Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Táppénz, gyes, CSED fórum

Táppénz, gyes, CSED (beszélgetős fórum)


16. 6496c360f6 (válaszként erre: 1. - Chateigne)
2016. aug. 1. 12:38
Miért nem etikus? Ugyan már! És a gyes összege etikus? Ne érezd magad ezért rosszul! Nem az éhezőktől veszed el a pénzt! :) Ha semmiképp nem akarsz\tudsz dolgozni, szerintem intézd el! :) Sok sikert hozzá! :)
15. Dorkavics (válaszként erre: 11. - Chateigne)
2016. júl. 26. 20:24
Mióta lehet gyes, sőt gyed mellett dolgozni, azóta táppénzre is el lehet menni. Fontos, hogy min. 1 napra visszamenj dolgozni (szabadság is lehet) és utána igényelni a táppénzt. Azt, hogy a doki kiír-e veszélyeztetett terhesnek, azt orvos válogatja, de ha igen, akkor az első perctől táppénzt és nincs betegszabi. Az etikusságáról nem szeretnék ítéletet mondani, de azt azért ne felejtsd el, hogy a következő gyerkőc után is vissza szeretnél majd menni dolgozni és itt üthet vissza a táppénz dolog....nem biztos, hogy a munkáltató szívesen vissza fog venni.
14. Channa* (válaszként erre: 13. - Channa*)
2016. júl. 26. 20:06
feszült vagy, stb....
13. Channa* (válaszként erre: 11. - Chateigne)
2016. júl. 26. 20:06

Szerintem ez sok mindentől függ.

Van akinek tényleg szükséges a táppénz, pl. veszélyeztetett, van aki úgy gondolja, hogy jobb ha pihen, van akinek nehéz vagy veszélyes a munkája és ezért dönt az otthon maradás miatt, stb.

Ha a cég normális, akkor nincs ebből gond, de van olyan munkahely, aki képes ilyenkor felmondani a munkavállalónak.


A dokik is különbözőek...Van amelyik minden indoklás nélkül ki írja a betegét, van amelyik csak akkor ha jogosnak tartja. Nem tudom mitől függ náluk.


Ha nem ismered a dokidat és otthon maradnál, akkor mindenképp panaszkodj egy kicsit. Sokszor hánysz, keményedik a hasad, túl nehéz a melód, így nem bírsz már emelni, fesz

12. jenBP (válaszként erre: 11. - Chateigne)
2016. júl. 26. 19:22
Erre így nehéz választ adni, mert minden munkahely más, minden orvos is más. Az én munkahelyemen pl. működik ez a dolog. Szerintem minél nagyobb cégnél dolgozol, annál könnyebben megy az ilyesmi és nem árt egy profi és jóindulatú TB- és bérügyintéző sem a cégnél. Az orvos kérdés megint véltozó, van, aki simán kiír veszélyeztetett terhesnek, de az én dokim pl. nagyon szőrszálhasogató, sosem ír ki csak úgy.
11. chateigne (válaszként erre: 10. - Channa*)
2016. júl. 26. 17:36

Köszi szépen az építő jellegű hozzászólásaidat!


Arra vagyok/lettem volna kiváncsi, volt-e valaki hasonló helyzetben, és akkor mit tett. Megyek is táppénzre, nem lesz lelkiismeret furdalásom, mert előtte dolgoztam.


Igazából az érdekel, -de köszi Channa* nem tőled várok választ - hogy ez mennyire általános kiíratni magunkat a terhesség elején két gyerek között. Simán kiír-e mindenkit az orvos, vagy volt-e olyan hogy vkinek a munkáltatója nem ment így bele a dologba, stb...

10. Channa* (válaszként erre: 9. - Chateigne)
2016. júl. 26. 14:52

Nem negatív, csak nem értelek. De most sem írtad le konkrétan, hogy mit vársz a fórumtól....


Erősítsünk meg abban, hogy mehetsz te is táppénzre minden lelkiismeret furdalás nélkül?


Részemről rendben!

Egy kicsit sem zavar, ha táppénzen vagy!:DDD

9. chateigne (válaszként erre: 8. - Channa*)
2016. júl. 26. 12:52
Én meg téged nem értelek, miért kell rögtön negatív hangvételben irogatni.
8. Channa* (válaszként erre: 6. - Chateigne)
2016. júl. 26. 12:39

Szerintem túl variálod.

Ha beteg vagy, vagy csak úgy érzed, akkor menj táppénzre, ha meg nem teszed, akkor ne másokra mutogass.

Keményen dolgoztál?

Gratulálok!

Rajtad kívül még sokan ezt teszik, sőt! Van aki nem megy táppénzre, mert nem teheti meg, hogy kiessen az a pénz a családi kasszából.


Egyébként te csak gyest kaptál? Gyeden nem voltál?


Tehát, akkor most mi a kérdés? Mit vársz? Nevezzük undoknak azt, aki táppénzen van?


Tudsz mindent látszólag, akkor mit kell erről beszélni?


Nem értelek!

7. jenBP (válaszként erre: 6. - Chateigne)
2016. júl. 26. 11:16

Így van, Te tudod jól. Ha valaki GYES-en van, akkor a munkahelyén fizetés nélküli szabadságon van.

És valóban, ha megszakítod a fizetés nélküli szabadságot és visszamész dolgozni, "de hirtelen, kiderül, hogy terhes vagy", akkor el tudsz menni a szülésig táppénzre.

6. chateigne (válaszként erre: 5. - Channa*)
2016. júl. 26. 10:47
Hát pedig én egyszerre voltam gyesen és fizetés nélkülin. Gyest kaptam es mikor visszajottem dolgozni akkor alairtam a papirt hogy mar nem vagyok tovabb fizu nelkulin, ergo elotte azon voltam. Nem az embereket nézem le, hanem a rendszerre haragszom, mert ez igy szerintem nem fair. En visszajottem kemenyen dolgozni terhesen, majd kiderul hogy jobban jartam volna a tappenzzel... Te nem lennel ideges? Munkaviszonyom van, azert kerdeztem a gyes+ tappenzt, mert sok helyen azt olvasom hogy lehet a kettot egyszerre, ket kulon gyerekre, ha a gyesrol visszamesz egy napra alkalmazasba vagy rendes szabira. Ezt most mar legalabb nem szeretnem kihagyni ha a tobbi eluszott...
5. Channa* (válaszként erre: 4. - Chateigne)
2016. júl. 26. 10:29

Mi ez a gyes+fizetés nélküli?

Ha gyesen vagy, akkor nem vagy fizetés nélkülin. Egy kicsit azt hiszem fogalom zavarban vagy. A táppénz csak akkor jár, ha van munkaviszony. a passzívjogú már régen megszűnt. Ha gyesen vagy, akkor nem jár táppénz...


Most mit akarsz hallani? Azt, hogy mennyire gusztustalan ha valaki táppénzre megy?

Tudod, vannak emberek, akik nem tehetik meg, hogy fizetés nélkülin legyenek, illetve azt sem, hogy van akinek a gyes összege is kevés a megélhetésre, így inkább táppénzre mennek. Ők nem feltétlenül táppénzcsalók, mert ugye lehet, hogy olyan a munkaköre, ami esetleg veszélyes a születendő gyermekére. És most itt nem csak a fizikai munkára gondolok, hanem esetleg vegyszer, stb. hatására.

Örülj neki, hogy megteheted így, és ne azzal foglalkozz, hogy más nem etikusan viselkedik. Biztos meg van az oka az általad oly lenézett esetre.


Persze, ezt úgy mondom, hogy életemben 1x szültem, az utolsó pillanatokig dolgoztam (irodában), suliba jártam, stb.

4. chateigne (válaszként erre: 3. - JenBP)
2016. júl. 26. 10:01
Igeen de utanána újra életbe lépett a regi 8 oras szerzodesem, visszamentem fizetes nelkulire+ gyes-re.onnan el tudtam volna menni táppénzre szerintem,de en mindig ugy gondoltam ez nem túl etikus, de ahogy latom mindenki igy csinalja? Vagy van még rajtam kivül valaki aki gyesre +fizu nelkulire ment ugy hogy mehetett volna táppénzre is?
3. jenBP (válaszként erre: 1. - Chateigne)
2016. júl. 26. 09:28
Szia! Határozott időre szóló szerződéssel mentél vissza dolgozni? Mert akkor a táppénz is csak addig járt volna, amíg a szerződésed le nem jár.
2016. júl. 26. 09:13
Senki?:(
2016. júl. 25. 22:19
Én eddig ahány helyen/embertől kérdeztem mindenki mást mondott...De hátha itt van hasonló tapasztalat. Első gyerek után GYES alatt visszamentem részmunkaidőben dolgozni pár hónapra határozott időre, majd terhes lettem pont a végén, így visszajöttem fizetés nélküli szabira és GYES-re. Ki is irathattam volna magam táppénzre, és akkor a szülésig járt volt a gyes a nagy után+táppénz a magzat után? Mert hogy mindenki ezt csinálja ahogy olvasom a neten, de eddig én úgy voltam vele hogy ez nem túl etikus. Én vagyok a hülye? Én azt hittem táppénzhez megalapozott indok kell, nem vesznek mindenkit csak úgy táppénzre a második gyereknél, akár a terhesség elejétől...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook