Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Önálló evésre tanítás fórum

Önálló evésre tanítás (beszélgetős fórum)


17. ironizáló (válaszként erre: 16. - Lagnes86)
2016. aug. 19. 14:52
Szerintem minden étkezésnél hagyd picit a kanállal próbálkozni, de ne sokat. Mert az étel tényleg nem játék, erre nem is szabad rászoktatni őket. Ebből (is) lesznek az olyan gyerekek, akiket kergetnek az asztal körül a szülők a kajával, a besték meg csak röhögnek rajtuk.
16. lagnes86 (válaszként erre: 15. - Ironizáló)
2016. aug. 19. 11:20

igen, lehet, hogy félreérthető voltam. szóval EDDIG nem mutatott érdeklődést, most már viszont igen - ezért gondoltam, elkezdhetnénk a gyakorlást :) egyébként, 4 nap múlva lesz egy éves :) mindenhol azt olvasom, ilyenkor már célszerű hagyni, hogy egyedül is próbálkozzon. abban vagyok tanácstalan, meddig hagyjam a próbálkozást és mikor avatkozzak be, mondván "az étel nem játék". no mindegy, majd ráérzünk.

köszönöm a tanácsod! :) ki fogom próbálni.

2016. aug. 18. 22:02

Ezt írtad:


kisfiam 11 hónapos. szerintem ideje lenne elkezdeni az önálló evésre nevelését - eddig nem mutatott iránta semmi érdeklődést, én pedig nem tudtam összeszedni a bátorságom hozzá, de most már úgy gondolom, el kell kezdeni, csak fogalmam sincs, hogyan"!


Tedd ki neki nagyobb tálcára a falatokat és úgy tedd elé (gondolom etetőszékben eszik). Tedd oda a kanalat is és csak figyeld mit csinál.

Az meg, hogy kéri, követeli a tányérját nem baj, nem kell neked mindenre ugrani. Nem ő a főnök.Nálunk is vannak kirohanások, de le is csengenek. Éhen nem fog halni a gyereked ebben egészen biztos lehetsz :) Később ennél keményebb dolgok lesznek.

2016. aug. 18. 20:58
*magát
2016. aug. 18. 20:58
Nem erőltetem én, ő kéri el (mit "kéri", követeli) a tányérját és kanalát :) és bizony olyan akaratos, előfordul hogy ha nem adom oda, megmakacsolja magától és nem eszik...
12. ironizáló (válaszként erre: 8. - Idhikai)
2016. aug. 18. 16:59
Erről van szó, tökéletes idézet.
11. ironizáló (válaszként erre: 1. - Lagnes86)
2016. aug. 18. 16:01
11 hónaposan? Hova rohansz? Egyértelmű, hogy nem áll készen rá. Nem köti le, nem érdekli. Felesleges. Mindent lemásol, ezt is le fogja. Kár ezen kattogni. Pici még. Falatozzon kézzel az való neki. Az enyém 15 hónapos kézzel eszik, néha nyalogatja a kanalat, mert látja mire való. Inni is úgy tanult meg, hogy egyszer csak ivott magától :) Szerintem engedd el ezt a dolgot, mert feleslegesen stresszeled magad.
10. Ankamacko (válaszként erre: 9. - Lagnes86)
2016. aug. 18. 11:13

Így van. Kár erőltetni:)


Nekem is égnek állna a hajam, ha a főzeléket kellene mindenhonnan suvickolni. Most még az előke sem koszos. Jaaa, eddig azt sem tűrte magán. Most önként veszi fel.

9. lagnes86 (válaszként erre: 6. - Ankamacko)
2016. aug. 17. 20:58

Azti... Végül is, az kifejezetten pozitívum, hogy nincs maszatolás meg hasonlók :) nekem nagyon nagy erőfeszítésbe telik jó pofát vágni hozzá. Nem tehetek róla, idegesít :S


Egyébként meg, nem láttam még olyan felnőttet, akit anyukája etetett, szóval előbb-utóbb biztos menni fog. Nem igaz? :)

2016. aug. 17. 20:55
"nem értem rá tanulni, mert folyamatosan tanítottak"
7. lagnes86 (válaszként erre: 5. - Nikletty)
2016. aug. 17. 20:52
Köszi :)
6. Ankamacko (válaszként erre: 1. - Lagnes86)
2016. aug. 17. 18:55

Szia!


Nem kifejezetten követendő példa, de hogy lásd, nem vagy lemaradva, mi így állunk.


A lányom 22 hónapos és épp egy hete kezdett el önállóan enni. Amit kézzel lehet csipegetni, az persze már régen megy, de a kanalas/villás ételekkel most barátkozik. Eddig hiába próbálkoztam, inkább nem evett, úgyhogy nem erőltettem.

Most viszont egyik napról a másikra egyre ügyesebb mindkét "szerszámmal". Nincs ledobált kaja, nincs maszat a fél házban.

5. nikletty (válaszként erre: 4. - Lagnes86)
2016. aug. 17. 08:29

Szia

szerintem ha most kezdtétek normális ez

Inkább hagyd hogy az ilyen darabkákat had egye egyenlőre kézzel, mint a gyümi, zöldség, pufi, zizi (nagyon jó csippentés gyakorlásra).

De a főzelékbe (jó-jó párszor belenyúl, hát ki kell próbálni, de aztán ne nagyon engedd szét kenni) inkább kanállal ösztönözd, meg mutasd neki, meséld, előbb utóbb megpróbál majd a szájába is tenni, vagy a főzelékes kanalat lenyalogatja, stb.


Ez idő, fog ez menni

2016. aug. 13. 20:25

Reméltem, hogy több válasz is érkezik még... Sebaj. Nektek köszönöm szépen!


Gyerekvillára gondoltam, ami csak annyira hegyes, hogy puha zöldségbe\gyümibe bele tudja szúrni.


Egyelőre ott tartunk, hogy a kanalat rágókának használja vagy max bele-bele kotor vele a tányérba. Szájába kaját tenni nem próbál vele. Kézzel matat az ételben, kivesz 1-2 marékkal, és szétkeni az asztalkáján... :S

2016. aug. 2. 10:49

Szia

mindenképpen először a kis műanyag kanállal.

Én asszem úgy csináltam, hogy etettem és ő is kapott egy kanalat, ismerkedett vele, s néha a szájába is jutott :) Hagyhatod próbálkozni, aztán persze te is eteted. S egyre ügyesebb lett. Az én lányom először szintén etetni akart engem az ő kanalával :)


Villát még a bölcsiben/óvodában sem kapnak a két évesek megelőzképpen. De otthon persze kapott a lányom, de akkor ha a kanállal már megy az evés.


Kajával játék: nálunk ez szigorú, csak ülve asztalnál van evés, ha szándékosan dobja le vissza sem kapta. Nem játék az étel, picit sem! A tányérból kiborítani sem hagynám. Megérti ő már, hogy nem szabad, ha mégis csinálja, elveszem, kész. MAjd megtanulja ha főleg számára finom falat van rajta, hogy kell vele bánni, hogy meg is ehesse aztán.

2016. aug. 2. 10:10

Eloszor kanal az ismerkedeshez. Max. vizet meregetni vele segitseggel.

Villat egyelore semmikeppen a balesetveszely miatt.

2016. aug. 2. 10:06

sziasztok!


kisfiam 11 hónapos. szerintem ideje lenne elkezdeni az önálló evésre nevelését - eddig nem mutatott iránta semmi érdeklődést, én pedig nem tudtam összeszedni a bátorságom hozzá, de most már úgy gondolom, el kell kezdeni, csak fogalmam sincs, hogyan!

kézbe fogható ételeket már eszik egyedül (gyümi, kiflivég, sajtdarabkák, stb.), néha még túl nagyot harap, ill. félrenyel, de általában ügyes.

ha tányérba teszek neki falatokat, akkor viszont kiborítja; kanállal/villával még nem is próbálkoztunk.


kérdéseim:

- mennyire legyek engedékeny az étellel való játékot illetően? ti hol húztátok meg a határt? (pl. ledobálja, összenyomkodja, az ételt, tapicskol a pépesben, ilyenek) tudom, hogy fontos a tapasztalatszerzés, de azért azt is meg kell tanulnia, hogy az étel nem játék.

- kanállal vagy villával érdemes kezdeni? melyikkel mit szoktatok adni az elején?

- segítsem a próbálkozásait vagy inkább hagyjam pl. egyedül betalálni a kanállal a szájába?

- olyankor gyakoroljunk, amikor éhes, csak közben etessem, hogy a gyomrába is kerüljön kaja? ti mikor gyakoroltok?


minden más részlet érdekel, ami csak eszetekbe jut. szívesen vennék minden gyakorlati tanácsot.

előre is köszi! :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook