan anyuka köztetek akinek óvodás gyermeke pánikbeteg? (beszélgetős fórum)


2016. aug. 9. 12:57

Az én 3,5 évesem is az, mondhatni... Talán most jövünk ki a dologból, de ez már a 2. hosszú panikolós időszaka volt (különböző témákban).


Hát... Kitartás és sok türelmet kívánok! :/

22. syria (válaszként erre: 9. - Keresztesiné)
2016. aug. 4. 07:14

Az a háziorvos nem normális, ha NEM LÁTJA szükségesnek szakember segítségét. Ha a félelem nem lesz minél előbb „kioperálva” a kicsiből, lehet, hogy az egész életét meg fogja keseríteni.

jenBP ötlete (13. hsz.) jó, próbáljad alkalmazni!

21. Mezei Virág (válaszként erre: 19. - Keresztesiné)
2016. aug. 3. 18:26
Mielőbbi gyógyulást kívánok!
20. Keresztesiné (válaszként erre: 17. - Massalhangzo)
2016. aug. 3. 17:29
Kaptunk csak nem inekciót,hanem gyógyszert allergiára Aerius 0,5 mg-/ml este kell adni 5 ml egy hétig.Ha nagyon f2j a torka még Cataflam cseppől adthatok neki.A fiam nagyon nehéz rávennem,ha orvosról van szó,hogy engedje meg bármilyen vizsgálatot
19. Keresztesiné (válaszként erre: 18. - Mezei Virág)
2016. aug. 3. 17:23
Köszönöm.Utána nézek.
2016. aug. 3. 15:05

Nézz utána! Allergológus segíthet.

"Deszenzibilizálás

A szervezet egy ismert méreganyagra bekövetkező allergiás túlérzékenységének kivédését jelenti úgy, hogy az allergizáló anyagot fokozatosan emelkedő dózisban juttatják a szervezetbe. Deszenzibilizáció hazánkban méh- vagy darázscsípésre anafilaxiás reakciót mutató személyeknél javasolható. A kezelés indokolt minden olyan betegnél, aki méh-, vagy darázscsípést követően súlyos allergiás reakción esett át, a méh- vagy darázs méreganyagára vonatkozó bőr-tesztje pozitív és ismételt szúrás veszélyének van kitéve. A tisztított darázs- vagy méhmérget növekvő adagban, injekcióval juttatják be a szervezetbe, ezáltal a beteg „hozzászokik” a méreghez és a csípés következményeivel szemben ellenállóvá (védetté) válik.

A kezelést, az injekciók beadását (rendszeres ellenőrzés mellett) folyamatosan, 3 éven (!) keresztül kell végezni. A kezelés akkor eredményes, a beteg akkor válik védetté, ha a mérget tünet nélkül elviseli.

17. massalhangzo (válaszként erre: 15. - Keresztesiné)
2016. aug. 3. 14:23

a pszichologus jo otlet, de valoszinuleg hamarosan elfelejti a dolgot. ha valaki allergias a darazscsipesre, bele is halhat, megfulladhat. bizonyara kaphatot injekciora receptet, ami nalatok kell legyen


egy ilyen reakcio utan meg napokig nehez a nyeles es szorul a torok, teljesen ertheto a pici felelme, hogy ujra rosszul lesz. a gegeszt nem ertem, mi az, hogy nem engedte magat megvizsgalni? ez nem jatek, alaposan ki kell vizsgalni utana, ha maradnak tunetek

2016. aug. 3. 12:08

Ez nem panikbetegseg.

Volt kisgyerek, akinek pl. fajt a koromvagas. :D

2016. aug. 3. 12:01

Sikerült időpontot kérnem jövőhét hétfőre.

Köszönöm a segítségeteket!

2016. aug. 3. 10:40
Szerintem ez nem pánikbetegség, az azért sokkal durvább. Maximun sokkolta az élmény és bepánikolt. De nem vagyok orvos. :) Ettől függetlenül, ha a helyzet nem változik, akkor egy pszichológus is segíthet.
13. jenBP (válaszként erre: 6. - Syria)
2016. aug. 3. 10:36
Szerintem sem pánikbeteg a pici, csak még nem tudta feldolgozni a számára ijesztő élményt. Ha pszichológus nem elérhető, akkor te is tudsz segíteni neki ezt feldolgozni. Ha szóba kerül az eset, ne tereld másra a témát, beszélgess vele erről. Lehet jétszani "kórházasdit" is, és vannak nagyon jó mesekönyvek is ebben a témában.
2016. aug. 3. 10:22
Nem találtak nála semmi gyulladást.Rendben voltak a vérvételi eredmények.
11. Keresztesiné (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2016. aug. 3. 10:20
Nem nagyon csak ami könnyen lenyelhető ami gyümölcsleves ,joghurt,dinnye,stb...
10. Keresztesiné (válaszként erre: 7. - 5056d3921a)
2016. aug. 3. 10:17
Sajnos nálunk nincs családsegítő.
9. Keresztesiné (válaszként erre: 6. - Syria)
2016. aug. 3. 10:13
Köszönöm megpróbálok intézni valamit.A házi orvos azt mondta,hogy nem lássa szügségesnek,de számomra fontos.
8. andi6020 (válaszként erre: 3. - Keresztesiné)
2016. aug. 3. 10:05
Enni tud?
7. 5056d3921a (válaszként erre: 5. - Keresztesiné)
2016. aug. 3. 10:03

Elvileg a családsegítőnél kell hogy alkalmazásban" legyen egy gyerek pszichológus is.

És igen, kell kérni időpontot...híved fel őket, ha van családsegítőtök.

6. syria (válaszként erre: 3. - Keresztesiné)
2016. aug. 3. 10:02

Szerintem ez nem pánikbetegség, hanem egészséges félelem, csak sajnos az átlagosnál nagyobb fokú. Én is pszichológustól remélném a leggyorsabb segítséget.

Akár kell időpont, akár nem, a küszöb alatt is beverekedném magamat a mielőbbi ellátás érdekében.

2016. aug. 3. 09:56
A pszichológushoz kell kérni időpontnot?
4. Hanami (válaszként erre: 3. - Keresztesiné)
2016. aug. 3. 09:43
Pszichológushoz vinném.
2016. aug. 3. 09:41

Szeretném tudni,hogy lehet kezelni.Úgy jártunk,hogy megcsípta a darázs vasárnap késő délután,ecetesruhát raktam a karjára eláttam kalciummal és fenistil cseppel,majd fürdés után lefeküdt aludni,majd arra lettem figyelmes,hogy nagyon köhög,Felköltöttem és kiabált,hogy nem kap levegőt és nem tud nyelni.Kihívtam a mentőket a gy. Ügyeletet és azt mondták,hogy allergiás a csípásra.A kórházban még bent volt fájlalta a torkát és azt monta az orvosa,hogy pánik beteg.Azóta sem tud rendesen nyelni.Tegnap elküldtek a gégészetre de nem engette ,hogy megnézze az orvos.Majd haza engedték,majd eljött az este akkor elkezdett hisztizni,hogy fáj amikor nyel ő vissza akar menni és hívjak neki mentő stb...

Szóval amikor rájön ez a hiszti roham akkor annyira bepánikol.Vasárnap óta így van.

Valaki segítene,hogy mit csináljak?

Köszönöm!

2016. aug. 3. 09:27
Orvosilag diagnosztizálva?
2016. aug. 3. 09:24
Van olyan anyuka köztetek akinek ovodás gyermeke pánik beteg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook