Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Várandósság és hamarosan lejáró szerződés. El tudok menni táppénzre? fórum

Várandósság és hamarosan lejáró szerződés. El tudok menni táppénzre? (beszélgetős fórum)


16. Zeanny
2016. júl. 22. 15:57
Köszi Nektek!:)
2016. júl. 19. 11:25

[link]

Ez is hasznos lehet.

2016. júl. 19. 07:51

Mivel mostanában módosították a táppénz szabályait, így utána nézve meglepődtem, hogy már 5 éve megszünt a passzív táppénz, viszont mégis létezik,

[link]

Utolsó bekezdés hasznos lehet számodra.

Viszont az lenne talán a legjobb, ha a munkáltatód meghosszabbítaná a szerződésed legalább fél évvel, hiszen a táppénzt úgyis az OEP fizeti. Próbáld megbeszélni velük.

13. LegyenÉvi. (válaszként erre: 1. - Zeanny)
2016. júl. 19. 07:28
Szia! Nekem úgy volt, hogy táppénzre kellett mennem, lejárt közben a szerződésem (szülés előtt két hónappal) de utána is fizetett a cég, úgynevezett passzív táppénzt. Miután megszültem, járt a GYÁS,GYED.
2016. júl. 18. 07:55

15 napot fizet a cég, a többit az OEP.

Rendesek, ha emiatt szerződést hosszabítanak! Táppénzen csak addig lehetsz, amíg van szerződésed.

11. nyuszmó84 (válaszként erre: 10. - Zeanny)
2016. júl. 17. 16:21
Nincs mit. :-)
10. Zeanny (válaszként erre: 9. - Nyuszmó84)
2016. júl. 17. 15:42
Persze, azért köszönöm!:)
9. nyuszmó84 (válaszként erre: 8. - Zeanny)
2016. júl. 17. 15:41

Én nem tudom, de a Munkaügyiben tuti meg tudják mondani, hogy mire lesz jogosult az Anyuka szülés után ilyen esetben.

Ez a 2 év folyamatos munkaviszony is változott, amennyire tudom. Ehelyett azt nézik, hogy összesen meg van-e bizonyos ledolgozott munkanap.

Na de én nem vagyok szekember. ;-)

8. Zeanny (válaszként erre: 7. - Nyuszmó84)
2016. júl. 17. 15:36

Köszönöm szépen a tájékoztatást!:) Ezen is gondolkodtunk, csak nem tudom, hogy ha a munkanélkülit kapja, akkor utána mire jogoslt ha megszületik a baba? GYES-re? Vagy az előző munkahely miatt GYED-re? Ezt nem tudod véletlen?


Mert ez is opció volt, de azt hiszem, mivel nem folytonos a munkaviszony, ezért nem kapnék GYED-et, csak GYES-t az pedig elég kevés.:( Pedig ugye megvolt a 2 év munkaviszony..

7. nyuszmó84 (válaszként erre: 1. - Zeanny)
2016. júl. 17. 15:19

Szia!

A barátnőmnek is megszűnt a munkahelye tavaly év elején, amikor már várandós volt. Bement a Munkaügyi Hivatalba, ahol azt mondták neki, hogy szülés előtt vegye igénybe a munkaügyi ellátást, hogy a szülés napján és közvetlen előtte legyen érvényes biztosítása. Kiszámolták neki, hogy mikor kell bemennie kérni az ellátást. Október elejére volt kiírva és vmikor július közepén kellett igényelni a folyósítást.

Persze, ha van rá mód menj be nálatok a Munkaügyi Hivatalba és érdeklődd meg ott mit mondanak. Ott a munkaadódra eső terhekről is tudnak tájékoztatást adni.

Elég gáz, hogy így kell pénzhez jutni, amikor az ember tényleg nem akar táppénzen lenni, dolgozna, de megszűnik a munkahely, vagy lejár a szerződés.

Sajnos ez van.

A táppénz lehetőségeirő talán az OEP-nél tudnál érdeklődni.

Sok sikert.

Gratulálok a babához! :-)

6. Zeanny (válaszként erre: 4. - 31bc25d879)
2016. júl. 17. 13:51
Hát ha meghosszabbítja, az csak olyan "addig amíg elmegyek táppénzre", mivel sajnos a munkaköröm megszűnik..:(
5. 3d787b167a (válaszként erre: 3. - Zeanny)
2016. júl. 17. 13:50

Ha tényleg kicsi cég (150 alatti dolgozók száma), és ilyen rendes a góré, akkor úgyse ő fizeti a terhes TB-et, hanem az OEP.


Akkor viszont a dokinak kell téged táppénzre venni.


Ez lenne a legjobb megoldás neked anyagi szempontból.


Beszéld meg vele.


Meg a könyvelőnek elvileg ezt tudnia kell, ha netán a góré utána nézne.


De ez tuti!


FHT: foglalkoztatást helyettesítő támogatás. Havi 22.800 t.


Örülj neki, hogy nem vagy munkakerülő! :DDD


Nekem volt olyan dolgozóm, hogy nem dolgozott le folyamatosan két hetet sose, aztán csodálkozott, hogy nincs szabira se mehet. :/

4. 31bc25d879 (válaszként erre: 1. - Zeanny)
2016. júl. 17. 13:45
Az nem játszik, hogy meghosszabítják vagy új szerződést kötnek veled?
3. Zeanny (válaszként erre: 2. - 3d787b167a)
2016. júl. 17. 13:45

Ez egy kicsi "cég" egy vezetővel, aki lehet hajlana rá, hogy meghosszabbítsa a szerződést, hogy el tudjak menni táppénzre, de gondolom csak akkor ha neki ebből nem járna anyagi veszteség.. Ha neki kell fizetni, egyszerűbb elbocsátani, és kész. Ezért érdekelne a munkáltatói oldal, mivel jár ez neki?


Ha augusztustól megigényelem a munkanélkülit, akkor az csak októberig tart, akkor is ott van a novembertől februárig tartó időszak...szerintem mivel ott van egy kiesés, nem lennék jogosult a GYED-re, nem?


FHT az mi? Bocsi, mondom, nem vagyok ebben jó, első komoly munkahely, sose mentem még csak betegszabira se.

2016. júl. 17. 13:40

Menj be az OEP-hez!


Ha a munkáltató TB kifizetőhely, akkor ő fizeti a táppénzed, de így, hogy lejár a szerződésed, nem kötelesek megtartani.


Ha elmész munkanélkülire", akkor azt kapod 90 napig, utána semmi.


Ha jogosult vagy FHT-ra, akkor azt kapod, de ha azt igényeled, AKKOR CSAK A MINIMÁLIS GYEDRE LESZEL JOGOSULT!!!! 25800 Ft vagy mennyi.


Ne kérdezd, miért ilyen a törvény, de ilyen.


Ha megteheted, hogy munkanélküli után nem kérsz semmilyen ellátást, akkor ha meglesz a baba, jogosult leszel a béred 70%-nak a GYED-jére, meg a többi magasabb összegű kifizetésre.

2016. júl. 17. 13:32

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni táppénz ügyben, sajnos nem értek hozzá.

A helyzet a következő: picit több mint 2 éve dolgozok egy intézményben, teljes állásban, heti 32 órában. 2 éves szerződésem most július 31-én lejár. Időközben (június közepe) kiderült, hogy babát várok. Nagy valószínűséggel szeptembertől nem fogok tudni elkezdeni egy új munkahelyet, mert olyan munkám van (most nem írnám le ha nem nagy baj), amit sajnos nem lehet a 2. trimesztertől veszélymentesen végezni, így a nőgyógyászom a táppénzt javasolta. (A szülés, ha minden rendben megy, február végén lenne, addig viszont egyszerűen nem engedhetjük meg magunknak, hogy egy teljes fizetés kiessen. Illetve így nem járna a GYED sem ha jól tudom, mivel szeptembertől februárig ne lenne munkaviszonyom. )

Azonban mivel csak júli végéig van szerződésem nagyon gyorsan kellene lépnem, már ha ez egyáltalán lehetséges ilyen helyzetben a táppénz, ennyire a munkaviszony végén.

Mivel járna ez a munkáltatónak? Kellene utánam fizetnie februárig, vagy hogy megy ez? Az állam fizet utánam mindent, és a munkáltatónak nincs semmi kötelezettsége? (Értelem szerűen nem szeretnék kiszúrni velük sem….)

Remélem érthető amit írtam, és aki tud ilyen ügyben tanácsot adni, annak nagyon megköszönöm!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook