Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen felügyeletet, ápolást igényel hazabocsátás után egy daganattal operált kutya? fórum

Milyen felügyeletet, ápolást igényel hazabocsátás után egy daganattal operált kutya? (tudásbázis kérdés)


9. andi6020 (válaszként erre: 8. - B4b1d52444)
2016. júl. 23. 21:33
Tudom mit érzel. Sajnálom :(
2016. júl. 23. 19:18

Végigjártuk a poklok poklát. Nem műtik. SEhol sem. Budapesten sem. A kora miatt. Mert nem bírná a szíve, és egyébként is felesleges. Mondták, ha gondoljuk akkor vigyük fel egy teljes test szkennerre, egy szívultrahangra és egy vérvételre, hogy kiderüljön, hogy rosszindulatú-e a daganat vagy sem. De ha nem műtik így se úgy se, akkor nem teszem ki egy 140 kilométeres útnak, és egy stresszes napnak. Már így is teljesen be volt stresszelve a végére, már elege volt az állatorvosi rendelőkből és az állatorvosokból akik nyomkodják, szúrkálják. Ha jóindulatú akkor azért nem műtik, mert van még másfél-két jó éve. Ha rossz indulatú akkor meg azért nem műtik mert végtageltávolítás, kemoterápia és a hátralévő másfél-két éve csak szenvedés lenne. Pedig bevállaltunk volna minden anyagi költséget. Megmondta a doktornő, hogy 15 éves pályafutása alatt ilyet nem látott, aki azt mondta, hogy pénz nem akadály, kifizetjük a kemót, mindent, csak ne haljon meg a kutya. Azt mondta, hogy a gazdák ilyenkor inkább megszakítják az életfolyamatot. És tudatta velem, hogy jobb, ha tisztában vagyok azzal, hogy én is bármikor megszakíthatom Jázminka életfolyamatát. Azt hittem a guta megüt. Megmondtam, hogy nekem NEM EZ A CÉL.

Igazából max. 2-3 órát bírna a szíve altatásban, a műtét lehet 4-5 órát venne igénybe. Mondtam, hogy akkor legalább a fogkövet távolítsuk el, az fél óra altatásban, de három állatorvos is nemet mondott, hogy nem, mert a szíve. Mert ha nem ébred fel...


Hétfő óta már nem sírok, beletörődtem. De hihetetlenül fáj látnom, hogy így megöregedett. Míg élek szívem minden szeretetével szeretni fogom, akkor is, ha már nem lesz velem. Árgus szemmel figyelem, és azon vagyok, hogy boldogan, fájdalmak nélkül éljen. Ha meg már látom, hogy fájdalmai vannak, akkor gondoskodni fogok arról, hogy fájdalmak nélkül menjen el.

2016. júl. 16. 15:39
Jaj de nagyon köszönöm a válaszokat!!!
2016. júl. 16. 14:50

Nálunk csak egy pici jó indulatú daganatot szedtek ki a hóna alól. 2 hétig éjszaka bent aludt, nappal anyuék voltak vele, állandó felügyelet kellett neki.

Én a gallérhoz előre elkezdtem hozzászoktatni, nem adtam rá rögtön, hanem először csak úgy adtam neki enni, hogy a galléron keresztül kapta meg a jutalomfalatot, aztán szép lassan hagyta magára felhúzni, folyamatosan etettem közben. A 2 hét alatt nagyon idiótán nézett ki vele, nekiment a falnak, szegénytől röhögőgörcsöt kaptam, mert egy idő után megtanult gallérostul inni, de levenni egyszer sem próbálta.

De a kérdésre válaszolva. 2 hét állandó felügyelet volt nálunk is.

2016. júl. 16. 14:36

a két hét szerintem elég. a gallérra figyelni kell, mert azt nagyon nem kultiválják, viszont a sebhez jobb, ha nem fér oda, nem nyalja, hát, figyelni kell rá, az tény!

jobbulást!

2016. júl. 16. 13:46
ja,egyébként hajlamosak arra,hogy a gallért amit feltesznek,megpróbálják leszedni magukrol,nekem mikor volt kutyusom és műtötték még kicsin,vissza kellett vinni az orvoshoz,mert a pici kutyára akkkora gallért adott hogy csóró még a fejét is alig bírta fordítani ,nemhogy közlekedni vagy bármit csinálni vele,úgyhogy arra figyeljetek oda,hogy méretben passzoljon a kutyushoz a gallér,mert ha nagyobb azt nem fogja bírni,ha kiseb,akkor eléri a sebet,nyalogathatja,tehát akkor olyan,mintha nem is lenne.remélem mihamarabb meggyógyul a kis drága :)
3. Miss Angel (válaszként erre: 1. - B4b1d52444)
2016. júl. 16. 13:43
szia,sztem a két hét elég,de nagyon kell rá ugyelni,ne nyalogassa a sebet,ne szedje majd le a gallért,evés-ivásnál leszedni róla,utána visszatenni,stbstb,de ezeket az orvos ugyis elmondja majd,a lényeg,hogy eleinte sok segítséget és odafigyelést igényel majd,a kontrollokrol nem is beszélve,varratszedésig mindenképp legyél vele otthon,ha az orvos úgy rendeli,tovább is,erre kérdezz rá majd mindenképp,
2016. júl. 16. 13:10
Meg fogom kérdezni nyilván az állatorvost, de hétfő este kell menni hozzá, én meg már most szeretném tudni, azért kérdeztem, hogy sacc per kábé tudjam, hogy kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban.
2016. júl. 16. 13:03
Csak tudni szeretném, hogy kb hogy kalkuláljak az időmmel. Úgy gondoltam, hogy két hétig otthon leszek vele.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook