Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hova érdemes menni? Olaszország vagy Spanyolország? fórum

Hova érdemes menni? Olaszország vagy Spanyolország? (beszélgetős fórum)


2016. aug. 1. 05:35
Spanyolország elég olcsó...
7. NomNom (válaszként erre: 6. - Kisj)
2016. júl. 31. 13:26

Hát igen, valamit valamiért. :)

Nekem volt szerencsém egyszer májusban menni a középsulimmal, akkor a legjobb. Nem volt tömeg, nem volt meleg, tökéletes volt.

6. kisj (válaszként erre: 4. - NomNom)
2016. júl. 31. 13:19
Nyaraltam én is mind a 3 városban és Barcelona valóban őrült meleg és egy kicsit tényleg fárasztó, de viszont nagyon szép.
2016. júl. 31. 13:14
Mondjuk én most totál beleszerettem Baszkföldbe, kár, hogy a párod nem Bilbao rajongó, tudnék még szállás tippet is adni. :P
4. NomNom (válaszként erre: 3. - Kisj)
2016. júl. 31. 13:12

Igaz, van közelebbi hely is. :)

Én azért szeretem Lloret-et, mert onnan pl. Girona is megközelíthető és nekem az a város sokkalta vonzóbb mint Barcelona. Ok sok látnivaló van B-ban is, de pl. melegben nyáron az is csak nyomor.

Én pl. onnan nem is akartam B-ba átmenni, egy nap alatt körbejártuk. Most viszont B-ban szálltunk meg 4 éjszakát, hát olyan fáradt már régen voltam. :D

Szóval minden annak a kérdése, hogy pontosan mit szeretnétek látni. Már a Camp Nou-n kívül. ;)

Érdemes eltervezni napra lebontva mert iszonyú sok a látnivaló.

Güell parkba nem jutottunk be mert a sok ázsiai turista az összes belépőt megvette aznapra, szóval sötétben éjszaka mentünk már, amikor ugyan ingyenes de nem látni semmit.

A tengerpart elég szutykos, de a szörfösöket kimondottan élvezetes nézni.

Ha

3. kisj
2016. júl. 31. 13:02

Loret de Mar-ból több mint egy óra az út Barcelonába. A közlekedés valóban jó, de szerintem kár elvesztegetni naponta ennyi időt buszozásra. (bár nem tudom mennyi időre mentek)

Ha igazán nyugis és szép helyen szeretnétek megszállni akkor én Blanes-t ajánlom. Közelebb is van Barcelonához, de sokkal nyugisabb és festőibb mint Loret , mert az igazán nyüzsgő üdülőváros.

2016. júl. 31. 12:55

Ha szeretnéd Barcelonába elvinni, semmiképp se a városban szálljatok meg, mert "túl sok". Viszont tőle 30-40 km-re vannak kellemes üdülővárosok, ahonnan nagyon jó és szerintem jó árú a közlekedés a katalán főváros felé.

Ajánlom Lloret de Mar és Tossa de Mar-t, valamint ennek vonzáskörzetében lévő városokat.

Sokkal nyugisabb mint a tömött, meleg barcelonai belváros. Illetve aki a nyelvet nem beszéli azt szeretik lehúzni is.

Nekem Spanyolország a szerelmem, Olaszországban is voltam, de ott is üdülővárost javasolnék valami olyan helyhez közel, amit megnéznétek. Pl. Velencéhez közel stb.

Bár Rómáról azt beszélik mindenképpen látni kell. :) Ott még nem jártam.

2016. júl. 31. 12:26
Páromat szeretném meglepni egy nyár végi repülős úttal, de nem tudom, hogy Olasz- vagy Spanyolországot válasszam. Nehezíti a dolgot, hogy hatalmas fociőrült, méghozzá a Barcelonának szurkol, így esélyes lenne egy meccs is. Viszont még egyik helyen sem jártam, sőt mi több, külföldi utazást se szerveztem eddig. Tudna nekem valaki gyakorlott utazó segíteni, hogyan érdemes elindulni a szervezésben, illetve hogy melyik országot, melyik részt érdemesebb megnézni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook