Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Könyvek, filmek..., ami élményt adott... fórum

Könyvek, filmek..., ami élményt adott... (beszélgetős fórum)


13. silk
2018. máj. 16. 07:59

Valamiért elsikkadt nekem ez a topik, pedig én indítottam és most, a Hoxa "ráncfelvarrásakor" találtam újra rá. :)

Köszi az eddigi hozzászólásokat, van olyan, amit nem láttam, olvastam, de most felkeltette az érdeklődésemet..


Én most Ken Follet Évszázad trilógiáját olvasom, már a harmadik kötet egy negyedénél tartok. Alapjában véve tetszik a regény, vannak benne olyan dolgok - nem akarok spoilerezni -, ami nekem egy kicsit sok, de el kell fogadnom, hogy egy regénybe, filmbe, sok minden beleférhet, hiszen a fantázia szüli...


A következő regény-tervem Karafiáth Orsolya: Szirén című könyve, ez nem egy régi darab és vártam egy új regényt tőle, mert a korábbiakat mind olvastam és nekem nagyon tetszenek..Pont olyan fanyar, nem csöpögős, nem happy end-es könyvek, amiket szeretek, amik arcul csapják a boldog befejezésre vágyókat, beleröhögnek a romantika arcába..Imádom...:-)

12. ina87
2016. júl. 28. 18:41
film a lehetetlen jó film igaz történet a katasztrófát mutatja egy másik szemszögből...
11. freddy36 (válaszként erre: 10. - Syria)
2016. júl. 25. 08:33
Nekem is meg vannak a folytatások,de tényleg messze nem az igazi... 😞
10. syria (válaszként erre: 6. - Freddy36)
2016. júl. 19. 21:03

Látom, nem vagyok ezzel egyedül. :)

Megvettem a két "folytatást" is, de azok persze nyomába se lépnek az eredetinek.

9. 328e1b30ab (válaszként erre: 2. - Kormi1985)
2016. júl. 19. 07:52

1984 parafrázis kb, Fahrenheit 451-be oltva.


Viszont kár, hogy low cost mozit csináltak belőle, érződik a pénzhiány a megvalósításon. De sok újat nem mond a két említetthez képest.

8. Mietze Katze (válaszként erre: 2. - Kormi1985)
2016. júl. 18. 15:40
Na ez tényleg eszméletlen jó film, elgondolkodtató mondanivalóval. Kicsit a Fahrenheit 451-re emlékeztet, de a könyv nem hagyott akkora nyomot bennem. Eddig kétszer láttam, azt hiszem, érik a harmadik újranézés.
2016. júl. 18. 14:42
Esterházy Péter teljes életműve. Gondolom, ez magyarázatra sem szorul, miért ...
6. freddy36 (válaszként erre: 5. - Syria)
2016. júl. 18. 09:00
Nekem is örök kedvenc,többször láttam,olvastam,de újra el fogom olvasni,meg fogom nézni!
5. syria (válaszként erre: 1. - Silk)
2016. júl. 18. 08:38

Anyukám egyik kedvenc könyve volt az „Elfújta a szél”. Miközben olvastam, filmként peregtek előttem az események; nagyon élveztem.

Az igazi döbbenet akkor ért, amikor beültem a moziba. Clark Gable, Vivien Leigh, Leslie Howard, Olivia de Havilland és a többi szereplő előadásában egy az egyben az olvasásom alatt látott képek peregtek. Felejthetetlen élmény volt, köszönet a rendezőknek (Victor Fleming, George Cukor) is érte.

2016. júl. 18. 08:25

Jó lesz ez.

És aki pedig az utóbbi években valami miatt nem olvasott, az is tájékozódni tud, hol-mit is olvasson, hogy a mai könyvek terén képben legyen.

3. pieta4 (válaszként erre: 1. - Silk)
2016. júl. 18. 08:11

Ajánlásnak jó ez a topik.

Vitázni, hosszabban beszélgetni viszont csak akkor lehet, ha ugyanazt a könyvet olvastuk, filmet láttuk.

2016. júl. 18. 07:57

Film - Equilibrium - Gyilkos nyugalom


A főiskolán filozófiából még beadandó dolgozatot is írtam róla, olyan mély benyomást tett rám.


Egy olyan világban játszódik, ahol betiltottak mindenféle művészetet és érzelmet. Egy mesterséges szerrel teljesen kiírtják az emberekből az érzelmeket... mindenkinek mindene ugyan olyan. Egy nap az egyik embernek nem sikerül beadnia magának a szert, így elkezdi átélni az addig elnyomott érzelmeit...


[link]

1. silk
2016. júl. 18. 07:43
Olyan film- és könyvélményekről szeretnék itt beszélgetni, amelyek érdemesek arra, hogy ajánljuk másoknak is...Osszuk meg egymással pozitív vagy akár negatív élményeinket is könyv- és filmklubunkban. Beszélgessünk, vitázzunk könyvekröl, filmekről, mutassunk be írókat, rendezöket, színészeket egymàsnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook