Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kell-e terhesvitamin? fórum

Kell-e terhesvitamin? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
306. Guru28
2017. dec. 16. 09:02
Tanács! Akinek hányingere van bármilyen vitamincsomag miatt, valószínűleg a cink bevitel miatt lehet. Sok ember nem tolerálja a 10 mg felett értéket. Sajnos a legtöbb népszerű terhes vitaminban is e feletti érték található.
2016. okt. 1. 11:24
nem.aki helyesen etkezik/sok gyumolcs,zoldseg/annak nem kell.
304. barbus0501 (válaszként erre: 303. - C73db520ef)
2016. aug. 28. 13:39
Ezt a temat mar befejeztuk
2016. aug. 28. 08:22

Szep vasarnapot! Vele ertek egyet.

[link]

302. globus
2016. aug. 28. 07:56

[link]

Nem győzött meg.

301. barbus0501 (válaszként erre: 299. - 1d334fe33f)
2016. aug. 3. 12:39
Gratulalok a 3 babocahoz :)
300. barbus0501 (válaszként erre: 299. - 1d334fe33f)
2016. aug. 3. 12:38
Most egy itteni (amerikai) terhesvitamint szedek, de a baratnom elkuldi a Ceizel? Nem tudom igy kell-e irni. Szoval elkuldi a Ceizel Endre vitaminjat.
2016. aug. 3. 11:11

Barbus szerintem jól nézel ki,kiegyensúlyozott nőnek tűnsz,aki odafigyel magára.

Túl van már ez a dolog ragozva,és eléggé elment a fórum téma más irányba.

Én Elevitet szedek,a 3.-k babámat várom jövő februárra.:)Első fiammal nem szedtem semmit,4200 gr-al született,/császárral,farosan feküdt/a második fiammal Femibiont szedtem,és 2930 gr-l természetes úton született.

298. 388b941089 (válaszként erre: 297. - Barbus0501)
2016. aug. 3. 07:57
Ok, értem, értem.:) És tök jól gondolkodsz ;)
297. barbus0501 (válaszként erre: 296. - 388b941089)
2016. aug. 2. 21:52
Itt valaki felre ertett valamit. A 2 kg-ot en szeretnem leadni. Mert altalaban 47 kg vagyok. De ha nem fugyelek oda, pikk-pakk 50 kg vagyok. Onnan feljebb nem megyek, de 50 kilosan ducibbnak tunok. A baratomnak halvany lila goze sincs, hany kilo vagyok. Csak valaki kerdezte, mit szol a baratom ahhoz, hogy fogyni akarok. Amikor edzesben voltunk, Sanyi azt mondta, ha igazan foglalkoznek az edzessel, lehetnek jobb is. O nem ugy ertette, hogy jobbnak kell lennem. Hanem, hogy ne fogyjak, hanem szalkasitsak. Ennyi volt a nagy tortenet, amin mindenki felhaborodott. Ha van egy baratnod, es azt mondja, fogyni akarok, pedig nem kover, mas is azt mondja, nem kell fogynod, csak formalodj. De egyik uzenetet irom a masikra, es neha mar en sem ertem, melyik irasombol, ki, mit hoz ki. Nem egy idiota a baratom. Persze, hogy tudja, hogy hizni fogok. A baba sullyatves egyeb terhessegel jaro dolog, latszani fog. Viszont tomnom magam nem muszaj, mert az a szulessel nem fog felszivodni. Nem akarok elkezdeni most kemeny edzeseket. Nagyon jol tudom mivel jar az izomepites. En pusztan annyit szeretnek, hogy most visszafogni az ehetnekemet. A sutizeseket. Hogy kesobb se legyen gond. Inkabb akarjak kicsit fogyni baba elott, mint hogy ne figyeljek magamra oda, es azt lassam, ajha. Jol felszedtem egy par kilot. Es akkor utoljara irom. A baratomnak meg se fordult a fejebe, hogy nekem le kene adnom barmennyit is. Ezt en mondtam neki, o pedig helyeselte, hogy szeretnek odafigyelni magamra. Ennyi
296. 388b941089 (válaszként erre: 295. - Barbus0501)
2016. aug. 2. 20:39

Ertem en es bocsi, ha megbantottunk, megbantottalak. En csak azon dobbentem le hogy ket kilot "szamonker" rajtad. Hogy nem mindegy h 47 kg vagy vagy 45.

Tenyleg nem akartam semmi rosszat mondani ra, hiszen nem is ismerem, de 2 kg az semmi. Mèg ha 20-at hiztal volna megertenem, csak furcsa volt:)

Ne haragudj tenyleg, nem akartalak megbantani, az a lenyeg h boldog vagy mellette!

295. barbus0501 (válaszként erre: 293. - 388b941089)
2016. aug. 2. 20:30
Ti olyan mertekben ertitek felre az en kapcsolatomat, hogy csak amulok. Soha nem tesz megjegyzest a kulsomre. Ha hiztam, akkor hiztam. En kerdeztem, o valaszolt. Egyben nezegeti az o hasat es mondja, en is hiztam. Mar banom, hogy elkezdtem ezt az egeszet, mert ti ugy latjatok ot, mint valami szornyet. Pedig ember meg igy nem seretett sose. Volt mar par kapcsolatom. Tudom, milyen az, amikor az emberre megjegyzest tesnek ugy, hogy a masik messzirol se latott jo testet meg. Itt nem errol van szo. Bent lesz a szulesnel is. Tudjuk nagyon jol, hogy a test megvaltozik a terhesseggel. Es muszaj is eletem vegeig aztan abban az allapotban maradnom? Ne legyetek mar ennyire okosak az en kapcsolatomat illetoen. Egyenlore meg en elek vele, es ha meg egy akkora taplo is lenne mint az allat, es en elturnem, nektek baromi keves kozotok lenne hozza. En elek vele, es en tudom azt, hogy a tobb mint 2 ev alatt 2-szer sirtam mellette. Soha nincs vita a kapcsolatunkba, es allandoan olelget, puszilgat, nem szamit, tarsasagba vagyunk-e. Miota abba hagytam a fogamzagatlot, a hatamra, arcomra, kezemre, vissza tertek a pattanasok, es hegek. En annyira szegyenlem, hogy mar csak a korom tart vissza attol, hogy eltakarjam. Mikor en emiatt sirankozok, o azt mondja. Ne aggodj rajta. En igy is szeretlek, es szepnek latlak. Majd elmulik. Majd, ha meglesz a baba, ujra elkezdheted a gyogyszert, es letisztulsz. Na ennyit az en gusztustalanul uralkodo, velemenyet megmondo paraszt baratomrol. Neha, mielott itt elkezditek szornyen osztani az eszt, es mar tobb irasomban is kertelek titeket, hogy kopkatok le a kapcsolatomrol, gondolkozzatok. Nekem nagyon rosszul esik, hogy ennyien tamadjatok. Pedig, ha tudnatok, hogy mennyire nem az, akinek itt ti most beallitottatok..... Itt irasban nem mindig tudom en sem magam ugy kifejezni, hogy mas, ugy ertse a lenyeget ahogy az tenylegesen van.
294. 388b941089 (válaszként erre: 293. - 388b941089)
2016. aug. 2. 17:04
*parom odault le vele ;)
293. 388b941089 (válaszként erre: 274. - Barbus0501)
2016. aug. 2. 17:04

Kivancsi vagyok mit fog mondani akkor amikor a gyermeketeket fogod szulni es veletlenul, vagy direkt odanez. Nalunk a szuloszobaban a kispapa szeke pont a szuloaggyal szemben volt, igy miutan megszuletett a gyerek es feloltoztettek o odault le vele, kozben engem megvizsgalt a doki h kell e vmit rendberakni, de nem kellett.


Ezt csak azert mondom el neked mert a terhesseg alatt bizony megvaltozik a no teste, ami nem biztos h fog neki tetszeni.

Aki ket kilot szamonker rajtad, az mit fog mondani akkor amikor a szep kis p.ncid haromszorosara duzzad majd es meg sorolhatnam. De ez csak a terhesseg. Egy ember teste barmikor megvaltozhat. De nyilvan igen, torekedni kell arra h tetszunk a partnerunknek.


Amugy o kosarazik? Vagy miert mackos?

2016. aug. 2. 12:51
Most miert van mindenki rakattanva a pasi temara? Szeret. Nagyon tetszek neki. Valaki megkerdezte, mit szol ahhoz a baratom, hogy fogyni akarok. Azt, hogy okes. Ha en akarok, akkor csinaljam, de nem figynom kell, hanem izmositani. Amugy meg legyszives, ne irkalj olyat, hogy a baratom kozbe elhanyagolja magat. Nem egy irodaba ul egesz nap, aztan a tokeit vakargatja. Napi 8 oraban a tuzo napon dolgozik egy alvanyon. Megneznem kinek a ferje, baratja menne meg edzeni. 6 even keresztul csinalta az edzest, es ko kemenyen jart a terembe. De azt az eletmodot is meg lehet am unni. Nincs baj az alakommal. Senki nem mondta. En azt mondtam, szeretnem, ha 2 kg lemenne. Az, hogy en most miert nem kezdek el izmositani, meg kemenyen edzeni, annak is meg van az oka. Senki me mondja mar, hogy tiszta etkezessel nem megy le az a 2 kg. Ismerem mar ennyire a testem. Nem versenyre keszulok. A baratom azt nem szeretne, ha terhesen ugy nezne ki, mint egy diszno. Kinek a baratja szeretne? Miert ne nezhetnek ki ugy, mintegy par irasommal elorebb emlitett no? Mert nem megyek el szalkasitani? Ha Isten is ugy akarja, es nem szol kozbe, akkor nekem a terhessegem vegeig dolgoznom kell. Mivel egy kavezo nyitasa elott allunk, lesz boven teendo. Lesz ott eleg edzes. A baratom pedig mindenhogy szeret. De amikor azt latta, hogy kicsit elhagytam magam, es kicsit jobban belefeledkeztem a sutizesbe meg egyebekbe, ram szolt, hogy bizony, hiztam. A baratomrol most szeretnek utoljara szot ejteni. Es zavar sincs a fejembe. Ugyhogy az ilyen megjegyzeseket is nyugodtan lehet hanyagolni.
291. Channa* (válaszként erre: 290. - Gribedli***)
2016. aug. 2. 09:17

Én nem látom olyan ritkának.

A húgom 4 gyereket szült és 48 kg, pedig minden terhességénél 30 kg-ot hízott. Ja, sosem sportolt. Most 45 éves.

A barátnőm 12 kg-ot hízott a terhessége alatt és 56 kg volt, amikor megszült, azaz a súlyát tökéletesen megtartotta.

Én 23 kg-ot híztam, rajtam marad felesleg, de ez az én esetemben 2 cm pluszt jelentett, pedig 10 kg rajtam maradt. A szülés után a terhességem előtti ruháimat hordtam (farmerszoknya, ami ugye szűk fazon), azaz minden ruhám jó volt rám:D

És még sorolhatnám az unokatesóimat, ismerősöket, barátnőket.

Én és a barátnőm a terhességünk előtt sportoltunk, de a többiek nem igen. Egyik sem volt cukros a terhesség alatt, nem diétáztak, stb.

Persze, mi mind fiatalon, bőven 30 alatt szültünk.

290. gribedli*** (válaszként erre: 288. - Channa*)
2016. aug. 2. 09:09

Igen, ritka, de van ilyen is, hogy valaki nem sportol, mégsem hízik, szerintem nagyon nagyon ritka.


Esetleg még azok is idetartoznak, akik cukorbetegek vagy IR-esek a terhesség alatt mert nekik is szoktak felírni Meckformint, meg mellette diétázniuk is kell, náluk a gyógyszer az, ami megakadályozza a sok hízást. Ilyen is van.

289. Channa* (válaszként erre: 284. - Barbus0501)
2016. aug. 2. 08:26

Igen érdekes, amiket írsz....

Megmondja. És akkor mi van? Ha az ember magától nem tudja, akkor mondhatja azt bárki, illetve az is lehet, hogy nem tud ellene tenni.

Könnyű ám fiatalon jól kinézni.

Nem mondom, hogy törvényszerű meghízni, elhízni, de a kor előrehaladásával sokkal nehezebb tenni ellene.

És ha nem csak a súlyt nézzük, hanem esetleg mást is, a ráncokat, a narancsbőrt, a mell megereszkedését, a haj őszülését, stb. Mit fogsz tenni sok-sok év után, hogy a párod szeressen és olyannak, mint amilyen a megismerkedésetekkor voltál? Mert ugye sokat nem tudsz tenni bizonyos dolgok ellen, nem maradsz mindig olyan, mint most vagy. Erre gondoltál már? Nincs az a plasztika, ami egy 50 éves nőből 22 éves csinálna! És ha a párod csak így szeret, akkor az már régen rossz. Érted, hogy mit akarok ezzel mondani?

Mindenkinek vannak mélypontjai, mindenki korosodik, így vannak változások, amik ellen nem lehet tenni. A súly az egy dolog, de a többi...

És egyébként, ha hiszed, ha nem lehet jól kinézni 60-70-80 kg-osan is, csak tudni kell használni a testünket és akkor a párunk dicsérete nem füllentés lesz.

Egyébként, ha téged csak az érdekel, hogy a párod szerint legyél csinos, az nem túl jó. Elsősorban magunknak kell a legjobban tetszeni, aztán jöhetnek a többiek. Ez nekem kicsit egy alárendelt szerepnek tűnik....

288. Channa* (válaszként erre: 287. - Gribedli***)
2016. aug. 2. 08:14

Nem feltétlenül igaz az, hogy aki nem sportol terhesen az többet hízik, illetve marad rajta.


Én ismerek olyat is, aki karcsúbb lett a szülés után, mint a terhessége előtt volt, illetve ismerek olyat, aki rengeteget hízott a terhessége alatt (30 kg) és szülés után a régi volt (48 kg).


Persze függ az étkezéstől, a mozgástól, stb., de nem mindenkinél.


A fórumindítót én sem értem. A képein nem néz ki rosszul, nincs rajta felesleg, hogy az ilyenek miért akarnak fogyni, az számomra örökre rejtély marad. Ennél a súlynál, ahogy azt hiszem írtad is nem fogyni kell, hanem izmosítani.

287. gribedli*** (válaszként erre: 284. - Barbus0501)
2016. aug. 2. 08:03

Tévedés, nem elemeztem a kapcsolatodat csak nem értem, hogy ha a súlyod jó, miért akarsz fogyni, pláne, hogy a pasid miért sugall ilyeneket, holott inkább neki kellene fogynia. Az kritizálja a másikat, aki saját maga is hibátlan, ezért ő akkor dumálhatna, ha már lefogyott, de ez a ti dolgotok. 


A férjem is elég őszinte típus, és megmondaná, ha valami baja lenne a külsőmmel, de nincs semmi kritizálnivaló a külsőmön számára, ezért nem mondja, mert inkább dicsér. 


Visszatérve a topik témájához, én leírtam, hogy hogyan kell enni, és hogy mit kell tenni, hogy ne hízz sokat terhesség alatt, mert én így csináltam és nem sokat híztam. Ebben benne van, hogy végig súlyzóztam, jógáztam, kardióztam, diétáztam, de fontos, hogy ez már rutinosan menjen terhesség ELŐTT, mert semmi új intenzív edzést nem szabad bevezetni terhesség alatt, hanem csak a régit szabad folytatni. Mert ahhoz már hozzá van szokva a szervezeted. Ezért én egy kismamának, aki előtte nem sportolt, nem ajánlanék ilyet, inkább azt mondanám, hogy ha előtte sem csinált ilyet, akkor csak laza kismamatorna és várja meg a terhesség végét, és nyugodjon bele, hogy picit többet fog hízni.


Pl látom, hogy te is az a kényelmes típus vagy, nem a sport az életed, hát ezzel az ütemmel nem lesz belőle sok edzés sem előtte, sem közben, úgyhogy azt a fajta alakot amit leírtál (vékony kismama akit láttál), meg a kevés hízást nem fogod tudni teljesíteni. De nyugodtan rám cáfolhatsz majd, hiszen még nem is vagy terhes és ki tudja mikorra leszel az, rám cáfolhatsz, hogy nincs igazam, és ezzel csak te és a babád nyertek. Azzal a hozzáállással, amit most csinálsz, nem, nem lesz olyan alakod terhesen. Bár írtam, hogy ez sem gond, hiszen egy terhesség nemcsak a kilókról szól.


Végezetül, én nem kritizálom azokat sem, akik azalatt a 9 hónap alatt nem fognak sem diétázni, sem tornázni mert megvannak enélkül is (vagy veszélyeztetettek és pihenniük kell), és nem érdekli őket, hogy hány kiló megy fel, mert ők ilyenek, sőt, elhiszem azt is, hogy a férjeiknek ez teljesen rendben van és tetszenek nekik plusz kilókkal is. 



 

286. 9345b11ecc (válaszként erre: 2. - Egypt)
2016. aug. 2. 05:40
+1
285. Arón1 (válaszként erre: 281. - C73db520ef)
2016. aug. 2. 05:35
Miert?
2016. aug. 1. 23:04
Tenyleg nincs gond velem. Ha en ugy erzem, a baba elott le mehetne 2 kg az az en nezopontom. De amikor mar a kapcsolatomat probalja elemezgetni valaki.... Foleg ugy, hogy senki se tudja milyenek vagyunk. Aki olvassa a naplomat, ahova mindent leirok, en soha se irok arrol hany kg vagyok. Meg se emlitem. Viszont azt, hogy az en szerelmem mennyire szeret, azt igen. Tenyleg nem alarok errol a temarol tobbet beszelni, de semmi se idegesit fel jobban, mint amikor azt az embert kezdik el kritizalni, aki nekem a mindenemet jelenti, es en is az ovet. Nem fogunk feket tenni a nyelvunkre, csak azert, mert az masnak elfogadhatatlan, ha egy kapcsolat ilyen mertekben oszinte. Igen is mondja meg, ha hiztam. Cainin ismert meg, es csak azert mert mi egy par vagyunk es szeret, nem kotelessege, hogy mindenhogy a 2 evvel ezelotti lanyt lassa bennem, ha enmeg sz@rok arra, hogy nezek ki. En mindig is tetszeni akarok a paromnak, mert meg ji sok evet szeretnek vele lenni. Akinek ez nem tetszik, az nezzen a parjara, es gondolkozzon el azon, vajon hany esetbe fullent, es mondja azt csinos vagy, es ha szedsz fel, te ugyan olyan csinos leszel nekem. Szeretni fog. Mert az nem mulik el. De titkon orulne, ha te is tisztelned annyira ot, es a kapcsolatotokat, hogy szeretnel tetszeni a parodnak ujra, es ujra
2016. aug. 1. 22:47
Koszonom akik nem csak a csak azert is belekotok valamibe, velemenyt irtak.
282. Érdekes73 (válaszként erre: 255. - Barbus0501)
2016. aug. 1. 21:21
A hasad nem látszik de nincs gond veled szerintem :) Ha többet mozogsz akkor az a kiló is lemegy a hasadról ami zavar.
281. c73db520ef (válaszként erre: 280. - Arón1)
2016. aug. 1. 21:14
Huszonevesen meg oke. 40 utan mar necces.
280. Arón1 (válaszként erre: 279. - C73db520ef)
2016. aug. 1. 20:58
153 cm. Hany kg legyen?
279. c73db520ef (válaszként erre: 275. - Gribedli***)
2016. aug. 1. 20:17
47 kilo... a szomszed labradorja nehezebb
2016. aug. 1. 19:05
Igy van. Most per pillanat nem. Tisztabban kezdtem el enni ujra, mert mostanaban sok volt a rohanas, es a minosegtelen etkezes. Igy lett egy kicsit pufibb a hasam. Tisztaban vagyok vele, hogy komoly valtozast, egy komoly edzessel tudnek elerni. De most per pillanat nem ugy all a helyzet az eletemben.
277. gribedli*** (válaszként erre: 276. - Barbus0501)
2016. aug. 1. 19:00
Amikor azt írtam, hogy miért nem edzel, azt válaszoltad, hogy most nagyobb gondjaid vannak és csak tisztábban kell enned, ennyi. Szóval az már lejött, hogy nem edzéssel szeretnéd magad formálni, legalábbis nem most.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook