Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 9 hónapos még mindig 2-3x ébred és eszik éjszaka. Segítség!! fórum

9 hónapos még mindig 2-3x ébred és eszik éjszaka. Segítség!! (beszélgetős fórum)


23. ironizáló (válaszként erre: 22. - Kanyo83)
2016. júl. 20. 18:51
Ugyanazt, mint ebédre. Nem bonyolítom tùl :) egyetek együtt, ha tetszik neki.
22. kanyo83 (válaszként erre: 21. - Ironizáló)
2016. júl. 20. 16:30

egy ötletnek jó. És te mit adsz rendes kajának?

Mert imádna velünk vacsizni :)

21. ironizáló (válaszként erre: 20. - Kanyo83)
2016. júl. 20. 14:56
Egyértelműen nem a kaja a felelős :) Még annyit megnézhetnél, hogy vacsira is adsz rendes kaját ás csak aztán táp. Nálunk 19-20 között van "rendes" vacsi, 20-21 között fürdés és utána táp. Ezt elég régóta így csináljuk. Mondjuk az éjszakai kelések ettől még megvannak :) Szerintem nálatok most a mozgásfejlődés dominál, meg talán a szepa szorongás. Egy picit jobb lesz, ha elindul. Egyszerűen nekünk a "rossz" alvó gyerek jutott. De lesz jobb :)
2016. júl. 20. 14:34
9-10ig déltől1-2ig és 4-5ig alszik nappal. REggel tápszer, tizórai gyümi, 1kor főzelék, 5kor tápzser, 8kor fürdés és utána tápszer. A napirendet szépen tartja émg akkor is ha korán kel. Érdekes hogy nappal 3-4 órát simán kibir kaja nélkül. akkor éjjel sztem 2 óránként nem kajáért sir, de attól még csak azzal alszik vissza... Most állt fel, mászik, ül...
19. ironizáló (válaszként erre: 18. - Kanyo83)
2016. júl. 20. 13:19
Milyen a napotok? Nappal hogy alszik? Miket eszik már? Vacsorára? Mi az esti rutin? Mozgásfejlődésben hol tart? Egyébként a helyzet az, hogy ez egy ilyen helyzet. Nagyon idegtépő és fárasztó. Nekem 14 hós a lányom, de az alvás még mindig hullámzó. Vannak nagyon jó éjjelek és nagyon szarok. Az utóbbi két éjszaka megint szar volt. Előtte meg kettő jó. Ember legyen a talpán, aki megfejti őket :)
2016. júl. 20. 08:55

Sajnos ahelyzet csak romlik, persze találgatunk... a vizet max ugy fogadja el ha tápszert is teszek bele hogy ize legyen, rdekes emrt nappal emg tisztán emgiszik madj fél liter vizet. Este persze jól bekajál 200ml, mégis felébred 3 óra mulva, aztán smot emg 1,5 óránként ébredt és fél5kor rettenetesen sirva. 6 foga már kint van, azt most kizárnám... de nem értem mi volt. most még melegek sincsenek. Próbáltam én már vacsorára tejpépet, na az még addig se tartott ki.

Humana baby fit kaját eszünk mert bukós volt, a doki azt mondta hülyeség váltani 2es kajára mert annak enm nagyobb a tápértéke mert az újszülötteknek kell a nagyobb komplexebb tápérték int a anygobbakanak a fejlődéshez. Ennek ellenére kipróbáltuk, a PRO2t , az se jött össze :( Most próbálok papalant tenni alá, hátha kemény a matrac, mert mikor Balcsin voltunk és az utazóágyban az volt alatt, remekül aludt , 1x kellt.

2016. júl. 19. 16:10

Nálunk ugyan ez volt,1 êves korában sokat változott.

Azóta csak 1x vagy 1x sem êbred fel.

Előtte êjszakánként 2x,3x evett tápszert.

Viszont akkor váltottunk Milumil 12 hónapos tejitalra

majd követte a 24 hónapos rövid ideig.

16. haaeen
2016. júl. 19. 14:39

az én fiam 9 hónapos koráig 50 (!) percenként ébredt, most 11 hónapos és 2-3x kel, aminek már örülünk :)


végigjártam vele az összes fellelhető orvost, mind azt mondta, ez is normális, vannak ilyen babák :)


most enni csak a fél 2-es ébredésnél kap, az előtte és utánit cumival váltottuk ki.


kitartás!

15. ironizáló (válaszként erre: 1. - Kanyo83)
2016. júl. 18. 23:43
Semmi baj, hogy tápszerrel alszik vissza, csak 9 hónapos. Az enyém is attól aludt vissza sokáig. Az orvos honnan tudja, hogy a TE gyerekednek mit kéne, vagy nem kéne??? A gyereket 9 hónapos korában nem tudod elrontani ezt felejtsd el. Nagyon sok minden történik vele ilyenkor. Mozgásfejlődés, fogzás, szepa szorongás stb.... Az én lányom 14 hós és sokat ébred, nyugtalan, vergődik. De tudom, hogy ez normális. Nehéz volt elfogadni,de mára sikerült. A tápszert már nem kapja, egyik napról a másikra elhagytuk gond nélkül. Maradt a tea és az első ébredés utáni együtt alvás. Meg a földön alvás. Azt szereti. Így egész jól elvagyunk :) Ne hallgass senkire, csak tedd, ami neked jó, mert akkor lesz a babának és családnak is az. Az orvossal meg tényleg ne foglalkozz, csak ha beteg a gyerek, vagy oltást kap.
14. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Kanyo83)
2016. júl. 18. 20:07

Milyen és hányas tápszert esztek? Próbáltad este rendesen megvacsoráztatni majd lefekvés előtt még a tápszert?

Esetleg tápszer helyett csak víz vagy cumi?

Nekem 2 hónapos kora óta nem ébred éjjel a kislányom amióta tápszeres lett (15 hónapos) viszont hiába eszik rendesen a reggeli és esti tápszert még mindig nem tudtuk elhagyni.

2016. júl. 18. 20:01
Gratulálok, gyönyörű a bébikéd :)
12. 5056d3921a (válaszként erre: 1. - Kanyo83)
2016. júl. 18. 19:59

Őszi baba lévén, lehet nem bírja ezt a nagy meleg/hideg változásokat sem....


(az enyém júliusban született és nappal fél órákat aludt. Én meg attól őrültem meg! Az estéket kb. október tájékán kezdte végig aludni. Addig ő is simán felébredt, és irgalmatlan meleg volt. Állt a szobában a levegő, semmi kereszt huzat nem volt. A ventilátor amit tudott....

Szóval rájöttem én is, nem éhes volt többnyire inkább szomjas!! Mivel sokat ivott, pisi is volt, akkor meg az miatt keltünk fel :D

Csak találgatni lehet, ha egészséges, hogy mi az ami zavarja. Nálunk éjjel nappal szólt a rádió pl-ul, így nagyon gyorsan hozzászokott a zörejekhez, később még az égszakadás sem zavarta a mai napig!

Most 18 éves és remekül alszik éjjelente...)


Kitartás ...

11. Magdalénia (válaszként erre: 8. - Kanyo83)
2016. júl. 18. 10:36

Elképzelhető, hogy a különböző okok miatt túlaggódtad magad és ezért a pici is nyugtalanabb.

Régen azt mondták, hogy "ideges" anyatejet szopott. :)

Ha megnyugtatja őt az üvegből szopás, előbb-utóbb rászokik az ujjára is, vagy a cumira, ha meg akarja magát nyugtatni.

Ha jóltáplált, akkor bizonyára nem azért eszik, mert éhes. :)

2016. júl. 18. 10:06

Szerintem gyereke valogatja. A mi lanykank kb 4-5 honapos koraig 3-4 orankent ebredt ejjel, evett aztan visszaaludt. Majd egyszer csak nem ebredt ejjel fel enni, majd csak reggel. En meg akkor total beparaztam hogy most mi van.

Biztosan nalatok is lesz majd valtozas.

9. Vessla (válaszként erre: 8. - Kanyo83)
2016. júl. 18. 09:07

Olyan kicsi még, nem szentírás, hogy nem ehet éjszaka, meg nem ébredhet fel.


Örülj neki,hogy szereti a hasát. Akié meg nem eszik, annak az a baja :D

2016. júl. 18. 08:37
2 hónapja külön szobában van, előtte együtt voltunk. de akkor is ez volt, csak akkor én folyamat fennt voltam mert nem birtam aludni az állandó mocorgástól. Most már csak akkor kelek ha nyafog. Még azzal nem is nagyon van bajom hogy ha vissza kellene simogatni vagy ringatni. De az enm ér semmit, csak cumisüvegre alszik vissza. Egy betegségem miatt cska 3 hós koráig szopizott
7. spinneli (válaszként erre: 5. - C73db520ef)
2016. júl. 18. 08:21
Gondolom a te gyereked is ennyiszer kelt éjszaka, azért nem találsz benne semmi kivetnivalót.
6. spinneli (válaszként erre: 1. - Kanyo83)
2016. júl. 18. 08:18

Hát, nem akarlak elkeseríteni, de egyszerűen lehet, hogy rossz alvó és kész.

Egy szobában alszik veletek?

Egyáltalán nem szopizik már?


Az én fiam 3 évesen is minimum 2-3x felkel éjszaka, 4-18 hónapos koráig pedig óránként-2 óránként kelt.

Mi mindent kipróbáltunk a homeopátiás szerektől kezdve a citromfű teáig (a végén a teát már csak én ittam, hogy ne legyek ideges ha megint felkel :)


Sírni semmiképpen ne hagyjátok semmi értelme, a babának is rossz, és nektek is.

Nálunk akkor javult a helyzet némileg, mikor külön szobába került,akkor jutottunk el oda, hogy "csak" 2-3x kel éjszaka, ami az előző 7-8 keléshez jónak számított.

2016. júl. 18. 08:13

Nem tartom ezt olyan nagy tragedianak.

Elhiszem, szeretnetek vegigaludni egy ejszakat.

Feltetelezem, nem 3 dl tapszert gyur be 2-3 orankent.

2016. júl. 18. 08:06
Hát mindenki ezt mondja, de félek hogy amig adunk neki enni addig kelni fog. nagyon szereti a hasát...Az orvos is már felirta hogy még ébred. És szerinte felcseréli a nappalt az éjjel. Ami nem igaz mert megeszi a magáét és alszik tovább, szóval nincs intenziven fennt.
2016. júl. 18. 07:38

El fog mulni. Turelem.

Nem tomnem a szervezetet azzal a homeos izekkel.

2016. júl. 18. 07:33

Nem egyformák :) Majd kinövi.

Érzi a biztonságot, nem baj az.

2016. júl. 18. 07:26
sziasztok. Fiam most lesz 9 hónapos és még mindig éjjel 2-3 óránként ébred és csak tápszerrel alszik vissza. Próbáltuka vizet vagy csak a ringatást, teát, homeos szereket, akkor is felkel. Szinte kizárt hogy éhes legyen emrt nappal rendesen kap és az orvos szerint is ilyenkor már nem kellene éjjel ennie de ennyire ébredni se. Használható ötlete azonban nem volt mit tegyünk. A sírni hagyást nem bírjuk elviselni, végül mindig megetetjük. Valószinű itt rontjuk el mert így megszokta hogy kap 2-3 óránként és elvárja. Mi az amit még nem próbálhattunk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook