Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van valakinek tapasztalata, véleménye Tefal FZ701015 Actifry Timer hőségkeveréses olajsütővel? fórum

Van valakinek tapasztalata, véleménye Tefal FZ701015 Actifry Timer hőségkeveréses olajsütővel? (tudásbázis kérdés)


20. erigan (válaszként erre: 18. - 328e1b30ab)
2016. júl. 13. 16:05

Szívesen vennèk egy jó sütőt igen, de ebbe a konyhàba majd csak felújítàs utàn, hisz akkor fogjuk tudni, h milyet.

A felújítàs meg mèg több hónap mire szóba jöhet. Most egy sokkal fontosabb esemèny előtt àllunk, hisz hamarosan bővül a csalàd :-)

19. syria (válaszként erre: 18. - 328e1b30ab)
2016. júl. 12. 08:02

Egyetértek. Pláne, ha nem csak a speciális sütő biztosan nem egyszerű takarítását nézem, hanem az árát is. Azért már egy fél jó tűzhelyet adnak. :)


Egy időben én is híve voltam mindenféle konyhai csetresz beszerzésének, aztán rájöttem: csak a helyet foglalják, plusz munkát okoznak. (Persze, van néhány alapholmi, ami kell, de a többségük többnyire totál felesleges.)

18. 328e1b30ab (válaszként erre: 16. - Erigan)
2016. júl. 12. 07:48

HA felújítás előtt állsz, akkor cseréljétek ki a sütőt. Sokkal jobban jársz vele.


Egy jó sütőben sült krumplit is tudsz készíteni, egy kanál zsiradékkal, ugyanúgy, mint ebben a tefálban.

17. Channa* (válaszként erre: 16. - Erigan)
2016. júl. 12. 07:24
Nagyon finom sült krumplit lehet sütőben sütni., bár ha nem jó a tűzhelyed, akkor marad az olajsütő...
16. erigan
2016. júl. 11. 22:03

Mèg konyha felújítàs előtt vagyunk ès csak egy ezer èves gàztűzhelyünk van, amit màr nem is gyújtok be szívesen.

Nem igazàn a ràntott dolgok miatt szeretnèm az olajsütőt, hanem a sült krumpli miatt, mivel a kisfiunk nagyon szereti, de a bő olajban sültet nem szívesen adom neki.

Ès tudok rantott dolgot kèszíteni hagyomànyos módon is, igaz jó ideje kókuszolajat hasznalok napraforgó olaj helyett, de ezt is elhagynam.

15. Channa* (válaszként erre: 14. - Syria)
2016. júl. 10. 10:10

Ne is mond!

Nekem is volt ezelőtt közel 30 évvel. Akkor a férjem jó drágán vett egy tefalt, utáltam takarítani, aztán amikor nem figyelt a férjem, elajándékoztam:D

Éveken át jól el voltam az olajsütő nélkül. Én egyébként vastagfalú teflonban sütöm a rántotthúst és rántott cuccokat. Nekem is jobban ízlik így sütve.

Aztán a férjem 2 éve karácsony előtt vett egy nagy olajsütőt, ymi 4 liter olajjal üzemel. Kivehető a tál, amiben sütöm a húst, azaz teljesen szétszedhető, de így is minimum 1 órán át vikszolom, mire azt mondom, hogy most már tiszta. Kb. 1 éve kimostam és elpakoltam:D Azóta nem ismét teflonban sütök:DDD A férjem bosszankodik, de nem érdekel, mert bár teljesen szétszedhető az olajsütő, attól függetlenül a programpanel műanyag, amire ugye óhatatlanul fröcsög az olaj, és azt nehéz letisztítani a fűtőszállal, kosarakkal együtt. Mondtam a férjemnek, hogy ha akar benne sütni, akkor nyugodtan tegye, de ő fogja elmosogatni:DDDD

14. syria (válaszként erre: 1. - Erigan)
2016. júl. 10. 09:25

Ha pénzt akarsz kiszórni az ablakon, vegyél olajsütő csetreszt! Bármilyet. 20 éve engem is meghülyítettek, alig győztem túladni rajta. Az új gazdája se sűrűn használja.

A legjobban bevált rántott ételek elkészítésére a vastag falú zománcos, vagy (igazi!) öntöttvas edény. Ezeket sokkal egyszerűbb elmosni, s könnyebben ellenőrizhető bennük az étel. S hogy milyen finom lesz, az nem az eszköztől, hanem a háziasszonytól függ. :)

13. globus
2016. júl. 9. 18:00
Nincs légkeverésem, csak gáztűzhelyem. Gondolom, akkor sütőben rántottnak sanyi... :D
2016. júl. 9. 17:59

Köszönöm mindenkinek!

Hamarosan letesztelem:D

Akkor jól értem, hogy az a sütőpapír, amit a tésztákhoz(sütikhez) is használunk?

11. 328e1b30ab (válaszként erre: 5. - Channa*)
2016. júl. 9. 14:49

Sütőpapírt, ne zsírpapírt. Az Aldis vagy a lidl-es sima teljesen jó.


Bepanírozod, amit akarsz, bespricceled olajspricnivel a tepsiben mindkét oldalát, és 210 fokon, légkeveréssel (ez fontos) kb. 10-10 percig sütöd. Kész.

10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2016. júl. 9. 14:48

nekem csak olívám meg hidegen sajtolt napraforgóolajom van itthon, meg kókuszzsír.


Jók ezek az ízesítettek? Még sosem vettem. Melyiket ajánlod?

9. andi6020 (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2016. júl. 9. 14:42
Az olajjal szoktam még variálni. Chilis, fokhagymás, mikor mi :)
8. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2016. júl. 9. 14:41

ugyanígy csinálom a lapcsánkával/tócsnival illetve a zöldségfasírtokkal is


jó ropogós lesz :)

7. andi6020 (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2016. júl. 9. 14:38
így így :)
6. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Channa*)
2016. júl. 9. 14:30

én szilikonos sütőpapírt szoktam venni


panírozod, lespricceled olajjal, és megsütöd hőlégkeveréssel 180 fokon

közben forgatod egyszer-kétszer


időt nem tudok mondani, de látszik , ha pirosra sültés a villát ha beleszúrod, érzed, megpuhult-e

2016. júl. 9. 14:19

Na jó, most már írjátok le pontosan, hogy kell rántott cuccot sütőben sütni!

Milyen zsírpapírt vegyek?

A zsírpapírt beleteszem a sütőben, rá a panírozott cuccokat, lespriccelem és nagy hőfokon? Közepesen? Vagy, hogyan sütöm?

Puha lesz a hús így is? Mennyi idő alatt sül meg?

Stb.?

2016. júl. 9. 14:10

felesleges



jó hőlégkeveréses sütőben ugyanazt eléred és még a tepsije is nagyobb

2016. júl. 9. 14:03

Szerintem semmilyent, de ez csak az én véleményem.

Sütőben, zsírpapíron, pici olajjal lespriccelve ugyanazt az eredményt el tudod érni.

2016. júl. 9. 13:57

Egy rokonon nagy Actifry-rajongó, egyben imádja a rántott dolgokat. Amikor vendégségbe jött hozzám, készítettem neki sütőben, sütőpapíron sütve, olajspray-jel lespriccelve rántott gombát, tököt, cukkinit és csirkemellet, májat.


Megette, és közben azt hajtogatta, hogy na ugye, hogy milyen jó ez az Actifry, és ugye, hogy jó, hogy én is megvettem.


Amikor elmondtam neki, hogy nem vettem meg, hanem légkeveréssel és sütőben sültek a dolgok, bement a konyhámba és ellenőrizte nem viccelek-e.


Ezek után döntsd el, szükséges-e számodra ez a készülék? :)

2016. júl. 9. 13:52

Sziasztok! Van vkinek tapasztalata, véleménye Tefal FZ701015 Actifry Timer hőségkeveréses olajsütővel vagy hasonló olajsütőkkel kapcsolatosan? Jó/ nem jó/milyet érdemes venni? Miket lehet benne finoman elkészíteni?

Mindenképpen olyat keresek ami minimális olaj felhasználásával használható, bármilyen olajja működik és kivehető a belső tartálya.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook