Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » "Le tudlak fogyasztani" - Paul McKenna új módszere fórum

"Le tudlak fogyasztani" - Paul McKenna új módszere (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2010. febr. 24. 22:02

Hú de ügyes vagy, akkor már 27 kg-ot leadtál! Büszke lehetsz magadra :)

Sztem ez egy nagyon jó módszer, bár még nem csinálom hosszú távon. De vhogy nem tudom elképzelni, hogy ezt feladja az ember, vagy holnaptól azt mondja hogy "nem bírom tovább". Hisz nincs mit nem bírni, ez benne a jó :) Én sosem tudtam hosszabb ideig fogyózni, mert egy idő után nem bírtam hogy ezt vagy azt nem ehetek, vagy csak ekkor és akkor.

747. telifánt (válaszként erre: 746. - F7141c40d0)
2010. febr. 24. 21:48

Köszönöm a tippeket,ki fogom próbálni.

Én nagyon sokat szeretnék még fogyni. 182 centi vagyok és jelenleg 128kiló. 155-ről indultam kicsit több mint egy éve. Azért próbálom ki ezt a módszert mert több mint egy hónapja jojózik a sújom a 130 és a 125 között. Szeretnék tovább fogyni. Az álom cél a 85kiló, de ha már 90 lennék annak is végtelenül tudnék örülni. :-D

746. f7141c40d0 (válaszként erre: 744. - Telifánt)
2010. febr. 24. 21:31

Én is hasonló típus vagyok, vannak korszakaim, amikor egész nap tudok enni, és addig míg rosszul nem leszek, mikor már nem is esik jól. Az nagyon jó, hogy lassan eszel, már az első lépés! :) Én azt csinálom, hogy ha megkívánok vmit amikor nem vagyok éhes, akkor megpróbálok arra koncentrálni, amit a pocakomban érzek, vagyis a kellemes jóllakottságra, arra a komfortos érzésre, és mondom magamnak, hogy látod szilvi most tele vagy, nem is kérsz semmit. És azt is mondom magamnak, hogy sebaj, egy-két óra múlva, ha tényleg ehes leszek, úgyis megehetem azt a valamit, amit épp megkívántam :) Próbáld ki!

Ha nem érzed a teltségérzetet, próbáld meg fordítva csinálni, figyelj arra, hogy érzed-e még az éhséget. És ha nem, akkor már elég volt :) De ez még csak a testi része. A másik a lelki sztem, legtöbbször nem azért nem hagyjuk abba mert a testünk nem jelez, hanem azért, mert jó az íze. Úgyhogy ezért kell, hogy ne csak lassan egyél, hanem csak a kajára figyelj, ne csinálj közben semmit, és próbálj ahogy McKenna is mondja, az ízre figyelni. Én néha a szemem is becsukom. És így a számban telek el, vagyis az ízlelőbimbóim. Mikor egy falat már nem esik annyira mennyeien jól, mint az első, akkor már biztos megteltél. Én így csinálom, hátha tudtam segíteni :)

De nem írtad még, mennyit szeretnél fogyni?

745. f7141c40d0 (válaszként erre: 743. - Adrixa)
2010. febr. 24. 21:25

Gratula az újabb fél kilóhoz, olyan ügyi vagy! :)

Ez jó, hogy azt mondja a dokinő, hogy nem baj ha nem eszi meg, biztos igaza van. Kicsiként még biztos tudjuk, hogy mi a jó nekünk, feltéve ha a szüleink nem nyomnak csokit és chipset belénk, de ezt Te úgysem teszed. Aztán meg lehet, hogy pont attól fogja megutálni a zöldséget, ha megeszi aztán visszajön, mert már rossz emlék fog hozzá kötődni, vagy hasfájás ilyesmi. Legyen otthon sokféle zöldség és gyümi, egyétek ti is előtte, aztán egyszer hátha Ő mondja hogy kéééreeek abbóóól! :) És a Bach terápia is tuti jó lesz, meglátod!

Sajnálom, hogy nem boldogulsz a dvd-kkel, nekem anno olyan egyszerűen lejöttek :// Remélem azért sikerül vmit letölteni!

744. telifánt (válaszként erre: 742. - Adrixa)
2010. febr. 24. 20:55

Hát egyenlőre addig jutottam hogy lassabban eszek, de azt még nem sikerült összehozni hogy csak akkor egyek ha éhes vagyok,mert mindig tömök valamit a fejembe sajnos. Illetve még az sem nagyon megy hogy addig egyek míg a gyomrom nem jelez. Mert sajnos hiába eszek lassan a gyomrom nem jelez semmit viszont a következő falatnál már azt érzem hogy szétdurranok.



Volt valakivel ilyen?

743. adrixa
2010. febr. 24. 20:38

Képzeljétek az előbb voltam gyerekdokinál a fiammal, mert nem eszik semmilyen zödséget, és csak kevés gyümit, és elég vastag szegényke. Mesélem, hogy szerintem nem eszik sokat a többi gyerekhez képest az oviban, főleg hogy látom hogy sokan colával, chipsszel érkeznek. Én még ilyet sose adtam neki, nehogy rászokjon. És a doki néni szerint nem lehet egyik gyereket a másikhoz hasonlítani, mert valakinek gyorsabb, valakinek lassabb az anyagcseréje. Tehát ugyanannyi kaját ő kevésbé hasznosít, inkább elraktározza. (mint az anyja)

Viszont mivel a fiam sose beteges (kopp-kopp), azt mondta a dokinő, hogy valószínű nincs a zöldségekre szüksége, tudja az ő szervezete, hogy mire van szüksége! Biztos olvasta Mckennát!!!


Tudom, hogy ez így nem jó, és próbálkozunk, de egyszerűen hiába eszi meg, nem marad meg benne.

És képzeljétek a doki néni Bach virágterápiát javasolt neki!!! Még jó, hogy pont most tudtam meg tőletek, hogy ilyen is létezik. :-))

Remélem neki is hatni fog!!!

742. adrixa (válaszként erre: 737. - Telifánt)
2010. febr. 24. 20:17

Szia!


Én pl. lassan, de biztosan. :-)))

És neked hogy megy?

741. adrixa (válaszként erre: 735. - F7141c40d0)
2010. febr. 24. 20:16

Sajna ezt nem szabad, szét van csúszva a hasizmom.

De hogy te milyen rendes vagy! Le a kalappal!!!

És a -2 kg nagyon jó eredmény!

740. adrixa (válaszként erre: 734. - F7141c40d0)
2010. febr. 24. 20:14

Szia!

Nagyon rendes vagy, hogy gyalog mész.

Na nekem meg a kölykök hiszik azt, hogy velük szeretnék játszani, a kicsi azt hiszi táncolni fogunk, ha lefekszek meg rámül. Ha ráálok az ell.-re, akkor meg csak simán ordít, hogy ő is. Ezért szoktam egyedül.

Semmi dvd-t nem tudok megnézni!!! Valamelyiknek még nincs meg az összes része, és így nem lehet kicsomagolni, valamelyik meg azt írja, hogy hibás a kód. Remek. Na keresgélek tovább.


A lényeget meg majdnem elfelejtettem: mára - 0,5 kg

739. adrixa (válaszként erre: 733. - Blanka25)
2010. febr. 24. 20:08

Szia!


Örülök. És hogy haladsz McKennával?

738. f7141c40d0 (válaszként erre: 737. - Telifánt)
2010. febr. 24. 13:17

Szia telifánt! De jó, hogy csatlakozol hozzánk :) Én örülök, ha minél többen vagyunk, akik együtt csináljuk a módszert, mert az erőt ad :)

Én kicsit több mint egy hete kezdtem el, sajnos nem bírtam ki a két hetet az első mérlegelés előtt, de most már ki fogom :) Szóval egy hét után -2 kg volt az eredményem, de mielőtt nekikezdtem volna, volt egy pár napos nagy zabálásom, úgyhogy ennek a -2 kg-nak sztem nagy része csak annyi, hogy kiürültek a beleim. Én nagyon élvezem, hogy mindent szabad, és tényleg eszem csokit és desszertet is, csak nagyon lassan, hogy érezzem ha elég volt. Aztán egy idő után mikor már megszokom, hogy nem tiltott, biztos egyre kevesebbet kívánok majd.

Te hány kg-ról indultál és mennyit szeretnél fogyni? Csak a CD-t hallgatod, vagy elolvastad a könyvet is?

2010. febr. 24. 12:45

sziasztok!

Én tegnap kezdtem el hallgatni a cd-t. Próbáltam visszaolvasni az itteni hozzászólásokat is. Szeretném megkérdezni hogy ki hogy halad?

736. f7141c40d0 (válaszként erre: 733. - Blanka25)
2010. febr. 24. 12:05
Szia Blanka! Örülök, hogy meggyógyultál, és visszatértél :) Gondolom most a betegség miatt volt egy kis kényszer-fogyókúrád...
735. f7141c40d0 (válaszként erre: 731. - Adrixa)
2010. febr. 24. 12:04
Ja és a pocakról, én minden nap meg szoktam csinálni 50 lebegőülést, ami kb egy percet vesz csak igénybe, de 2 hét alatt rengeteget izmosodott a hasam. Ettől ugyan nem megy lejjebb a pocak, de a párnácskák alatt is látszik, ha izmos, lesz "tartása" a hasnak, próbáld ki! :)
734. f7141c40d0 (válaszként erre: 731. - Adrixa)
2010. febr. 24. 12:03

Most jöttem meg jóga óráról, annyira jó volt! :) És rájöttem, hogy mivel összvissz 10 perc gyors sétára van tőlem, inkább gyalog megyek, és akkor az még plusz 20 perc mozgás :)

Otthon én is csak egyedül szeretek tornázni, ha rászánom magam.. de akkor mondjuk mindig odaugrál a kiskutyám, mert azt hiszi hogy vele akarok játszani, és szökdécsel előttem meg nyújtásoknál nyalogatja az arcom :)))

Volt időd dvdket nézegetni?

Igen most angolul hallgattam, de sztem váltogatni fogom, mert mégis a magyar az anyanyelvem szóval gondolom a tudatalattim is magyarul ért :)) Az angol viszont relaxálóbb, szóval kiegészítik egymást.

733. Blanka25 (válaszként erre: 711. - Adrixa)
2010. febr. 24. 10:08

Egyébként köszönöm szépen! :)

Jelentem meggyógyultam! :)

732. Blanka25 (válaszként erre: 711. - Adrixa)
2010. febr. 24. 10:07

Teljesen semleges íze van, olyan "vízízű, minimális alkohol van benne a tartósítás végett.

De én még azt sem vettem benne észre annyira keveset tartalmaz.

731. adrixa (válaszként erre: 730. - F7141c40d0)
2010. febr. 23. 21:33

Az nem baj, ha popsidra és a combodra megy, nekem a hasamra, és ez sokkal veszélyesebb, mert ott zsírosak lesznek a belső szervek is. J.Lo-nak is kerek a popója! :-)

Hát az ellipszisre van hogy minden reggel és napközben is felpattanok, aztán napokig meg nem. Csak akkor szeretem, ha egyedül vagyok.

Azért akarok én is több dvd-t, mert majd váltogatni akarom, hogy ne unjam meg. Ma még nem volt időm foglalkozni vele, majd mindjárt nekiesek.

Én is szeretnék amúgy eljárni, de sajnos most nem megy. Addig itthon nyomom! :-)

Angolul hallgatod a terápiát?

2010. febr. 22. 22:08

Ja igen, az oldalon fent lévő vidik egyik része a rapidshare-ről, a másik a data.hu-ról tölthető le. Azt hiszem az utóbbinál van ez amit én mondtam, hogy csak egy 2-300 ft-os smst kell küldened és már tölthetsz is le korlátlanul 2-3 napig. Én egyszer egy csomót letöltöttem, csak szokás szerint rájuk untam :) Egyszer vettem egy pilates könyvet, tetszett, csináltam is egy ideig, de aztán már nem is mondom, mi lett a sorsa... meguntam :))) Nekem sajna ez a gond az itthoni mozgással, hogy egyhangú, pedig kéne csinálnom, mert sajnos egyáltalán nincs minden nap vmi, csak heti 3x :( Te hányszor szoktál elipszisezni?

Nekem testzsírmérős a mérlegem de nem látom nagy hasznát.. ráadásul a szépségszalonban ahol dolgozom van egy kézi, fogni-kell testzsírmérőnk, és a kettő mindig mást mutat :) Úgyhogy ezt inkább nem is figyelem :)

Ma voltam vásárolni, mert nagyon kéne egy farmer, de alig találtam olyat, ami egyáltalán rámjött!! :(( Nekem sajna minden a popsimra és a combomra rakódik :(((

729. adrixa
2010. febr. 22. 19:06

Megnéztem az oldalt, van rajta ami érdekel! Mivel nem szoktam letöltögetni, ezért nincs rá "előfizetésem", szóval már túlléptem a mai rapidshare-s keretet. Majd holnap folyt. köv. Így McKennát is holnap tudom csak. Köszönöm a linket! Alig várom már, hogy végre elkezdjek valamit. Most a pilates izgat a legjobban, mert még nem próbáltam. Te próbáltad már?


Mostmár csak angolul fogod hallgatni?


Tefal-os digi mérlegem van, és mindig ugyanoda teszem. :-) Jó volna egy testzsír-mérőset beszerezni. Bár most még felesleges. Szabad szemmel is látszik, hogy sok a zsír. ;-)


Ha ennyi-félét mozogsz, akkor gondolom minden napra jut valami, nem?

728. adrixa (válaszként erre: 727. - F7141c40d0)
2010. febr. 22. 10:37

Szia!


Grat!!!! Jó az a fél kiló nagyon! Nekem hetente szokott ennyi menni, vagy még ennyi sem. Akkor mostmár meg merem írni, hogy a mai nap +0,1kg. Mondjuk semmit nem jelent, minden nap +/- 0,1-0,3kg nálam, aztán egyszer csak -0,5kg, aztán megint billegek egy pár napig, aztán megint egy kicsit lejjebb megy. Tegnap vasárnap volt, családi ebéd, vacsi, stb. Holnap kevesebb leszek. :-))

Köszi a dvd-s oldalt, megkuksizom!

Aha, tudom melyik ez a jóga, csak nem tudtam, hogy így hívják. Hát, meglátszik, hogy vidéki vagyok! :-))

Én is mindig elalszom rajta, akárhogy is "erőlködöm", pedig végig szeretném hallgatni. Az angol nyelvűt hol találtad? Nehéz a szövege, vagy meg lehet érteni? Van középfokúm, de sose használom az angolt, szerintem már csak alapfokon tudok. Azt McKenna mondja személyesen?

727. f7141c40d0 (válaszként erre: 726. - Adrixa)
2010. febr. 22. 09:15

Szép jó reggelt! Ma úgy ébredtem, hogy valahogy olyan karcsúnak éreztem magam, hogy nem bírtam megállni és ráálltam a mérlegre :) És az utolsó mérés óra, ami kb 5 napja volt, -0,5 kg. Nem sok, de legalább látom hogy működik, így motivál :) Ebben tényleg az a jó, ahogy írod, hogy bírható. Imádom azt az érzést, hogy nem kell semmiről se lemondani, és nem éhezem.

Van egy nagyon jó oldal, én innen töltöttem le egy csomó jó fitness videót: barbara(kötőjel)dvd(pont)blogspot(pont)com

Kb 300 ft-ért két-három napig annyit tölthetsz, amennyit akarsz, próbáld ki!

A h. p. jóga azért hot, mert meleg teremben csináljuk hogy jobban izzadjunk, és power mert dinamikusabb, nem olyan lassú mint a hagyományos. Én imádom, egy fitnessterembe járok el, és kevesen vagyunk, mindenféle korosztály és családias a hangulat. Sajnos a tánccal még nem szerepelek, fél éve kezdtem csak, és még az alapoknál tartunk :) Futni a Margitszigetre jártam, ott jó puha a futópálya, és szép a táj :)

Te nem szoktál elaludni a CDn? Én a második felét eddig kb csak egyszer tudtam meghallgatni ébren :)) Tegnap letöltöttem az angolt is, mert páran korábban dícsérték, és tényleg, olyan jóóól mondja a pasi, hogy egész más érzés volt! Úgyhogy most arra szundiztam el :)

726. adrixa (válaszként erre: 725. - F7141c40d0)
2010. febr. 21. 23:08

Szó sem lehet róla, hogy a 2x10 rajtam maradjon! :-)))


Azért volna sürgős, mert lenne 1-2 tervem tavaszra, és nagyon lassan megy a fogyás, olyan jó lenne, ha rólam is "csak úgy olvadnának" lefelé a kilók, mint másnak. Eddig nem volt nehéz fogyni, most pont azért sikerült, mert nem fogyókúráztam. Mert azok tényleg csak kúrák, amiket nem sokáig bír az ember. Igaz hogy lassan haladok, de legalább így bírom csinálni, nem adom fel. Igen, az én testem úgy érzi, hogy jó ez a csiga tempó. :-)))


Hú, hát figyu, amikor először ráálltam az ellipszisre, 2 perc után 150 volt a pulzusom! :-( Aztán napról-napra többet csináltam, mostmár könnyen megy. De tényleg uncsi. Most szeretnék let.lteni dvd-ket. Találtam hastáncot, pilatest, norbit, rubintr.-t, ki akarom próbálni mindet, kivi leszek, melyik fog tetszeni. Csak éppen nem akar menni a let.ltés.


A hot power jóga az miben különbözik a "sima" jógától? Irigyellek a futásért, én azt sosem tudtam. Még sovány koromban sem. Hol szoktál futni? A jógát az otthon csinálod?

És a tánccal szerepelni is szoktál?


Na megyek, mindjárt meghallgatom ezt a jóembert, hogy "hozzásegítsen a céljaim eléréséhez" :-))

Jó éjt!

2010. febr. 21. 21:56

-20 kg? Wow az igen, GRATULÁLOK! Kemény munka lehetett, nagyon büszke lehetsz magadra, szerintem még akkor is, ha a többi 2x10 ott marad esetleg! :) És hová ez a nagy sietség, miért kellene "sürgősen"? Hiszen ahogy McKenna is mondja, a tested úgyis tudni fogja, hogy milyen tempóban fogyjon (vagy vmi ilyesmi :)... csak kár, hogy a testünk nem biztos hogy azt szeretné, amit mi :))

Az elipszis nagyon jó, mert felül és alul is mozgat, csak én sajnos szörnyen unom az ilyesmiket :( Még ha tv-t nézek vagy zenét hallgatok közben, akkor is. Nekem az kell, hogy lekössön amit csinálok, úgyhogy egyelőre heti 2x táncóra, és 1x hot power jóga van. Szoktam futni is, de mostanában rosszalkodik a térdem, úgyhogy nem merem. Pedig jó lenne vmi aerob dolog is, mert amiket csinálok az megizzaszt, erősít és formál, de nem hiszem hogy égetné a zsírt. Te mi másban gondolkodsz?

Ha holnap reggel megint mínuszt mutat a mérleged, kérlek írd meg, hadd motiváljon engem is! :)

724. adrixa (válaszként erre: 723. - F7141c40d0)
2010. febr. 21. 18:52

Hú, hát akkor nagyon ügyes vagy!

Én is úgy eszem a csokit, hogy pl. amikor a gép előtt ülök, nem veszem ide magam mellé az egész táblát, mert akkor tényleg csak enném-enném, hanem kint van a spájzban, és ha ehetnékem van, akkor fel kell állni, odasétálni. És akkor török 2 kockát, és úgy ahogy te, szép lassan elszopogatom. Aztán teszem tovább a dolgom, és ha megint megkívánom, akkor megint felállok...

Mozgás: jelenleg elliptikus tréneren edzek, de pont mostanában érzem, hogy jó volna már valami más.

Súly: több mint 20 kiló minusz, még -10 kellene feltétlen (sürgősen), és ha utána még 10 lemenne, akkor már tökéletes lennék (lánykori súly). :-)

723. f7141c40d0 (válaszként erre: 722. - Adrixa)
2010. febr. 21. 16:19

Jaj, a fincsi túrósságokat én is imádom! :) Tegnap este Stahl Juditos túró rudi tortát csináltam, és szépen megálltam, hogy készítés közben nassoljak, hiszen nem voltam éhes. Ma pedig hoztam a családnak, mindenkinek nagyon ízlett, én is úúgy imádom! :) Ebéd után ettem is egy szeletet, szépen lassan elszopogatva, élvezve az ízeket. És olyan jól esett, semmi lelkifurdalásom nem volt, mert tudtam hogy csak mértékkel eszem, és elég is volt ennyi :) A milka nekem is nagy ellenségem, annak se nagyon tudok ellenállni, ezért nem is szoktam venni, így viszont folyton sóvárgok utána. Úgyhogy tegnap csak azért is vettem, és míg korábban egy tábla simán lecsúszott, most csak két kockát szopogattam el lassan, és így olyan intenzív volt az íz, hogy elég is volt. Tényleg igaz, hogy ha tudatosak vagyunk, csak normális mennyiségeket eszünk :) Úgyhogy sztem ha a buláta nem jön be annyira, csak pótlék, akkor nyugodtan csokizz egy kicsit, ha úgy fogod fel hogy szabad, akkor kevésbé lesz ellenállhatatlan :) Én is igyekszem t.k. ételeket fogyasztani, lisztet is grahamet használok. Bennük az a jó, hogy finomak is :)

Én 168 cm vagyok, és hozzá jelenleg most 70 kg körül. 65 voltam egy jó ideig, de főleg lelki okok és a zabálások miatt híztam idén. Viszont az álomsúlyom 59,9, hogy legalább ötvennel kezdődjön :)) De ennyi még nem voltam felnőtt életem során, viszont jó lenne. Jazztáncot tanulok és sokkal szebb lenne sztem minden mozdulat egy karcsúbb testben :))

És te, mennyit szeretnél leadni? Bocs hogy ha már írtad, csak most nem emlékszem :( És a sporttal hogy állsz, mit, mennyit hetente?

722. adrixa (válaszként erre: 719. - F7141c40d0)
2010. febr. 21. 15:13
Azt elfelejtettem kérdezni, hogy sok kilótól szeretnél megszabadulni? És most kezdél hozzá?
721. adrixa (válaszként erre: 719. - F7141c40d0)
2010. febr. 21. 15:11

Ha nekem többet mutat a mérleg, az nagyobb erőt ad a folytatáshoz. Én nem értem, én mindenben fordítva működök, mint a normális emberek! :-)

Még én sem képzeltem semmi gusztustalant, pedig van 3 ellenségem: krémtúró, túró rudi és a lila mil.a noisette. Sajnos a csoki az, amit mindig meg tudok kívánni! Nem sokat igaz, de minden nap.


Na pont ezt csináltam a múlt héten, elmentem a bio boltba. Teljes kiőrlésű liszt, t.k.tészta stb. Bármit is főzök, az már mind egészséges lesz! A csoki helyett vettem csokis bulátát. Igaz abban is van kalória, de mégiscsak jobb gondolom, mint a tömény csoki.

Ma brokkoli krémleves és sárgarépa főzelék volt az ebéd, de nem kényszerűségből, hanem tényleg jól esett. De a nyers zöldség még mindig nem megy. Nem erőltetek le semmit a torkmon, majd kivárom, hátha azt is megkívánom egyszer. :-))

720. f7141c40d0 (válaszként erre: 717. - Adrixa)
2010. febr. 21. 11:51
Hááát, azt nem szívesen osztanám meg, hogy mire szedtem.. :) De hatott! :)
719. f7141c40d0 (válaszként erre: 718. - Adrixa)
2010. febr. 21. 11:50

Ez jópofa :))) Szeretem az ilyen gyakorlatokat, sztem tényleg hatásosak, mint McKenna vizualizációi is. Az is biztos működik, amit arról ír hogy hogyan utálj meg egy ételt örökre, csak még nem döntöttem el, hogy mi is legyen az :)) Te próbáltad már ezt? Bár neked akkor ezekszerint ilyen gondod nincs, tök jó hogy nem vagy kívánós! Ha csak abból választasz, ami otthon van, akkor veszel csomó egészséges kaját amit még szeretsz is, és akkor nincs is gond :)

Ügyes vagy, hogy szépen megy le a súlyod!! És megértelek egyébként, mert engem is motivál, ha látom lefelé kúszni a mérleg nyelvét. Akkor sokkal lelkesebb az ember, ha látja is a "bizonyítékot" :) Csak az a baj, hogy nálam az ellenkezője is igaz, ha nincs eredmény akkor elkeseredek és feladom, vagy bosszúból eszem. Tudom persze hogy ezzel csak magamon állok bosszút, de akkor is :) Szóval inkább várok, és jövő hét végén meglátjuk :)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook