Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hipoallergén táp kutyának, van valakinek tapasztalata? fórum

Hipoallergén táp kutyának, van valakinek tapasztalata? (beszélgetős fórum)


25. 2425e78fe5 (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2016. aug. 3. 16:14

Akkor a húsliszt mégsem ugyanaz, mint a dehidratált? Úgy tudom, a dehidratált azt jelenti, hogy alkotóelemeire bontott. Olyan kicsi alkotóelemekre, amik már nem allergizálnak.


Megrendeltem a DaDo halas tápját, ma meg is kaptuk. Nagyon nagyon izgulok, hogy jó legyen. Pont ma ráadásul felajánlotta egy kutyás ismerős, hogy szintén hipoallergén, szintén halas tápot ad ajándékba. Annak a márkája Forza. Mindkét táp olasz. Nagyon kíváncsi vagyok.


Mivel ugye szegény kuty allergiás, eddig nem kapott jutifalatot. Most arra gondoltam, hogy a Forza lehetne jutifalat.

2016. aug. 3. 14:28

Allergia szempontjából van annak jelentősége, hogy dehidratált a hús benne, vagy sem.

Én nem attól hipoallergén, hogy nincs benne csirke.

23. 2425e78fe5 (válaszként erre: 22. - Massalhangzo)
2016. aug. 2. 10:49

Jó, akkor megpróbálom még egyszer, utoljára. :) Egy szóval nem írtam, hogy EGY nap alatt múlik el a szemgyulladása, anyám borogass, hogy gondolnék ilyet???


"vagy ha par nap alatt mulik el a tappal egybeesve, akkor erzekeny a szeme valamire, mert ha nem sulyos gyulladas, spontan is meggyogyulhat nehany nap alatt"


Igen, szóval TELJESEN VÉLETLENÜL PONT AKKOR jön elő-múlik el, amikor neki megfelelő-nem megfelelő tápot kap. Logikus.


(Természetesen a szemgyulladással anno orvoshoz fordultunk és NEM MÚLT EL többszöri kezelésre sem.)

22. massalhangzo (válaszként erre: 21. - 2425e78fe5)
2016. aug. 1. 18:46

te tudod. en nem lennek biztos ebben, sot biztos lennek abban, hogy nem errol van szo. egy szemgyulladas nem mulik el egy nap alatt, ha te egyik nap ilyen tapot adsz, masik nap olyat. vagy nem szemgyulladas van, hanem bedagad a feje, a szeme korul es az mas, mint a gyulladas, vagy ha par nap alatt mulik el a tappal egybeesve, akkor erzekeny a szeme valamire, mert ha nem sulyos gyulladas, spontan is meggyogyulhat nehany nap alatt


szerintem a hipoallergen tappal nem tehetsz rosszat, csak a szemgyulladas nem ettol van, es azt erdemes lenne kideriteni, a blokinek es magadnak is megkonnyitened a mindennapokat

21. 2425e78fe5 (válaszként erre: 18. - Massalhangzo)
2016. aug. 1. 17:03
Nem kötődik. Hidd el, hogy az ételallergia miatt van. Ez egyértelmű (hipoallergén táp - nincs, prémium nem hipoallergén táp - van, hipoallergén táp - nincs).
20. 2425e78fe5 (válaszként erre: 19. - Vacsa)
2016. aug. 1. 16:58
Ezt nem tudtam.
19. vacsa (válaszként erre: 17. - 2425e78fe5)
2016. aug. 1. 07:38
Az allergia szempontjából nincs jelentősége hogy dehidratált, vagy húsliszt.
18. massalhangzo (válaszként erre: 17. - 2425e78fe5)
2016. júl. 31. 22:32

nem kotodik evszakhoz vagy helyzhez ez az allergia? mert szemgyulladas nem lesz etelallergiatol, ha olvasta ilyet, ott mas allergia is volt szerintem. keresztallergia esetleg lehet, hogy amikor x noveny viragzik, az keresztallergizal valamilyen osszetevovel, ami sok etelben van


lehet, hogy erdemes lenne beruhazni arra a tesztre megis

17. 2425e78fe5 (válaszként erre: 16. - Vacsa)
2016. júl. 31. 20:51
Utánaolvastam és ahogy korábban írta valaki (meg a DaDo oldalán is írják) dehidratált hús kellene, a Brit Care-ben pedig nem az van.
16. vacsa
2016. júl. 31. 18:27
Mitől ne lenne az?
2016. júl. 31. 18:18
Hát nem egészen értem, hogy miért hipoallergén a Brit Care. Sőt, megkockáztatom, hogy nem az.
14. 2425e78fe5 (válaszként erre: 11. - Gribedli***)
2016. júl. 31. 11:34
Egészen kicsi korától monoproteines, gluténmentes, nagyon jó minőségű bárány ill. sertés tápot kapott (acanát). Nem bírta. Később még próbálkoztam a platinummal (érdekes, nekik is pont sertés és bárány tápjuk van). Az sem volt jó neki. A platinum is prémium minőség.
13. 2425e78fe5 (válaszként erre: 12. - Gribedli***)
2016. júl. 31. 11:28
Egész biztos, hogy neki az ételallergiától gyullad be a szeme (egyébként EGY helyen olvastam is ezt a tünetet, egy angol nyelvű honlapon). Amikor először kezdtem neki hipoallergén tápot adni, elmúlt a gyulladás. Amikor áttértem egy olcsóbb tápra, visszajött. Megint visszatértem a hipoallergénre, elmúlt.
12. gribedli*** (válaszként erre: 9. - 2425e78fe5)
2016. júl. 31. 10:22
A szeme? Az lehet a fûtôl is, vagy a fajta ilyen. Nekem a szukámnak a szeme érzékeny, szem cseppet szoktam neki tenni, sajnos valamelyik növény(gaz) lehet a bûnös mert nem mindig ilyen neki, most pl szezon a muhar, gondoltam már rá, hogy ettôl, a szokásosnál gyulladtabb a szeme.
11. gribedli*** (válaszként erre: 6. - 2425e78fe5)
2016. júl. 31. 10:18

Sajnos az olcsóbb tápokba azt raknak, pl a lamb (bárány) a legjobb az érzékenyebb kutyáknak, mégis ha megnézed az összetevôket, a drágább abban tényleg bárány+rizs, az olcsóbbakban pedig csirke+kevéske bárány+rizs, de a zacskón bárányt tüntetnek fel.


Nincs ezen mit csodálkozni mert a bárány 5-6x annyiba kerül, szóval képtelenség lenne, hogy nagyobb mennyiségben legyen benne meg olcsó is legyen. Döntened kell. Mivel a drágábbakban több a hús, ezekbôl adhatsz kevesebbet és kiegészïtheted egy kis puffasztott rizzsel (amit egy kicsit be kell áztatnod, hogy megduzzadjon)


Meg nem szabad sûrûn cserélni, hirtelen cserélni a tápot soha, mert hozzá kell szokniuk, én 2 hétig vezetem be fokozatosan az új dolgokat, mindig csak egy kicsit teszek elôször a szokásoshoz, majd 2-3 naponta egy kicsit többet, hogy a végére a régibôl már ne legyen benne, csak az új.

10. vacsa
2016. júl. 31. 09:03

BRIT CARE HYPO-ALLERGENIC SENIOR ALL BREED LAMB & RICE


Enyémek ezt eszik, nagyon bevált:)

9. 2425e78fe5 (válaszként erre: 8. - Timycat)
2016. júl. 31. 08:26
Hú, nagyon köszönöm! Tegnap pont a Brit Care-t néztem, hogy nem is drága + hipoallergén. Akkor lehet, hogy teszünk egy próbát. Nagyon hamar ki szokott derülni, hogy bírja-e, mert neki a szeme gyullad be (pedig ezt a tünetet nem szokták az ételallergiához sorolni).
2016. júl. 31. 06:23

Nálam 2 cica táplálék allergiás nekünk a Flatazor, a Brit Care és a VetLife-Farmina tápok jöttek be. Ezek olyan 1000-1200,-Ft/kg körül vannak. A Brit Care-nek szinte minden tápja -legalábbis cicóknál- hipoallergén, rengeteg ízesítés van, ami nálunk fő szempont mert hetente váltogatnom kell a tápot, egyszerűen megunják. Plusz a Brit Care-nél van sterilzált hipoallergén, senior hippoallergén stbstb kombináció.

Próbáld ki a kutyusnál is ezeket a tápokat, tényleg jó minőségűek -az én cicáim pl a Royal Canint meg sem eszik ezeket meg nagyon szeretik.

Végre híznak az allergiás cicáim is, fényes a bundusuk, nincs hányás, hasmenés, vakarózás, könnyezés, bunda- és mancsrágás.

DaDo tápot sajnos nem ismerem.

7. 2425e78fe5 (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2016. júl. 30. 20:43
Neked is köszönöm! Van bármi ötleted, tipped? Sajnos iszonyúan bele tudok zavarodni a nagy kínálatba, a bőség zavara...
6. 2425e78fe5 (válaszként erre: 3. - Valakivagyok1984)
2016. júl. 30. 20:42
Köszönöm. Soha nem kapott csirkét.
2016. júl. 30. 19:27

A Trovet egy nagyon profi gyógytáp, ennek megfelelően drága is.


Próbálj olyan prémium tápot adni, ami dehidratált (hidrolizált) húst tartalmaz. Lehet az csirke is.

2016. júl. 30. 19:10
Arra szoktak lenni..bocsi elirtam
2016. júl. 30. 19:10

Vaszinű a csirkére!Kutyak altalaban arra szoktak lenne..

Én a select gold sensitivet ajanlom neked.Ezt a royal canin gyartja a freshnapf-nak..olcsobb es jobb minosegu mint a canin..

2016. júl. 30. 17:34
Sziasztok! A kutyánk allergiás (nem tudjuk mire, irtó drága az allergia teszt és nem is teljesen megbízható). Most a Trovet hipoallergén tápját kapja, ami nagyon drága sajnos. Keresgéltem a neten és találtam egy DaDo nevű tápot. Ismeri valaki? Természetesen a forgalmazó ódákat zeng róla, de kíváncsi lennék közvéleményre is. :) Jóval olcsóbb, mint a Trovet. Jó lenne, ha jó lenne.
2016. júl. 30. 17:32
Hipoallergén táp kutyának

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook